Kayıt

Kayıt

Son dakika kayıt haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kayıt ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kayıt haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kayıt

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kayıt gelişmeleri de dahil olmak üzere 15.572 kayıt haberi bulunmuştur. Tüm kayıt haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: 14 Mayıs bizimdir, endişe etmeyin
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: 14 Mayıs bizimdir, endişe etmeyinCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da 'Gençlik Buluşması' programına katıldı. Erdoğan, "Sizlerle beraber omuz omuza yürümeyi nasip ettiği için rabbime şükrediyoruz. Bay bay Kemal'de teröristlerle omuz omuza işte fark bu. Ben inanıyorum ki benim aziz milletim bunlara demokrasi dersini inşallah sandıkta verecek. Allah'ın izniyle 14 Mayıs bizimdir, endişe etmeyin." ifadelerini kullandı.
5.02.2023Gündem
Sıfır kilometre araç satışlarıyla ilgili flaş karar! Bakanlık resmen harekete geçti
Sıfır kilometre araç satışlarıyla ilgili flaş karar! Bakanlık resmen harekete geçtiHazine ve Maliye Bakanlığı sıfır kilometre araç satışlarıyla ilgili harekete geçti. Son dönemde sıfır araçlarda stokçuluk yapıldığı, vergi mevzuatına aykırı hareket edildiği, elden tahsilat yapılarak vergi kayıp ve kaçağına yol açıldığına yönelik şikâyetler sonrası Bakanlık bayilerden araç satın alan 25.000 alıcıya bilgi isteme yazıları gönderilmesine karar verdi.
4.02.2023Ekonomi
MEB özel okul zamlarını takibe aldı! Bakan Özer açıkladı
MEB özel okul zamlarını takibe aldı! Bakan Özer açıkladıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel okulların eğitim giderlerinin dışında "genel gider" kalemleri altında ücret talep etmesine dair veli şikayetlerini değerlendirmeye aldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınına konuştu.
2.02.2023Eğitim
TYP numarası nasıl alınır? TYP numarası nedir, nasıl öğrenilir? İŞKUR TYP numarası alma ve sorgulama!
TYP numarası nasıl alınır? TYP numarası nedir, nasıl öğrenilir? İŞKUR TYP numarası alma ve sorgulama!TYP numarası nasıl öğrenilir, TYP numarası nasıl alınır? İŞKUR TYP numarası hizmetli alımı kapsamında merak ediliyor. Alımlarla ilgili süreç devam ederken TYP numarası için yapılan aramalar da arttı. Başvuruda bulunmak isteyenler TYP numarası nerede yazar, TYP numarası nedir, ne demek? Sorularına yanıt arıyor.
2.02.2023Ekonomi
Çip taktırmayanlara ilk cezalar uygulandı
Çip taktırmayanlara ilk cezalar uygulandıEvcil hayvanlara çip uygulamasında sürenin dolmasıyla birlikte ocak ayında çip taktırmayanlara ilk cezalar uygulandı. Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Genel Sekreteri İsa Yıldırım, "Cezaların hepsi yurtdışına çıkış veya şehirlerarası yolculuk sırasında belge istenilmesi zorunlu olduğu için uygulandı. Onun dışında bu tür hayvanların tespiti açıkçası çok zor" dedi.
2.02.2023Gündem
Dünyada sadece Tunceli’de var! Türk bilim insanı keşfetti
Dünyada sadece Tunceli’de var! Türk bilim insanı keşfettiDünyada sadece Tunceli'de var. Türk bilim insanı ilk kez keşfetti. Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümünden Doç. Dr. Mehmet Yavuz Paksoy, yaptığı alan araştırmasında dünya üzerinde sadece Tunceli’de bulunan yeni bir türü keşfetti. İşte haberin detayları...
