Kadıköy’de Boş Duvarlar Sanat Eserine Dönüştü! 15 April, 18:15'de eklendi

Öyle dalgın dalgın yürümeyin sokaklarda! Özellikle de İstanbul Kadıköy’deyseniz. Başınızı kaldırıp etrafınıza bakın arada bir. Çünkü Kadıköy sokakları çok güzel sürprizlerle dolu.Büyük duvar resimlerine mural deniyor. Bir nevi modern çağın freski de denilebilir. Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen Mural İstanbul Festivali’nde, 2012’den beri birçok yabancı ve İstanbullu sanatçıyla 30’a yakın dış bina cephesi boyandı. Türkiye ve dünyadaki sokak sanatı çevrelerince yakından takip edilen ve ilgi gören festival 4. yılına girdi. Gündelik hayatın koşuşturmacası sokaklarda devam ederken, köşeyi dönüverince böyle eserlerle karşılaşmak hem semtin yerlileri hem de turistler açısından gerçekten heyecan verici.

1.
Claudio Ethos - Brezilya

Brezilya’lı sanatçı çalışmaya başlamadan önce duvara bir dilek balonu çarpıyor ve bu eseri yapmaya karar veriyor. Yel değirmeni’nde Karakolhane Caddesi üzerinde görülebilir.
2.
DOME - Almanya

Alman sanatçı Dome’un siyah-beyaz eseri ise Kadıköy rıhtımda Tayyareci Sami Sokak’ta görülebilir.
3.
INTI - Şili

Festivale Şili’den katılan INTI’nin eseri ise Kadıköy Yel değirmeni’nde Macit Erbudak Sokak’ta.
4.
JAZ - Arjantin

Eserlerinde genellikle kırmızı tonlarını kullanan Arjantinli sanatçı Jaz'ın eseri Ali İsmail Korkmaz Parkı'nın bahçesinde. Yel değirmeni’nde İskele Sokak’ta görülebilir.
5.
M-City – Polonya

Polonya'da grafik öğretmenliği yapan ve stencillarla çalışan M-City’nin eseri Kadıköy rıhtımda Talimhane Sokak’ta.
6.
Rustam QBic - Tataristan

Tataristan'dan festivale katılan QBic'in Caferağa Mahallesi Ağabey Sokak'taki "Mucize" isimli çalışması.
7.
CİNS - Türkiye

Kadıköylü olan Cins’in boyadığı duvar  Caferağa Mahallesi, Sarraf Ali Sokak'ta görülebilir.
8.
Pixel Pancho - İtalya

İtalyan mural, resim ve heykel sanatçısı olan Pixel Pancho, Mural İstanbul Festivali’nin ilk eserini tamamladı. Bu eser, Kadıköy rıhtımda Nuzhet Efendi Sokak’ta görülebilir.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.