Toplu Ulaşım

Toplu Ulaşım

Son dakika Toplu ulaşım haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Toplu ulaşım ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Toplu ulaşım haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Toplu Ulaşım

haberleri sayfasında son dakika yaşanan toplu ulaşım gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.307 toplu ulaşım haberi bulunmuştur. Tüm toplu ulaşım haberleri aşağıda listelenmiştir.
19 Mayıs otobüsler bedava mı, bugün toplu taşıma ücretsiz mi? Metrobüs, Metro, Marmaray, Tramvay İETT ücretsiz mi?
19 Mayıs otobüsler bedava mı, bugün toplu taşıma ücretsiz mi? Metrobüs, Metro, Marmaray, Tramvay İETT ücretsiz mi?Bugün (19 Mayıs) toplu taşıma ücretsiz mi, 19 Mayıs otobüsler bedava mı? 19 Mayıs'ta metro, metrobüs, tramvay, Marmaray, İETT otobüs hatlarını kullanacak olan vatandaşlar, tatilin de fırsatını bilerek dışarı çıkmadan önce toplu taşımaların ücretsiz olup olmadığını sorguluyor. 2023 yılındaki resmi tatillerde toplu ulaşım araçlarından İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük illerde ücret alınmamıştı. Peki, 19 Mayıs 2023 metro, metrobüs, tramvay, metro, Marmaray, İETT ücretsiz mi, otobüsler bugün bedava mı?
19.05.2023Gündem
Yolcu seçmeyi tarihe karıştıran sistem! Bir şehirde taksi sorununu çözdü
Yolcu seçmeyi tarihe karıştıran sistem! Bir şehirde taksi sorununu çözdüSosyal medyada başta mega kent olan İstanbul, Ankara ve İzmir’deki taksilerle ilgili onlarca şikayet mesajı paylaşılıyor. Yolcuları en fazla çileden çıkaran konu ise kısa mesafe sorunu. Sektör temsilcileri, konuyla ilgili art arda uyarı yaparken, yolcuları bilmedikleri hakları konusunda bilgilendirdi.
16.05.2023Gündem
Ucuz ulaşım formülü! Hem ekonomik hem de trafik sorununa çare
Ucuz ulaşım formülü! Hem ekonomik hem de trafik sorununa çareSıfır otomobile ulaşmak her geçen gün zorlaşmaya başladı. Çip krizi ve tedarik sorunları fiyatları yükseltirken, bu durum vatandaşları aylarca araba beklemek zorunda bırakıyor. Sıfırdaki bu durum ikinci el arabada da fiyatları yukarı çekti. Tüm bunlara rağmen büyük şehirlerde ise trafiğe kayıtlı araç sayısının ve nüfusun artması, ulaşımı da yoğun bir hale getirmeye başladı. Vatandaşlar da hem otomobile ulaşmayı daha kolay hale getiren hem de daha uyguna yolculuk imkanı sunan alternatif yöntemlere başvurmaya başladı. İşte ulaşımın yolculuğun detayları...
4.02.2023Ekonomi
İngiltere’de son 10 yılın en büyük grevi! Yarım milyon kişi sokağa indi
İngiltere’de son 10 yılın en büyük grevi! Yarım milyon kişi sokağa indiİngiltere’de yarım milyon kişi enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında maaşlarına zam talebiyle iş bırakarak, ülkedeki son 10 yılın en büyük grevine imza attı.
1.02.2023Dünya
Kimse bilmiyor ama hepsi kimlik sayılıyor! İşlem yapılmazsa tazminat hakkı doğuyor
Kimse bilmiyor ama hepsi kimlik sayılıyor! İşlem yapılmazsa tazminat hakkı doğuyorTapu işlemlerinden noter işlemlerine, okul kayıtlarından banka işlemlerine kadar pek çok işlem, nüfus cüzdanı olmadan da hallediliyor ama kimse bu detayları bilmiyor. Resmi işlemlerde görevliler kabul edilmiyor dese de mevzuata göre üzerinde TC kimlik numarası bulunan pek çok resmi belge nüfus cüzdanı olarak kullanılabiliyor. İlgili yönetmelik ve tüzüklerde hangi belgelerin kimlik yerine geçtiğini tek tek anlatan Avukat Cansen Erdoğan, Danıştay kararını hatırlatarak, “Belirtilen belgelerden biri ile resmi işlem yapılmaması durumunda tazminat hakkı doğuyor” dedi.
