Market Fiyatları

Market Fiyatları

Son dakika market fiyatları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan market fiyatları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını market fiyatları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Market Fiyatları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan market fiyatları gelişmeleri de dahil olmak üzere 432 market fiyatları haberi bulunmuştur. Tüm market fiyatları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Market fiyatlarında büyük indirim! Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde başladı!
Market fiyatlarında büyük indirim! Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde başladı!Market fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde bulunan 30'un üzerinde üründe bugünden geçerli olmak üzere indirimler başladı. Et ve Süt Kurumu da ilerleyen günlerde et fiyatlarındaki indirimli ürünleri piyasaya sürecek. Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, şeker, tavuk ürünler, tam yağlı süt, bal, zeytin çay, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu gibi ürünlerde indirim geçerli olacak.
15.08.2022Ekonomi
Zeytinyağı, yumurta, süt, peynir, terayağı,pirinç, tavuk ve kırmızı et fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! 9 katına çıktı, yüzde 766,5...
Zeytinyağı, yumurta, süt, peynir, terayağı,pirinç, tavuk ve kırmızı et fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! 9 katına çıktı, yüzde 766,5...Gıda fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Zeytinyağı, yumurta, süt, peynir, terayağı,pirinç, tavuk, kırmızı et, domates, patates, limon, elma ve diğer pek çok ürünü kapsıyor. Büyük fark ortaya çıktı. Temmuz ayında üretici ile market arasındaki fiyat farkı 9 kata yaklaştı. Bu ayın da üretici ile market arasındaki fiyat farkı en fazla yüzde 766,5 ile elmada gerçekleşti. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Temmuz ayında üretici ile market arasındaki fiyat farklılıklarını ve girdi fiyatlarını değerlendirdiği bir açıklama yaptı.
1.08.2022Ekonomi
Fiyatı bahçede 3,5 lira markette 15 lira...
Fiyatı bahçede 3,5 lira markette 15 lira...Adana'da 'yerli domates' hasadı sona erdi. Bahçede çıkış fiyatı 3,5 liradan alıcı bulan domatesin fiyatı marketlerde 15 TL'den satılıyor.
29.07.2022Ekonomi
Market fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 33 arttı, süt, yoğurt, peynir, çay...
Market fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 33 arttı, süt, yoğurt, peynir, çay...Market fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme. Haziran ayında fiyatlar arttı. Süt, yoğurt, peynir, çay gibi birçok üründe fiyatlar değişti. İstanbul Ticaret Odası verilerine göre, haziran ayında en çok şehirlerarası otobüs bileti fiyatı arttı, geçen ay fiyatı en fazla azalan ürün ise yüzde 37,71 ile domates oldu. Öte yandan Fiyatında artış yaşanan diğer ürünler; gıda harcamaları grubundan yüzde 27,86 ile çay, ev eşyası harcamaları grubundan yüzde 27,66 ile oturma odası takımı, konut harcamaları grubundan yüzde 24,79 ile doğal gaz metreküp fiyatı, gıda harcamalarından yüzde 20,69 ile sosis ve aynı gruptan yüzde 20,27 ile süt olarak belirlendi. İşte son dakika haberinin detayları...
2.07.2022Ekonomi
Fiyatlarla ilgili flaş gelişme! Markette etiketler değişti: Et, süt, yumurta, ayçiçek yağı...
Fiyatlarla ilgili flaş gelişme! Markette etiketler değişti: Et, süt, yumurta, ayçiçek yağı...Fiyatlarla ilgili son dakika gelişmesi. Markette etiketler değişti. Et, süt, yumurta ve ayçiçek yağı dahil birçok üründe geçerli olacak. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, haziran ayında marketteki 37 ürünün 16'sında fiyat artışı, 21'inde ise fiyat azalışı yaşandığını bildirdi. Markette fiyatı en çok azalan ürünün ise yüzde 46,1 ile domates olduğunu söyleyen Bayraktar, domatesteki fiyat düşüşünü yüzde 23,9 ile patatesin, yüzde 23,2 ile kabağın, yüzde 18,6 ile marulun, yüzde 17,8 ile kuru üzümün, yüzde 15,9 ile havucun, yüzde 14,8 ile tavuk etinin, yüzde 13,4 ile kırmızı mercimeğin ve yüzde 12,6 ile maydanozun izlediğini kaydetti. İşte son dakika haberinin detayları...
