Mobil Oyun

Mobil Oyun

Son dakika Mobil oyun haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Mobil oyun ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Mobil oyun haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Mobil Oyun

haberleri sayfasında son dakika yaşanan mobil oyun gelişmeleri de dahil olmak üzere 613 mobil oyun haberi bulunmuştur. Tüm mobil oyun haberleri aşağıda listelenmiştir.
vivo, V23 5G ile ilklere imza atmaya devam ediyor
vivo, V23 5G ile ilklere imza atmaya devam ediyor vivo V23 5G çift selfie kamerası, yüksek performans, 5G deneyimi ve renk değiştiren tasarımıyla Türkiye’de birçok ilke imza attı. Biz de bu yazımızda vivo’nun V serisi ailesine katılan yeni modeli V23 5G’nin dikkat çeken özelliklerini sizler için sıraladık.
Değeri 2,75 milyar dolara ulaştı! Dünyanın en değerli oyun şirketleri arasına girdi
Değeri 2,75 milyar dolara ulaştı! Dünyanın en değerli oyun şirketleri arasına girdiÜçüncü yatırım turunda, 255 milyon dolarlık yeni yatırım almayı başaran Dream Games, 2,75 milyar dolar değerlemeye ulaşarak dünyanın en değerli mobil oyun şirketlerinden biri oldu.
Burcu Esmersoy: İçimde kelebekler uçuşuyor
Burcu Esmersoy: İçimde kelebekler uçuşuyorBurcu Esmersoy’un bir mobil oyun şirketinin kurucu ortağı olan Nazım Akmandil ile aşk yaşadığı ortaya çıkmıştı.
20.12.2021Magazin
2021 yılına Hadise damgası!
2021 yılına Hadise damgası!Şarkıcılık kariyerinin yanı sıra özel hayatıyla magazin gündeminde olan, iş insanı Mehmet Dinçerler ile mutlu bir beraberlik sürdüren Hadise, önceki akşam Antalya Belek'te 2021 yılının 11'inci konserini verdi.
16.12.2021Magazin
‘Zekanın gücü’ öğretilmiş çaresizlikten umuda yelken açtılar...
‘Zekanın gücü’ öğretilmiş çaresizlikten umuda yelken açtılar...Ardahan Bilim ve Sanat Okulu'nda öğrenim gören öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Zeka Gücü Projesi kapsamında teknoloji eğitimi aldılar. Öğretilmiş çaresizlikten bir umuda yelken açtılar. Bu sayede hayallerini gerçekleştiren gençler, "Ardahan'ın makus talihini değiştireceğiz" diyor.
30.10.2021Eğitim
Mobil oyuna ayrılan vakit yüzde 40 arttı!
Mobil oyuna ayrılan vakit yüzde 40 arttı!Akıllı telefonlarda geçirilen vakitler arttıkça, sosyal medya mecralarının yanı sıra mobil oyunların da önemi günden güne artıyor. Mobil uygulama pazarına ilişkin hazırlanan 2021 yılı raporunun önemli veriler sağladığını belirten uzmanlar, yatırımların yüzde 75’inin oyun sektörüne yapıldığına ve yatırım tutarının da 100 milyar doları bulduğuna dikkat çekti. Uzmanlar, Türkiye’nin mobil oyun uygulamalarında harcadığı vaktin yüzde 40 oranında artış gösterdiği ve tüm dünya genelinde üçüncü sırada yer aldığı bilgisinin de aynı raporda yer aldığını ifade ediyor.
Oyun platformunu ABD'li şirkete satacak
Oyun platformunu ABD'li şirkete satacakSony Group, bünyesindeki GSN Games çevrim içi oyun platformunu, ABD'li mobil oyun şirketi Scopely'e 1 milyar dolara satacak.
