Gazete Vatan Logo

Estetik kaygılar talepleri arttırıyor

Estetik kaygılarla cerrahi operasyonlara başvuranların sayısı her geçen gün artıyor. Dr. Murat Dağdelen, hayalindeki mükemmel görüntüye ulaşmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ameliyatların başında burun estetiğinin geldiğini söylüyor. Burun estetiğini göğüs cerrahisi, yüz enjeksiyonları ve kalça büyütme işlemleri takip ediyor.

Estetik kaygılar talepleri arttırıyor

Günümüzde estetik kaygılarla cerrahi operasyonlara başvuranların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Daha genç ve daha güzel görünmeyi arzulayanlar, ilerleyen teknoloji sayesinde artık çok daha rahat bir şekilde cerrahların kapısını çalıyor.

1 NUMARADA BURUN AMELİYATLARI VAR

Estetik cerrahi alanında hizmet veren Dr. Murat Dağdelen, dünyada en sık yapılan estetik ameliyatların başında burun estetiğinin geldiğini söylüyor. Kliniğinde uyguladığı özel tekniklerle dünya çapında tanınan ve buluşlarını uluslararası kongrelerde tıp dünyasıyla da paylaşan Dağdelen, burun estetiğinde hastaların beklentisinin değiştiğini söylüyor: “Eskiden her yerde tek tip burunlar görürdük. Günümüzdeki trend ise doğal görünümlü burunlar. Hastanın karakteristik burun özelliklerini koruyarak sadece şekil ve işlev bozukluklarını gideriyoruz. Yani artık fonksiyona da en az görünüm kadar önem veriyoruz.”

POPO ESTETİĞİNDE ARTIŞ VAR

Dağdelen’in verdiği bilgilere göre, burun ameliyatının ardından en çok tercih edilen estetik operasyonlar; göğüs büyütme/küçültme işlemleri ile yüz enjeksiyonları. Kalça büyütme/kaldırma operasyonlarında da son yıllarda artış olduğunu ifade eden doktor, rafine teknikleri ve dengeli tedavi sistemi ile tüm bu alanlarda mükemmel sonuçlar elde edebildiğini söylüyor.

Haberin Devamı