Gazete Vatan Logo
Magazin Veda Mektubu'nda Alanur ve Ziya buluştu! Aşk yeniden mi?

Veda Mektubu'nda Alanur ve Ziya buluştu! Aşk yeniden mi?

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar, Rabia Soytürk, Emre Kıvılcım ve Bennu Yıldırımlar’ın yer aldığı, yönetmenliğini Deniz Çelebi Dikilitaş’ın üstlendiği, hikayesini Gamestory senaryosunu ise Deniz Akçay’ın kaleme aldığı 'Veda Mektubu' 7. bölümü ile ekranlara geldi. Dizinin son bölümüne Alanur'un kızının yaşadığı eve gelmesi damga vurdu. İşte detaylar...

Veda Mektubu'nda Alanur ve Ziya buluştu! Aşk yeniden mi?

Kanal D'nin sevilen dizisi 'Veda Mektubu'nun yeni bölümünde; Alanur hastanede yaşanılanlardan sonra Aslı’nın da tokat davasını duyunca Aslı’yı eve götürdü. Mehmet de Aslı’yı almak için gitti. Alanur izin vermeyince Mehmet "Ne yapalım o zaman buyrun, siz de gelin" dedi.

"YA BERABER GİDERİZ YA DA BURADA KALIRSIN"

Bu fikir Alanur’un işine geldi. Hemen hazırlanmaya başladı. Aslı’ya onunla geleceğini söyledi. Aslı bunu kabul etmese de Alanur "Ya beraber gideriz ya da burada kalırsın!" dedi.

'VEDA MEKTUBU' SON BÖLÜM

ZİYA'YA CİLVE YAPTI

Hatice kendine geldi ve söylediği ilk cümle "Yine başaramadım mı?" oldu. Herkes Hatice’nin kendine gelmesine çok sevindi. Aslı eve döndüğü gibi annesinin peşinden gelmesine şoke oldu. Bu evde kalmasının uygun olmadığını söylese de Alanur sürekli susturdu. Alanur yerleşti, iftar için hazırlıklara başladı. Seher Alanur’u mutfağında görünce çok sinirlendi. Alanur börek açarken çekilmesini söyleyince ‘Oklavayı da elimi de çok iyi kullanırım size de hakim olmanızı tavsiye ederim.’ diyerek Aslı’ya atılan tokadın hesabını soracağının sinyallerini verdi.

Haberin Devamı

Alanur, Seher'in gözünün önünde Ziya’ya cilve yaptı.

 

"GÖZÜM GÖRMESİN SENİ"

Mehmet annesini sakinleştirmek isterken, Mehmet’in davet ettiğini duyan Seher, "Çekil gözümünden önünden gözüm görmesin seni" dedi. Alanur Nevzat’ı evde görünce geçmişten hatırlar gibi oldu ama çıkaramadı. Nevzat Hatice’nin acısıyla Alanur’u görünce çileden çıktı. Hemen birine telefon açtı ve Alanur’u bitiricek bir koz aramaya başladı. Ziya odasında uzanan Alanur parfümünü yastığa geçmişti. Ziya uzandığı gibi parfümünü fark etti. "Allahım ne olur beni imtihan etme" diye dua etti. Aslı Alanur’un gelmesine Mehmet’in kızacağı için çok endişe etse de Mehmet olayın yine iyi tarafından bakmaya çalıştı.

FULARIYLA SOFRAYA OTURDU

Akşam iftar yemeği hazırlayan Alanur, Ziya’nın ona hediye ettiği fularla sofraya oturdu. Evin ‘pastoral’ olmasına sürekli laf eden Alanur tavukları Seher’in kendi kestiğini öğrenince şoke oldu. Sonra hazırladığı börekleri özellikle sofradan kalkarak Ziya ve Seher’e servis yaptı. Herkes yemeğine davet ederken ‘Buranın adresi ne?’ diye sordu. Herkes sebebini merak ederken, "Mektup göndereceğim" dedi alaycı bir tavırla. Ziya sofradan kalkarken oturttu ve "En öfkeli anda kızına kalkmayan o el benim kızıma nasıl kalkıyor? Ben bunun cevabını almak zorundayım" dedi.

