Piyasalar

Piyasalar

Son dakika Piyasalar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Piyasalar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Piyasalar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Piyasalar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan piyasalar gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.961 piyasalar haberi bulunmuştur. Tüm piyasalar haberleri aşağıda listelenmiştir.
21 Eylül faiz kararı ne olur, Eylül 2023 Merkez Bankası faiz kararı beklentisi nedir? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak, MB faiz kararı borsayı nasıl etkiler?
21 Eylül faiz kararı ne olur, Eylül 2023 Merkez Bankası faiz kararı beklentisi nedir? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak, MB faiz kararı borsayı nasıl etkiler? Merkez Bankası'nın faiz kararı ekonomiyi yakınan takip edenler tarafından merakla bekleniyor. Faiz kararının ekonomi üzerindeki etkileri ve sonuçları derin olduğundan piyasanın gözü kulağı merkez bankası faiz kararında. Peki, 21 Eylül faiz karar ne olur, Merkez Bankası faiz kararını ne zaman açıklayacak? Merkez Bankası Eylül toplantısı: Merkez Bankası faiz toplantısı saat kaçta?
21.09.2023Ekonomi
Ekonominin 3 yıllık yol haritası bugün belli oluyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye’de açıklayacak
Ekonominin 3 yıllık yol haritası bugün belli oluyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye’de açıklayacakTürkiye’nin önümüzdeki üç yılına ilişkin program bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. 2024-2026 yıllarını içeren Orta Vadeli Program’da enflasyon, istihdam ve büyümeye yönelik tahminler yer alacak. İş dünyasının çeşitli kesimleriyle yürütülen istişarelerde talepler dinlenilmiş, çözüm önerileri dile getirilmişti.
6.09.2023Ekonomi
Altın fiyatları birden fırladı! Altında yeni haftada şaşırtan tepki
Altın fiyatları birden fırladı! Altında yeni haftada şaşırtan tepkiAltın fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Altın fiyatları yeni haftaya yükselişle başladı. Altın fiyatları geçtiğimiz haftayı yükselişle tamamladı. Özellikle ABD’de açıklanan ekonomik veriler piyasalarda yönü tayin etti. Cuma günü ABD’de tarım dışı istihdam verisi sonrası piyasalar hareketlendi. İşte altın fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme...
4.09.2023Ekonomi
Altın için hayati uyarı! Altında görülmemiş gelişme için tarih verildi!
Altın için hayati uyarı! Altında görülmemiş gelişme için tarih verildi!Altın fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Elinde altın olanlara hayati uyarı geldi. Altın fiyatları için eylül ayı işaret edildi. Bu hafta itibarıyla altın fiyatlarındaki yukarı yönlü hareketler dikkat çekti. Dün ABD’de açıklanan iki kritik veri sonrası piyasalar hareketlendi. Peki altın fiyatları ne zaman yükselecek? Bu fiyattan altın alınır mı? Altında yeni rekorlar gelecek mi? İşte altın fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
31.08.2023Ekonomi
Küresel Girişimcilik Etkinlikleri Çağrısı’na başvurular başladı
Küresel Girişimcilik Etkinlikleri Çağrısı’na başvurular başladıSanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan Kalkınma Ajansları 100'ü aşkın teknoloji girişimini ABD, Portekiz, Finlandiya ve Katar'daki global etkinliklere taşıyacak.
Merkez Bankası faiz kararını ne zaman açıklayacak ağustos? Merkez Bankası faiz kararı bugün saat kaçta açıklanacak? TCMB faiz kararı saat kaçta açıklanıyor?
Merkez Bankası faiz kararını ne zaman açıklayacak ağustos? Merkez Bankası faiz kararı bugün saat kaçta açıklanacak? TCMB faiz kararı saat kaçta açıklanıyor?Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak 2023, MB faiz kararı ne olur 2023? Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası PPK (Para Politikası Kurulu)  toplantısından çıkacak faiz kararı merakla bekleniyor. MB Başkanı Hafize Gaye Erkan liderliğindeki kurul, yılın 8'inci kararını açıklayacak. Ekonomistler 250 baz puan artırım yapılacağını öngörüyor. Peki, Merkez Bankası (MB) faiz kararı açıklandı mı, saat kaçta açıklanacak?
24.08.2023Ekonomi
TMO açıkladı! Yeni alım fiyatı belli oldu
TMO açıkladı! Yeni alım fiyatı belli olduMısır alım fiyatları belli oldu. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) mısır alım fiyatını açıkladı. TMO mısır alım fiyatını ton başına 6 bin lira olarak belirledi.
22.08.2023Ekonomi
KKM adımı pozitif karşılandı! Borsa İstanbul ve döviz kurları olumlu tepki verdi
KKM adımı pozitif karşılandı! Borsa İstanbul ve döviz kurları olumlu tepki verdiBorsa İstanbul ile ilgili dikkat çeken açıklama geldi. Geçtiğimiz hafta sonu Kur Korumalı Mevduat’ta vadesi gelen hesapların TL’ye dönüştürülmesi adına yayınlanan tebliğ, piyasalar tarafından pozitif karşılandı. Borsa İstanbul haftanın ilk işlem gününü yükselişle kapatırken; döviz piyasası ise yatay seyretti. Uzmanlar TL dönüşlerde parasını borsada değerlendirmek isteyenlerin sayısında artış görülebileceğini kaydederken, hisse seçimi konusunda yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.
22.08.2023Ekonomi
Altın fiyatlarında büyük sürpriz! Kimse ne olduğunu anlamadan artacak
Altın fiyatlarında büyük sürpriz! Kimse ne olduğunu anlamadan artacakAltın fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken açıklama geldi. Altın fiyatları üst üste rekor kırmasının ardından bir miktar düşüşe geçti. Son birkaç haftadır da altında dalgalı seyir sürüyor. Altın ve para piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın ile ilgili çarpıcı bir açıklamada bulunarak, 'Kimse ne olduğunu anlamadan fiyatlar artacak" dedi.
15.08.2023Ekonomi
Dövizdeki hareketliliğe rağmen onlarca Türk sıraya girdi! Almak için paranızın olması yeterli değil...
Dövizdeki hareketliliğe rağmen onlarca Türk sıraya girdi! Almak için paranızın olması yeterli değil...Piyasalar ve dövizlerdeki hareketliliğe rağmen lüks tüketime olan ilgi artarak devam ediyor. Lüks saat, çanta, özel dikim kıyafetler ve otomobil için aylarca beklemeniz gerekiyor. Aynı durum restoranlara gitmek için de geçerli.
9.08.2023Gündem
Yarım altın tedavülden kalkıyor mu, yarım gram altın tedavülden kalktı mı? Yarım gram ne kadar?
Yarım altın tedavülden kalkıyor mu, yarım gram altın tedavülden kalktı mı? Yarım gram ne kadar?Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın genelgesine göre rafineriler basılı altını asgari 1 gram olarak üretilebilecek. Peki, Yarım gram altın tedavülden kalkıyor mu?
8.08.2023Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Erkan: Yıl sonu enflasyonu tek haneye inecek
Merkez Bankası Başkanı Erkan: Yıl sonu enflasyonu tek haneye inecekTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Enflasyon Raporu 2023-III'ün tanıtımı amacıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısında sunum yaptı. Erkan "Enflasyonun 2023 yıl sonunda %58,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Enflasyonun 2024 yıl sonunda %33,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Enflasyonun 2025 yıl sonunda %15,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz" dedi.
27.07.2023Ekonomi
Piyasalar merakla bekliyor: Fed faiz kararını açıklayacak!
Piyasalar merakla bekliyor: Fed faiz kararını açıklayacak!ABD Merkez Bankası (FED) bugün faiz kararını açıklayacak. Bankalar faiz kararının yüzde 25 baz puan artırılacağını belirtiyor. Yatırımcılar, dolar, altın ve borsa yatırımlarını güvenli bir şekilde yapabilmek için bugün açıklanacak FED kararını merakla beklemeye başladı.
26.07.2023Ekonomi
Altın fiyatları için tarihi rekor tahmini geldi! Aralık ayı işaret edildi
Altın fiyatları için tarihi rekor tahmini geldi! Aralık ayı işaret edildiAltın fiyatları yeniden yükselişe geçti. Kısa bir süre yatay seviyede devam eden altın fiyatları iç ve dış piyasada yeni rekorlara gözünü dikti. Altın ve para piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın fiyatlarıyla ilgili kritik değerlendirmelerde bulunarak yeni rekor için tarih verdi.
12.07.2023Ekonomi
Gram altında son dakika gelişmesi! Tarihi kazanç, İslam Memiş yeni rekoru verdi
Gram altında son dakika gelişmesi! Tarihi kazanç, İslam Memiş yeni rekoru verdiAltın fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Altın fiyatları yeniden uçuşa geçti. ABD ekonomisindeki enflasyon sorununun devam etmesi nedeniyle Fed'in faiz artırımı yapacağı beklentisi sürüyor. Fed'in 2 kez daha faiz artırıp sonrasında faiz indirimine gitmesi bekleniyor. Faiz indirimlerinin 2024'te başlaması beklenirken piyasalar da öngörüleri satın almaya başladı. Öte yandan İslam Memiş'ten altın fiyatlarıyla ilgili yeni rekor tahmini geldi. İşte gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar...
11.07.2023Ekonomi
Borsa rekora doymuyor! 1 ayda 1.1 milyar dolarlık yatırım
Borsa rekora doymuyor! 1 ayda 1.1 milyar dolarlık yatırımBorsa İstanbul, bayram tatili sonrasındaki ilk işlem haftasını yeni rekor ve zirve denemeleriyle geçirdi. Geçtiğimiz bir ayda yabancı yatırımcıların aldıkları hisse senedi toplamı 1.1 milyar dolar oldu. Öte yandan Borsa İstanbul’da olumlu gelişmelerin belli ölçüde fiyatlandığı, önemli direnç noktalarına yaklaşıldığı uyarısını da yapmak gerekecek. Bununla birlikte BIST100 Endeksi hisseleri fiyat kazanç oranı 6.3-6.4 civarında seyrediyor.
9.07.2023Ekonomi
Borsa açık mı, borsa kapalı mı? Borsa bayramda kapalı mı, borsa hangi günler kapalı, borsa kapandı mı?
Borsa açık mı, borsa kapalı mı? Borsa bayramda kapalı mı, borsa hangi günler kapalı, borsa kapandı mı?Kurban Bayramıyla borsanın çalışma saatleri sorgulanıyor. Yurt içi piyasalar Kurban Bayramı tatili nedeniyle 1,5 gün açık oldu. Peki, Borsa kapandı mı, borsa bayramda açık mı?
27.06.2023Ekonomi
Altın fiyatları için son uyarı yapıldı! 1,5 gün sonrası işaret edildi
Altın fiyatları için son uyarı yapıldı! 1,5 gün sonrası işaret edildiAltın fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Yurt içinde ise gram altın fiyatı rekor üstüne rekor kırdı. Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizini yüzde 15 seviyesine çıkarmasının ardından piyasalar hareketlendi. Döviz kurlarındaki yukarı yönlü seyrin etkisiyle birlikte gram altın rekor seviyeleri test etti. Cuma günü 1600 lirayı aşarak önemli bir direnci kıran gram altın 1608 liraya kadar yükseldi. Gram altın haftayı 1559 liradan kapattı. Haftalık bazda fiyat hareketine bakıldığında gram altın yüzde 4.9 oranında değer kazandı. Öte yandan elinde dolar ve altını olanlara uzmanlardan kritik uyarı geldi. İşte tüm detaylar...
27.06.2023Ekonomi
Merkez Bankası'nın yeni faiz kararına uzmanlardan ilk yorum: 'Yeni düzenlemeler gelebilir'
Merkez Bankası'nın yeni faiz kararına uzmanlardan ilk yorum: 'Yeni düzenlemeler gelebilir'Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yeni faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 8.5’den yüzde 15’e çıkarılmasına karar verdi. Merkez Bankası'nın yeni faiz kararına uzmanlar ne dedi? İşte ilk değerlendirmeler...
22.06.2023Ekonomi
Tüm gözler Merkez Bankası faiz kararında! Dolar, euro düşer mi? İşte son tahminler
Tüm gözler Merkez Bankası faiz kararında! Dolar, euro düşer mi? İşte son tahminlerPiyasalar merakla Merkez Bankası'nın faiz kararını bekliyor. Merkez Bankası bugün faiz kararını açıklayacak. Para Politikası Kurulu Hafize Gaye Erkan başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirecek. Dünyadan da dikkatle takip edilen TCMB faiz kararı, yurt içinde piyasaların odağında. Peki faiz kararında beklentiler ne? Alınan karar sonrası dolarda düşüş görülür mü?
22.06.2023Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? Dolar, euro düşecek mi? İşte tahminler
Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? Dolar, euro düşecek mi? İşte tahminlerPiyasalar merakla Merkez Bankası'nın faiz kararını bekliyor. Yeni haftada piyasaların gündemi yoğun olacak. Dünyadan da dikkatle takip edilen TCMB faiz kararı, yurt içinde piyasaların odağında. Peki faiz kararında beklentiler ne? Alınan karar sonrası dolarda düşüş görülür mü? İşte detaylar...
21.06.2023Ekonomi
Altın fiyatlarında sürpriz gelişme! Dibi gördü son fırsat uyarısı yapıldı
Altın fiyatlarında sürpriz gelişme! Dibi gördü son fırsat uyarısı yapıldıAltın fiyatlarında dikkat gelişme açıklandı. Yurt içinde piyasalar Merkez Bankası'nın bu hafta alacağı faiz kararına odaklanırken altın fiyatları haftaya artışla başladı. Ons altın tarafında ise geçen hafta görülen 3 ayın dip seviyesinin ardından yeni haftada Fed açıklamaları odakta. İşte altın fiyatlarıyla ilgili tüm gelişmeler...
19.06.2023Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? Dolar, euro düşecek mi? İşte tahminler
Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? Dolar, euro düşecek mi? İşte tahminlerPiyasalar merakla Merkez Bankası'nın faiz kararını bekliyor. Yeni haftada piyasaların gündemi yoğun olacak. Dünyadan da dikkatle takip edilen TCMB faiz kararı, yurt içinde piyasaların odağında. Peki faiz kararında beklentiler ne? Alınan karar sonrası dolarda düşüş görülür mü? İşte detaylar...
19.06.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan CNN TÜRK'te enflasyon ve asgari ücret açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan CNN TÜRK'te enflasyon ve asgari ücret açıklamasıCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, CNN TÜRK ekranlarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz Asgari ücrette ara zam konusuna değinerek "Enflasyona çalışanları ezdirmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
15.06.2023Ekonomi
Fed faiz kararı son dakika! Dolar, euro ve altını olanlar dikkat
Fed faiz kararı son dakika! Dolar, euro ve altını olanlar dikkatFed'in faiz kararı piyasalar tarafından merakla beklenmeye başladı. Yatırımcılar faiz kararına saatler kala altın, dolar ve euro tarafında neler olacağını tahmin etmeye çalışıyor.
14.06.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Piyasalar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki piyasalar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.