Gazete Vatan Logo

Togg’dan inovasyon atağı!

Togg, inovasyon platformu olan Plug and Play ile Mobilite Hızlandırma Programı başlatıyor. İş birliği kapsamında uluslararası start-up’lara mentörlükten finansal danışmanlığa pek çok konuda destek verilecek.

Togg’dan inovasyon atağı!

Togg, ülkemizde Bilişim Vadisi’yle birlikte hayata geçirdiği Mobilite Hızlandırma Programı’nı uluslararası arenaya taşıyor. 4 kıtada, 20 ülkede ve 39 ofiste, Silikon Vadisi’nin kalbinde 400 kurumsal partnere sahip bir yenilik platformu olan Plug and Play ile iş birliğine imza atan Togg, uluslararası Mobilite Hızlandırma Programı ile start-up’lara yol gösterecek. Program kapsamında global girişimcilere mentörlük, finansal danışmanlık ve proje desteği gibi ihtiyaç duydukları her konuda destek verilecek. Togg aynı zamanda Plug and Play tarafından desteklenen açık bir inovasyon platformu olan STARTUP AUTOBAHN’a da üye olarak, global oyuncularla birlikte mobilite alanında aktif olarak rol alacak.

“Sürdürülebilir değer yaratıyoruz”

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, mobilite ekosisteminde start-up'ların yeni teknoloji çözümlerinin çok önemli bir parçasını olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Şirketler 5-10 yıl öncesine kadar kendi Ar-Ge birimlerine güveniyorlardı ama start-up'larla birlikte teknolojik yenilik daha önce hiç görülmemiş bir hıza ulaştı. Çevik iş modelleri ile cesur adımlar atan start-up'lar hızlı aksiyon alıp sektörleri dönüştürüyor” dedi.

Haberin Devamı