Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı

Son dakika Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan türkiye teknoloji takımı vakfı gelişmeleri de dahil olmak üzere 211 türkiye teknoloji takımı vakfı haberi bulunmuştur. Tüm türkiye teknoloji takımı vakfı haberleri aşağıda listelenmiştir.
TEKNOFEST'in 5'incisi 30 Ağustos'ta Samsun'da başlıyor
TEKNOFEST'in 5'incisi 30 Ağustos'ta Samsun'da başlıyorHavacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'in 5'incisi, bu yıl Samsun'da 30 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Samsun Valisi Zülkif Dağlı, TEKNOFEST Karadeniz kapsamında kentte 3 bilim merkezi ile 2 çocuk üniversitesinin açılacağını duyurdu.
4.08.2022Ekonomi
Take Off Girişim Zirvesi başvuruları başladı!
Take Off Girişim Zirvesi başvuruları başladı!TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Take Off Girişim Zirvesi, Ekim 2022’de İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yürütücülüğünde gerçekleştirilen Take Off İstanbul’da yarışacak girişimciler için başvurular açıldı.
Azerbaycan’da TEKNOFEST rüzgârı esti
Azerbaycan’da TEKNOFEST rüzgârı estiÜlkemizin gururu, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de sona erdi.
Selçuk Bayraktar, Şuşa'da! 'Toprağımızda gözü olanla mücadele ederiz'
Selçuk Bayraktar, Şuşa'da! 'Toprağımızda gözü olanla mücadele ederiz'Azerbaycan’ın Şuşa kentini ziyaret eden Selçuk Bayraktar, “Biz, mühendisler için yüksek teknoloji eserinin böylesine anlamlı bir muharebede kullanılması en büyük onur ve şeref vesilesi. Çünkü bu teknolojiyi tek başına geliştirmenin açıkçası pek bir anlamı yok. Onu anlamlı kılan hangi nedenle, hangi niyetle, hangi hedefle geliştiriliyor olması. Bir anlamda Bayraktar TB2 SİHA’lar anlamını kazanmış oldu” dedi.
27.05.2022Ekonomi
ASELSAN, TEKNOFEST Azerbaycan’da
ASELSAN, TEKNOFEST Azerbaycan’daAskeri Elektronik Sanayi (ASELSAN), TEKNOFEST Azerbaycan’da milli sistemleri ile yer aldı. Başta Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri olmak üzere, fuar alanındaki birçok stantta ASELSAN ürün ve sistemleri sergilendi.
TEKNOFEST Azerbaycan başladı
TEKNOFEST Azerbaycan başladıAzerbaycan’ın başkenti Bakü’de 26-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan TEKNOFEST bugün başladı. 4 gün boyunca 50 bin ziyaretçi kabul etmesi beklenirken, 120 bin metrekare alanda yapılacak olan festivalde 5 bin kişi yarışacak. T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar "Başaracağına inanmayan bir insan nasıl mücadele edebilir. Amacına nasıl varabilir. Tam da bu nedenle tüm meselenin özü inanmaktan geçiyor" dedi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Azerbaycan TEKNOFEST de kardeşlerimizin teknoloji serüveninde bir mihenk taşı olacak." dedi.
TEKNOFEST Azerbaycan için heyecan dorukta, son 5 gün!
TEKNOFEST Azerbaycan için heyecan dorukta, son 5 gün!Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Türkiye dışında ilk kez uluslararası olarak Azerbaycan’da gerçekleştiriliyor. 26-29 Mayıs tarihleri arasında Bakü Crystal Hall ve Denizkenarı Millî Parkta düzenlenecek olan TEKNOFEST coşkusu için son 5 güne girilirken, hazırlıklar da büyük bir heyecan ve özveriyle devam ediyor.
Bilgievleri, TEKNOFEST'te yarışacak
Bilgievleri, TEKNOFEST'te yarışacakKocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri, bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek TEKNOFEST’e 4 projeyle katılacak.
Take Off Bakü başvuruları devam ediyor
Take Off Bakü başvuruları devam ediyorTürkiye’nin ayakları yere basmayan tek festivali TEKNOFEST, bu yıl ilk kez uluslararası arenada 26-29 Mayıs tarihlerinde Azerbaycan’da gerçekleştirilecek.
