Geri Dön
MagazinErkan Petekkaya'nın Cannes'da başına gelmeyen kalmadı! Önce telefonunu çaldırdı sonra hırsızı...

Erkan Petekkaya'nın Cannes'da başına gelmeyen kalmadı! Önce telefonunu çaldırdı sonra hırsızı...

Oyuncu Erkan Petekkaya, 75'inci Cannes Film Festivali’nde başına gelmeyen kalmadı. Telefonunu kaptıran Petekkaya, hırsızı kovalayıp yakalayarak, Fransız polisine teslim etti. 51 yaşındaki oyuncu, "Ben bu kadar hızlı koşabildiğimi bilmiyordum. Hırsız genç bir çocuk olmasına rağmen yakaladım" açıklamasını yaptı.

Oyuncu Erkan Petekkaya, 75'inci Cannes Film Festivali için gittiği Fransa'da kapkaççı gerilimi yaşadı. Petekkaya, restoranda bir süre daha oturduktan sonra oteline dönmek için festival alanından taksi durağına doğru yürürken telefonu çaldı. Petekkaya, telefonda konuşurken yürümeye devam etti.

300 METRE KOŞTU

Bu arada bir kapkaççı, Petekkaya'nın elinden telefonu alarak koşmaya başladı. Oyuncu, yaklaşık 300 metrelik bir kovalamacadan sonra hırsızı yakaladı.

“BU KADAR HIZLI KOŞABİLDİĞİMİ BİLMİYORDUM”

Erkan Petekkaya, olay sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

İnsanların arasından zigzag yaparak hırsızı kovaladım. Bu kadar hızlı koşabildiğimi bilmiyordum. Hırsız genç bir çocuk olmasına rağmen yakaladım. 'Paraya ihtiyacın varsa ben sana vereceğim' diyerek 50 euro uzatıp telefonumu istedim. Kabul etmeyince bir 50 euro daha uzatıp 'Al bu paraları benim telefonumu ver' dedim. Paraları almasına rağmen telefonumu vermeyince karnına bir yumruk attıktan sonra kolundan tutup, devriye gezen polislere götürdüm.

“PARAMI DA ALDIM TELEFONUMU DA”

Ünlü oyuncu, "Polisler önce telefonun bana ait olmadığını düşündü. Ben de telefonu kapatıp açtım ve foto galerideki fotoğraflarımı gösterdim. Bunun üzerine telefonumu bana verdiler. Daha sonra hırsızın cebinde iki tane 50 euro olduğunu söyleyip onları da istedim. Cebini aradılar ve iki tane 50 euro buldular. Paraları da iade ettiler" ifadelerini kullandı.

Hırsızı yakalayıp telefonuna kavuşan Petekkaya, o anları da sosyal medya hesabından yayınladı.

Erkan Petekkaya, Cannesda telefonunu çaldırdı Hırsızı yakaladı, polise teslim etti.