Geri Dön
MagazinZiya ve Alanur kozlarını paylaşıyor! Veda Mektubu 5. bölümde neler oldu?

Ziya ve Alanur kozlarını paylaşıyor! Veda Mektubu 5. bölümde neler oldu?

Kanal D'nin pazartesi günlerine damga vuran dizisi Veda Mektubu'nun 5. bölümü dün akşam ekranlara geldi. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmış Veda Mektubu'nun başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar, Bennu Yıldırımlar, Rabia Soytürk, Emre Kıvılcım gibi isimler yer alıyor. İşte 5. bölümünde yaşananlar...

Ziya ve Alanur kozlarını paylaşıyor! Veda Mektubu 5. bölümde neler oldu?

Mehmet ve Aslı arasında kültür farkı günden güne büyüyor.

ALANUR VE RIZA DUDAK DUDAĞA

Posta'dan Büşra Eracun Akkaya'nın haberine göre; Alanur'un evindeki davette lavaboya gitmek için yukarı çıkan Rıza, Alanur ile karşılaştı. Alanur geçmişi ima ederek Ziya'nın kendisini unutup unutmadığını anlamaya çalıştı. Kararlı duruşundan vazgeçmeyen Ziya, Alanur'un bir anda dudaklarına yapışmasıyla kendinden geçti.

Alanur ve Ziya'yı gören Aslı, annesine bu yaptığının amacını sordu. Alanur ile Aslı'nın tartışmasını gören Mehmet, ne olup bittiğini anlayamadı.

KARLI AİLESİ SAHURA KALKIYOR

Ramazan ayının ilk sahuruna kalkan Karlı ailesinde Mehmet ve Aslı'nın gelmesiyle sofra tamamlandı. Yılın ilk sahurunda heyecanını paylaşmak için konuşma yapan Ziya, Ramazan'ın öneminden bahsederken hoşgörülü olma konusuna değindi. Aslı söylenenleri üzerine alıp sofrayı terk etti.

 

Aslı'nın arkasından giden Mehmet, Hatice'ye katlanması için biraz daha süre istedi. Mehmet için katlanmak zorunda olduğunu düşünen Aslı sofraya geri döndü.

ASLI MUKABELEYE KATILIYOR

Ramazan'ın ilk günün evinde mukabele veren Seher, Aslı'nın kıyafetlerini değiştirmesini ve dışarı çıkamayacağını söyledi. Emrivakiden hoşlanmayan Aslı, yine Mehmet için durumu kabullendi.

Misafirler gelince ellerini öpmeden tokalaşan Aslı, Seher'den tepki görünce el öpmeye mecbur kaldı. Aslı'nın başörtüsünü takışı ve okunan duayı takip etmeyişi ise misafirler tarafından oldukça tepki aldı.

Ortamdan kaçıp mutfakta su içen Aslı'nın oruç tutmaması daha da büyük tepki topladı.

Misafir gelen kızlar Aslı'nın sosyal medyasına bakıp dedikodu yapmaya başladı. Seher ise Aslı'nın sosyal medya hesabında paylaştığı dans videolarını görünce başından aşağıya kaynar sular döküldü. O sırada mutfakta başka bir dedikoduya şahit olan Aslı, misafirlerin Hatice'nin üzerine Aslı'nın kuma olarak geldiğini duydu.

Salona giden Aslı, Seher ve diğer misafirlere hamile olmadığını ve kuma olarak gelmediğini söyleyip boşa dedikodu yapmamalarını ve günaha girmemelerini söyledi.

ZİYA VE ALANUR KOZLARINI PAYLAŞIYOR

Alanur'un davette yaptıklarını konuşmak için Alanur'un ofisine giden Ziya, Alanur'un niyetini anlamaya çalıştı.

Geçmişin küllerini yeniden alevlendiren öpücük, Alanur'un ve Ziya'nın daha tehlikeli bir hal almasına neden oldu.

