Geri Dön
MagazinEbru Yaşar afet bölgesine 3 TIR yardım gönderdi!

Ebru Yaşar afet bölgesine 3 TIR yardım gönderdi!

Şarkıcı Ebru Yaşar, deprem nedeniyle hem sosyal medya sayfasından birlik ve beraberlik çağrısı yaptı, hem de örnek bir davranış sergiledi. Yaşar'ın hazırlattığı 3 TIR acil ihtiyaç yardımı, depremzedelere dağıtılması için Kahramanmaraş, Hatay ve Diyarbakır'da AFAD ekiplerine teslim edildi.

Ebru Yaşar afet bölgesine 3 TIR yardım gönderdi!

Kahramanmaraş'ta dokuz saat arayla meydana gelen iki ayrı deprem Türkiye'yi yasa boğdu. Depremde binlerce kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi yaralandı. Depremin vurduğu kentlerde acılar her geçen saat büyüyor. Sanatçı Ebru Yaşar da çığlıklara kayıtsız kalamadı.

Yaşar, depremin hemen ardından seferber oldu, bölgeden gelen acil yardım çağrıları sonucu depremzedeler için 3 TIR hazırlattı. İçinde acil ihtiyaçların olduğu TIR'lar, Kahramanmaraş, Hatay ve Diyarbakır'a gönderildi.

 

Yaraların bir nebze de olsa sarılması için kısa sürede bölgeye ulaşan TIR'lar, bu kentlerdeki Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı'na (AFAD) teslim edildi. AFAD, tırlardaki malzemeleri bölgedeki depremzedelere dağıtmaya başladı.

 

"GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ"

Ebru Yaşar, depremzedeler ve Türkiye'nin yaralarını sarmak için birlik ve beraberlik çağrısı da yaptı. Ünlü şarkıcı, sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımda, “Gün, birlik ve beraberlik günü. Az ya da çok demeden eminim ki herkes üzerine düşeni yapacaktır. Ben de 3 ayrı şehre, Kahramanmaraş, Hatay ve Diyarbakır'a acil ihtiyaçları gönderdim. Tırlarımızdaki malzemeler AFAD'a teslim edilmek üzere yola çıktı. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Kalbimiz kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımızla beraber” dedi.