Geri Dön
OtomobilMeraklıları dört gözle bekliyordu! Maserati’den yeni SUV geliyor

Meraklıları dört gözle bekliyordu! Maserati’den yeni SUV geliyor

Maserati’nin yeni SUV’u Grecale temmuz ayında Türkiye pazarında satışa çıkacak. Maserati'nin yeni gözbebeği Grecale'in fiyatı 3.25 milyon TL’den başlayan fiyatlara kullanıcıların karşısına çıkacak.

Meraklıları dört gözle bekliyordu! Maserati’den yeni SUV geliyor

Maserati’nin, adını pek çok modeli gibi bir rüzgârdan alan yeni SUV’u Grecale Türkiye’de satışa çıkıyor. Maserati Grecale 3.25 milyon TL’den başlayan fiyatlara sahip olacak. Grecale'nin tasarımı, Maserati'nin MC20 ile başlattığı ve her yeni modeli diğerlerinden ayıran yeni tasarım bakış açısını yansıtıyor.

ÜÇ FARKLI TEMA VE VERSİYON

Grecale; GT, Modena ve Trofeo olmak üzere üç farklı versiyon ve temayla dünya yollarıyla buluşuyor. Grecale GT, dört silindirli 300 beygirlik mild hibrit sistemiyle şehir içi kullanımı çağdaş minimalizm temasıyla birleştiriyor. Bu versiyon tüm kullanıcılara ve onların dinamizmine, ilgi alanlarına ve aynı zamanda sürekli kendini kişiselleştiren bir tasarım arayışına hitap ediyor. Grecale Modena, dört silindirli 330 beygirlik yarı hibrit sistemiyle, doğa tutkunlarına hitap ediyor. Daha fazla performans isteyenler için üretilen Grecale Trofeo ise 0-100 km/s hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlıyor ve 285 km/s’lik azami hıza ulaşabiliyor. Grecale Trofeo, 530 beygirlik güçlü V6 motorun sağlamış olduğu üstün performansla, daha çok güç ve adrenalin meraklılarına hitap ediyor. Sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak üzere, Comfort, GT, Sport, Corsa (sadece Trofeo’da sunuluyor) ve Off-Road olmak üzere beş farklı sürüş modu Grecale’nin karakterini kullanım gereksinimlerine uygun bir hale getirmesini sağlıyor.

ELEKTRİKLİSİ 2024’TE GELECEK

FerMas Müdürü Özgür Süslü “Maserati olarak son dönemde önemli bir atılım içerisindeyiz. 2020 yılında satışına başladığımız Ghibli Hybrid’in ardından, markamızın elektrifikasyon hamlesinin ikinci önemli aşamasını oluşturan Levante Hybrid’i geçtiğimiz yıl satışa sunduk. Türkiye pazarındaki konumumuzu daha da güçlendiren bu iki modele şimdi Grecale ekleniyor. Grecale, 530 beygirlik V6 dışında 300 ve 330 beygirlik iki hibrit seçeneğiyle tüm gereksinimleri karşılayacak. Aileye 2023 yılında Maserati tarihinin “ilk yüzde 100 elektrikli SUV”u “Grecale Folgore”nin katılmasıyla ürün gamı tamamlanacak.” dedi.