SEHER, ASLI ÜZERİNDE BASKI KURUYOR

Mukabele sonrası Aslı eve gelince konuşmak isteyen Seher, başta sakin giden konuşmanın tansiyonunu Aslı'nın yaşantısına karışarak yükseltti. Sosyal medya hesabında paylaştığı video ve fotoğrafları sileceğini emreden Seher, Aslı'dan olumsuz cevap alınca daha da baskı kurmaya çalıştı.

Öfkesine yenik düşen Aslı, kendi videolarının ahlaksız olduğunu ama Mehmet'in eski nişanlısıyla aynı evde yaşamasının normal karşılanmasını söyledi. Seher ise kendini tutamayıp Aslı'ya tokat attı.

MEHMET KAFAYI YEDİ

Akşam eve gelen Mehmet, Aslı'nın evde olmadığını görünce annesine sordu. Seher ise Aslı ile gündüz yaşananları kendini koruyan bir şekilde anlattı. Daha sonra Aslı'nın gittiğini söyleyince Mehmet'e durum hiç mantıklı gelmedi.

Annesine olup biteni eksiksiz anlatmasını isteyen Mehmet, Aslı'ya tokat attığını duyunca çılgına döndü. Ziya ise Seher'e bu yaptığı için çok kızdı.

Evden çıkan Mehmet her yerde Aslı'yı aradı. Aslı'ya ulaşamayan Mehmet, korkudan çılgına döndü. Derin ise gittikleri gece kulübünde erkeklerin Aslı'ya sarkıntılık ettiğini görünce Mehmet'e nerede olduklarını söyledi. Aslı'yı kucağına alıp dışarı çıkaran Mehmet, Aslı'ya sarılarak kaybetmekten ne kadar çok korktuğunu anlattı.

Aslı'yı eve gelmesi için bir şekilde ikna eden Mehmet, Aslı'ya el ele eve girdi. Seher ise Ziya'nın zoruyla Aslı'dan özür diledi. Seher'in özür dilediğini gören Hatice ise gözyaşlarına hakim olamadı.

ALANUR VE ZİYA RÜYALARLAR BULUŞUYOR

Sabah rüyasında Ziya ile evli olduğunu gören Alanur, alarmın sesiyle uyandı. Rüyanın etkisinden çıkmakta zorlanan Alanur, kendine zor geldi.

MİNA, ASLI'DAN YARDIM İSTİYOR

Okulu kırıp arkadaşıyla gezen Mina, hırsızlık suçuyla karakola alındı. Seher duyarsa çok kızacağını bilen Mina, abisinin ve annesinin haberi olmadan Aslı'dan yardım istedi.

Aslı ise Beste'yi arayıp yardım istedi ve şirketin avukatını çağırdı. Avukatla birlikte Alanur'un geldiğini gören Aslı çok şaşırdı. Mina'yı karakoldan çıkaran Alanur, avukatına uzaktan fotoğraf çekmesini istedi. Mina, Alanur'a teşekkür ederek konuyu kimsenin bilmemesini istedi.

ALANUR'DAN SERT ADIM

Seher'in, Aslı'ya yaptıklarının öğrenen Alanur, gece Seher'e karakolda çekilen Mina'nın fotoğrafını attı.

Sabah saatlerinde Mina'nın odasına oklavayla giden Seher, Mina'dan dürüst olmasını istedi. Kavga seslerini duyan Aslı, Mina'nın odasına koştu. Seher ile sözlü dalaşa giren Aslı, annesinin attığı fotoğrafı görünce ne diyeceğini bilemedi.

SEHER DURUMU AVANTAJA ÇEVİRİYOR

Mina ile yaşanan olaydan sonra Mehmet'i arayan Seher, Aslı'nın kendisine yalan söylediğini belgelerle ispatladı. Mehmet ise ne yapacağını bilemedi.

Aslı ise bu sırada Ziya'nın yanına gitti ve annesiyle arasındaki savaşı durdurmasını istedi.

VEDA MEKTUBU 5. BÖLÜM KANAL D İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN.