Geri Dön
OtomobilYerli otomobil TOGG’da son durum ne? TOGG ne zaman çıkacak? TOGG’da kilit aşama tamamlandı!

Yerli otomobil TOGG’da son durum ne? TOGG ne zaman çıkacak? TOGG’da kilit aşama tamamlandı!

Togg'dan heyecanlandıran gelişme! Yerli otomobil TOGG’da son durum paylaşıldı. Kilit aşama tamamlandı! TOGG’un sosyal medya hesabından yapılan yeni paylaşımda, ilk C-SUV gövdesinin robot hatlarında başarıyla üretildiği duyuruldu. Kilit nokta olarak nitelendirilen aşamanın videosu da paylaşıldı. Peki, Yerli otomobil TOGG’da son durum ne? TOGG ne zaman çıkacak? TOGG ne zaman yollarda olacak? İşte TOGG ile ilgili son gelişmeler…

Yerli otomobil TOGG’da son durum ne? TOGG ne zaman çıkacak? TOGG’da kilit aşama tamamlandı!

Türkiye’nin yerli otomobilinden heyecanlandıran haber geldi. TOGG’da son durum ve ne zaman çıkacağı milyonlarca kişi tarafından merak edilirken, sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda yerli otomobilin kilit aşamasının tamamlandığı duyuruldu. Peki, Yerli otomobil TOGG’da son durum ne? TOGG ne zaman çıkacak? TOGG ne zaman yollarda olacak? İşte TOGG ile ilgili son gelişmeler…

YERLİ OTOMOBİL TOGG’DA SON DURUM NE?

Togg hesabından yapılan yeni paylaşımda, deneme üretimine yaklaşılan Gemlik tesisindeki çalışmalarda kilit aşamalardan birinin daha kusursuz şekilde tamamlandığı açıklandı. Buna göre, parça kontrol ve doğrulamaların ardından ilk C-SUV gövdesinin robot hatlarında başarıyla üretildiği duyuruldu.

TOGG NE ZAMAN ÇIKACAK?

Togg, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreği sonunda C segmentindeki ilk araç olan SUV pazara çıkacak. Ardından C segmentindeki sedan ve hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV'nin de aileye katılmasıyla aynı DNA'yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak.

Togg, 2030'a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

TOGG FABRİKASI NE ZAMAN AÇILACAK?

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Togg fabrikasının açılışının 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirileceğini duyurmuştu.

TOGG NE ZAMAN YOLLARDA OLACAK?

TOGG’un ne zaman çıkacağı ile ilgili daha önce açıklamalarda bulunan TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, “2023 yılının Mart ayından itibaren artık caddelerde de görmeye başlayacağız. Hızlıca üretimimizi artırarak yollarda TOGG’ları görmemizi sağlayacağız. Henüz talep toplamaya başlamadık. Bunun için biraz daha vakit var. Bu konuyu yılın ikinci yarısında değerlendirebiliriz. Ama henüz yönetim kurulunda aldığımız böyle bir karar yok. Normalde sürece göre çerçeve de uyduğu sürece aracımızın hazırlığıyla ilgili orada bir sıkıntımız yok. Bunu yapabiliriz. Diğer yeni nesil araç üreticilerinin yaptığı gibi. İlk etapta C segmentinde SUV ile yola çıkıyoruz. Projemizin 15 yıllık süreci içerisinde 5 tane toplam modelimiz var. Bundan sonra çıkacak modelimiz de C segmentinde bir sedanımız olacak. Takribi 18 ay kadar bir süre sonra. Ondan sonra da bir hatchback modelimiz çıkacak. Ondan sonra da C segmentinmden B segmentine geçerken daha küçük bir SUV’umuz olacak” dedi.