Geri Dön
Kültür SanatArctic Monkeys İstanbul’da! Yılın en iddialı konserine geri sayım başladı!

Arctic Monkeys İstanbul’da! Yılın en iddialı konserine geri sayım başladı!

İstanbul dünyaca ünlü İngiliz indie rock grubu Arctic Monkeys’i ağırlamaya hazırlanıyor. Biletleri satışa çıktığı anda tükenen iki gece üst üste sahne alacak Arctic Monkeys binlerce müziksevere unutulmayacak bir gece yaşatacak. Ön grup olarak indie rock’ın yükselen isimlerinden, ‘Cheer Up Baby’, ‘Falling In’ ve ‘My Honest Face’ single’ları ve son albümleri “It Won't Always Be Like This” ile kısa zamanda İngiltere ve İrlanda’da müzik listelerine bir numaradan girerek eleştirmenlerden tam not alan Inhaler sahne alacak! Peki, Arctic Monkeys konseri ne zaman? İşte detaylar...

Arctic Monkeys İstanbul’da! Yılın en iddialı konserine geri sayım başladı!

Müziklerinde sadece alternative rock, post-punk revival ve indie rock’a bağlı kalmayıp psikedelik pop, glam rock ve cazı da harmanlayan zengin bir sound’u hayranlarına sunan; efsanevi solist Alex Turner, Jamie Cook, Matt Helders ve Nick O’Mally dörtlüsünden oluşan kadrosuyla Arctic Monkeys, uzun bir aradan sonra “PSM Loves Summer” konserleri kapsamında Türkiye’de hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

ARCTİC MONKEYS KONSERİ NE ZAMAN?

9 - 10 Ağustos 2022 tarihlerinde iki gece üst üste sahne alacak Arctic Monkeys binlerce müziksevere unutulmayacak bir gece yaşatacak.

DÖNEMİN EN ÇOK DİNLENEN ŞARKILARI

2006 yılında ‘Whatever People Say I Am, That's What I'm Not’, ile büyük çıkış yapan grup, ilk albümleriyle, kısa bir zamanda, dünya çapında geniş bir hayran kitlesi elde etti. 2007 yılında ‘Favourite Worst Nightmare.2 isimli albümle müzikal kariyerine devam eden grup, 2009 yılına geldiğimizde, kendilerine platin plak kazandıracak ‘Humbug’ albümünü kaydetti. 2009 yılının tamamını, dünyaca ünlü dev festivallerde ve dünya turnesinde geçirmenin ardından, 2011’de 'Suck It and See'’yi piyasaya sürdü. 2013’te ise , nihayet, kendilerini bambaşka bir seviyeye çıkaracak ‘AM’ albümünü sevenleriyle buluşturdu. ‘AM’ albümü kapsamında çıkan ‘Do I Wanna Know’, ‘R U Mine ?’, ‘One For The Road’, ‘Why Do You Only Call Me When You’re High ?’  gibi parçalar albümün çıkışından çok kısa bir süre sonra, pek çok dinleyicinin diline dolanmış, dönemin en çok dinlenen şarkılarından olmuştu.

BİRLEŞİK KRALLIK’IN İNDİE ROCK SAHNESİNDEN İKİ BÜYÜK GRUP PSM’DE!

Alex Turner, Jamie Cook, Matt Helders ve Nick O’Mally dörtlüsünden oluşan Arctic Monkeys, uzun bir aradan sonra “PSM Loves Summer” konser serisi kapsamında Türkiye’deki hayranlarıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde buluşacak. Merakla beklenen Arctic Monkeys konserinde ise vokalist/gitarist Elijah Hewson, basçı Robert Keating, gitarist Josh Jenkinson ve davulcu Ryan McMahon tarafından kurularak alternative rock, indie rock ve pop rock türlerindeki üretimlerini Dublin’den dünyaya duyurarak önemli müzik festivallerinde yer alan, single’ları ve son albümleri ile İngiltere ve İrlanda’nın müzik listelerinde bir numaraya çıkan Inhaler, ön grup olarak sahne alacak.