1.07.2022Ekonomi
Market fiyatları ve stokçularla ilgili flaş açıklama! ‘Üretici haklıdır’ deyip duyurdu: Ayçiçek yağı fiyatları...
Market fiyatları ve stokçularla ilgili flaş açıklama! ‘Üretici haklıdır’ deyip duyurdu: Ayçiçek yağı fiyatları...Market fiyatları ve stokçularla ilgili son dakika açıklaması! Fiyatları artırıldı, stokta vurgun sonrası hükümet düğmeye bastı. Kanun teklifi cuma günü TBMM’ye sunuldu, büyük cezalar kapıda. Onlarca sebzenin boş arazilere döküldüğünü duyurup, üretici ile marketler arasındaki büyük farklı açıkladı. Ayçiçek yağı fiyatlarının kıtlık bahanesi ile artırıldığına dikkati çeken sektör temsilcisi Aydın Ağaoğlu, “Bilinçsiz tüketiciler rafları boşalttılar. İnanın ayçiçek yağı 180-200 lira bandına çıktı. Raflardaki ürünler depolara götürüldü” dedi. Alış fiyatının 1.20 lira olan bir ürünün marketlerde 7.50 liraya sattığını dile getiren Ağaoğlu, “Üretici haklıdır. Üreticiyi kazandırmamız lazım ki üreticinin daha çok üretmeye şevki gelsin” ifadelerini kullandı.
7.06.2022Ekonomi
Fiyatı belli oldu! 50 liradan satılacak, market, pazar ve manavda...
Fiyatı belli oldu! 50 liradan satılacak, market, pazar ve manavda...Fiyatı belli oldu. Market, pazar ve manavlardaki yerini alacak. Türkiye'nin yaş sebze ve meyve üretiminde ilk sıralarda yer alan Mersin'de bölgenin siyah incilerinden siyah erikte hasat başladı. Özellikle üzerindeki tozu gitmesin diye iki parmakla tek tek toplanıp bahçeden müşteriye giden ürünün kilogramının 50 TL'ye kadar satılmasının beklendiği belirtilirken, turizm bölgelerinden talep geldiği kaydedildi.
27.05.2022Ekonomi
Market ve pazarda fiyatlar değişti! Kilosu 50 liradan satılıyor, zam sonrası...
Market ve pazarda fiyatlar değişti! Kilosu 50 liradan satılıyor, zam sonrası...Market ve pazarda fiyatlar değişti. Birçok sebzenin fiyatları düşmeye başladı. Tokat’ta havaların ısınması ve üretimin artması ile birlikte bazı sebze fiyatları düştü. Yaklaşık 1 ay önce markette 15 liraya satılan marul 5 liraya, 10 liraya satılan salatalık 4 liraya düştü. Halde ise salatalık fiyatları kalitesine göre 2-4 lira arasında satışa sunuldu. İşte son dakika haberinin detayları...
24.05.2022Ekonomi
Fiyatlar arttı! Markette 25 liradan satılıyor
Fiyatlar arttı! Markette 25 liradan satılıyorFiyatlar arttı. Market ve manavlarda 25 lira satılıyor. Hatay'ın Payas ilçesinde açık alanda dikimi yapılan fasulyenin hasadına başlandı.
17.05.2022Ekonomi
Müzik yasağı ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık duyurdu: Uzatıldı
Müzik yasağı ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık duyurdu: Uzatıldıİçişleri Bakanlığı'nca, pandemi sürecinde saat 24.00'te sona erecek şekilde belirlenen müzik yayın saatinin yaklaşan yaz mevsimi ve beraberindeki turizm hareketliliğine bağlı olarak uzatılmasına dair taleplerin Sağlık, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği, İçişleri ile Kültür ve Turizm Bakanlıklarınca birlikte değerlendirildiği ve müzik yayın saatinin gece 01.00'e kadar uzatıldığı açıklandı.
11.05.2022Gündem
Market fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Bakan Bozdağ duyurdu: Stokçuluğa hapis cezası geliyor
Market fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Bakan Bozdağ duyurdu: Stokçuluğa hapis cezası geliyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Stokçuluk ve fiyatları etkileme suçlarının cezalarını '1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası' şeklinde değiştiriyoruz. Hem alt hem de üst sınırı yükseltiyoruz" dedi.
10.05.2022Gündem
Market fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! KDV indirimi sonrası...
Market fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! KDV indirimi sonrası...Market fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! 1 Nisan itibariyle temel ihtiyaç ürünlerindeki yüzde 18'lik KDV, yüzde 8'e indirilmişti. Kararın uygulanmaya başladığı tarihin üzerinden 1 ay geçti. Peki, fiyatlardaki son durum ne? İşte market fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm gelişmeler...
7.05.2022Ekonomi
Süt fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Zam geldi
Süt fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Zam geldiSüt fiyatlarıyla ilgili son dakika kararı. Zam geldi. Ulusal Süt Konseyi, 15 Mayıs 2022'den itibaren geçerli olmak üzere soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatını (çiğ süt destek primi hariç) litre başına 7,50 lira olarak belirledi. İşte son dakika haberinin detayları...
5.05.2022Ekonomi
Fiyatı yüzde 64 arttı! Ve belli oldu, işte fiyatı en çok artan ve azalan ürünler...
Fiyatı yüzde 64 arttı! Ve belli oldu, işte fiyatı en çok artan ve azalan ürünler...Fiyatı yüzde 64 arttı. Resmen açıklandı. Ve belli oldu. İstanbul Ticaret Odası (İTO) 2022 Nisan ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünleri açıkladı. İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 ürünün 161’inin perakende fiyatı artarken, 17 ürünün fiyatı düştü, 64 ürünün fiyatı ise değişmedi. Nisan ayında İstanbul'da fiyatı en fazla artan ürün yüzde 64,92 ile takım elbise oldu.
2.05.2022Ekonomi
Marketlerde yeni dönem! Bakanlık harekete geçti, fiyatlar artık...
Marketlerde yeni dönem! Bakanlık harekete geçti, fiyatlar artık...Marketlerde yeni dönem başlıyor. Bakanlık resmen harekete geçti. Rusya-Ukrayna savaşını bahane ederek temel tüketim maddelerinin fiyatlarını fahiş şekilde artıran ve stokçuluk yapanlara karşı harekete geçiliyor. Hükümet, fırsatçılığı önlemek için ürün takibinin anlık olarak yapılmasına imkan sağlayacak yeni dijital bir sistem kurulmasına karar vermişti. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, stokçuluğu önlemek ve fiyatların seyrini izlemek amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda dijital ‘Ürün Takip Sistemi’ çalışmalarının devam ettiğini dile getirerek “Türkiye’de enflasyonu belirleyen temel etkenler maliyet ve arz yönlü faktörler ile enflasyon beklentileridir. Bu çerçevede kurdaki istikrara çok önem veriyoruz ve önümüzdeki dönemde ortaya koyacağımız yeni enstrümanlarla finansal piyasalardaki istikrarı kalıcı hale getireceğiz" dedi. Öte yandan Enflasyonla Mücadele Timleri aracılığıyla indirimlerin etiketlere yansıyıp yansımadığının takibini yaptıklarını vurgulayan Nebati, “Bu timler ile Fahiş Fiyat, fiyat manipülasyonu ve stokçuluğa asla izin vermiyor, bunun için gerekli tüm önlemleri alıyoruz” açıklamasında bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...