29.01.2023Gündem
Kira ve ev fiyatlarında büyük artış! Memurlardan flaş karar
Kira ve ev fiyatlarında büyük artış! Memurlardan flaş kararEv fiyatları ve kira fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Rusya-Ukrayna savaşının ardından Antalya'ya iki ülkeden yaşanan göç, kentte birçok etkiye yol açtı. Son 11 ayda kiralarda yüzde 172, konut fiyatlarında yüzde 140 artış oldu. Yükselen kiralar nedeniyle kira tahliye davaları günde 60'a kadar yükseldi. Kamu görevlilerinin tayin kararı ise sektörün durumunu gözler önüne seriyor.
22.01.2023Ekonomi
İstanbul'da ulaşım yılbaşında ücretsiz olacak
İstanbul'da ulaşım yılbaşında ücretsiz olacakİstanbul'da yılbaşında İETT, metro, füniküler, tramvay, şehir hatları vapurları ve toplu taşımaya entegre özel deniz motorlarında ulaşım ücretsiz olacak.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yılbaşı gecesi olası yoğunluğu göz önüne alarak toplu ulaşım sefer sayılarını artırdı.
29.12.2022Ekonomi
Metrobüs ücreti ne kadar oldu? İETT metrobüs ücreti 2023: Tam elektronik bilet ücreti ile öğrenci elektronik bilet ücreti kaç TL?
Metrobüs ücreti ne kadar oldu? İETT metrobüs ücreti 2023: Tam elektronik bilet ücreti ile öğrenci elektronik bilet ücreti kaç TL?İstanbul 2023 ulaşım zammı belli oldu.  2023 yılından itibaren metrobüs, otobüs, tramvay, metro gibi toplu ulaşım araçlarına zam geldiği açıklandı. Söz konusu zamlara ilişkin ekonomik ulaşım hizmetinin yarattığı maliyet unsurlarına bağlı olarak finansal yükler, akaryakıt, elektrik, döviz kuru, ithal yedek parça, vb. alanlarda artan maliyetler neden gösterildi. Bu kapsamda toplu ulaşım (elektronik bilet, minibüs, taksi, taksi dolmuş,) ücret tarifelerine yüzde 29,10 oranında, servis ücretlerine ise yüzde 19,95 oranında (ortalama) ücret artışı düzenlemesi 27.12.2022 Tarih ve 2022/14-1 Sayılı UKOME Kararıyla karar altına alınmıştır. Peki, Metrobüs ücreti ne kadar oldu? İETT metrobüs ücreti 2023: Tam elektronik bilet ücreti ile öğrenci elektronik bilet ücreti kaç TL?
27.12.2022Ekonomi
İETT zammı ne zamandan itibaren geçerli, hangi tarihte? İstanbul ulaşım zammı ne zaman uygulanacak?
İETT zammı ne zamandan itibaren geçerli, hangi tarihte? İstanbul ulaşım zammı ne zaman uygulanacak?Artan maliyetler nedeniyle elektronik bilet, minibüs, taksi, taksi dolmuş ücretlerine yüzde 29,10 oranında, servis ücretlerine ise yüzde 19,95 oranında zam önerildi. Takside indi-bindi ücretine ise yüzde 42 oranında zam teklif edildi. Peki, İETT zammı ne zamandan itibaren geçerli olacak? İşte zammın uygulanacağı tarih ve zamlı İETT tarifeleri…
27.12.2022Ekonomi
Toplu ulaşım zammı ne kadar oldu? İETT zam geldi mi? Tam ve öğrenci abonman ücreti ne kadar oldu?
Toplu ulaşım zammı ne kadar oldu? İETT zam geldi mi? Tam ve öğrenci abonman ücreti ne kadar oldu?İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) UKOME 2023 yılında geçerli olacak toplu taşıma ücretlerinin belirlenmesi için toplantı yaptı. Yapılan zamlara göre ücret tarifeleri de açıklandı. Peki, Toplu ulaşım zammı ne kadar oldu? İETT zam geldi mi? Tam ve öğrenci abonman ücreti ne kadar oldu? Tam, öğrenci, öğretmen bilet ve abonman ücreti ne kadar? Minibüs ve taksi kaç lira? UKOME 2023 yılında geçerli olacak toplu taşıma ücretleri!
27.12.2022Ekonomi
Toplu ulaşım zammı için asgari ücretin açıklanması beklenecek
Toplu ulaşım zammı için asgari ücretin açıklanması beklenecekİstanbul'da toplu ulaşım ücretlerine yapılacak zam için, asgari ücretin belirlenmesinin beklenmesine karar verildi. UKOME, ulaşım ücretlerine zam teklifinin görüşülmesi için olağanüstü toplantı yapılacağını duyurdu.
21.12.2022Ekonomi
İstanbul Anne Kart nedir? İBB Anne Kart nasıl alınır? İşte İBB Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formu!
