Geri Dön
OtomobilMotosikletin ömrü nasıl uzatılabilir?

Motosikletin ömrü nasıl uzatılabilir?

Motosikletteki teknoloji ve konforu uzun yıllar kullanabilmenin tek yolu orijinal bakımdan geçiyor. Uzman servisler, kaliteli yağ bunun en başında geliyor.

Motosikletin ömrü nasıl uzatılabilir?

Havaların ısınmasıyla birlikte moosiket kullanımı daha da artışa geçti. İleri teknolojiye sahip yeni motosikletlerin bakımı da önem taşıyor. Motosikletinizin konfor ve performansının uzun sürmesi için bakım en önemli unsurların başında geliyor. Yamaha yetkilileri aracın ömrünü uzatmak için bakımı uzman servislere yaptırmanın gerektiğini söylüyor.

YÜKSEK 2. EL DEĞERİ 

Modeli her ne olursa olsun uzun yıllar ve sınırsız kilometreler boyunca motosikletin sorunsuz kullanılabilmesi, maksimum performans sergileyebilmesi için uzman servisler kesinlikle ilk tercih olmalı. Motosiklete yüzde yüz uyumlu orijinal yedek parçalar ile düzenli periyodik bakım ve uzmanından alınan servis hizmetleri, motosikletin performansını uzun yıllar boyunca korumasını sağlıyor. Bu aynı zamanda motosikletin 2.el değerini de yükseltiyor. Oluşabilecek herhangi bir arızanın önüne geçebilmek ve yüksek 2. el değeri servis kullanımının en büyük ekonomik faydası.

KALİTELİ YAĞ KULLANIN

Yetkili servislerde modele göre farklılaşacak şekilde 14 noktadan başlayarak 40 noktaya kadar bakım kontrolü yapılıyor. Kullanılan orijinal yedek parçalara verilen 1 yıl garanti haricinde sunulan hizmetin de garantisi bulunuyor. Motosikletin bakımları esnasında kullanılan aracın DNA’sına uygun motor yağı da oldukça önemli. Motor yağı, motorun çalışması ve performansı için hayati önemdedir ve etkinliği kullanımla birlikte kademeli olarak azalır. Kaliteli yağlar yüksek ince tabaka dayanıklılığı ile daha seri vites geçişine olanak sağlıyor, motor ve şanzımanı koruyarak daha uzun motor ömrünü garanti ediyor.

BAKIMI TEMİZLİKLE TAMAMLAYIN

En iyi bakım motosikletin dış aksamının temizliğini de kapsıyor. Servisten çıkan motosiklete evde yapılacak temizlik ve bakımlar için markalar bir dizi bakım ürünü geliştiriyor. Motosikletin genel temizliğinden, lastik onarımına, zincir temizliği ve kaskın parlatılmasına kadar tam bir temizliğe olanak sağlayan bakım ürünleri malzemelerin koruyucu yeteneklerini uzatıp devam ettirmek amacıyla geliştiriliyorlar.