Site Aidat

Site Aidat

Son dakika site aidat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan site aidat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını site aidat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Site Aidat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan site aidat gelişmeleri de dahil olmak üzere 161 site aidat haberi bulunmuştur. Tüm site aidat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ücretlere yüzde 70 zam geldi! Kararı açıkladılar, Ev sahibi, kiracı ve...
Ücretlere yüzde 70 zam geldi! Kararı açıkladılar, Ev sahibi, kiracı ve...Ücretlere yüzde 70 zam geldi. Son dakika kararını peş peşe açıkladılar. Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor. Aidatlara büyük zam geldi. İstanbul’da bazı sitelerde yönetimin aidatlarda yüzde 70’e varan zam yapması vatandaşı isyan ettirdi. Kimi sitelerde istenen aidatlar neredeyse bir ev kirası. Hal böyle olunca vatandaşlar tepkilerini dile getirmeye başladı. Site aidat ücretlerine zamlar neye göre yapılır? Yasal bir sınır var mı? Hangi aidat kalemi ev sahibine ait? Site sakinlerinin hakları neler? İşte aidatlarla ilgili tüm gelişmeler...
16.01.2022Ekonomi
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor! Yüzde 70 zam geldi!
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor! Yüzde 70 zam geldi!Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor. Aidatlara büyük zam geldi. Böylesi görülmedi. İstanbul’da bazı sitelerde yönetimin aidatlarda yüzde 70’e varan zam yapması vatandaşı isyan ettirdi. Kimi sitelerde istenen aidatlar neredeyse bir ev kirası. Hal böyle olunca vatandaşlar tepkilerini dile getirmeye başladı. Site aidat ücretlerine zamlar neye göre yapılır? Yasal bir sınır var mı? Hangi aidat kalemi ev sahibine ait? Site sakinlerinin hakları neler? İşte aidatlarla ilgili tüm gelişmeler...
16.01.2022Ekonomi
Aidatlarla ilgili flaş açıklama! Sitelerde oturanlara büyük şok! 1024 lira...
Aidatlarla ilgili flaş açıklama! Sitelerde oturanlara büyük şok! 1024 lira...Aidatlarla ilgili flaş açıklama! Sitelerde oturan milyonlarca kişiyi kapsıyor. Yeni yılda aidatlara fahiş zamlar geldi. Yapılan artış site sakinlerinde şok etkisi yarattı. İstanbul’da geçen yıl ortalama aidat 648 lirayken bu yıl 1.024 lira oldu. Ankara’da 551 liradan 887 liraya, İzmir’de 455 liradan, 723 liraya yükseldi. Personele ödenen asgari ücret ve fatura giderlerindeki artış gerekçe gösterilse de, artış oranını yüksek bulan vatandaş itiraz yolu arıyor. Uzmanlardan açıklamalar peş peşe geliyor. Yapılan fahiş zamlara itiraz hakkı var mı? İşte site sakinleri için yol haritası...
12.01.2022Ekonomi
Büyük zam kapıda! 1.500 TL olarak ödeyenler artık...
Büyük zam kapıda! 1.500 TL olarak ödeyenler artık...Asgari ücrete yapılan yüzde 50'lik zam sonrası pek çok ücret ve ödeme kaleminde artış oldu. Çalışanlara ödenecek ücretin artması personel giderlerini de artırıyor. Bu durum özellikle sitede oturan vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Site aidatlarına her yıl zam yapılırken bu seneki artışın diğer yıllara göre daha yüksek olması bekleniyor. Öte yandan site aidatları kiralarla yarışır halde. Şehir merkezinde 100 metrekare olan bir dairenin ortalama aidatı şu an 1.500 TL civarında. Bu miktar 2022 ile birlikte daha da artacak.
30.12.2021Ekonomi
Para iadesi yapılıyor! Ev sahibi-kiracı hepsi alıyor, aralık ayında...