İstanbul Anne Kart nedir? İBB Anne Kart nasıl alınır? İşte İBB Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formu!İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 0-4 yaş arası çocuklu kadınlara ücretsiz toplu ulaşım olanağı sunuyor. İstanbul il sınırları içerisinde toplu ulaşımda ücretsiz yararlanmak isteyen anneler, 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formunu ve Anne Kart başvuru şartlarını araştırıyor. Peki, İstanbul Anne Kart nedir? İBB Anne Kart nasıl alınır? İBB Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Anne Kart Başvuru Merkezleri nerede? 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formu!
12.12.2022Yaşam
İstanbul'a yeni taksi tartışması
İstanbul'a yeni taksi tartışmasıİBB'nin bin 803 minibüs ve 322 dolmuşun taksiye dönüştürülmesi teklifinin UKOME'de kabul edilmesine tepki gösteren Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu kararı yargıya taşıyacaklarını açıkladı.
3.12.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu duyurdu! '2023 yılı başında açacağız'
Bakan Karaismailoğlu duyurdu! '2023 yılı başında açacağız'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara'da test aşamasındaki Atatürk Kültür Merkezi (AKM)-Gar-Kızılay Metro Hattı'nı inceledi, test sürüşü yaptı. Karaismailoğlu, "2023 yılı başında tüm çalışmaları tamamlayıp hattımızı halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.
30.11.2022Ekonomi
Taksim metrosu açık mı? Taksim’de metro çalışıyor mu? Otobüsler Taksim’e gidiyor mu?
Taksim metrosu açık mı? Taksim’de metro çalışıyor mu? Otobüsler Taksim’e gidiyor mu? Taksim İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından Taksim boşaltılmış, yaya trafiğine kapatılmıştı. Taksim’de çalışanlar ve o bölgede bulunmak durumunda kalanlar sabah saatlerinden itibaren Taksim metrosu ile Taksim’e giden otobüslerin çalışıp çalışmadığını araştırıyor. Peki, Taksim metrosu açık mı? Taksim’de metro çalışıyor mu? Otobüsler Taksim’e gidiyor mu? İşte detaylar…
14.11.2022Gündem
28 Ekim otobüsler ücretsiz mi, otobüsler bugün bedava mı? Bugün otobüsler kaça kadar ücretsiz? (Otobüs, Metro, Metrobüs ve Marmaray)
28 Ekim otobüsler ücretsiz mi, otobüsler bugün bedava mı? Bugün otobüsler kaça kadar ücretsiz? (Otobüs, Metro, Metrobüs ve Marmaray)28 Ekim’de otobüs, metrobüs, metro ve Marmaray'ın ücretsiz olup olmadığı sorgulanıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir'de 28 Ekim Cuma günü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatilinde toplu ulaşım araçlarının ücret tarifesi araştırmaları hızlandı. Peki, 28 Ekim otobüsler ücretsiz mi, otobüsler bugün bedava mı? Bugün otobüsler kaça kadar ücretsiz?
28.10.2022Gündem
29 Ekim'de toplu ulaşım ücretsiz olacak
29 Ekim'de toplu ulaşım ücretsiz olacakResmi Gazete'de yayımlanan karara göre İstanbul, Ankara ve İzmir'de bazı toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak.
27.10.2022Gündem
İstanbul'da toplu taşımada yeni dönem: Banka kartları da kullanılabilecek
İstanbul'da toplu taşımada yeni dönem: Banka kartları da kullanılabilecekUKOME'de alınan kararla İstanbulkart dışındaki banka kartlarının toplu taşıma araçlarında kullanılması teklifi kabul edildi.
26.10.2022Gündem
İBB'nin zam teklifi reddedildi
İBB'nin zam teklifi reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, toplu ulaşım ücret tarifelerinin düzenlenmesi teklifinde istenen yüzde 24,79'luk zam teklifi oy çokluğuyla reddedildi.
26.10.2022Gündem
Taksicinin ‘kısa mesafe’ bahanesine şikayet uyarısı! Çalışma izni bile iptal ediliyor
Taksicinin ‘kısa mesafe’ bahanesine şikayet uyarısı! Çalışma izni bile iptal ediliyorİstanbul ve Ankara başta olmak üzere taksiler konusunda pek çok şikayet haber konusu olurken, kısa mesafeler ile ilgili dikkat çeken bir uyarı geldi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yaptırım yetkisine sahip olmadıklarını ifade ederek, “Biz istiyoruz ki bize yetki verilsin ve artık hiç kimse taksiciden şikayetçi olmasın” dedi. Ticari taksi şoförleri ile ilgili yapılan ihbarların Kabahatler Kanunu ve Karayolları Trafik Kanunu kapsamında değerlendirildiğini belirten Avukat Ali Coşgun ise konunun hukuki boyutu ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.
