Gazete Vatan Logo
Magazin Tecavüz sahnesi gerçekmiş

Tecavüz sahnesi gerçekmiş

Ünlü İtalyan yönetmen Bertolucci, 1972 yapımı ‘Paris’te Son Tango’ filmindeki çok tartışılan tecavüz sahnesinin gerçek olduğunu itiraf etti

Tecavüz sahnesi gerçekmiş

Ünlü İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci, ‘Last Tango in Paris’ (Paris’te Son Tango) filmindeki çok tartışılan tecavüz sahnesi hakkında itiraflarda bulundu. 76 yaşındaki yönetmen, ‘Paris’te Son Tango’ filminde ABD’li aktör Marlon Brando ile bir olup tartışmalı tecavüz sahnesinin çekimini son ana kadar kadın başrol oyuncusu Maria Schneider’den sakladıklarını itiraf ederek, “Maria’nın o sahnelerde bir oyuncu gibi değil genç bir kız gibi davranmasını istedim. Aşağılanmasını ve acı çekmesini istiyordum. O sahneler gerçekti” dedi.

‘İntihara kalkıştım’

1972 yılında film çekildiğinde henüz 19 yaşında olan Schneider, pornografik bir sahnede oynayacağından haberi olmadığını, ancak senaryoda olmayan bu sahneyi yazan Brando tarafından zorlandığını açıklamıştı. Brando’nun kendisine tecavüz eder gibi seks yaptığı konusunda konuşan Fransız aktris, “Gerçekten gözyaşı döktüm. O filmden sonra kendimi uyuşturucu haplara verdim ve intihar etmeyi bile düşündüm” demişti.