Para iadesi yapılıyor! Ev sahibi-kiracı hepsi alıyor, aralık ayında...Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı çok yakından ilgilendiriyor. Para iadesi yapılıyor. Ancak neredeyse kimsenin iade hakkından haberi yok. Bu nedenler para iadesi istenmiyor. Talep edilmeden ev sahibi ya da kiracılara paralarının geri ödenmesi gerekiyor. Ancak bu durum göz ardı ediliyor. Aidat ödemeleri ile ilgili flaş detay! 11 ay boyunca toplanan aidatlar avans olarak değerlendiriliyor. Ödenen paranın giderlerden fazla olması durumunda artan kısmın yıl sonunda kat maliklerine veya kiracılara iade edilmesi gerekiyor.
13.12.2021Ekonomi
Sitelerde yeni dönem! Tamamen değişiyor, fazla aidat ücretleri ve...
Sitelerde yeni dönem! Tamamen değişiyor, fazla aidat ücretleri ve...Sitelerde yeni dönem başlıyor. Dernekler bir araya geldi, imzalar atıldı. Sistem tamamen değişiyor. Sitelerin yönetimlerini ele geçirerek fazla aidat ücreti isteyen şebekelere karşı harekete geçildi. 'Tesis Yönetim ve Tedarikçileri Federasyonu' kuruldu. Artık sitelerde sertifikaya, karneye sahip yöneticilerin hizmet vermesi amaçlanıyor. Personeller eğitimlere tabi tutulup ülke genelinde konutlarda hizmet edecek.
1.12.2021Ekonomi
Aidat öderken dikkat! Kiracı evsiz kalabilir, yönetici hapse girebilir
Aidat öderken dikkat! Kiracı evsiz kalabilir, yönetici hapse girebilirAidat borcunu geciktirenleri ifşa eden apartman yöneticileri ile kiracılar hakkında flaş gelişme! Mahkeme artık dur dedi. Yöneticiler, 4 yıl hapis cezası ile karşı karşıya kalırken, kiracılar da evsiz kalabilir. 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu’nu ne diyor?
27.07.2021Gündem
Ev sahibi - kiracı herkesi ilgilendiriyor! Zam geldi
Ev sahibi - kiracı herkesi ilgilendiriyor! Zam geldiEv sahibi, kiracı herkes şikayetçi. Fiyatlar her yıl yükseliyor. En fazla artış İstanbul'da görülüyor. İstanbul'u Ankara ve İzmir takip ediyor. Rakamlar 3 bin liraya kadar çıkıyor. Birçok kişi ödemekte zorlanıyor. Özellikle sitede oturanlar için ciddi bir gider kalemi oluşturuyor. Site ve apartman aidatları kiralarla yarışan fiyatlarıyla ev sahipleri ve kiracıları zorluyor. Lüks semtlerde 3 bin liraya kadar çıkan aidat rakamları var. Özellikle pandemi sürecinde sosyal donatı alanlarının kullanılmaması nedeni ile bazı site sakinleri aidat ödemelerinin düşürülmesini talep ediyor. 5 büyükşehirde her ay toplanan aidat bedeli ise 1 milyar 264 milyon lira! Pandemiye rağmen aidatlarda geçen yıla göre yüzde 12 artış var.
1.02.2021Ekonomi
İstanbul'un bu ilçesinde oturanlar yandı!
İstanbul'un bu ilçesinde oturanlar yandı!Sitede oturanların en büyük gider kalemi aidatlar oldu. 1269 konut projesinde yapılan araştırmaya göre, İstanbul’da en yüksek aidat metrekare başına 29 lira olarak hesaplandı. Yani 100 metrekare evde aidat 2 bin 900 lirayı gördü. Ankara’da en yüksek aidat metrekare başına 17 lira, İzmir’de 8.6 lira olarak hesaplandı.
19.12.2019Ekonomi
Kiracının ödemediği aidatlar ev sahibinden tahsil ediliyor!
Kiracının ödemediği aidatlar ev sahibinden tahsil ediliyor!Hem kiracılar hem de ev sahipleri ödenmeyen aidatların durumunun ne olacağını merak ederken, aidatlarını ödemeden binayı terk eden kiracılar ile ilgili olarak ev sahibinin sorumlu tutulup tutulamayacağını da öğrenmek istiyor. İşte o sorunun cevabı!