22.10.2022Gündem
Mansur Yavaş’tan ‘suda indirim’ kararıyla ilgili açıklama
Mansur Yavaş’tan ‘suda indirim’ kararıyla ilgili açıklamaAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ’nin suyu maliyetinin yarısına ücretlendirdiğini, tarifelerde yüzde 50 indirim kararı alınmasının yanlış olduğunu ifade ederek, “Tamamen yasa dışı olan bu kararın mutlaka mahkemeden döneceğine inanıyorum. Çünkü Büyükşehir Belediye Meclisinin böyle basit bir önergeyle fiyatları indirme yetkisi yoktur” dedi.
18.10.2022Ekonomi
Türkiye kart nedir, Türkiye kart ne zaman çıkacak? Tüm şehirlerde geçerli otobüs kartı
Türkiye kart nedir, Türkiye kart ne zaman çıkacak? Tüm şehirlerde geçerli otobüs kartıTürkiye'nin her yerinde geçerli olacak Türkiye Kart uygulaması başlatılıyor. Türkiye Kart her yerde geçerli olacak. Türkiye Kart çalışmasında son aşamaya gelinirken, 65 yaş üstü vatandaşlar gittikleri şehirde farklı bir kart almalarına gerek kalmayacak. Alzheimer hastaları için de akıllı bileklik gelecek. Peki, Türkiye kart nedir, Türkiye kart ne zaman çıkacak? İşte tüm şehirlerde geçerli otobüs kartı…
8.10.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Her ay bir metro yatırımı yaparak İstanbulluların hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz
Bakan Karaismailoğlu: Her ay bir metro yatırımı yaparak İstanbulluların hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğizUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, üniversite öğrencilerine 2022-2023 akademik yılının açılış ilk dersini verdi. Bakan Karaismailoğlu, dün açılışı yapılan Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’na değinerek, "İnşallah önümüzdeki aylarda, her ay İstanbul’da bir metro yatırımı yaparak, İstanbulluların hayatını kolaylaştırmaya, İstanbulluların yaşam kalitelerini artırmaya devam edeceğiz" dedi.
3.10.2022Siyaset
'Karbon sıfır hedefi için ulaşım metotlarımızı çeşitlendirmeliyiz'
'Karbon sıfır hedefi için ulaşım metotlarımızı çeşitlendirmeliyiz'Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Kayseri’yi ziyaret eden Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, “İklim değişikliğinin ekonomiler ve çevre üzerindeki negatif etkilerinin farkındayız. Sıcak hava dalgaları, yangınlar, kuraklıklara şahit oluyoruz. Avrupa Birliği ve Türkiye, Paris İklim Anlaşmasını imzaladılar. Bu yüzyılın ortası itibariyle karbon sıfır olmayı hedefliyorlar. Bu hedeflere ulaşmak için metro, tramvay gibi toplum ulaşım araçlarını daha fazla kullanmalı, ulaşım metotlarımızı çeşitlendirmeliyiz” dedi. Kentsel ulaşımın enerji tüketimine ve emisyona katkıda bulunan en önemli faktörlerden olduğunu belirten Büyükelçi Meyer-Landrut, “Avrupa’da karbon emisyonlarının yaklaşık yüzde 25’inin kentsel ulaşım kaynaklı olduğunu görüyoruz. Bu nedenle Avrupa Hareketlilik Haftası’nda ulaşım alışkanlıklarımızı değiştirmenin önemini, daha fazla yürümeyi, daha fazla toplu taşıma ve bisiklet kullanmayı vurguluyoruz” diye konuştu.
20.09.2022Reklam
İBB öğrenci kartı başvurusu nasıl yapılır? İBB indirimli karttan kimler faydalanabilir? Öğrenci Kartı ücreti ne kadar?
İBB öğrenci kartı başvurusu nasıl yapılır? İBB indirimli karttan kimler faydalanabilir? Öğrenci Kartı ücreti ne kadar?İlk ve orta dereceli okullar açıldı. Eylül ayı sonu itibariyle üniversitelerde de eğitim başlayacak. İstanbul’da öğrenim görecek öğrenciler toplu ulaşımdan indirimli faydalanmak için öğrenciler, İBB’nin öğrenci kartına nasıl başvuru yapacaklarını sıklıkla araştırıyor. Peki, İBB öğrenci kartı başvurusu nasıl yapılır? İBB indirimli karttan kimler faydalanabilir? Öğrenci Kartı ücreti ne kadar? İndirimli İstanbulkart vizeleme işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar…
16.09.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Toplu Ulaşım ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki toplu ulaşım haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.