Van Depremi

Van Depremi

Son dakika Van depremi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Van depremi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Van depremi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Van Depremi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan van depremi gelişmeleri de dahil olmak üzere 489 van depremi haberi bulunmuştur. Tüm van depremi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Korkutan deprem sonrası endişelendiren uyarı! Her an olabilir...
Korkutan deprem sonrası endişelendiren uyarı! Her an olabilir...Deprem kuşağında yer alan Türkiye'de sürekli sarsıntılar yaşanıyor. Korkutan depremlerle ilgili uzman isimden uyarı geldi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Afet Yönetimi ve Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Azad Sağlam Selçuk, kentte dün akşam meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi. Selçuk, "50 kilometre uzunluğundaki Çaldıran fayı 1976'da 7.3 büyüklüğünde bir deprem üretti. Bölgede 9 bin 200 bina kullanılamaz hale geldi, 4 bin 900 kişi hayatını kaybetti. 2011 yılında yine aynı şeyi yaşadık." dedi. İşte uzman ismin bölgeyle ilgili beklentisi...
13.06.2022Gündem
Van depremi sonrası 'büyük deprem' açıklaması! 'Bölge yükseliyor' dedi ve haberi verdi
Van depremi sonrası 'büyük deprem' açıklaması! 'Bölge yükseliyor' dedi ve haberi verdiAFAD'dan yapılan açıklamaya göre Van'ın Tuşba ilçesinde saat 21.35'te 5.0 büyüklüğünde çevre illerden de hissedilen bir deprem meydana geldi. Depremin 18.89 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirtildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.2 olarak açıkladı. Deprem sonrası peş peşe açıklamalar geldi. Van depreminin büyük bir depremin habercisi olup olmadığı merak ediliyor. Prof. Dr. Naci Görür'den son dakika deprem açıklaması geldi. İşte haberin detayları...
12.06.2022Gündem
Ev sahibi olmak isteyenlere müjde! Bakan tarih verip duyurdu, büyük indirim...
Ev sahibi olmak isteyenlere müjde! Bakan tarih verip duyurdu, büyük indirim...Ev sahibi olmak isteyenlere müjde geldi! Bakan resmen duyurdu, indirim oranı belli oldu. TOKİ’den ev alanları ilgilendiriyor, tarih belli oldu. Bakan Murat Kurum, "Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan (TOKİ) ev sahibi olan ve ödemeleri devam eden vatandaşlarımıza borçlarını kapatmaları halinde yüzde 22 indirim yapıyoruz" dedi.
6.03.2022Ekonomi
Bakan Kurum: 2035'te kentsel dönüşüme girmemiş binamız kalmayacak
Bakan Kurum: 2035'te kentsel dönüşüme girmemiş binamız kalmayacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "2035 yılına geldiğimizde, Türkiye'nin deprem riski olan bölgelerinde kentsel dönüşüme girmemiş, yapı stoku yenilenmemiş hiçbir binamız kalmayacak" dedi.tü
4.03.2022Siyaset
Deprem riskini hiçe saydılar! Ağır hasarlı binada oturmaya devam ettiler
Deprem riskini hiçe saydılar! Ağır hasarlı binada oturmaya devam ettilerMarmara için korkutan deprem uyarıları gelmeye devam ediyor. Büyük İstanbul depreminin çok uzak olmadığı konusunda uzmanların görüş birliğinde olduğu şu günlerde skandal bir gelişme yaşandı. Silivri’de 2019 yılında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından ağır riskli olduğu için mühürlenen bazı binalarda vatandaşların hala yaşamaya devam ettiği ortaya çıktı.
17.08.2021Gündem
Bakan Soylu yeni uygulamayı açıkladı! İsmi AFAD olacak, GSM operatörleri...
Bakan Soylu yeni uygulamayı açıkladı! İsmi AFAD olacak, GSM operatörleri...İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, afet ve acil durum anında haberleşme için kullanılacak bir uygulama üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Soylu," İsmi AFAD olan bir aplikasyon yapma hususunda bir değerlendirme ortaya koyduk. Aslında biz bunu GSM operatörlerinden istemiştik, fakat onlarla da konuştuk, kendi kapasitemizle bunu yapabileceğimiz kanaatine vardık" dedi.