Avrupa’nın ‘Silikon Vadisi’ İstanbul
Avrupa’nın ‘Silikon Vadisi’ İstanbulDünyaca ünlü İngiliz gazetesi Financial Times, teknoloji yatırımları açısından bu yılın en sıcak fikirlerinin Silikon Vadisi’nden değil İstanbul’dan çıktığını yazdı. ‘Türkiye nasıl Avrupa teknolojisinin yıldızı oldu’ başlıklı gazetenin haberinde, İstanbul’un teknoloji alanında potansiyelinin yüksek olduğuna dikkat çekti.
Mobil oyunlara 44,7 milyar dolar harcandı
Mobil oyunlara 44,7 milyar dolar harcandıKüresel uygulama harcamaları 2021 yılının ilk yarısında yüzde 24 artarak 65 milyar dolara yaklaşırken sadece mobil oyunlara 44,7 milyar dolar harcama yapıldığı belirlendi.
Her yıl katlanarak artıyor! 90 milyar doları aştı
Her yıl katlanarak artıyor! 90 milyar doları aştıKoronavirüs dönemi pek çok şirket ve sektöre yaradı. Bu sektörlerden biri olan mobil oyun sektörü ise her yıl büyümesini katlayarak artırmayı başarıyor. En son rakamlara göre 90 milyar doları aşan tahminler, ilerleyen yıllarda daha da artacağına işaret ediyor.
Türk oyun geliştiricileri sektörün devleriyle bir araya gelecek
Türk oyun geliştiricileri sektörün devleriyle bir araya gelecekTürk oyun geliştiriciler ile oyun sektörünün önde gelen firmaları 'Mobidictum Business Network’ etkinliğinde bir araya gelecek. Etkinliğin, yeni iş birlikleri ve yeni yatırımları gündeme getirmesi bekleniyor.
2.05.2021Ekonomi
Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer 2 milyar dolarla kaçtı... 'Kardeşim bizi de vurup gitti'
Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer 2 milyar dolarla kaçtı... 'Kardeşim bizi de vurup gitti'Son dakika haberine göre; Kripto para alım satımı yapılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in, piyasadan topladığı milyonlarca dolarla yurtdışına kaçtığı ileri sürüldü. Başsavcılık konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Thodex müşterileri firmanın merkezine gitti. Özer’in ağabeyi Güven Özer, “Nasıl böyle bir şey yaptı, anlayamadım. Çok akıllı ve dürüst bir çocuktur. Bizi de vurup gitti” dedi. Akşam saatlerinde ise Faruk Fatih Özer açıklama yaparak, “Birkaç gün içinde Türkiye’ye döneceğim” dedi.
23.04.2021Ekonomi
Mobil cihazlardan alışverişin artması bekleniyor
Mobil cihazlardan alışverişin artması bekleniyorAkıllı telefonlar markalar için gelir kapısı olmayı sürdürürken ankete katılanların yüzde 76'sı Ramazan alışverişini yaparken akıllı telefonlarını kullanacağını, yüzde 66'sı ise uygulama içinden alışveriş yapacağını kaydetti.
Yerli oyunlar dünya ortalamasının üzerinde beğeni kazandı
Yerli oyunlar dünya ortalamasının üzerinde beğeni kazandıYerli oyun yayıncılarının geliştirdiği mobil oyunlar, 5 üzerinden ortalama 3,94 beğeni puanıyla genel ortalamanın (3,76) üzerinde performans sergiledi.
Türk yazılımcılar geliştiriyor! En çok indirilenler listesine girdiler
Türk yazılımcılar geliştiriyor! En çok indirilenler listesine girdilerEge Üniversitesi Teknoparkında faaliyet gösteren mobil oyun yazılım şirketi kurucusu Mert Can Kurum, mart ayında ABD'de en çok indirilen 10 oyundan 6'sının Türk şirketleri tarafından geliştirildiğini söyledi.
"Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu" çevrim içi düzenledi
"Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu" çevrim içi düzenlediTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Firmaları ve girişimcileri dijital dünyaya hazırlıyoruz. Bu kapsamda, KOBİ’leri dijital ortama taşımak ve teknolojik altyapılarını geliştirmek için projeler üretiyoruz." dedi.
100 kişiden 42'si günde en az bir defa mobil oyun oynuyor
100 kişiden 42'si günde en az bir defa mobil oyun oynuyorAdColony’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde gerçekleştirdiği araştırmaya göre, her 100 kişiden 88'i mobil oyun oynarken her 100 kişiden 42'si günde en az bir defa mobil oyun oynuyor.
Yerli oyun şirketinin ilk oyunu şubatta çıkıyor
Yerli oyun şirketinin ilk oyunu şubatta çıkıyorEylül ayında 400 bin dolar yatırım alan yerli oyun şirketi Axell Studio, ilk oyunu Back Streets’in fragmanını yayınladı. Oyunun şubat ayında çıkması planlanıyor.
Peak'in 'Toon Blast'ı Japonya'da en çok indirilen oyun oldu
Peak'in 'Toon Blast'ı Japonya'da en çok indirilen oyun olduDünyanın en büyük mobil oyun şirketleri arasında yer alan Peak'in geliştirdiği Toon Blast, Japonya'da yılın en çok indirilen oyunu oldu.
Oyun pazarı büyüyor! Dünyanın en büyük ciroya sahip sektörü oldu!
Oyun pazarı büyüyor! Dünyanın en büyük ciroya sahip sektörü oldu!Oyun pazarı ile ilgili yapılan analizlerde, küresel oyun pazarının 2020 itibarıyla 159 milyar dolara ulaştığı belirtildi. 2,7 milyar olarak belirlenen mobil oyuncu sayısının ise 2023 yılında 3 milyarı geçmesi bekleniyor.
Yatırımcıların yeni rotası mobil oyun sektörü
Yatırımcıların yeni rotası mobil oyun sektörüTüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörü her geçen gün büyüyor. Potansiyeli ile büyük yatırım fonları ve melek yatırımcıları kendisine çekmeye devam eden sektör son 10 yılda 500 milyon liralık destek aldı.Oyun sektörü ile ilgili yapılan açıklamada yatırımcıların radarına giren Türk oyun sektöründe son olarak Axell Studio’nun 400 bin dolar yatırım aldığına dikkat çekildi.
Yüz binlerce kişiye iş kapısı açıldı!
Yüz binlerce kişiye iş kapısı açıldı!Türkiye’yi geleceğe taşıyacak ‘1 Milyon Yazılımcı Projesi’ne bugüne kadar 658 bin kişi başvururken, katılımcıların yüzde 30’u kadın. En büyük ilgi yazılım, mobil oyun ve uygulamalara
Türkiye'de yetişkinlerin yüzde 79'u mobil oynuyor
Türkiye'de yetişkinlerin yüzde 79'u mobil oynuyorTürkiye’deki yetişkinlerin yüzde 79’u mobil oyun oynarken, mobil oyuncuların yüzde 49,2 ile en çok aksiyon-macera türü oyunları tercih ettikleri görüldü. Ayrıca mobil oyuncuların bir günde mobil cihazlarından ortalama 4 saatten fazla zaman geçirdikleri tespit edildi.
Rollic Games sahibi kim, Burak Vardal mı? Rollic de 168 milyon dolara Zynga'ya satıldı!
Rollic Games sahibi kim, Burak Vardal mı? Rollic de 168 milyon dolara Zynga'ya satıldı!İstanbul merkezli mobil oyun firması Rollic Games, 168 milyon dolara (1 milyar 194 milyon TL) ABD'li Zynga'ya satıldı. Zynga, haziran ayında da Türk oyun şirketi Peak Games'i 1,8 milyar dolara satın almıştı. Peki, Rollic Games sahibi kim?
6.08.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mobil Oyun ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki mobil oyun haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.