21.02.2019Uzmana Sor
Kiracı - ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Hemen hesaplayın, paranızı geri alın
Kiracı - ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Hemen hesaplayın, paranızı geri alınSite ve apartmanlarda oturan milyonlarca kişiyi doğrudan ilgilendiriyor. Tek tek açıklandı. Pek çok vatandaş haberdar değil. Kiracıların ve ev sahiplerinin talepte bulunması gerekiyor. Son bir yıl içerisinde kiralık ve satılık ev fiyatlarında görülen fahiş artış aidatlara da yansıdı. Özellikle sitelerde oturanlar kiralarla yarışır aidat miktarları ödemeye başladı. Her ay düzenli olarak ödenen aidatlar site yada apartman giderlerinin karşılanması için kullanılıyor. Ancak yıl içerisinde net gider rakamı belli olmadığı için ortalama bir miktar üzerinden hesaplama yapılıyor. Bu nedenle mahsuplaşma yapılmasının talep edilmesi gerekiyor. Yıl sonunda gelir ve giderlerin sıfırlanması hem kiracılar hem de mülk sahipleri için önemli. Çünkü, apartman ve site yönetimine her ay düzenli olarak ödenen aidat olarak nitelendirdiğimiz aylık sabit miktar, aslında ortak gider avansı. Avans olarak alındığına göre, dönem bitince gerçekleşen gider hesabının yapılması ve ödenen miktarla karşılaştırılarak herkesle ayrı ayrı mahsuplaşmanın yapılması gerekiyor. Ancak sitelerin çoğu bunu yapmıyor. Uzmanlar mahsuplaşma konusunda özellikle sitelerde oturanların ısrarcı olmasını ve ödenen fazla parayı talep etmelerini öneriyor.
23.05.2022Ekonomi
3000 liradan 20.000 liraya yükseldi! Artan fiyat çileden çıkardı...
3000 liradan 20.000 liraya yükseldi! Artan fiyat çileden çıkardı...Koronavirüs ile başlayan ev kiralarındaki artış Ukrayna ile Rusya savaşı sonrası zirveye çıktı. Konut kiralarında geçen yıla göre 3 kattan fazla artışın yaşandığı Antalya'da son 4 ayda 1778 kiracı, fahiş artışlı kira isteyen ev sahiplerinden şikayetçi oldu. Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, artan fiyat artışlarına karşı önemli uyarılarda bulundu. İşte detaylar...
1.05.2022Ekonomi
Kira fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Patladı
Kira fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! PatladıKiralık ev fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama. Konut kiralarında geçen yıla göre 3 kattan fazla artışın yaşandığı Antalya'da son 4 ayda 1778 kiracı, fahiş artışlı kira isteyen ev sahiplerinden şikayetçi oldu. Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, "Yabancılara mülk satışı durdurulmalı. Antalya'da kira fiyatını yabancılar belirliyor. Yüksek kira artışı, devlet denetiminde olmalı" dedi.
1.05.2022Ekonomi
Zam farkları ile ilgili flaş açıklama! Geriye dönük talep ediliyor, zaman aşımı yok
Zam farkları ile ilgili flaş açıklama! Geriye dönük talep ediliyor, zaman aşımı yokEv sahibi-kiracı milyonları ilgilendiriyor. Zam farkları ile ilgili önemli bir detay ortaya çıktı. Mülk sahipleri geriye dönük olarak talepte bulunabiliyor. Zaman aşımı söz konusu değil. Kira fiyatlarının astronomik oranlarda artışının ardından ev sahipleri kiracılarını çıkarmanın yollarını arıyor. TÜFE oranına göre yapılan kira zamlarını ev sahipleri yeterli bulmuyor. Hukuki olarak bu oranın üzerinde artış talep edemeyenler kiracısını çıkarıp evini yüksek bedellerle yeniden kiraya veriyor. Kiracılar ise kendi haklarının neler olduğunu araştırıyor. Kanuni olarak kiracıların pek çok hakkı olduğu gibi ev sahiplerinin de önemli hakları bulunuyor. Kiralardaki fahiş artış sonrası ev sahipleri geçmiş yıllara ait zam talebinde bulunmaya başladı. Birkaç yıl öncesinde kadar kiralık ev bulmak kolayken, kira fiyatları da çalışanların ödeyebileceği rakamlardaydı. Bazı ev sahibi ve kiracılar zam yapılmaması konusunda anlaşmaya varabiliyordu. Ancak bu anlaşma eğer kağıt üzerinde yapılmadıysa ev sahibi geçmişe dönük ödenmemiş zam talebinde bulunabiliyor. Peki kiracılar bu durumda nasıl bir yol izlemeli?
14.03.2022Ekonomi
Kiracı ve ev sahibi herkesi ilgilendiriyor! Büyük kriz! Kira fiyatları, aidatlar...
Kiracı ve ev sahibi herkesi ilgilendiriyor! Büyük kriz! Kira fiyatları, aidatlar...Kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren son dakika açıklaması! Kiralık ev ve aidat fiyatlarında büyük kriz. Pandemi ile birlikte kiralık ev fiyatları tavan yaptı. Emlakçılar evleri açık arttırma usulü ile kiralamaya başladı. 3500 liraya kiralanan evler yüzde 100 den fazla zamlanarak 10.000 liraları buldu. Önümüzdeki yıllarda ise eğer önlem alınmazsa kiralık ev krizi patlat vermesi olası. Öte yandan aidat fiyatları da yükselişe geçti. Bazı bölgelerde aidatlar kira fiyatlarıyla yarışmaya başladı. Yüksek aidatlar, verilen güvenlik, temizlik, kapalı havuz, spor salonu, sosyal alanlar gibi hizmetlerden kaynaklanıyor. 7/24 güvenliği olan bu hizmetlerin tümünü sunan sitelerde aidatlar yükseldi. Asgari ücrete yüzde 50, elektriğe, doğalgaza ve tüm fiyatlara önemli oranlarda zam geldi. Sonuçta site sakinleri aldıkları hizmetin bedelini ödüyorlar. Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre verilen hizmetler ve ortak harcamalar arsa payına bölünüp aidat olarak toplanıyor. Düşük aidat isteyen site sakinleri genel kurullarında bu hizmetlerden bir kısmını almak istemedikleri şeklinde karar alarak, daha az aidat ödeme yoluna gidebilirler.
7.03.2022Ekonomi
Yüzde 80 zam geldi! Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor! Böylesi görülmedi
Yüzde 80 zam geldi! Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor! Böylesi görülmediEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor. Aidatlara yüzde 80 zam geldi. Son bir yılda yüzde 80 artışla, kiralarla başa baş noktaya gelen site aidatları vatandaşların büyük tepkisine neden oluyor. Markalı konut projelerinde 100 metrekarelik daireler için ödenen ortalama aidat bedeli ortalama 700 liraya çıkarken, aynı büyüklükte bir ev için merkezi bölgelerde bu tutar 1.000 ila 5.000 lira arasında değişiyor. Site yönetimleri yapılan büyük artışa personele ödenen asgari ücret ve fatura giderlerini gerekçe gösterse de vatandaşın itiraz hakkı bulunuyor. Mağdur olmamak için aidatların belirlendiği genel kurullara 'mutlaka katılın' uyarısı yapan uzmanlar, yüksek zamla karşılaşan daire sahibinin olağanüstü genel kurul talebinde bulunarak, yeni bütçe oluşturabileceğini belirtiyor.
5.03.2022Ekonomi
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Yüzde 20 yükseldi! 1 ay zaman var
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Yüzde 20 yükseldi! 1 ay zaman varKiracı ev sahibi milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması! Konut piyasasında azalan arz ve enflasyonun üstünde artan kira fiyatları, mahkemelerde kiracı - ev sahipleri davalarında patlamalara neden oldu. Sulh ve icra hukuk mahkemelerinde görülen kira tespit ve kira tahliye davalarının, toplam dava sayısına oranının bir yılda yüzde 10’lardan yüzde 20’lere çıktığı belirtilirken, genel davalar arasında da ilk sıralara yükseldiği ifade ediliyor. Böyle devam etmesi halinde bu tür davaların gelecek 1-2 yıl daha mahkemelerin ana konuları olacağı söyleniyor. Kira tespit ve tahliye davalarının ana nedenlerinden biri de ev sahiplerinin kiracılarını tahliye etme sebeplerinden kaynaklanıyor. Kira fiyatlarının enflasyonun üzerinde olmasından dolayı kiracılar da evlerini boşaltmak, mevcut ödediği kiradan çok daha fazlasını ödemek ve kirada oldukları evlerinden ayrılmak istemiyor. Yaşanılan problemler arasında kirada oturulan evin başka birine satılması da var. Hatta yeni ev sahibiniz evde kendisinin oturacağını bildirip sizi tahliye bile ettirebilir. Peki kira kontratınızı yeni imzaladıysanız ya da eve yeni taşındıysanız ne olacak? Avukat Oğuz Kara, yeni ev sahibine kanunun 1 aylık süre tanıdığını söyledi. Peki, kiracılar ve ev sahipleri en çok hangi problemlerle karşılaşıyor? Taraflar haklarını nasıl koruyabilirler? İşte kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren tüm detaylar...
28.01.2022Ekonomi
Büyük zam! Yüzde 20 ile 50 arasında, ev sahibi kiracı herkesi ilgilendiriyor...
Büyük zam! Yüzde 20 ile 50 arasında, ev sahibi kiracı herkesi ilgilendiriyor...Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor. Aidat fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Büyük zam geliyor. Oran belli oldu. Yüzde 20 ila 50 arasında olması bekleniyor. Aidatlara yapılacak zamlar için kirayı geçmeme dışında yasal bir sınır yok, genellikle enflasyon, asgari ücret artış oranı ya da yönetimce belirlenen farklı bir rakama göre güncelleniyor. Bu yıl ev fiyatlarındaki rekor yükselişler, bazı gider kalemlerinde oluşan döviz kaynaklı fiyat artışları, asgari ücretteki yüzde 50 artış sonrası görevlilerin maaşlarına yapılacak zam ve yüzde 21.31 olan yıllık enflasyon aidat fiyatlarını şişirecek. İşte kiracı ve ev sahibi milyonları ilgilendiren aidat fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar...
24.12.2021Ekonomi
Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiriyor! Apartman aidatlarıyla ilgili flaş açıklama!
Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiriyor! Apartman aidatlarıyla ilgili flaş açıklama!Ev sahibi ya da kiracı fark etmiyor! Hemen her gün apartman sakinleriyle yöneticilerin karşı karşıya geldiği yeni bir sorun ortaya çıkıyor. Bunların başında da elbette aidatlar geliyor. Zaman zaman can yakan bu aidatlar nasıl belirleniyor, ödememek mümkün mü, üst sınır ne kadar? Avukat Cihat Demirbağ ve Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği Başkanı Suat Sandalcı, milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren önemli uyarılarda bulundu.
11.11.2021Ekonomi
Aidatlara zam! Ödemek zorundasınız! Kiracı ve ev sahiplerini kapsıyor
Aidatlara zam! Ödemek zorundasınız! Kiracı ve ev sahiplerini kapsıyorAidat ücretleriyle ilgili son dakika açıklaması! Yıl sonunun yaklaşmasıyla beraber aidat ücretlerine yapılacak zam oranının aidat ücretini kimin ödemesi gerektiği ve aidat ücretini belirlerken nelere dikkat edilmesi gerektiği merak konusu oldu. Aidattan ilk ve asıl sorumlunun her zaman kat maliki olduğunu aidatı kat malikinin ödemesi gerektiğine dikkat çeken Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyon Başkanı Av. Mustafa Şeref Kısacık "Evi kiraya veriyorsanız kiracının aidatı apartman veya site yönetimine ödeyip ödemediği takip edilmeli, ödememişse ödetmeli veya mülk sahibi ödemeli" dedi.
4.11.2021Ekonomi
Fiyatlara yüzde 100 zam! Artış devam ediyor, 2 yıldan önce düşmeyecek
Fiyatlara yüzde 100 zam! Artış devam ediyor, 2 yıldan önce düşmeyecekFiyat artışlarının önüne geçilemiyor. Birçok kişinin mağduriyet yaşamasına neden oldu. Zam oranları yüzde 100'ün üzerine çıktı. 2 yıldan önce de fiyatlarda düşüş beklenmiyor. Kiralık ev arayan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Konut sıkıntısı devam ediyor. Talep artarken, konut stokunun yetersiz olması fahiş fiyatlara yol açtı. Kiralık evlerde fiyatlar ücretli olarak çalışanların ödeme gücünün üzerine çıkarken pek çok kişi konut kredisi ile ev sahibi olmanın yollarını arıyor. Kamu bankaları tarafından konut kredilerinde faiz indirimine gidilmesi, kiracıları umutlandırdı. Kiracılar için kredi ile ev almak mümkün olacak mı? Kiralık evlerdeki fiyat artışı satılık konutlara da yansıdı. İşte konut sektörü ile ilgili uzmanlardan önemli açıklamalar...
27.10.2021Ekonomi
‘Aidat çetesi’ne dikkat! Başınız derde girebilir
‘Aidat çetesi’ne dikkat! Başınız derde girebilirAidat ücretleriyle ilgili flaş gelişme! Aidatını ödememiş malik konumuna düşebilirsiniz. Birçok vatandaş, 500 lira yerine 700-800 lira para ödemek zorunda kalıyor. Sitelerin yönetimlerini ele geçirerek fatura ve aidatlarla haksız kazanç elde eden şebekelere karşı harekete geçildi. 25 site derneği bir araya gelerek, mağduriyetleri gidermek için çözüm arayacak.
10.09.2021Gündem
Yüzde 20 zam geldi, 500 liradan başlıyor 4 bin 500 liraya kadar çıkıyor
Yüzde 20 zam geldi, 500 liradan başlıyor 4 bin 500 liraya kadar çıkıyorEv sahibi kiracı herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Son 7 ayda yüzde 20 zam geldi, 4 bin 500 liraya kadar çıkıyor. Yapılan araştırmaya göre son 7 ayda İstanbul genelinde aidatlar yüzde 20 arttı. Markalı konut projelerinde 100 metrekarelik daireler için ödenen ortalama aidat bedeli 500-600 liraya çıktı. Aynı büyüklükte bir ev için merkezi bölgelerdeki en yüksek aidatlar ise bin lira ile 4 bin 500 lira arasında değişiyor. Kiracılar site yönetimlerinin belirlediği aidatı ödemek durumunda, ama her harcama kiracının sorumluluğunda değil
8.08.2021Ekonomi
Site yöneticilerini zora sokacak karar! Aidat borçları...
Site yöneticilerini zora sokacak karar! Aidat borçları...Denizli’de profesyonel site yöneticiliği yapan Nail Çapar, dışarıdan yöneticiliğini üstlendiği bir sitede geçmişe dönük aidat borçlarını tahsil etmek için apartmanların panosuna borçluların ismi ve borç miktarlarına ilişkin duyuru asınca kişisel verilerini paylaştığı gerekçesiyle mahkemelik oldu.
16.07.2021Gündem
Aidat borcu olan herkesi ilgilendiriyor! İsminizi gördüğünüzde...
Aidat borcu olan herkesi ilgilendiriyor! İsminizi gördüğünüzde...Apartman ve site yöneticileri, WhatsApp gruplarından, aidat borçlularının isimlerini paylaşıyorlar. Site ve apartman ilan panolarına daire adı, isim ve miktar belirtilerek, aidat borç listesi asılıyor. Yöneticiler dikkat edin. Çünkü, bu şekilde aidat borçlusu ilanı suç sayılıyor. Denizli’de site yöneticisi Nail Çapar, aidat borçlularının listesini kapıya asınca sanık oldu. Profesyonel site yöneticisi olan Çapar, Türk Ceza Kanunu’nun 136/1 maddesindeki “Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak” suçundan iki yıldan dört yıla kadar hapisle yargılanıyor.
12.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Site Aidat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki site aidat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.