Geri Dön
FenerbahçeAlex'ten açıklama geldi

Alex'ten açıklama geldi

Galatasaray'ın Fenerbahçe'ye Alex üzerinden gönderme yapması akıllara bir soruyu getirdi.

Alex'ten açıklama geldi

Alex o sözleri kime söyledi? Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki kriz gittikçe büyüyor!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Gaziantepspor maçının ardından yaptığı açıklamalarda, TBF üzerinden Galatasaray'ı sahtekarlıkla suçlaması, sarı-kırmızılı kulübü harekete geçirdi. Yıldırım'ın açıklamalarının ardından resmi sitesinden tarihi bir açıklama yapan Galatasaray, Aziz Yıldırım'a Alex'e ait olduğu iddia edilen sözler üzerinden vurdu.

Fenerbahçe ile Alex arasında yaşanan "belge" krizi sırasında Alex'in ağzından çıktığı iddia edilen "Başkan eğer bize güvenseydi, biz zaten kendi emeğimiz ile şampiyon olabilirdik. Şikeye bulaşıp, biz futbolcuları ve Fenerbahçe'yi kirletmesine gerek yoktu" sözleri, Galatasaray'ın resmi internet sitesinde yer aldı.

Resmi Instagram hesabından bir paylaşımda bulunan Alex, Türkçe yazdığı mesajında Galatasaray'ı yalanlayarak şu ifadelere yer verdi:
“Antalyada 0-1, Trabzonspor’a karşı 2-0, İnönü’de 65. Dakikaya kadar 2-1 kaybederken 3-4 galip geldik. TT Arena’nın ilk derbisinde yine sonlara yenik girmiş iken, kariyerimin en güzel kafa golünü Zapata’nın üzerinden, bugün ismim üzerinden açıklama yapmış kulübun ağlarına bıraktım ve kazandık. Karabük’te sıkıntılı bir maçta Diego Lugano’nun golüyle galip geldik. İzmir’de Bucaspor’a karşı Daniel Guiza’nın golüne kadar ecel terleri döktük, bu golden sonra rahatladık. Andre Santos Gaziantepspor’a karşı “son saniye”de gol attı. Sivasspora karşı oynadığımız son maçta ise nefes aldığımız ilk an, hakemin düdüğünden sonraydı.
Bütün bunları harika şekilde elde ettiğimiz şampiyonluktan sonra yazdım ve söyledim evet. Galatasaray kulubü ve taraftarına saygım daima olmuştur, olacaktır. Ama benim ismimi bugün kullandıkları şekilde kullanıp kirletmelerini asla kabul etmiyorum. Bugünkü açıklamada hakkımda yer alan şekilde 2010-2011 sezonu hakkında bir virgül açıklamam dahi olmamıştır.
Türkiye’den ayrılalı 3 sene oldu ve istediğim tek şey hayatımda huzur. Ben ve beraberimizdeki tüm Fenerbahçe profesyonelleri, o seneki şampiyonluğun nasıl zor kazanıldığını çok iyi biliyoruz. Kimse de bunun aksine cümleleri ağzımdan çıkmış gibi yazamaz. Bunları düşünen ve yazan insanlar,kendilerine duydukları minimum değerleri varsa beni unutsunlar. 2010-2011 de top oynayarak kazandık ve hatırladığım her an aynı iştahla içimde kutluyorum. Her zaman da kutlayacağım. Çünkü büyük bir savaş, emek, ter ve iyi futbolla kazandık!”