30.12.2020Gündem
Van depremi kaç şiddetinde oldu, kaç saniye sürdü? 23 Ekim 2011 Van depreminde kaç kişi öldü?
Van depremi kaç şiddetinde oldu, kaç saniye sürdü? 23 Ekim 2011 Van depreminde kaç kişi öldü?Van Erciş depreminin üstünden 9 yıl geçti. Yüzlerce kişi hayatını kaybederken, yakınlarını kaybeden kişilerin üzüntüleri hala devam ediyor. 23 Ekim 2011 yılında meydana gelen deprem aradan geçen yıllara rağmen hala unutulmadı. Van depremi hakkındaki detaylar…
23.10.2020 Gündem
Uzmanlardan İstanbul depremi açıklaması! 'Son uyarı, eli kulağında'
Uzmanlardan İstanbul depremi açıklaması! 'Son uyarı, eli kulağında'İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisi ve Afet Yönetim Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ile İstanbul Üniversitesi (İÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, Gölcük Depremi’nden bu yana geçen 21 yılda olası İstanbul Depremi için risk oranının büyüdüğünü söylediler. İki bilim insanı Silivri’de geçen yıl meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ciddi bir uyarı olduğu konusunda birleşti.
17.08.2020Gündem
Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan kritik uyarı: Büyük depremler bekleniyor!
Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan kritik uyarı: Büyük depremler bekleniyor!Deprem Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Van'da meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depreme ilişkin özel açıklamalarda bulundu. Ercan, "Erciş kırığı harekete geçti" dedi.
25.06.2020Gündem
Van Özalp'da deprem! Van'da 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Van Özalp'da deprem! Van'da 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiVan'da deprem! Van'ın Özalp ilçesinde 5.4 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. 13.03'te meydana gelen deprem çevre illerde de hissedildi. Van Valisi Bilmez yaptığı son dakika açıklamasında "Özalp, Saray ve Gürpınar'daki 15 mahallede orta ve ağır hasarlı evler var. 5 vatandaşımız hafif yaralı." dedi.
25.06.2020Gündem
Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor... Kira ücreti için erteleme veya taksitlendirme talep edilebilir
Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor... Kira ücreti için erteleme veya taksitlendirme talep edilebilirCorona virüs salgını sonrasında kredi ve kredi kartı borçları ile elektrik ve su faturaları için gündeme gelen erteleme ve taksitlendirme gibi seçenekler kiralar için de talep edilebilir
23.04.2020Ekonomi
Yıkılan binalarla ilgili flaş detay! Dere kumu...
Yıkılan binalarla ilgili flaş detay! Dere kumu...Elazığ'da meydana gelen depremde yıkılan binalarla ilgili flaş bir detay ortaya çıktı. Yıkılan binalarla ilgili konuşan uzmanlar, kullanılan malzemelerin kalitesizliğine ve hiçbir işlem görmemiş dere kumundan inşa edilmelerine dikkat çekti.
27.01.2020Yaşam
Deprem uzmanından uyarı: İstanbul'da 2 deprem olacak!
Deprem uzmanından uyarı: İstanbul'da 2 deprem olacak!Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, CNN TÜRK canlı yayında olası Marmara depremiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
2.12.2019Gündem
Deprem sigortası DASK nasıl yapılır? Deprem sigortası fiyatı ne kadar, başvuru şartları nedir?
Deprem sigortası DASK nasıl yapılır? Deprem sigortası fiyatı ne kadar, başvuru şartları nedir?İstanbul'da meydana gelen deprem sonrası birçok kişi DASK ve zorunlu deprem sigortasının nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. DASK sigortasıyla ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde...
1.10.2019Ekonomi
'Ankara’da deprem olmazdı nereden çıktı bunlar…'
'Ankara’da deprem olmazdı nereden çıktı bunlar…'Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, Ankara’da son günlerde yaşanan depremlerle ilgili, “Ankara’nın hem merkezinde hem kent çevresinde çok sayıda aktif fay var” dedi. Prof. Dr. Pampal, "Bu depremler haberci deprem değil uyarıcı deprem” diye konuştu.