TEKNOFEST Yarışmalarına Yurt Dışından Başvuru Süresi 31 Mart’a Uzatıldı
TEKNOFEST Yarışmalarına Yurt Dışından Başvuru Süresi 31 Mart’a UzatıldıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmaları her yıl olduğu gibi bu yılda gençlerden büyük ilgi görüyor. Ülkemiz gençlerinin yanı sıra yurt dışından da yoğun talep gösterilen yarışmalar için yurt dışı başvuru süresi de uzatıldı. Belirlenen 16 farklı yarışma için uzatılan başvuru süresi 31 Mart tarihinde sona erecek. Yarışmalara yurt dışından ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve üzeri seviye ile mezun seviyesi dahil teknoloji meraklısı tüm gençler katılabiliyor.
Deneyap Teknoloji Atölyeleri 13 ilde eğitmen alacak! İşte başvuru şartları!
Deneyap Teknoloji Atölyeleri 13 ilde eğitmen alacak! İşte başvuru şartları!Deneyap Teknoloji Atölyeleri Adana, Ankara, Antalya, Alanya, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Hakkari, İzmir, Konya, Manisa, Muğla ve Trabzon illerinde eğitmen alacak. Başvurular internet üzerinden alınacak. Peki, Deneyap Teknoloji Atölyeleri eğitmen başvurusu nasıl yapılır? Deneyap Teknoloji Atölyeleri başvuru şartları ne? İşte detaylar…
Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınav sonuçları açıklandı! Kayıtlar ne zaman başlıyor?
Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınav sonuçları açıklandı! Kayıtlar ne zaman başlıyor? Deneyap Teknoloji Atölyeleri tarafından 27 il, 38 merkezde gerçekleştirilen ve 15.954 öğrencinin kıyasıya mücadele ettiği Deneyap Teknoloji Atölyeleri kabul sınavı sonuçları açıklandı. Peki, Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınav sonuçları nasıl öğrenilir? Deneyap Teknoloji Atölyeleri kayıtları ne zaman? İşte detaylar…
7.03.2022Eğitim
TEKNOFEST Karadeniz'de başvuru süresi 7 Mart'a uzatıldı
TEKNOFEST Karadeniz'de başvuru süresi 7 Mart'a uzatıldıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl 40 ana yarışma-99 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarının son başvuru tarihi gençlerden gelen yoğun talep üzerine 7 Mart’a kadar uzatıldı.
TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları başvuruları 28 Şubat’ta sona eriyor
TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları başvuruları 28 Şubat’ta sona eriyorTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Teknoloji Yarışmalarına başvurular 28 Şubat’ta sona eriyor.
TEKNOFEST heyecanı Azerbaycan’da başladı
TEKNOFEST heyecanı Azerbaycan’da başladıGenç yaşlı herkesin ilgisini çekecek etkinliklerle dolu TEKNOFEST Azerbaycan Bakü Kristal Salon ve Sahil Bulvarı'nda gerçekleştirilecek.Tanıtım toplantısı Azerbaycan'ın Başkenti Bakü’de gerçekleştirildi.
TEKNOFEST’in Bilim ve Teknoloji Rüzgârı Azerbaycan’da esecek
TEKNOFEST’in Bilim ve Teknoloji Rüzgârı Azerbaycan’da esecekDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, beşinci yılında ülke sınırlarımızı aşarak uluslararası boyuta taşındı. Kardeş ülke Azerbaycan’da 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST, geçmişinden aldığı ilham ve bilgi birikimiyle Azerbaycan’da teknoloji, bilim, yarışma, heyecan, dostluk ve kardeşlik duygularıyla dopdolu bir festivale imza atacak. Ülkemizde her yıl teknoloji meraklısı yüzbinlerce gencin katıldığı teknoloji yarışmaları Azerbaycan’da da yapılacak. İlki 2018 yılında düzenlenen ve Millî Teknoloji Hamlesi hedefiyle her yıl rekorlar kırarak yolculuğuna devam eden TEKNOFEST, can Azerbaycan halkını da kucaklayacak.
TEKNOFEST 2022 başvuruları başladı! Son tarih 28 Şubat
TEKNOFEST 2022 başvuruları başladı! Son tarih 28 ŞubatDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 5.yılında büyük bir coşku ve heyecanla TEKNOFEST 2022’ye hazırlanıyor. Rotasını Karadeniz’e çeviren TEKNOFEST, her yıl yüzbinlerce gencin başvuruda bulunduğu ve Türkiye’nin en büyük para ödüllü Teknoloji Yarışmalarını bu yıl 39 ana yarışma-97 farklı kategori olarak düzenliyor. Millî Teknoloji Hamlesi ateşiyle yanan meşaleyi teknoloji ve bilimle buluşturacak gençler için yarışma başvuruları açılırken, görkemli festivalde yer almak ve teknoloji yarışmalarında kıyasıya mücadele etmek isteyenler için son başvuru tarihi 28 Şubat olarak belirtiliyor. Yarışmalara başvurular www.teknofest.org web sitesi üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştiriliyor.
