Gazete Vatan Logo
TelevizyonŞarkılar Bizi Söyler’de arabesk gecesi!

Şarkılar Bizi Söyler’de arabesk gecesi!

Şarkılar Bizi Söyler’e bu hafta Ayhan Aşan, Tuğçe Tayfur, Ümit Yaşar, Cevher ve Sefa Doğanay konuk oldu.

Şarkılar Bizi Söyler’de arabesk gecesi!

Kanal D’nin, yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler” yeni bölümü ile ekrana geldi. Programın bu bölümünde, arabesk müziğin en sevilen eserleri seslendirildi, “Arabesk Şarkılar” konseptli programın açılışı “Seni Sevmeyen Ölsün” şarkısıyla yapıldı.

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları, arabesk-fantezi müziğin usta ismi Ayhan Aşan, arabesk müziğin güçlü yorumcusu Tuğçe Tayfur, arabesk müziğin efsane yorumcusu Ümit Yaşar, kendine has tarzı ve sevilen yorumlarıyla Cevher ve taklit ustası Sefa Doğanay oldu.

Şarkılar Bizi Söyler’in yeni bölümünde, kimi zaman efkârlı, kimi zaman eğlenceli anlar yaşandı. Arabesk müziğin klasikleriyle yaşanan hüznün yerini Sefa Doğanay’ın taklitleriyle kahkahalar aldı. Uzun bir aradan sonra ilk kez Şarkılar Bizi Söyler ile ekranlara çıkan Ayhan Aşan “Ben Sana Yandım, Sandalcı, Yalnızım Dostlarım” yorumlarıyla mest etti. Tuğçe Tayfur “Kaderimin Oyunu, Bir Bilebilsen, Kal Benim İçin” şarkılarıyla arabesk rüzgârı estirirken babası Ferdi Tayfur’un “Bana Sor” şarkısıyla büyük beğeni topladı. Şarkılarla Ferdi Tayfur’un anıldığı gecede Sefa Doğanay da Ferdi Tayfur taklidiyle stüdyoda komik anlar yaşattı. Sibel Can, Hakan Altun, Canan Karatay, Zeki Müren taklitleriyle gece boyunca eğlenceli anlar yaşatan Sefa Doğanay’ın, bir şarkıda beş sanatçının sesini taklit ettiği anlar geceye damga vurdu. Sefa Doğanay, Dipsiz Kuyum şarkısını yorumlarken Sibel Can, Bülent Ersoy, Yıldız Tilbe, Seda Sayan ve Mabel Matiz’i taklit ederek muhteşem bir şova imza attı. Kendine has yorumlarıyla dikkatleri üzerine çeken Cevher “Ağla Gözüm” şarkısı ile müzik şöleninde yerini alırken Ümit Yaşar, “Doktor, Vur Gitsin Beni, Mutlu Ol Yeter” yorumlarıyla mest etti. Ümit Yaşar sevilen yorumlarının yanı sıra ney performansıyla da geceye damgasını vurdu.

Haberin Devamı

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümleriyle Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…

Haberin Devamı