Gazete Vatan Logo
MagazinMustafa Ceceli: Biri akıl sağlığımdan şüphe ettiğini yazmış!

Mustafa Ceceli: Biri akıl sağlığımdan şüphe ettiğini yazmış!

Ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli, önceki akşam Yenikapı’da konser verdi. Sahneye çıkmadan önce basın mensuplarıyla bir araya gelen Ceceli, kariyerine yeni başlayan sanatçılara verdiği desteklerle ilgili konuşarak dikkat çeken açıklamalar yaptı. Bir kişinin 'Mustafa Ceceli’nin sağlığından şüphe ediyorum' yorumunu yazdığını gazetecilerle paylaşan ünlü isim, bu mesaja hak vererek; "60 gün çok uzun süre" ifadelerini kullandı.

Mustafa Ceceli: Biri akıl sağlığımdan şüphe ettiğini yazmış!

Bir süredir 'Salıncak' ve 'Ratgele' gibi şarkılarıyla gündemden düşmeyen Mustafa Ceceli, geçtiğimiz hafta Kıbrıs'ta sahne almıştı. Konser öncesi gazetecilerle bir araya gelen şarkıcı, "Özledik sizi" diye lafa başlayıp; sahne kıyafetini eşi Selin İmer’in seçtiğini söylemişti.

"EŞİME TESLİM OLDUM"

Milliyet'ten Umut Ünver'in haberine göre; Ceceli, "Evlendiğimizden beri beş senedir, dolaptan bir şey almadım. Şöyle yapıyorum 'Aşkım ne giyeyim?' O da şöyle yapıyor, 'Uine bana mı, kaldı?'" diye konuşmuştu. "Her anlamda eşime teslim oldum" diyen Mustafa Ceceli, sözlerini; "Kafam rahat, en azından biliyorum ne giyeceğimi artık" şeklinde noktalamıştı.

Konseriyle alakalı konuşan şarkıcı, "Çok güzel bir konser bizi bekliyor. Her şey iyi gidiyor, bu yazı güzel geçirdik. Pandemi sonrası bence bütün sanatçılar iki yılın tozunu, tortusunu, pasını ve acısını çıkardı diye düşünüyorum. Hatta sanatçı arkadaşlarımla havalimanında karşılaşıyorum, çok da seviniyorum böyle olmasına. Sektörümüz şarkıları dinleyicisiyle paylaştığı zaman bir anlam kazanıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Haberin Devamı

"OĞLUMA DA VAKİT AYIRMAK İSTİYORUM"

Yoğun bir konser mesaisi olduğunu söyleyen Mustafa Ceceli, "Zorlanmıyor musunuz, eşiniz ve çocuğunuz İstanbul’da kalıyor?" sorusunu, "Son uçakla gelip, ilk uçakla eve dönüyorum. Oğluma da vakit ayırmak istiyorum, okullarda açıldı malum” diye cevaplamıştı.

"SOĞUK BİR İSTANBUL AKŞAMI"

41 yaşındaki Mustafa Ceceli, son olarak geçtiğimiz akşam Van Kültür Günleri kapsamında Yenikapı’da sahne aldı. Konser öncesi gazetecilerle bir araya gelen şarkıcı, "Soğuk bir İstanbul akşamı biraz sonra sahnede olacağız, bütün şarkıları Vanlılar için söyleyeceğiz” diye konuştu.

"GÖRÜYORSUNUZ DÜNYAYI"

Toplumsal mesajlara dikkat verdiğini söyleyen Ceceli, "Toplumumuz bir bütün, bu bütün içerisinde her biri çok değerli ve kıymetli. Öyle bir çağda yaşıyoruz ki, görüyorsunuz dünyayı. Toplumlar birbirine girmiş durumda. Savaşlar kol geziyor. Hangi çağdayız, hangi asırdayız? Her gün yeni bir kara habere uyanıyoruz" dedi ve ekledi:

Haberin Devamı

Biz birlik olduğumuz zaman dipdiri durabilen bir toplumuz. Biz de sanatçılar olarak şarkılarımızla yaptığımız bazı çalışmalarla bunu öne çıkarmaya çalışıyoruz. Bütün sanatçı arkadaşlarımızın da aynı sağduyuda olduğuna eminim. Sazla sözle biz bunu yapıyoruz ama nice meslek grupları da aynı şekilde, aynı özveriyi gösteriyor.

"ONLARIN BAŞARILARIYLA BEN GURUR DUYUYORUM"

Yeni çıkan sanatçılara verdiği destekle adından söz ettiren Ceceli, "Bana ailenizin düetisyeni diyorlar. Birisi dün şey yazmış, 'Mustafa Ceceli’nin sağlığından şüphe ediyorum, iki aydır yeni şarkı çıkarmadı.' Tabi 60 gün çok uzun süre, biz 40 günde bir şarkı yapıyorduk. Arkadaşlarımız aslında kendisini ispatlamış insanalar ama birlikten kuvvet doğar prensibiyle biz bu yıl altı tane düet şarkı yaptık ve şu an kendi yollarına devam ediyorlar, solist olarak. Bundan yana çok mutluyum. Bize de gençlerle kaynaşma fırsatı veriyor bu çalışmalar. Ben de kendimi yenilenmiş oluyorum. Onlarda bambaşka bir kapıdan geçmiş oluyorlar. Onların başarılarıyla da ben gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı