Personel

Personel

Son dakika PERSONEL haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan PERSONEL ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını PERSONEL haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Personel

haberleri sayfasında son dakika yaşanan personel gelişmeleri de dahil olmak üzere 19.748 personel haberi bulunmuştur. Tüm personel haberleri aşağıda listelenmiştir.
Maaşlar 5.200-9000 lira arasında değişiyor! KPSS şartı var, kamuda 5 bin kişi işe alınacak...
Maaşlar 5.200-9000 lira arasında değişiyor! KPSS şartı var, kamuda 5 bin kişi işe alınacak...KPSS şartı var. Kamuda farklı kurum ve meslek gruplarından 5 bin 3 personel aranıyor. Maaşlar 5 bin 200-9 bin lira arasında değişiyor. Kamudaki ilanlar incelendiğinde üniversitelerden belediyelere, bakanlıklardan kamu kurumlarına kadar birçok kurumun personel aradığı gözlemleniyor. İşte aranan personel sayıları ve işler...
TSK tayinleri ne zaman açıklanacak? Uzman çavuş, subay, astsubay atamaları açıklandı mı?
TSK tayinleri ne zaman açıklanacak? Uzman çavuş, subay, astsubay atamaları açıklandı mı? Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tayinleri için gözler yapılacak açıklamaya çevrildi. Subay, astsubay ve uzman çavuş tayinleri için bekleyiş sürerken binlerce TSK’lı açıklanacak atama sonuçlarını tarihini merak ediyor. Peki, TSK tayinleri ne zaman açıklanacak? Uzman çavuş, subay, astsubay atamaları açıklandı mı? İşte detaylar…
27.05.2022Memur
Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu! Öğretmenler için yeni karar, 20 Haziran...
Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu! Öğretmenler için yeni karar, 20 Haziran...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı! Yüz binlerce öğretmeni yakından ilgilendiriyor. Güzel haberi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer duyurdu. Özer, öğretmenlere 20-24 Haziran tarihleri arasındaki mesleki çalışma döneminde izin verileceğini, 27-30 Haziran tarihlerinde ise bakanlık tarafından idari izinli sayılacaklarını açıkladı. Özer, "20-24 Haziran tarihleri arasındaki mesleki çalışma dönemi, yani seminerler haftasında öğretmenlerimize izin veriyoruz. Okula gelmeyecekler. Öğretmen Bilişim Ağı ile uzaktan eğitimle mesleki gelişimlerini tamamlayacaklar. Onun akabindeki 27-30 Haziran tarihleri arasında Bakanlık tarafından idari izinli sayılacaklar. 1 Temmuz'a kadar öğretmenlerimiz kendi gelişimlerini kendileri planlayacaklar" ifadelerini kullandı.
27.05.2022Eğitim
TÜBİTAK KPSS’siz lise, ön lisans ve lisans mezunu 612 personel alacak! İşte TÜBİTAK başvuru şartları!
TÜBİTAK KPSS’siz lise, ön lisans ve lisans mezunu 612 personel alacak! İşte TÜBİTAK başvuru şartları!TÜBİTAK personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan ilana göre, lise, ön lisans ve lisans mezunu 612 personel alınacak. Adaylarda KPSS şartı aranmayacak. Personel alımı SAGE, BİLGEM, MAM, RUTE, UME, ULAKABİM birimlerine alınacak. Başvurular 17 Haziran'a kadar yapılabilecek. Peki, TÜBİTAK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? TÜBİTAK personel alımı başvuru şartları!
Şiddet uygulayan 580 kişi elektronik kelepçeyle izleniyor
Şiddet uygulayan 580 kişi elektronik kelepçeyle izleniyorİçişleri Bakanlığı'nca aile içi ve kadına şiddetin önlenmesi amacıyla kurulan Elektronik Kelepçe İzleme Merkezi'nde bugüne kadar mahkeme kararı doğrultusunda elektronik kelepçe takmakla yükümlü 1200 kişinin takibi yapıldı, hala 580 kişi takip ediliyor. Elektronik kelepçeyle izlenen vakalarda şu ana kadar şiddet olayı yaşanmadığı belirtildi.
26.05.2022Gündem
İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı mı?  Personel alımı ne zaman, nasıl ve nereden yapılacak?
İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı mı? Personel alımı ne zaman, nasıl ve nereden yapılacak?İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına çeşitli pozisyon ve unvanlarda 3 bin 546 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla, adayların tercih sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının en fazla 5 katı aday değerlendirilmeye alınacaktır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında sert tepki: Böyle kepazeliği asla izin vermeyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında sert tepki: Böyle kepazeliği asla izin vermeyizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni'nde konuştu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun iddialarına tepki gösteren Erdoğan, "Böyle bir kepazeliğe, ahlâksızlığa, rezilliğe asla izin veremeyiz. Bir cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl kârı değildir" dedi.
26.05.2022Siyaset
LGS’ye girecek binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor! Tek tek açıklandı, bu detaylara dikkat...
LGS’ye girecek binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor! Tek tek açıklandı, bu detaylara dikkat...Binlerce öğrenciyi ilgilendiren uyarı! Geri sayım başladı, geleceğini güzel bir eğitimle şekillendirmek isteyen gençler için çok az bir zaman kaldı. Uzmanlardan uyarılar art arda geldi, MEB’in yayınladığı örnek sorulara dikkat çekildi. Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) sayılı günler kaldı. Harıl harıl ders çalışan öğrenciler heyecanla 5 Haziran’ı bekliyor. Öğrencilerin derslerine düzenli ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması kadar bu emekleri sınava doğru bir şekilde yansıtması da önem taşıyor. Son haftada, sene başından bu yana yapılan çalışmaların değerlendirmesinin yapılması gerektiğini ifade eden uzmanlar, “Hangi ders veya konularda iyisin, nerelerde eksiklerin var? Hangi soru türlerinde zorlanıyorsun? Son hafta en çok neye ihtiyacın var?” gibi sorularla durum değerlendirmesi yapılabileceğini söyledi. İşte LGS öncesi en çok merak edilen sorular ve rahat bir sınav için yapılması gerekenler...
26.05.2022Eğitim
Kurtaran-2022 Tatbikatı'nda basın safhası başladı
Kurtaran-2022 Tatbikatı'nda basın safhası başladıTürk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın düzenlediği 'Kurtaran 2022 Tatbikatı'nın basın safhası başladı. Bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen 'Kurtaran-2022'de, senaryo gereği, 3 farklı sahada dibe oturmuş 3 denizaltıya milli kurtarma gemileriyle müdahale edilecek. Tatbikatta 12 ülkeden toplam 26 gözlemci de yer alıyor.
26.05.2022Gündem
Nefes kesen tatbikat! Hedefler F-16'lar tarafından imha edildi, 27 Mayıs'ta sona erecek
Nefes kesen tatbikat! Hedefler F-16'lar tarafından imha edildi, 27 Mayıs'ta sona erecekTürk Silahlı Kuvvetleri'nin ev sahipliğinde jetler, HİK (Havadan Erken İhbar) uçağı, İHA (İnsansız Hava Aracı), helikopterler ve kurtarma timleriyle müşterek hava yer entegrasyonu görevlerini içeren senaryoların icra edildiği 'Uluslararası Anadolu Ankası-2022 Tatbikatı' ilgi gördü.
25.05.2022Gündem
ÖSYM branş bazında KPSS sıralamalarını güncelledi
ÖSYM branş bazında KPSS sıralamalarını güncellediÖSYM’de 2020 KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim branş sıralamaları güncellendi. 2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebilecek.
25.05.2022Eğitim
KPSS yardımı nedir? Ankara Belediyesi KPSS desteği şartları nelerdir, nasıl başvurulur?
KPSS yardımı nedir? Ankara Belediyesi KPSS desteği şartları nelerdir, nasıl başvurulur?Ankara Belediyesi KPSS yardımı hakkında araştırmalar hızlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘öğrenci dostu’ uygulamaları kapsamında yeni bir uygulamayı devreye soktu. Peki, KPSS yardımı nedir? Ankara KPSS başvuru ücreti desteği nedir, nasıl başvurulur, şartları ne?
25.05.2022Eğitim
Sağlık Bakanlığı atama kura başvurusu ne zaman? PBS açıktan atama başvuru ekranı (2.dönem ilk defa ve yeniden atama kura duyurusu yayınlandı)
Sağlık Bakanlığı atama kura başvurusu ne zaman? PBS açıktan atama başvuru ekranı (2.dönem ilk defa ve yeniden atama kura duyurusu yayınlandı)Sağlık Bakanlığı kura başvurusu başladı mı, 2. Dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ne zaman? Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama başvuruları için tarihi verildi. Peki, Sağlık Bakanlığı atama kurası başvurusu ne zaman, açıktan atama başvurusu nasıl yapılır? İşte 2.dönem ilk defa ve yeniden atama kura PBS atamam başvuru ekranı!
KPSS lisans başvuru ücreti ne kadar? KPSS ödemeleri hangi bankalara yapılıyor 2022, nasıl yatırılır?
KPSS lisans başvuru ücreti ne kadar? KPSS ödemeleri hangi bankalara yapılıyor 2022, nasıl yatırılır?KPSS başvuru ücreti yatırma hangi bankaya yapılıyor, KPSS ücreti ne kadar 2022, nereye yatırılıyor? ÖSYM KPSS lisans başvuru kılavuzunu yayımladı. Kılavuzun yayımlanmasının ardından KPSS başvuru ücreti ve ödemeleri hakkında yapılan aramalar arttı. Peki, KPSS başvuru ücreti ne kadar, KPSS lisans başvuru ücreti ne kadar?
24.05.2022Eğitim
Sağlık Bakanlığı 2022 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilanı yayınlandı!
Sağlık Bakanlığı 2022 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilanı yayınlandı!Sağlık Bakanlığı duyurdu! Sağlık Bakanlığı 2022 yılı 2. dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanı Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden atama yapılacak. Peki, Sağlık Bakanlığı atama kurası başvuruları ne zaman? Sağlık Bakanlığı atama kura başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı PBS başvuru ekranı!
Banka hesaplarına bakınca büyük şok yaşadı! 163 bin TL parası uçtu gitti
Banka hesaplarına bakınca büyük şok yaşadı! 163 bin TL parası uçtu gittiİzmir'de bilgisi dışında iki ayrı hesabından başka hesaplara 163 bin 480 TL para transferi yapıldığını iddia eden mimar Zekeriya Bozkurt (23), konuyu yargıya taşıdı. Mahkemenin görevlendirdiği bilirkişi heyetinin raporunda, "Davalı bankanın yeterli risk-teyit mekanizmalarına ait doğrulamaları gerçekleştirememesi sonucu meydana geldiği kanaati oluşmuştur" denildi. Bozkurt'un avukatı Demir, "Davanın sonuçlanması halinde emsal bir karar çıkacaktır" dedi.
24.05.2022Yaşam
ÖSYM duyurdu! 2022 KPSS lisans başvuruları başladı! İşte 2022 KPSS başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı!
ÖSYM duyurdu! 2022 KPSS lisans başvuruları başladı! İşte 2022 KPSS başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı!ÖSYM duyurdu! 2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans başvuruları başladı! ÖSYM, 2022 KPSS başvuru kılavuzunu yayınladı. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Peki, 2022 KPSS başvurusu nasıl yapılır? 2022 KPSS Lisans, başvuru ücreti ne kadar? İşte 2022 KPSS Lisans başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı!
24.05.2022Eğitim
KPSS başvuruları başladı mı? Ortaöğretim, önlisans ve lisans KPSS başvuruları ne zaman? İşte KPSS başvuruları 2022 takvimi!
KPSS başvuruları başladı mı? Ortaöğretim, önlisans ve lisans KPSS başvuruları ne zaman? İşte KPSS başvuruları 2022 takvimi!Kamu kurumarında memur olmak için şart olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (2022-KPSS) için gözler ÖSYM tarafından açıklanan başvuru tarihlerine çevrildi. Adaylar yıl boyu hazırlıklarını tamamlarken, 2022 KPSS başvuruları, sınav tarihleri ve başvuru ücretleri merak ediliyor. ÖSYM’nin yılın başında açıkladığı sınav takvimine göre, ortaöğretim, ön lisans ve lisans KPSS başvuru tarihleri belli olmuştu. Peki, KPSS başvuruları başladı mı? Ortaöğretim, önlisans ve lisans KPSS başvuruları ne zaman? İşte İşte KPSS başvuruları 2022 takvimi!
24.05.2022Eğitim
İstanbul'da lüks sitede 17 yaşındaki genç kızın feci ölümü! 3 arkadaşı kaçmaya çalışırken yakalandı
İstanbul'da lüks sitede 17 yaşındaki genç kızın feci ölümü! 3 arkadaşı kaçmaya çalışırken yakalandıİstanbul Esenyurt’ta lüks bir sitedeki dairenin camından henüz bilinmeyen nedenle aşağı düşen genç kızın ölümü şok etti. Sitenin kiralık dairesinde bulunan 1’i kadın toplam 3 kişi gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
24.05.2022Yaşam
Ankara Adliyesi’nde şok eden vurgun! Hakim, savcı, personel kimseye acımadı
Ankara Adliyesi’nde şok eden vurgun! Hakim, savcı, personel kimseye acımadıAnkara Adliyesi çalışanlarının dolandırıcılık iddiası akıllara durgunluk verdi. Aralarında hakim ve savcılarında olduğu çok sayıda adliye personeli tur düzenleme vaadiyle dolandırıldı. Trenle Güneydoğu ve Kıbrıs seyahati hayali kuran Ankara Adliyesi çalışanları şikayetçi olunca soruşturma başlatıldı. İşte filmlere konu olacak son dakika dolandırıcılık haberinin detayları…
24.05.2022Yaşam
Duyuru yapıldı! 69 öğretim üyesi alınacak
Duyuru yapıldı! 69 öğretim üyesi alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Mersin Üniversitesi akademik personel alacak.
23.05.2022Ekonomi
Fırat Üniversitesi en az lise mezunu sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!
Fırat Üniversitesi en az lise mezunu sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!Fırat Üniversitesi duyurdu! Sözleşmeli personel alınacak! İlan Resmi Gazete’de yayınlandı. Fırat Üniversitesi tarafından yayınlanan personel alımı ilanına göre, üniversite birimlerinde görevlendirilmek üzere, hemşire, psikolog, sağlık tenikeri, temizlik personeli, hasta bakımı personeli ile koruma ve güvenlik görevlisi alınacak. Başvurular 6 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. Peki, Fırat Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Fırat Üniversitesi personel alımı başvuru şartları!
SGK ödüyor! 4/1-(a),  4/1-(b),  4/1-(c) kapsamında çalışanları kapsıyor! Ek ödeme ve...
SGK ödüyor! 4/1-(a), 4/1-(b), 4/1-(c) kapsamında çalışanları kapsıyor! Ek ödeme ve...SGK tarafından ödeniyor. Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. 4/1-(a), 4/1-(b), 4/1-(c) kapsamında çalışanlar için geçerli. Maaş ve ek ödemeler için Sosyal Güvenlik Kurumu'nca milyonlarca lira ayrılıyor. Evlenme ödeneğinden cenaze parasına birçok kalemde çalışanların ihtiyaç duydukları dönemde destek sağlanıyor. Ayrıca 14 milyon emekli sayısı ile Türkiye 100’den fazla ülkenin nüfusunu geride bırakıyor. Tüm bunlar Sosyal Güvenlik Kurumu'nda aktif/ pasif dengesinin bozulmasına neden oluyor. Bir sosyal güvenlik sisteminin mali bakımdan ayakta durabilmesi için aktif/pasif sigortalı oranının asgari 4 olması gerekiyor. Ancak Türkiye'de bu rakam henüz 2'ye ulaşamadı. SGK'nın aktüeryal yapısının alınacak tedbirlerle aktif-pasif oranının artırılması büyük önem taşıyor. Peki bunun için ne gibi önlemler alınmalı? İşte kalem kalem SGK tarafından çalışanlara ve emeklilere yapılan ödemeler ve SGK'nın aktüeryal dengesinin sağlanması için yapılması gerekenler...
Göç İdaresi Başkanlığı İŞKUR üzerinden işçi alacak! İşte başvuru şartları!
Göç İdaresi Başkanlığı İŞKUR üzerinden işçi alacak! İşte başvuru şartları!İçişleri Bakanlığı duyurdu! Göç İdaresi Başkanlığı İŞKUR üzerinden 60 sürekli işçi alacak. İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlan göre, Göç İdaresi Başkanlığı’nin taşra birimlerine, temizlik görevlisi alınacak. Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak. Başvurular 27 Mayıs’ta sona erecek. Peki, Göç İdaresi işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi personel alımı başvuru şartları ne? İşte işçi alımı başvuru bilgileri…
23.05.2022Personel Alımı
Kiracı - ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Hemen hesaplayın, paranızı geri alın
Kiracı - ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Hemen hesaplayın, paranızı geri alınSite ve apartmanlarda oturan milyonlarca kişiyi doğrudan ilgilendiriyor. Tek tek açıklandı. Pek çok vatandaş haberdar değil. Kiracıların ve ev sahiplerinin talepte bulunması gerekiyor. Son bir yıl içerisinde kiralık ve satılık ev fiyatlarında görülen fahiş artış aidatlara da yansıdı. Özellikle sitelerde oturanlar kiralarla yarışır aidat miktarları ödemeye başladı. Her ay düzenli olarak ödenen aidatlar site yada apartman giderlerinin karşılanması için kullanılıyor. Ancak yıl içerisinde net gider rakamı belli olmadığı için ortalama bir miktar üzerinden hesaplama yapılıyor. Bu nedenle mahsuplaşma yapılmasının talep edilmesi gerekiyor. Yıl sonunda gelir ve giderlerin sıfırlanması hem kiracılar hem de mülk sahipleri için önemli. Çünkü, apartman ve site yönetimine her ay düzenli olarak ödenen aidat olarak nitelendirdiğimiz aylık sabit miktar, aslında ortak gider avansı. Avans olarak alındığına göre, dönem bitince gerçekleşen gider hesabının yapılması ve ödenen miktarla karşılaştırılarak herkesle ayrı ayrı mahsuplaşmanın yapılması gerekiyor. Ancak sitelerin çoğu bunu yapmıyor. Uzmanlar mahsuplaşma konusunda özellikle sitelerde oturanların ısrarcı olmasını ve ödenen fazla parayı talep etmelerini öneriyor.
23.05.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Personel ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki personel haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.