Haberin Devamı

 

ZİYA İLE ÖZEL KONUŞMAK İSTEDİ

Ziya’yla özel olarak konuşmak istediğini söyleyince Seher hiçbir şey söyleyemedi. Ziya Alanur’a kafasını karıştırdığını ve bunu neden yaptığını merak ettiğini söyledi. Seher kapıda bekledi. Alanur çıktığında "Bir problem varsa benimle konuşmanızı dilerdim" dedi. Alanur "Sizin bir şeyi çözmeye niyetiniz olsaydı sizinle konuşurdum" dedi. Fuları içeride bıraktığını belirterek boynuna dokunarak odasına geçti.

ALANUR'U GÖRÜŞMEK İÇİN ARADI

Sabah Hatice eve döndükten sonra kargo teslim alan Alanur, Mina’ya bir hediye bıraktı. Evden çıkarkan Seher "Şovunuzu yaptınız gidiyorsunuz" dedi. Alanur "Bu sadece fragmandı! Eğer kızıma bir daha el kaldırırsan o zaman gelir buraya yerleşirim şovu o zaman izlersin. Birlikte tavuk da keseriz!" dedi. Tam o sıra Ziya Alanur’u görüşmek için aradı. Ziya’nın aradığını Seher gördü. Alanur özellikle yanında konuşarak "Yarın 14:00’te görüşelim" dedi.

Haberin Devamı

"SEN KONUŞMAKTAN HEP KORKTUN ZİYA" /İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

"SAĞLI SOLLU TOKAT MANYAĞI YAPTIM"

Nevzat Mehmet’e "Bu kadar yılın hatrı varsa Hatice’yi gözet. Biz nasıl gözetiyorsak sen de gözet. Bu kadar yıl sonra bizi karşı karşıya getirme" dedi. Beste’nin kliniğine gittiğinde Aslı’nın dayak meselesini anlatmaya başladı. Beste telaş içinde dinledi, Aslı’nın meselesi olduğunu duyunca biraz olsun korkusu geçti ama Aslı’ya şoke oldu. Alanur büyük bir keyifle Seher’e anlattı. "Sağlı sollu tokat manyağı yaptım" dedi. Beste ile Aslı’nın birbirlerine kaş göz yaptığını fark edince Alanur geçiştirmelerini yemedi.

SEHER VE ALANUR HESAPLAŞMASINDA NE OLACAK? / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

"CEVABINI VERMEM NEYİ DEĞİŞTERECEK?"

Seher Hatice için hediye almak için yarın öğlen alışverişe çıkmayı teklif etti Ziya’ya. O da Alanur’la görüşeceği için işi olduğunu başka zaman yapabileceklerini söyledi. Seher hemen Nevzat’a Alanur’un peşine birini takmasını söyledi. Mehmet, Aslı’ya sürpriz yaparak ev bakmaya gittiler. Aslı çok mutlu oldu. Ziya, Alanur’a amacını sordu tekrar. ‘Ben çocukların evliliğini konuşmak için çağırdım seni.’ dedi. Alanur ‘Sen o mektuklardan sonra hiç alt üst olmadın mı?’ diye sordu. Alanur Ziyan’nın kitabının arasında bulduğu resimi çantasından çıkartıp "Peki bunu neden sakladın?" dedi. Ziya Bunun cevabını vermem neyi değiştirecek? Bunlara kafa yormamız hayatımızdaki insanlara haksızlıktan başka bir şey değil" dedi.

Haberin Devamı

Seher, "Senin sevgilin benim evimde bana ahkam kesti. Aynı çatı altında hepimiz, ne ayıp! Ben kocamı tanımıyormuşum, yazıklar olsun" dedi. Ziya "Seher lütfen, ne o öyle seni aldatmışım gibi?’ Seher ‘Senin aklınla kalbin karışmasa beni o kadınla aynı çatı altına sokmazdın" dedi. Seher sinirle eve girdi her yeri dağıttı ve evden çıktı. Seher iftar sofrasına da gelmeyince herkes merak içinde kaldı.

ZİYA VE ALANUR'U BERABER YAKALADI / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

"DAHA ERKEN BEKLİYORDUM"

Son sahnesinde Alanur’un yanına giden Seher, Alanur’un "Daha erken bekliyordum" demesiyle tekrar kalakaldı.