Geri Dön
MagazinAcun Ilıcalı sözleriyle sosyal medyada gündem oldu! 'Niye sabah bu kadar erken kalkılıyor?'

Acun Ilıcalı sözleriyle sosyal medyada gündem oldu! 'Niye sabah bu kadar erken kalkılıyor?'

TV8 kanalının sahibi olan Acun Ilıcalı, ülkemizde uygulanan iş hayatı kuralına dair sözleriyle sosyal medyada gündem oldu. Ünlü televizyoncu, insanların daha fazla uyuması ve yaz aylarında çalışmaması gerektiğini söyleyerek, Türkiye'deki mesai saatlerini eleştirdi.

Acun Ilıcalı sözleriyle sosyal medyada gündem oldu!  'Niye sabah bu kadar erken kalkılıyor?'

Kendi adını taşıyan medya şirketinin dışında geçtiğimiz yıl İngiltere Championship ekiplerinden Hull City'yi de satın alan Acun Ilıcalı, Türkiye Kalite Derneği'nde yaptığı açıklamada, mesainin saat 10.30'da başlaması gerektiğini söylerken, sabah erken uyanmak ve yaz aylarında çalışmak gibi konulardan yakındı.

"BİZİM ŞİRKETTE İŞE GELİNMESİNE GEREK YOK"

Benim bünyesel olarak bir şeyi yapma zorunluluğuna antipatim var. Sıra dışı bir şirketiz. Bizde mesai saati yok. Kimsenin işe gelmesine gerek yok, böyle bir beklenti de yok. İnsanların herhangi bir saat düzeninde işe gelmesine karşıyım. Bir gün elimde bir güç olursa mesai saatlerini 10.30'da başlatmayı düşünüyorum. Niye sabah bu kadar erken kalkılıyor anlamış değilim. Niye erken kalkılıyor? Niye sabah 8 trafiği var?

"YAZIN NİYE ÇALIŞIYORUZ?"

İş hayatında uygulanan bazı kurallara tepki gösteren başarılı televizyoncu, "Biz yazın niye çalışıyoruz? Hava güzel, her şey güzel! Niye çalışıyoruz abi ya? İnsanlar uyusun ya. Bence insanların uyuması lazım. Niye mesai 10.30 ya da 11.00'de başlamıyor? O önceki iki saatte dünya mı kurtuluyor? Hepimiz hep birlikte çalışmazsak aslında bir sorun olmayacak orada. Gün mü yetişmiyor? Ben ona da inanmıyorum! Zaten dünyayla saat farkları var, her dakikayı yakalayamıyorsun. Biz yazın niye çalışıyoruz? Hava güzel, her şey güzel, niye çalışıyoruz abi ya? Onu anlamak mümkün değil" şeklinde konuştu.

'EN ETKİLİ 500 İŞ İNSANI' LİSTESİNDE

Acun Ilıcalı, dünyaca ünlü İngiliz Variety dergisi tarafından her sene yapılan medya ve eğlence sektöründe dünyanın en başarılı isimlerinin seçildiği listede bu yıl da yer almıştı. Ünlü isim, 'En Etkili 500 İş İnsanı' listesine beş yıl üst üste giren tek Türk iş insanı olarak, kendi rekorunu bir kez daha kırmıştı.

Söz konusu listede; Acun Ilıcalı’nın yanı sıra Amazon'un sahibi Jeff Bezos , Facebook ve Instagram'ın sahibi Mark Zuckerberg ve Apple'ın CEO'su Tim Cook da yer alıyor.