Yapay Zekâ

Yapay Zekâ

Son dakika yapay zekâ haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yapay zekâ ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yapay zekâ haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yapay Zekâ

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yapay zekâ gelişmeleri de dahil olmak üzere 5 yapay zekâ haberi bulunmuştur. Tüm yapay zekâ haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yapay zekânın ‘Oppenheimer’ safhasına geldik mi?
Yapay zekânın ‘Oppenheimer’ safhasına geldik mi?Merak ve korku arasında denge bulmaya çalışırken hangi yöne daha çok meyledeceğiz?
Tüm dünyada yayılmaya başladı, büyük tuzağın detayları ortaya çıktı! Borsayı bile çökertebiliyorlar
Tüm dünyada yayılmaya başladı, büyük tuzağın detayları ortaya çıktı! Borsayı bile çökertebiliyorlarGörüntü kaydı ile tehdit ve şantaj yoluyla para istiyorlar. Daha önceden video görüntüleri oynatılarak yapılıyordu, günümüzde ise deepfake ile yapılıyor. Kendilerini kadın gibi tanıtan dolandırıcılar, hazırladıkları yapay zekâ görüntüleri konuşturarak insanları kandırıyor. Karşı tarafa kamera açtıran düzenbazlar, akılalmaz bir tuzakla insanları mağdur ediyor. İşte teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan dolandırıcılık yönteminin detayları...
26.05.2023Yaşam
Yapay zekâ zihnimizi okuyabilir mi? Uzmanlar açıkladı
Yapay zekâ zihnimizi okuyabilir mi? Uzmanlar açıkladı'Aklımızdan geçirdiklerimiz nedeniyle baskılandığımız bir dünya getirebilir'
'Yapay zeka insan zihninin ezber bozma yeteneğinin yerini tutmaz'
'Yapay zeka insan zihninin ezber bozma yeteneğinin yerini tutmaz'Yapay zekânın sektörün geleceğindeki rolü hakkında açıklamalarda bulunan Cem Arıdağ, reklamcılıkta yapay zekâ kullanımının yaratıcılık açısından üretim aşamasındaki katkılarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Arıdağ, “Yapay zekâ, konu yaratıcılık olduğunda, bir gün mutlaka insan zihninin yerini alabilir hatta geçebilir. Fakat şu noktada insan zihninin esnekliğinin, çevikliğinin ve en önemlisi ezber bozma yeteneğinini yerini tutmaz” diyerek yaratıcılığın önemine dikkat çekti.
Türkiye'nin ilk yapay zekâ destekli yerli hibrit e-Kitap ve sesli kitap uygulaması Boodio, Kolay Kampüs'te!
Türkiye'nin ilk yapay zekâ destekli yerli hibrit e-Kitap ve sesli kitap uygulaması Boodio, Kolay Kampüs'te!Türkiye’nin en hızlı büyüyen girişimlerinden Boodio, yeni nesil dijital eğitim platformu Kolay Kampüs’te (www.kolaykampus.com)! Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen sistemiyle okumaya hibrit bir soluk getiren Boodio uygulaması ile, okurlar bundan sonra beğendikleri kitapları ister dijital mecrada okuyacak isterse sesli olarak dinleyecekler. Beğendikleri bölümlerin altını çizip sosyal medyada paylaşabilecekler.
17.09.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Yapay Zekâ ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yapay zekâ haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.