26.08.2019Gündem
'Kentsel dönüşüm eylem planı eylülde açıklanacak'
'Kentsel dönüşüm eylem planı eylülde açıklanacak'Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Marmara Depremi sonrası 730 bin bina denetlendi.Kentsel dönüşüm konusundaki çalışmalarımızı daha planlı bir şekilde yürütmek, 2023'ün güçlü şehirlerini hep birlikte inşa etmek için 'Kentsel Dönüşüm Eylem Planı' hazırladık. Eylülün ilk haftası İstanbul'da düzenleyeceğimiz toplantıyla eylem planını kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.
16.08.2019Siyaset
Marmara depremi ile ilgili yeni açıklama! 2045...
Marmara depremi ile ilgili yeni açıklama! 2045...Jeofizik Profesörü, deprembilimci Prof. Dr. Ahmet Ercan, Türkiye’nin depremselliğini anlattığı konferansta, “2019 ve 2020 yıllarında Türkiye’de 7’den daha büyük bir deprem olursa benim için şaşırtıcı olmaz” ifadelerine yer verdi.
5.12.2018Gündem
Öğrencilere simülasyon tırında deprem eğitimi
Öğrencilere simülasyon tırında deprem eğitimiErzurum'da öğrenciler, Türkiye'de yaşanmış büyük depremlerin canlandırıldığı AFAD'ın simülasyon tırında hem teorik hem pratik eğitim aldı hem de deprem korkularını yenmeye çalıştı.
31.10.2018Eğitim
Hayata dönüşünü internette seyretti!
Hayata dönüşünü internette seyretti!2011’deki Van depreminde 14 günlük bir bebekken kurtarılarak depremin sembolü olan Azra Bebek 7’nci doğum gününü kutladı. İlkokul 2’nci sınıfa giden Azra Karaduman, enkazdan çıkarıldığı anları da ilk kez izledi
27.10.2018Gündem
"Her şey bitti dediğimde balyoz seslerini duydum"
"Her şey bitti dediğimde balyoz seslerini duydum"Van'ın Erciş ilçesinde 7 yıl önce meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremde 10 kişilik ailesiyle enkaz altında kalan ve 15 saat yaşam mücadelesi veren Kırgız Kasım Karakaş, aradan geçen yıllara rağmen yaşadığı o anları unutamıyor.
22.10.2018Yaşam
‘Kürt’ diye dışlayan beni karşısında bulur!
‘Kürt’ diye dışlayan beni karşısında bulur!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van’da “Biz burada teröristleri, vampirleri gezdirmeyiz” mesajı verdi: Bu ülkede hangi Kürt sadece Kürt olduğu için dışlanıyor? Asla. O benim kardeşim. Varsa böyle bir terbiyesizlik yapan karşısında önce beni, sonra devletimizi bulur
19.06.2018Siyaset
Şehit itfaiyeci Taner Çebi'nin ölümünde korkunç şüphe!
Şehit itfaiyeci Taner Çebi'nin ölümünde korkunç şüphe!İstanbul'un Fatih ilçesinde bir otelde çıkan yangında şehit olan itfaiye eri Taner Çebi’nin ablası Leyla Çebi, "Otelin ihmali olduğunu düşünüyoruz, duyumlarımız bu yönde. Labirent şeklinde acil çıkışı olmayan bir saunadan ve içeride bir patlama olduğundan bahsediliyor" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın da katıldığı cenaze törenine İzmir, Bursa, Balıkesir’deki itfaiye ekipleri de tam kadro katıldı
1.05.2018Gündem
Uzman uyardı: Deprem kapıda
Uzman uyardı: Deprem kapıdaDoç. Dr. Bülent Özmen: Türkiye deprem üretme potansiyeli olan birçok aktif fayla örümcek ağı gibi sarılmıştır. Her 4-5 yılda büyük depremler yaşanır.
1.03.2018Gündem
Mustafa Sarıgül: 2019'da adayım
Mustafa Sarıgül: 2019'da adayımİstanbul Şişli Belediyesi eski Başkanı Mustafa Sarıgül, 2019 yerel seçimleri için yeniden aday olacağını söyledi.
22.11.2017Siyaset
"İstanbul’u tetikler mi sorusu uzmanları böldü!
"İstanbul’u tetikler mi sorusu uzmanları böldü!Kuzey Irak depreminin tetikleyip tetiklemeyeceği merak konusu oldu. Uzmanlar bu konuda hemfikir olamadı...
29.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Van Depremi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki van depremi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.