Geri Dön
Kültür SanatZeytinli Rock Festivali iptal edildi mi? Zeytinli Rock Festivali neden iptal edildi?

Zeytinli Rock Festivali iptal edildi mi? Zeytinli Rock Festivali neden iptal edildi?

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen Zeytinli Rock Festivali kaymakamlık kararıyla iptal edildi. 50'den fazla sanatçı ile grup sahne alacağı Zeytinli Rock Festivali’nin neden iptal edildiği de araştırılan konular arasında geliyor. Peki, Zeytinli Rock Festivali iptal edildi mi? Zeytinli Rock Festivali neden iptal edildi? Zeytinli Rock Festivali’nde hangi sanatçılar olacaktı? Burhaniye Kaymakamı kimdir? İşte detaylar…

Zeytinli Rock Festivali iptal edildi mi? Zeytinli Rock Festivali neden iptal edildi?

Balıkesir Burhaniye'de 7. kez gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali iptal edildi. Kaymakamlık kararıyla iptal edilen Türkiye'nin en büyük rock festivali olarak yoluna devam eden Zeytinli Rock Festivali'nde 50'den fazla sanatçı ile grup sahne alacaktı. Türkiye’nin en büyük etkinliklerinden olan Zeytinli Rock Festivali ile ilgili iptal kararı pek çok kişinin gündeminde. Peki, Zeytinli Rock Festivali iptal edildi mi? Zeytinli Rock Festivali neden iptal edildi? Zeytinli Rock Festivali’nde hangi sanatçılar olacaktı? Burhaniye Kaymakamı kimdir? İşte detaylar…

ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ Mİ?

17-21 Ağustos tarihlerinde Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde yapılması planlanan "Zeytinli Rock Festivali" kaymakamlık kararıyla iptal edildi.

ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ NEDEN İPTAL EDİLDİ?

Balıkesir Burhaniye'de 7. kez gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali'ne Burhaniye Kaymakamlığı izin vermedi.

Organizasyon şirketinin izin talebine karışık gönderilen resmi yazıda, daha önceki festivallerde güvenlik ve asayiş sorunu olduğu belirtildi.

Açıklamada etkinlik için, "Halkta gelen yoğun şikayetler göz önüne alınarak toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir" denildi. İptal kararı sosyal medyada tepki topladı.

ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ’NDE HANGİ SANATÇILAR OLACAKTI?

Festivalde aralarında Selda Bağcan, Sertab Erener, Athena, Ceza, Duman ve Mor ve Ötesi'nin de olduğu 50'den fazla sanatçı ile grup sahne alacaktı.

BURHANİYE KAYMAKAMI İLYAS MEMİŞ KİMDİR?

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, 1978 yılında Bayburt'un merkeze bağlı Ortaçımağıl Köyü'nde doğdu. İlkokulu kendi köyünde, ortaokul ve liseyi Bayburt’ta okudu. Üniversite tahsilini, 1995-1999 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İşletme Anabilim Dalında yüksek lisansını yaptı.

Mayıs 2000 yılında Bayburt Kaymakam adayı olarak mülki idare mesleğine başladı. Üç yıllık adaylık sürecinde; Rize'nin Fındıklı, Tokat'ın Başçiftlik ve Artova ilçelerinde Kaymakam vekilliğinde bulundu. Ayrıca bu dönemde İngiltere'nin Exeter Üniversitesi'nde 6 aylık İngilizce eğitim kursuna ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği'nde 4,5 aylık Milli Güvenlik Akademisi kursuna katıldı.

Mülki idare amirliği mesleğinde;

- Mart 2003 - Ekim 2004 yılları arasında Bolu'nun Seben,

- Ekim 2004 - Ekim 2006 yılları arasında Iğdır'ın Karakoyunlu,

- Ekim 2006 - Ağustos 2010 yılları arasında Sivas'ın Hafik,

- Ağustos 2010 - Temmuz 2015 yılları arasında Rize'nin Ardeşen,

- Ağustos 2015 - Temmuz 2020 yılları arasında Sakarya’nın Geyve ilçesinde görev yaptı.

- 24.07.2020 tarihinden itibaren Burhaniye’de görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

"Dağlar Bizi Ayıramaz", "Zirveler" ve "Tac Mahal" adlı yayınlanmış üç şiir kitabı bulunmaktadır.