2.05.2022Ekonomi
Sebze ve meyve fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! 5 kat fark var
Sebze ve meyve fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! 5 kat fark varSebze ve meyve fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama. Nisan ayında elma 5.5 kat, salatalık 5 kat, kabak 3.8 kat, karnabahar ve pırasa 3.7 kat, yeşil mercimek 3.5 kat, patlıcan ve nohut 3.4 kat, kırmızı mercimek, kuru fasulye ve kuru incir ise 3.3 kat fazlaya tüketiciye satıldı. Dalında 2 lira olan elma markette 11 liraya, 3.2 lira olan salatalık 16.10 liraya, 3.80 lira olan kabak 14.20 liraya, 3.10 lira olan karnabahar 11.60 liraya çıktı. 1 litre süt ise üreticiden 5.4 liraya alınıp markette 14.1 liraya satıldı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) verilerine göre; sadece nisan ayında sebze ve meyve üretici fiyatları ile market fiyatları arasında 5.5 kata varan farklar görüldü.
2.05.2022Ekonomi
Sebze ve meyve fiyatlarına görülmemiş zam! Nisan ayı şampiyonu belli oldu! Yüzde 400...
Sebze ve meyve fiyatlarına görülmemiş zam! Nisan ayı şampiyonu belli oldu! Yüzde 400...Market ve pazar fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Fiyat farkı ortaya çıktı, sebze ve meyveye görülmemiş zam. Elma, salatalık, kabak, karnabahar, pırasa, yeşil mercimek, patlıcan, nohut, kırmızı mercimek, kuru fasulye ve kuru incir... Tek tek açıklandı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Nisan ayında elma ve salatalıkta üretici ile market arasındaki fiyat farkı yüzde 400'ün üzerinde, 11 üründe yüzde 200'ün, 10 üründe ise yüzde 100'ün üzerinde gerçekleşti" dedi.
1.05.2022Gündem
Domates, salatalık, patlıcan, biber, kıvırcık, kabak ve limonda yüzde 400 kar! Tarlada 5 lira markette 19 lira
Domates, salatalık, patlıcan, biber, kıvırcık, kabak ve limonda yüzde 400 kar! Tarlada 5 lira markette 19 liraSebze meyve fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Antalya'da tarladan İstanbul'daki raflara süren sebze meyve yolcuğundaki artışları araştırdı. Ortaya çıkan sonuçlara göre dalından koparılan bir domates yüzde 400 fiyat artışıyla sofralara ulaşıyor. Antalya'da çiftçiden ürünleri alan komisyoncular ve marketler, İstanbul'da fahiş karlarla satış yapıyor. Meyve ve sebze fiyatlarındaki astronomik artışların kendileriyle ilgili olmadığını söyleyen çiftçiler ise sebze ve meyvelerin yolculuğunda aracıların fiyat artışına neden olduğunu ve hatta kendilerinin de mağdur olduğunu söylüyor. Ambarcı ve marketçiler de artan maliyetlerden şikayetçi.
15.04.2022Ekonomi
Zincir marketlerle ilgili flaş açıklama! Tarih verildi
Zincir marketlerle ilgili flaş açıklama! Tarih verildiRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, 5 zincir market ve 17 tedarikçinin rekabeti ihlal edip etmediklerine ilişkin ikinci soruşturmanın raporunun 26 Nisan’da çıkacağını söyledi.
25.03.2022Ekonomi
Market fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Resmen harekete geçildi, yeni sistem devreye girdi
Market fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Resmen harekete geçildi, yeni sistem devreye girdiMarketlerde yeni dönem başladı. Artık harekete geçilecek. Bakanlık harekete geçti. Resmen duyuruldu. Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirim Sistemi'nin toplumda farkındalık yaratılması ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için e-Devlet Kapısı'ndan da sunulmaya başlandığını bildirdi. Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı, vatandaşları mağdur etmeye yönelik haksız fiyat artışlarının önüne geçmek için şikayet bildirim sistemi oluşturdu. Öte yandan geçtiğimiz günlerde gıda ürünlerindeki yüzde 8 KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Programında temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 1'e düşürüldüğünü açıklamıştı. İşte son dakika haberin detayları...
