Microsoft

Microsoft

Son dakika microsoft haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan microsoft ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını microsoft haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Microsoft

haberleri sayfasında son dakika yaşanan microsoft gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.495 microsoft haberi bulunmuştur. Tüm microsoft haberleri aşağıda listelenmiştir.
Microsoft'tan şaşırtan karar! Yapay zekâ etiği ekibini işten çıkardı
Microsoft'tan şaşırtan karar! Yapay zekâ etiği ekibini işten çıkardıBu ay Microsoft tüm Etik ve Toplum ekibini sürpriz bir şekilde işten çıkardı. Bu olay şirketin 10 bin çalışanını (küresel iş gücünün yüzde 5’ine denk geliyor) işten çıkarma planında verilen son kayıp.
20.03.2023Dünya
İstanbul Boğazı'nda büyük risk! Yüzde 40'ı tehlike saçıyor
İstanbul Boğazı'nda büyük risk! Yüzde 40'ı tehlike saçıyorİstanbul Boğazı'nda geçen yıl 35 bin 146 gemi geçerken yüzde 40'ının tehlikeli yük taşıdığı kaydedildi. Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, "Boğaz'da bir tehlike var. 2022 yılında Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşına rağmen geçen gemilerin sayısı bir önceki yıla göre değişmemiş hatta aralık ayında tehlikeli yük taşıyan gemilerin sayısı arttı. Bu önemli bir işaret" dedi.
1.02.2023Gündem
Microsoft'un araştırma sonuçları açıklandı! 10 çalışandan 7’si ofise gitmek için bunu istiyor...
Microsoft'un araştırma sonuçları açıklandı! 10 çalışandan 7’si ofise gitmek için bunu istiyor...Microsoft tarafından yapılan açıklamaların sonuçları açıklandı. Araştırma pandemi ile başlayan süreçte çalışan beklentilerinin de değiştiğini ortaya çıkardı. 23 Aralık'ta açıklanan şirket kuruluş istatistikleri, 2022’nin ilk 11 ayında yaklaşık 126 bin şirket kurulduğunu gösterirken, yeni şirket sayısı bir önceki yıla kıyasla yüzde 25,3 arttı. Farklı sektörlerdeki hareketliliğin paylaşımlı ofis piyasasına da yansıdığını dile getiren eOfis Kurumsal İletişim Direktörü Melis Ataç, “Paylaşımlı ofisler yeni kurulan şirketler için daha ekonomik bir seçenek.
31.01.2023Yaşam
Tekonoloji devlerini işten çıkarma dalgası sardı
Tekonoloji devlerini işten çıkarma dalgası sardıDünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple, şimdiye kadar Microsoft, Google, Meta ve Amazon gibi rakiplerini sarsan işten çıkarma dalgasının dışında kalmayı başardı. Peki nasıl?
Teknoloji şirketlerinde işten çıkarma furyası başladı
Teknoloji şirketlerinde işten çıkarma furyası başladıİşten çıkarmalar, teknoloji sektörünü kasıp kavuruyor. Harcamalarını yakından takip etmesi gereken küçük ve büyümekte olan şirketlerle başlayan bu süreç, sonrasında Google, Meta, Amazon ve Microsoft gibi teknoloji devlerine kadar sıçradı.
Google’ın ana şirketi Alphabet 12 bin kişiyi işten çıkarıyor
Google’ın ana şirketi Alphabet 12 bin kişiyi işten çıkarıyorABD’li teknoloji devi Google’ın sahibi Alphabet, 12 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurdu.
20.01.2023Ekonomi
Microsoft'tan kötü haber! 24 Ocak bekleniyor
Microsoft'tan kötü haber! 24 Ocak bekleniyorMicrosoft 11 bin çalışanını işten çıkarabilir.
Teknoloji milyarderi Bill Gates şaşırttı
Teknoloji milyarderi Bill Gates şaşırttıMicrosoft'un kurucu ortağı ve milyarder iş insanı Bill Gates, iPhone değil Android takımında olduğunu bir kez daha belli etti.
“Küresel İş Birliği Köyü”ne Türk kurucu ortak
“Küresel İş Birliği Köyü”ne Türk kurucu ortak16 -20 Ocak 2023 tarihleri arasında İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) 2023 Yıllık Toplantısı, dijital teknolojiler alanında bir ilke ev sahipliği yaptı. Küresel İş Birliği Köyü (Global Collaboration Village - GCV) adını taşıyan, dünyanın ilk küresel amaç-odaklı metaverse platformu, Dünya Ekonomik Forumu tarafından Accenture ve Microsoft iş birliğiyle hayata geçirildi.
17.01.2023Ekonomi
Hedefler belirlendi! İşte Türkiye’nin 2030 teknogirişim vizyonu
Hedefler belirlendi! İşte Türkiye’nin 2030 teknogirişim vizyonuTürkiye, teknoloji girişimciliğinde 2030 hedeflerini belirledi. Ulusal Teknoloji Girişimciliği Stratejisi ile 100 bin teknogirişim oluşturulacak. Strateji doğrultusunda TURCORN100 programı da start aldı. Program ile 2030’da bir milyar değerlemeyi aşan 100 Turcorn çıkarılacak.
21.12.2022Ekonomi
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) sözleşmeli personel alacak! İşte GSB personel alımı şartları!
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) sözleşmeli personel alacak! İşte GSB personel alımı şartları!Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) duyurdu! Sözleşmeli bilişim personeli alınacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sözlü, uygulamalı sınav sonucu başarı sırasına göre sözleşmeli personel alınacak. Peki, GSB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı şartları…
En Çok Kullanılan Ofis Programları Nelerdir? En Bilinen Bilgisayar Programları...
En Çok Kullanılan Ofis Programları Nelerdir? En Bilinen Bilgisayar Programları...Microsoft Office programları 1989 yılında tanıtılmış ve masaüstü uygulamalarla ilgili hizmetler sunan bir programdır. Uygulama ve hizmetleri arasında farklı programlar bulunmaktadır. Bu programlarda birbirinden farklı işlemler yapılmaktadır. Gerek iş dünyasında gerekse kişilerin bireysel dünyalarında sıklıkla kullandığı programlar arasında yer almaktadır.
Türkiye Petrolleri (TPAO) İŞKUR üzerinden 49 personel alacak! İşte başvuru şartları!
Türkiye Petrolleri (TPAO) İŞKUR üzerinden 49 personel alacak! İşte başvuru şartları!Türkiye Petrolleri duyurdu! Müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı ve mühendis kadrolarına Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 49 personel alacak. Başvurular 31 Ekim’de sona erecek. Peki, Türkiye Petrolleri personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Türkiye Petrolleri (TPAO) personel alımı başvuru şartları!
#### Excel hatası nedir, neden olur? Excel #### hatası nasıl düzeltilir?
#### Excel hatası nedir, neden olur? Excel #### hatası nasıl düzeltilir?Elektronik tablo programı ve iş uygulama programı olan Excel, tablodaki verileri biçimlendirmesine, düzenlemesine ve hesaplamasına olanak tanıyan programların başında geliyor. Veri analistleri ve diğer kullanıcıların veri düzenlemede kullandığı program zaman zaman hata verebiliyor. Kullanıcıların en sık karşılaştığı problemlerin başında gelen #### Excel hatasının ne olduğu ve nasıl düzeltileceği sıklıkla araştırılan konuların başında geliyor. Peki, #### Excel hatası nedir, neden olur? Excel #### hatası nasıl düzeltilir? İşte Excel hatası düzeltme ile ilgili bilmeniz gerekenler…
Teknoloji devinden flaş hamle! Yaklaşık bin kişiyi işten çıkardı
Teknoloji devinden flaş hamle! Yaklaşık bin kişiyi işten çıkardıABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un yaklaşık bin çalışanın işine son verdiği belirtildi.
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu duyurdu! Sözleşmeli personel alacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’na yazılım geliştirme ve ağ uzmanı kadrolarına bilişim personeli alınacak. Peki, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte personel alımı başvuru şartları!
Twitter tek kelime akımı nedir, tek kelime akımı nasıl başladı? One Word Challenge tweets challenge
Twitter tek kelime akımı nedir, tek kelime akımı nasıl başladı? One Word Challenge tweets challengeSosyal medyada tek kelimelik tweet akımı (#OneWordTweet) başlatıldı. Kişi, kurum ve kuruluşlar kendilerini en iyi anlatan kelimeyi tweet olarak attıkları akıma ünlü firmaların da katıldı. Viral hale gelen tek kelime akımına ABD Başkanı Joe Biden da tweet atarak katıldı.
Araba sahibi herkesi ilgilendiren son dakika kararı! Tarih uzatıldı, fiyatlar tek tek açıklandı
Araba sahibi herkesi ilgilendiren son dakika kararı! Tarih uzatıldı, fiyatlar tek tek açıklandıAraba sahibi milyonlarca kişiyi ilgilendiren son dakika kararı! Tarih uzatıldı, fiyatları tek tek açıklandı. Yüzde 25 olarak tespit edildi, değerlerine göre 1313 lira ile 1576 lira arasında değişiyor. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) bu yıla ait ikinci taksiti 1 Ağustos'a kadar ödenebilecek. Peki MTV ödemeleri nasıl yapılır? Motorlu Taşıt Vergisi ne kadar, kaç TL? İşte araba vergisi ile ilgili detaylar...
24.07.2022Otomobil
Resesyon endişesi dünya devlerini vurdu! Google, Apple, Amazon, Tesla, Microsoft art arda duyurdu, binlerce kişi işten çıkarıldı, sayı artacak...
Resesyon endişesi dünya devlerini vurdu! Google, Apple, Amazon, Tesla, Microsoft art arda duyurdu, binlerce kişi işten çıkarıldı, sayı artacak...Küresel düzeyde kendini iyiden iyiye hissetiren ekonomik kriz resesyon endişesi yarattı. Ekonomik durgunluk dünya devlerini vurdu. Önce işe alımları durduran şirketler şimdi de işten çıkarmalara başladı. Google, Apple, Amazon, Tesla, Microsoft'tan peş peşe konu ile ilgii açıklamalar geldi. Yüksek enflasyona karşı ABD Merkez Bankası'nın faiz artırımı sonrasında Apple, Google, Microsoft gibi şirketler işe alımları durdururken Tesla, Ford gibi birçok şirket bazı çalışanlarını işten çıkarıyor.
24.07.2022Ekonomi
Forbes 2022 en zenginler listesi! Forbes listesinde hangi Türkler var, en zengin Türkler kim?
Forbes 2022 en zenginler listesi! Forbes listesinde hangi Türkler var, en zengin Türkler kim?ABD merkezli Forbes Ekonomi Dergisi, 2022 yılında dünyanın en zengin iş insanlarının listesini açıkladı. Dünyanın en zenginleri listesine 236 yeni milyarder girerken, 329 milyarder de liste dışı kaldı. Peki, Forbes listesinde hangi Türkler var, en zengin Türkler kim? İşte Forbes 2022 en zenginler listesi…
2.07.2022Ekonomi
Kripto paralarda felaket! Kayıp çok büyük, Bill Gates’ten bomba tahmin geldi
Kripto paralarda felaket! Kayıp çok büyük, Bill Gates’ten bomba tahmin geldiKripto paralarla ilgili son dakika gelişmesi! Bitcoin, Ethereum, TerraUSD, Luna ve diğer coin’lerdeki çöküş sonrası Binance, Stablecoin, Coinbase gibi kripto para borsalarında büyük panik. Yarım yılda 2 trilyon dolar eridi, Bitcoin için kıyamet senaryosu geldi. İşte Kripto paralarda son durum ve büyük çöküşün nedenleri...
17.06.2022Ekonomi
İnternet explorer neden kapatılıyor? İnternet explorer web sayfasını Microsoft Edge kullanılabilecek mi?
İnternet explorer neden kapatılıyor? İnternet explorer web sayfasını Microsoft Edge kullanılabilecek mi? Microsoft’ta 27 yıllık geçmişi olan Internet Explorer Windows'un belirli sürümlerinde desteklenmeyecek. Peki, İnternet explorer neden kapatılıyor? İnternet explorer web sayfasını Microsoft Edge kullanılabilecek mi? Internet Explorer hangi Microsoft sürümlerinde desteklenecek? İşte detaylar…
27 yıllık bir devir sona eriyor! Artık resmen kapanıyor
27 yıllık bir devir sona eriyor! Artık resmen kapanıyorBir zamanların en popüler tarayıcısı, Internet Explorer'ın kapatılmasına karar verildi. Microsoft, Explorer'a desteğini yarın itibarıyla sonlandıracak.
Maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri ne? Maymun çiçeği virüsü bulaşıcı mı?
Maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri ne? Maymun çiçeği virüsü bulaşıcı mı? Dünyada yeni virüs paniği! Koronavirüs salgınının etkileri henüz atlatılamamışken, yeni virüs maymun çiçeği hastalığı ile ilgili endişe yaşanıyor. Daha önce Afrika’da görülen maymun çiçeği virüsü, bugünlerde Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya dahil 12 ülkede görüldü. Daha önce hastalık üzerinde çalışan Afrikalı bilim insanları, vaka yayılımı karşısında şaşkın. Peki, Maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri ne? Maymun çiçeği virüsü bulaşıcı mı? Maymun çiçeği virüsü nasıl bulaşır? Maymun çiçeği virüsü öldürür mü? İşte yeni virüs hakkında merak edilenler…
22.05.2022Sağlık
Bill Gates'ten dünyaya korkutan uyarı: Henüz en kötüsünü görmedik
Bill Gates'ten dünyaya korkutan uyarı: Henüz en kötüsünü görmedikKoronavirüs salgınını önceden bilen Microsoft'un kurucu ortağı ve dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Bill Gates'ten korkutan Covid-19 açıklaması. Gates, "yüzde 5ten fazla" diyerek endişe verici bir uyarıda bulundu.
2.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Microsoft ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki microsoft haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.