Bilim Zeytinburnu’nda eğitim başladı
Bilim Zeytinburnu’nda eğitim başladıZeytinburnu Belediyesi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın iş birliğiyle kurulan Bilim Zeytinburnu’nda çalışmalar tamamlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürlerine Bilim Zeytinburnu tanıtım toplantısı düzenleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “İnşallah, teknoloji konusunda Uluslararası Bilim Olimpiyatları’na gidecek dünya çapında çocuklar yetiştireceğiz” dedi.
Selçuk Bayraktar'dan ‘Burs Programı’ çağrısı: Adaylarımızı bekliyoruz
Selçuk Bayraktar'dan ‘Burs Programı’ çağrısı: Adaylarımızı bekliyoruzT3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı ile ilgili "Yeni dönemde kendisini bu işe adayacak ve daha da ileriye taşıyacak bursiyer adaylarımızı bekliyoruz." çağrısında bulundu.
19.11.2021Ekonomi
Deneyap sınav sonuçları açıklandı mı, nasıl öğrenilir? Deneyap sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?
Deneyap sınav sonuçları açıklandı mı, nasıl öğrenilir? Deneyap sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?Deneyap sınav sonuçları açıklandı mı, Deneyap sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? Deneyap Teknoloji Atölyeleri 3. faz öğrenci seçme döneminde sonuçlar merakla bekleniyor. Kurumdan yapılan açıklamaya göre; sınav sonuçları 15 Kasım bugün açıklanacak. Peki, Deneyap sınav sonuçları 2021 nasıl ve nereden öğrenilir? İşte Deneyap sınav sonuçları 2021 sorgulama…
15.11.2021Eğitim
Yerli kripto parayla ilgili son dakika açıklaması! Dijital TL'de...
Yerli kripto parayla ilgili son dakika açıklaması! Dijital TL'de...Yerli kripto para uygulamasıyla ilgili son dakika açıklaması! HAVELSAN duyurdu. Tasarımı, geliştirilmesi, siber güvenlik, dijital cüzdan uygulamalarından sorumlu olacak. HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, “Yoğun işlerde her zaman olduğu gibi bu projeye de destek verecek" dedi.
Geleceğin teknoloji yıldızları mezun oluyor
Geleceğin teknoloji yıldızları mezun oluyorGeleceğin Teknoloji Yıldızları programı kapsamında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bünyesinde 2017 yılının Temmuz ayında tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye için, geleceğin mühendislerini, teknoloji girişimcilerini ve teknoloji liderlerini yetiştirmek amacıyla kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleri bugün ikinci mezunlarını veriyor.
Girişim dünyasının tüm paydaşları Teknofest’te bir araya geldi
Girişim dünyasının tüm paydaşları Teknofest’te bir araya geldiTeknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi festival alanında yerli ve yabancı Startupları ekosistemden mentor ve kurumlar ile bir araya getirdi.
TEKNOFEST başladı! Gelişmiş hali ilk kez görüntülendi
TEKNOFEST başladı! Gelişmiş hali ilk kez görüntülendiSon dakika haberi... Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST heyecanı başladı. Sabah erken saatlerden itibaren alana akın akın ziyaretler gerçekleşti. TSK akrobasi timi SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları İstanbul Boğazı semalarında selamlama uçuşu gerçekleştirdi. BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, "Bu gençler sayesinde bağımsız güçlü Türkiye hedefimize her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz” dedi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “TEKNOFEST'te dereceye giren takımlara 5 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak” ifadelerini kullandı.
Teknofest ziyaretçi saatleri! Teknofest’e nasıl gidilir, Atatürk Havalimanı yol tarifi ve etkinlik takvimi
Teknofest ziyaretçi saatleri! Teknofest’e nasıl gidilir, Atatürk Havalimanı yol tarifi ve etkinlik takvimiTEKNOFEST 2021 nerede, nasıl gidilir? TEKNOFEST 2021 bugün başladı. Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 4. kez ziyaretçilere kapılarını açıyor. TEKNOFEST festivalini gitmek, orayı ziyaret etmek isteyenler ise yol tarifi ve ziyaretçi saatleri hakkında araştırmalara başladı. Peki, TEKNOFEST 2021 nerede olacak, Teknofest’e nasıl gidilir? İşte Teknofest ulaşım ve Teknofest ziyaretçi saatleri…
22.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki türkiye teknoloji takımı vakfı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.