Gazete Vatan Logo

Tofaş’tan yerli sanayiciye parça desteği!

Fiat Chrysler Grubu’nun farklı fabrikalarında kullanılacak parçaların Türkiye’den satın alınmasına yönelik işbirliği devreye girdi.

Tofaş’tan yerli sanayiciye parça desteği!

Tofaş, Türkiye’deki tedarikçilerin sağladığı ürünlerin dünyanın bir çok noktasında üretim tesisleri bulunan FCA’nın (Fiat Chrysler Automobiles) farklı modellerinde de kullanılması için girişimlere başladı. Şirket bu kapsamda, FCA’nın farklı fabrikalarında kullanılacak parçaların Türk tedarikçilerinden satın alınmasına yönelik teknik değerlendirme ve teklif çalışmalarının yapılması için anlaşma sağladı.

15 firma start aldı

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Pandemi süreci küresel tedarik zinciri yönetiminin yeniden gözden geçirilmesinin ve potansiyel bir dönüşümün tetikleyicisi oldu. Türkiye’nin avantajlı konumu ve tedarik sanayisinin kalitesi önemli fırsatları beraberinde getirebilir.“Türkiye’de üretilerek yurtdışına ihraç edilecek parçalar FCA’nın farklı ülkelerde üretimi gerçekleştirilen modellerinde kullanılacak. İlk etapta 15 tedarikçimiz ile çalışmaya başlıyor.Bunu başlangıç aşaması olarak değerlendiriyoruz. Gelecekte bu çalışmaların daha büyük hacimli alımları tetikleyeceğini umuyoruz. Bu kapsamında farklı tedarikçilerimiz ile çalışıyoruz” diye konuştu.

Haberin Devamı