Gazete Vatan Logo
MagazinBritney Spears 'Victoria' hastalığına yakalandı!

Britney Spears 'Victoria' hastalığına yakalandı!

Şarkıcı Britney Spears, geçtiğimiz yıl spor hocası Sam Asghari ile nişanlanmış, birkaç ay önce de ilk bebeklerini beklediklerini açıklamıştı. Daha sonra bebeklerini kaybettiklerini duyuran ikili, büyük bir acı yaşamıştı. Spears, son olarak sosyal medya paylaşımında 'Victoria' hastalığına yakalandığını duyurdu.

Britney Spears 'Victoria' hastalığına yakalandı!

Yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle Britney Spears'ın serveti ve hayatının diğer alanları yaklaşık 13 yıldır babası tarafından yönetiliyordu. Spears, hayatı hakkındaki kararların vasinin elinde olması nedeniyle Sam Asghari ile evlenmesinin ve yeniden çocuk sahibi olmasının engellendiğini söylemişti. Mahkeme tarafından kızına vasi olarak atanan Jamie Spears, geçtiğimiz ağustos ayında bu görevden çekilmek için mahkemeye başvurmuştu. Los Angeles'ta görülen davada Spears'ın vasiliğin sonlandırılması talebi kabul görülmüştü. Baba Jamie'nin vasiliği, 30 dakika süren kısa duruşmanın ardından resmen bitmişti.

Britney Spears, geçtiğimiz aylarda hayranlarına üzücü bir haber vermişti. Babasının vasiliği altında geçen 13 senenin ardından ‘travma’ yaşadığını paylaşan yıldız, müzik kariyeriyle ilgili açıklama yapmışı.

Britney Spears Victoria hastalığına yakalandı

FOTOĞRAFLARI VE DANSÇILARINDAN MEMNUN DEĞİL

2008-2021 yılları arasında müzik videolarında yaratıcılığını kullanmasına izin verilmediğini paylaşan 40 yaşındaki şarkıcı, performansları esnasında çekilen fotoğraflardan ve dansçı sayısından memnun olmadığını dile getirmişti.

"ÇOK SİNİRLİYİM"

Şarkıcı şu ifadeleri kullanmıştı:

Hayat boyu travma yaşayacağım. Bu konuda çok sinirliyim. Muhtemelen bir daha sahneye çıkmayacağım. Çünkü çok inatçıyımdır ve davamda haklıyım

HASTALIĞINI DUYURDU

Bir süredir sosyal medyada dans videolarını yayınlanan Britney Spears, yine bir dans görüntüsü eşliğinde sağlık sorunu hakkında açıklama yaptı. 40 yaşındaki Amerikalı şarkıcı, Instagram hesabından “Victoria” hastalığına yakalandığını duyurdu.

"TANRI DIŞINDA BİR TEDAVİSİ YOK"

Vücudunun sağ tarafında sinir hasarı olduğunu söyleyen Spears, “Tanrı dışında bir tedavisi yok. Sinir hasarı bazen beyninize yeterince oksijen gitmemesine yol açıyor. Beyniniz sonunda duruyor” şeklinde mesaj yazdı.

“Sinir hasarı vücudun bir kısmında uyuşma yapıyor” diyen Spears, “Haftada üç kez uykumdan ellerimin tamamen uyuşması nedeniyle uyanıyorum. Sinirler çok küçük ve batıyor gibi hissettiriyor ve vücudumun sağ tarafında iğnelenme oluyor. Boynuma kadar fırlıyor ve en çok acıtan kısım şakağım. Acılı ve ağrılı” ifadesini kullandı.

"SON ÜÇ YILDIR BİLİNÇSİZ VAZİYETTEYİM"

Spears’ın ayrıca, “O yerden çıktığımdan beri son üç yıldır hafif bilinçsiz vaziyetteyim. Yüzleşemedim” sözleri, 2019’da psikolojik sorunları nedeniyle rehabilitasyon merkezinde tedavi görmesine bir gönderme olarak yorumlandı.

Spears mesajında, “Dans ederken ağrı hissetmiyorum. Zihnim tamamen içimdeki çocuğa dönüşüyor. Ama eskisi gibi hareket edemiyorum” ifadesine de yer verdi.

Spears, “Beynime ve boynuma oksijenin gittiğini hissettiğim bir ilaç buldum. Gözlerim şimdi daha açık ve başımı dik tutabiliyorum. Bunu başarmaya çalışırken iyi bir iş yaptım. Nefes alabiliyorum. Kendimi daha akıllı hissediyorum çünkü artık nefes alabiliyorum” dedi.

Britney Spears Victoria hastalığına yakalandı

VICTORIA HASTALIĞI NEDİR?

Victoria hastalığı olarak bilinen tüberküloz, tedavi edilmezse ölümcül olabiliyor. Enfeksiyon esas olarak akciğerleri etkiliyor. Ancak karın, kemikler, bezler ve sinir sistemi üzerinde de etkiye sahip.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tüberkülozla ilgili bir rapora göre, hastalık 2021'de yaklaşık 1,6 milyon insanı öldürdü ve Covid-19'dan sonra ikinci önde gelen bulaşıcı hastalık.