Geri Dön
OtomobilSubaru'nun ilk elektriklisi SOLTERRA olacak!

Subaru'nun ilk elektriklisi SOLTERRA olacak!

Subaru SUV ailesine batarya beslemeli elektrikli araç (BEV) sınıfında yeni bir üye katılıyor. Otomobil 2022’de pazara çıkıyor.

Subaru'nun ilk elektriklisi SOLTERRA olacak!

Subaru, markanın dünya çapında pazara sunulan ilk batarya beslemeli elektrikli (Battery Electric Vehicle-BEV) aracı olan SOLTERRA'yı geliştirdi. Altıgen ızgara, bir elektrikli aracın (BEV) sağladığı enerji verimliliğini ifade ediyor. Subaru için bir ilk olan alçak konumlandırılmış gösterge paneli ve üstten monte edilmiş sayaçlar, gösterge panelinde yer alan ve direksiyon simidinin üzerinden görülebilen geniş iç mekanı oluşturuyor.

4 çeker araç

e-Subaru Global Platformu, Toyota Motor Corporation ile birlikte, BEV’lere özel bir platform olarak, üstün verimliliği ile tanınan Subaru Global Platform’dan elde edilen bilgi birikimi kullanılarak geliştirildi. -Subaru Global Platform, yüksek stabilite sağlayan ve sürücünün direksiyon hareketlerine lineer olarak yanıt veren bir yol tutuşu sağlayan ve üstün sürüş dinamikleri sunan bir sürüş deneyimi sağlıyor.SOLTERRA, ön ve arka tekerlekleri ayrı motorlarla tahrik eden yeni bir sistem kullanıyor.

Subarunun ilk elektriklisi SOLTERRA olacak

 

SUBARU'nun uzun yıllar boyunca biriktirdiği, dört tekerleği hassas bir şekilde kontrol eden AWD teknolojisindeki ve elektrik motorlarının çevik tepkisindeki ve ön ile arka arasındaki esnek tahrik gücü dağılımdaki uzmanlığından yararlanan SOLTERRA, dört tekerlekten çekişin sağladığı yol tutuşundan tam anlamıyla yararlanıyor ve güven ve iç huzuruyla sürüş imkanı sunuyor.

Subarunun ilk elektriklisi SOLTERRA olacakToyota da işin içinde

Araç, Eylül 2019'da yeni bir iş birliği ve sermaye ittifakına giren Toyota ve SUBARU tarafından ortaklaşa geliştirildi. İki şirketin mühendisleri, dostça bir rekabete girerek "Birlikte daha iyi otomobiller üretelim" sloganı ışığında her biri kendi uzmanlık alanı olan teknoloji ve bilgileri bir araya getirerek bu aracı birlikte geliştirdiler.SOLTERRA'nın satışı, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa ve Çin gibi pazarlarda 2022'nin ortalarında başlayacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler