Repo

Repo

Son dakika repo haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan repo ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını repo haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Repo

haberleri sayfasında son dakika yaşanan repo gelişmeleri de dahil olmak üzere 806 repo haberi bulunmuştur. Tüm repo haberleri aşağıda listelenmiştir.
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması! Yıl sonu...
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması! Yıl sonu...Dolar kuru ile ilgili Merkez Bankası'ndan flaş açıklama geldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), piyasa katılımcıları anketi istatistiklerini açıkladı. Dolar- TL bazında cari yıl sonu döviz kuru beklentisi 19,65 TL oldu. Katılımcıların yıl sonu tüketici fiyat endeksi (TÜFE) beklentisi ise yüzde 70,60 kaydedildi.
12.08.2022 Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu (PPK) faiz kararını açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faizi yüzde 14'te sabit bıraktı.
21.07.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı, TCMB toplantısı ne zaman? MB faiz kararını ne zaman, saat kaçta açıklayacak, faiz beklentisi ne?
Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı, TCMB toplantısı ne zaman? MB faiz kararını ne zaman, saat kaçta açıklayacak, faiz beklentisi ne?Dolar, altın ve euro fiyatları yakından takip edilirken piyasaya yön veren kararlar merakla bekleniyor. TCMB ve ardından da Avrupa Merkez Bankası faiz kararını duyuracak. Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) sert bir faiz artışı yapması beklenirken TCMB’nin faizleri sabit tutması bekleniyor. Peki, Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı, MB faiz kararı ne zaman açıklanacak? TCMB toplantısı bugün mü, ne zaman ve de saat kaçta?
21.07.2022Ekonomi
Faiz kararıyla ilgili flaş gelişme! Ekonomistler tek bir tahminde birleşti...
Faiz kararıyla ilgili flaş gelişme! Ekonomistler tek bir tahminde birleşti...Merkez Bankası, 2022 yılının 7. faiz kararını 21 Temmuz Perşembe günü saat 14:00'te açıklayacak. Milyonlarca vatandaş TCMB'den çıkacak faiz kararına odaklanırken yapılan anketlere göre, faizin yüzde 14'te sabit bırakılacağı tahmin ediliyor. İşte TCMB ve Foreks'in anketlerine katılan ekonomistlerin tahminleri...
17.07.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması. Yıl sonu dolar kuru beklentisi piyasa katılımcıları Temmuz ayı anket döneminde 18,99 TL oldu. Katılımcıların yıl sonu enflasyon beklentisi de yüzde 69,94’e yükseldi. Katılımcıların cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 18,89 TL iken, bu anket döneminde 18,99 TL oldu. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla 20,70 TL ve 20,92 TL olarak gerçekleşti.
8.07.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıMerkez Bankası’nın faiz kararı belli oldu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faizi yüzde 14'te sabit tuttu. Merkez Bankası tatafından yapılan yazılı açıklamada "TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları liralaşma stratejisi çerçevesinde kararlılıkla kullanmaya devam edecektir" ifadeleri kullanıldı.
23.06.2022Ekonomi
Merkez Bankası yıl sonu dolar tahmini 2022! Yıl sonu Merkez Bankası dolar tahmini yükseldi mi?
Merkez Bankası yıl sonu dolar tahmini 2022! Yıl sonu Merkez Bankası dolar tahmini yükseldi mi?Merkez Bankası tarafından açıklanan Piyasa Katılımcıları Anketinde yıl sonu için TÜFE beklentisi bir önceki anket dönemine göre yaklaşık 6,5 puanlık artışla yüzde 64,59'a yükseldi. Dolar/TL için ise yıl sonu beklentileri de arttı. İşte Merkez Bankası yıl sonu dolar tahmini 2022…
17.06.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması!Dolar ile ilgili son dakika gelişmesi! Merkez Bankası duyurdu. Piyasa katılımcılarının cari yıl sonu ABD Doları/TL beklentisi bir önceki anket döneminde 17,57 TL iken, Haziran anket döneminde 18,89 TL oldu. 2022 yılı Haziran ayı anket döneminde, katılımcıların 24 ay sonrasına ilişkin ihtimal tahminleri değerlendirildiğinde, TÜFE'nin ortalama olarak yüzde 27,11 ihtimalle yüzde 18,00 - 21,99 aralığında, yüzde 23,26 ihtimalle ise yüzde 22,00 - 25,99 aralığında artış göstereceği öngörüldü.
17.06.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne olur?
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne olur? Piyasaların gözü Merkez Bankası faiz kararında! Yatırımcı Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısını beklerken, faiz arttırımına gidilip gidilmeyeceği de merak ediyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası son toplantıda piyasaların beklentileri yönünde haftalık gösterge repo faizinde değişikliğe gitmemiş ve faizi yüzde 14 seviyesinde sabit bırakmıştı. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne olur? İşte detaylar…
8.06.2022Ekonomi
Faiz kararı açıklandı mı, Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Mayıs 2022 Merkez Bankası toplantısı ve faiz kararı
Faiz kararı açıklandı mı, Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Mayıs 2022 Merkez Bankası toplantısı ve faiz kararıMerkez Bankası 2022 yılının beşinci faiz kararını bugün saat 14.00'te açıkladı. Vatandaş merakla faiz kararını beklerken, anketlere göre faiz yüzde 14'te sabit kalacaktı. Peki, Faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? İşte Mayıs 2022 Merkez Bankası toplantısı ve faiz kararı
26.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! Faizler düştü mü, arttı mı?
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! Faizler düştü mü, arttı mı?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 14 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
26.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne olur, faizler artacak mı? Mayıs ayı faiz kararı beklentisi ve tahminleri!
Merkez Bankası faiz kararı ne olur, faizler artacak mı? Mayıs ayı faiz kararı beklentisi ve tahminleri!Merkez Bankası Mayıs ayı faiz kararını bugün saat 14.00'de açıklayacak. TCMB, geçen yılın son 4 toplantısında faizde toplam 500 baz puan indirime gittikten sonra, bu yılın ilk 4 toplantısında ise bir değişiklik yapmadı. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne olur? Merkez Bankası Mayıs atı faizleri artacak mı? Mayıs ayı faiz kararı beklentisi ve tahminleri!
26.05.2022Ekonomi
Emekliler için yeni muafiyet kararı! Ve iptal edildi...
Emekliler için yeni muafiyet kararı! Ve iptal edildi...Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) tapuda işyeri olarak geçen ancak ikamet olarak kullanılan konutlarda yaşayan emeklilerin vergi muafiyetinden yararlandırılmasının mümkün olduğuna karar verdi. Bu yıl emekli olanlar, Emlak Vergisi ödeyecek mi? Hiçbir geliri olmadığını belgeleyenler, emekli maaşından başka geliri olmayanlar, gaziler, engelliler, şehitlerin dul ve yetimleri, brüt 200 metrekareyi geçmeyen tek meskene veya tek meskende hisseye sahip olmaları halinde (intifa hakkına sahip olunması hali dahil) bu meskene ait vergi ödemiyor. İşte tüm detaylar...
25.05.2022Emekli
Para iadesi yapılıyor! Emekli, engelli, dul ve yetim maaşı alanlar ile gazileri kapsıyor, başvuru için son gün...
Para iadesi yapılıyor! Emekli, engelli, dul ve yetim maaşı alanlar ile gazileri kapsıyor, başvuru için son gün...Emekli, gazi, engelli, şehitlerin dul ve yetimlerine geriye dönük ödeme yapılıyor. Ev, arsa, arazi, işyeri gibi milyonlarca gayrimenkul sahibini yakından ilgilendiriyor. Geciktirilmesi durumunda yüzde 1.6 faiz ekleniyor. Emlak Vergisi’nde ilk taksit dönemi 31 Mayıs’ta sona eriyor. Bazı vatandaşların ise emlak vergisi muafiyeti bulunuyor. Muafiyet durumunu bilmeden vergi ödeyen milyonlarca vatandaş bulunuyor. Eğer ödeme yapıldıysa 5 yıllık geriye dönük para iadesi alınabiliyor. 'Düzeltme dilekçesi' ile belediyeye başvuran vatandaşlara geri ödeme yapılıyor. Konutların vergi oranı büyükşehir sınırlarında binde 2, büyükşehir olmayan yerlerde ise binde 1 olarak hesaplanıyor. Peki kimler muaf tutuluyor? Yeni ev alan ne yapacak? Vergi oranının nasıl hesaplandığı da tablo ile açıklandı. İşte emlak vergisine ilişkin detaylar...
24.05.2022Ekonomi
Mayıs ayı enflasyon beklentisi kaç oldu? Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisi kaç? İşte Mayıs ayı Piyasa Katılımcıları Anketi sonuçları!
Mayıs ayı enflasyon beklentisi kaç oldu? Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisi kaç? İşte Mayıs ayı Piyasa Katılımcıları Anketi sonuçları!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Mayıs ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'nin sonuçları açıklandı. Ankete göre, yıl sonu enflasyon beklentisi ve yıl sonu dolar/TL beklentisi belli oldu. Merkez Bankası anket sonuçlarına göre oranlar pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, Mayıs ayı enflasyon beklentisi kaç oldu? Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisi kaç? İşte Mayıs ayı Piyasa Katılımcıları Anketi sonuçları!
23.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte PPK toplantısı tarihi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte PPK toplantısı tarihiMerkez Bankası faiz kararı için piyasaların gözü Para Politikası Kurulu'nun (PPK) toplantısına çevrildi. Bu hafta piyasalar için kritik hafta. Analistlere göre, Merkez Bankası politika faizini yüzde 14 seviyesinde sabit bırakabilir. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte Merkez Bankası faiz kararının açıklanacağı tarih…
23.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan flaş dolar açıklaması!
Merkez Bankası'ndan flaş dolar açıklaması!Merkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması! Dolar ile ilgili flaş tahmin. Cari yıl sonu döviz kuru beklentisi bir önceki anket döneminde 16,85 TL iken, Mayıs ayı anket döneminde 17,57 TL oldu.
23.05.2022Ekonomi
Ev, işyeri, arsa, arazi sahibi herkesi kapsıyor! Muafiyete engel olan yıl ve para detayı! Hepsi ödeyecek...
Ev, işyeri, arsa, arazi sahibi herkesi kapsıyor! Muafiyete engel olan yıl ve para detayı! Hepsi ödeyecek...Konut, işyeri, arsa ve arazi sahibi milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Çok sayıda kişi merak ediyordu. Emlak vergisi ile ilgili önemli detaylar tek tek belirtildi. Mülk sahiplerine muafiyet tanınıyor. Ancak muafiyete engel durumlar da oluyor. İlk taksiti mayıs ayı sonuna kadar ödenecek olan vergiler için kimlerin muaf olduğu detaylarıyla açıklandı. Mülk sahibinin eşinin geliri muafiyete engel mi? Hangi mülk sahipleri vergi ödemeyecek? Faiz geliri olanlar muafiyetten yararlanabilir mi? İşte emlak vergisinde merak edilenler...
10.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası faiz artırır mı?
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası faiz artırır mı? Merkez Bankası faiz kararı yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası mayıs ayı faiz kararı için gözler PPK toplantısına çevrildi. 2021 yılının son 4 toplantısında faizde toplam 500 baz puan indirime gitden Merkez Bankası 2022 yılının ilk 3 toplantısında bir değişiklik yapmadı. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası faiz artırır mı? Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman? İşte detaylar…
10.05.2022Ekonomi
Evi olan milyonları ilgilendiriyor! Emekli, işsiz, engelli ve şehit yakınları muaf sayılıyor
Evi olan milyonları ilgilendiriyor! Emekli, işsiz, engelli ve şehit yakınları muaf sayılıyorEvi olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Emlak vergisi ile ilgili bilinmeyen detaylar açığa kavuşturuldu. Bazı konut sahipleri için emlak vergisinde sıfır oran dikkate alınıyor, vergi istenmiyor. Muafiyet için en önemli kriter; mülk sahibinin tek bir konutunun olması ve bu konutunun brüt 200 metrekareyi aşmaması. Ayrıca mülk sahibinin (İşsizler, ev hanımları...) gelir elde etmiyor olması da diğer bir kriter. Emekli maaşı dışında gelir yoksa yine muafiyetten yararlanılabiliyor. 2021 yılı içinde, 53 bin liraya kadar mevduat faizi, repo benzeri (menkul sermaye iradı) geliri elde edilmişse, 2022 için emlak vergisi avantajı yine devam ediyor. Engelliler, şehit yakınları ve gaziler de tek konut muafiyetinden yararlanabiliyor.
3.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası’ndan enflasyon mesajı! Kavcıoğlu duyurdu
Merkez Bankası’ndan enflasyon mesajı! Kavcıoğlu duyurduMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyon Raporu 2022-II"nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahminini açıklayan Kavcıoğlu, “Yüzde 23,2’den yüzde 42,8’e yükselttik” dedi. Türkiye’nin salgın sonrasında OECD ülkeleri arasında istihdamını en fazla artıran ülke olduğunu duyuran Kavcıoğlu, “Ham petrol fiyatlarına ilişkin varsayımlarımızı 2022 yılında ortalama 102,2, 2023 yılında ise ortalama 93,9 ABD doları olarak güncelledik” ifadelerini kullandı.
28.04.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) faiz kararını açıkladı. Kurul, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 14 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
14.04.2022Ekonomi
Dolar ile ilgili son dakika açıklaması! Merkez Bankası duyurdu
Dolar ile ilgili son dakika açıklaması! Merkez Bankası duyurduMerkez Bankası'ndan son dakika dolar açıklaması! Cari yıl sonu dolar kuru beklentisi bir önceki anket döneminde 16,68 TL iken, Nisan ayı anket döneminde 16,85 TL oldu.
8.04.2022Ekonomi
Fed tutanakları yayımlandı! Yeni bir faiz artışı olacak mı?
Fed tutanakları yayımlandı! Yeni bir faiz artışı olacak mı?ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son toplantısına ait yayımladığı tutanaklarda, bilanço daraltma planının Mayıs toplantısında onaylanması beklentisi öne çıktı. Peki yetkililer faiz konusuyla ilgili ne mesaj verdi? Fed'in yayımlanan tutanaklarıyla ilgili ekonomistler ne dedi? İşte detaylar...
7.04.2022Ekonomi
Paralar iade ediliyor, dilekçe vermek yeterli! Milyonlarca kişi bilmeden ödüyor ama...
Paralar iade ediliyor, dilekçe vermek yeterli! Milyonlarca kişi bilmeden ödüyor ama...Paralar iade edilebiliyor. Milyonlarca vatandaş bilmeden ödeme yapıyor. 5 yıllık geriye dönük iade alınabiliyor. Dilekçe verilmesi yeterli oluyor. Emlak Vergisi’nin ilk taksit ödemeleri sürüyor. Mayıs ayı sonuna kadar zaman var. İkinci taksitler ise kasımda. Bu vergi ile ilgili on binlerce kişi muaf olduğu halde ödeme yapıyor. Bunun için belediyelerin emlak birimine 'düzeltme dilekçesi' verilmesi gerekiyor; vatandaşlar böylelikle geriye dönük para iadesi alabiliyor. Muafiyetten kimlerin yararlanabileceği tek tek açıklandı. O kişilerin vergileri resmen sıfırlanıyor. Kimler Emlak Vergisi’nden muaf tutuluyor? Muaf olduğu halde ödeme yapanların durumu ne olacak? Belediyeler talebi reddederse ne yapılabilir? Emlak Vergisi ile ilgili tüm önemli detaylar...
28.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Repo ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki repo haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.