Geri Dön
TelevizyonDemet Akalın Miss Turkey yorumu ne, Neşe Erberk Akalın’a ne dedi?

Demet Akalın Miss Turkey yorumu ne, Neşe Erberk Akalın’a ne dedi?

Demet Akalın, 19 numarayla yarışan Nursena Say'ın Miss Turkey 2022'de birinci seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada torpil göndermesi yaptı. Neşe Erberk'in kızının dereceye girip kendi favori yarışmacının dereceye girmemesi üzerine Akalın, "Şu kızı harcadınız" dedi. Akalın'ın iddialarına Neşe Erberk’ten yanıt geldi.

Demet Akalın Miss Turkey yorumu ne, Neşe Erberk Akalın’a ne dedi?

Miss Turkey yarışmasının bu seneki kazananları arasında Neşe Erberk’in kızı Selin Erberk de yer aldı. Miss Turkey 2022 yarışmasını 19 numarayla yarışan Nursena Say kazandı. Yarışmada Aleyna Şirin ikinci, Neşe Erberk'in kızı Selin Erberk Gurdikyan ise üçüncü oldu. Sosyal medyada Selin Erbek'in derece almasında annesi Neşe Erberk'in etkili olması iddialarına Demet Akalın da katıldı.

Demet Akalın Miss Turkey yorumu ne?

1983'te Türkiye ve 1984'de de Avrupa Güzeli seçilen Neşe Erberk'in kızı Selin Erberk Gurdikyan'ın dereceye girdiğini gören Akalın, "Hira'ya ayıp olmasın diye Türkiye güzeli yapmayın" diyerek torpil imasında bulundu. Kendi favorisi olan Zeynep Elif Özal'ın dereceye girememesinden rahatsız olan Akalın, "Şu kızı nasıl harcadınız? Bilgi yarışması değil ki bu" diye de tepki gösterdi.

Neşe Erberk'ten torpil iddiasına cevap

Kızı hakkında yapılan torpil imalarına sinirlenen Neşe Erberk ise 2. Sayfa programına telefonla bağlandı. "Demet Akalın'ınki talihsiz bir açıklama diyorum. Demet'i öpüyorum" diyen Erberk, kızı hakkında şunları söyledi: "'Erberk' soyadını kullanmak Selin'in kendi tercihi. Bu durum gurur verici değil mi? Yazmasaydı 'meğerse Neşe Erbek'in kızıymış saklamış' diyecekler. Benim kızım hiçbir şey saklamadan kendini ifade etti. Jüriyi etkilemiş olsaydım birincilik tacını takardı. Dürüstçe söyleyeyim ben kızımı 1. görmek istiyordum. Sonuçtan memnun değilim ama saygı duyuyorum tabii ki..."