20.02.2022Ekonomi
İndirimli satış ile ilgili son dakika gelişmesi! Bakanlık duyurdu, tarih verildi, sebze meyvede...
İndirimli satış ile ilgili son dakika gelişmesi! Bakanlık duyurdu, tarih verildi, sebze meyvede...Market fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! Bakanlık resmen duyurdu, artık değişti. Tarih belli oldu, en düşük fiyat esas alınacak. İndirimli satışlarla ilgili yönetmelikte değişiklik yapıldı. Buna göre, indirimli ilgili konulara dair ispat yükümlülüğü satıcıda olacak. İndirimli malın önceki fiyatının tespitinde son 30 gün içindeki en düşük fiyat esas alınacak. Kararlar 1 Mart'tan itibaren geçerli olacak.
17.02.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı, peynir, çay, et, süt fiyatlarında indirim! Hangi ürün kaç TL ucuzladı?
Ayçiçek yağı, peynir, çay, et, süt fiyatlarında indirim! Hangi ürün kaç TL ucuzladı?Ayçiçek yağı, peynir, çay, et, süt dahil birçok ürün fiyatları KDV indirimi dolayısıyla düşüş ucuzladı. Gıdada KDV indirimi raflara yansıdı. Marketler de peş peşe duyurdu. Peynir ve bakliyat grubunda fiyatların ortalama 5 lira düştüğü görüldü. Bazı markalar ise artan maliyetler nedeniyle indirime gidilmediğini, KDV indiriminin gelecek yeni zamları önlediğini belirtiyor. Peki hangi ürün ne kadar ucuzladı? İşte detaylar...
16.02.2022Ekonomi
Gıda fiyatlarında büyük vurgun! Bir liraya alıp 24 liraya satıyorlar
Gıda fiyatlarında büyük vurgun! Bir liraya alıp 24 liraya satıyorlarTemel gıda ürünlerinde KDV yüzde 1’e indirildi, gözler market fiyatlarına çevrildi. Et, süt, yumurta, peynir gibi ürünlerde indirim haberleri art arda gelirken bazı ürünler için bu geçerli olmadı. Marketlerin KDV’deki düşüşe rağmen fahiş fiyattaki ısrarı büyük tepki çekiyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir, sebze ve meyve gibi ürünlerin satışında büyük vurgun olduğunu söylüyor.
15.02.2022Ekonomi
Market fiyatlarıyla ilgili bakanlıktan son dakika açıklaması! 81 ile yazı gönderildi
Market fiyatlarıyla ilgili bakanlıktan son dakika açıklaması! 81 ile yazı gönderildiMarket fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Ticaret Bakanı Mehmet Muş, KDV düzenlemesinin amacına ulaşması için gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, "81 ilimizdeki Ticaret Müdürlüklerimize talimatımızı verdik. Pazartesi günü itibariyle denetimlerimizi daha da yoğunlaştıracağız." dedi.
13.02.2022Ekonomi
Fiyat artışlarıyla ilgili flaş karar! Market, mağaza, restoran hepsini kapsıyor, artık...
Fiyat artışlarıyla ilgili flaş karar! Market, mağaza, restoran hepsini kapsıyor, artık...Haksız fiyat artışıyla ilgili flaş gelişme. Bakanlık harekete geçti. Resmen devreye girdi. Market, mağaza, restoran ile ilgili flaş karar geldi. Vatandaşlar anında bildirecek. e-Devlet Kapısı’nda yeni hizmet resmen kullanıma sunuldu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirim Sistemi’nin toplumda farkındalık yaratılması ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için e-Devlet Kapısı’ndan da sunulmaya başlandığını bildirdi. İşte son dakika haberinin detayları...
12.02.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Market Fiyatları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki market fiyatları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.