1.02.2023Gündem
e-Devlet'te resmen başladı! 28 Şubat'ta sona erecek
e-Devlet'te resmen başladı! 28 Şubat'ta sona erecekTarım ve Orman Bakanlığı, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) 2023 üretim yılı için başvuruda bulunan çiftçilerin ürün güncelleme taleplerini bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapabileceklerini bildirdi.
1.02.2023Ekonomi
Tıp öğrencisi tecavüz ettiğini itiraf etti! Genç kız ses kaydını Twitter’da yayınladı
Tıp öğrencisi tecavüz ettiğini itiraf etti! Genç kız ses kaydını Twitter’da yayınladıÜniversite öğrencisi genç kız hayatının kabusunu yaşadı. Tıp fakültesi öğrencisi tarafından defalarca tecavüze uğrayan siyaset öğrencisi genç kız gerçekleri tek tek ortaya çıkardı. Mahkeme kararına rağmen genç kız iğrenç ses kayıtlarını sosyal medya hesabından yayınlayarak azılı sapığın kaderini değiştirdi. İşte haberin detayları...
1.02.2023Dünya
Hac başvuruları bugün sona eriyor
Hac başvuruları bugün sona eriyorHac ibadeti için ilk defa kayıt yaptıracak veya kayıtlarını güncelleyecekler için bugün son gün.
31.01.2023Gündem
Diyanet 2023 hac fiyatları! 2023 Hac kuraları ne zaman çekilecek, kişi başı hac otel tipi konaklama 2023 ne kadar?
Diyanet 2023 hac fiyatları! 2023 Hac kuraları ne zaman çekilecek, kişi başı hac otel tipi konaklama 2023 ne kadar?Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl e-Devlet üzerinden yapılan ön kayıt başvurularını, yoğun talep üzerine 31 Ocak'a kadar uzattı. Hac ibadeti için ilk defa kayıt yaptıracak veya kayıtlarını güncelleyecekler için bugün son gün. Hac ibadetini yerine getirmek isteyen adaylar, gelecek ay katsayıya dayanan kura sistemiyle belirlenecek. Kuranın sonuçlanmasıyla bu yıl 65 yaş üstü dahil 83 bin 430 hacı adayı Türkiye'den kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak. Hacı adaylar, ön kayıt işlemlerini tamamladı ve kura tarihini araştırmaya başladı. Peki, 2023 hac kuraları ne zaman çekilecek? Kişi başı hac otel tipi konaklama 2023 ne kadar?
31.01.2023Gündem
Özel okulda bir öğlen yemeği 200 lira! Tercihe bağlı ücretler zorunlu oldu, velilerden tepki
Özel okulda bir öğlen yemeği 200 lira! Tercihe bağlı ücretler zorunlu oldu, velilerden tepkiİzmir'de bir özel okul, iddiaya göre gelecek yıl için kayıt yaptırmak isteyen velilerden sözleşmede yer almayan ve velinin tercihine bırakılan yemek ücreti ve genel gider katkı payını zorunlu tuttu. İstenilen ücretin kanun dışı olduğunu belirten veliler hukuki yollara başvururken, "Yaklaşık 50 bin TL olan yıllık okul ücreti, yasal olmayan ilave ücretlerle 100 bin liraları buluyor, bu parayı ödemezsek kayıtların yenilenmeyeceği söyleniyor. Öğrencinin öğlen yemeği için yaklaşık 200 lira ücret isteniyor" diyerek duruma tepki gösterdi.
31.01.2023Eğitim
Yatay geçiş yapmak isteyen öğrencileri ilgilendiren gelişme! Üniversite öğrencileri dikkat
Yatay geçiş yapmak isteyen öğrencileri ilgilendiren gelişme! Üniversite öğrencileri dikkatYatay geçiş online başvurularının 3 Şubat 2023 Cuma günü son bulacağını hatırlatan Eğitim Koordinatörü Celalettin Macun, “Gerekli şartları sağlayan öğrenciler yatay geçiş fırsatını değerlendirerek istediği bölüm ve üniversitede farklı avantajlarla eğitimlerine devam edebilir” dedi.
31.01.2023Eğitim
EYT'de son dakika gelişmesi! Gözler perşembe gününe çevrildi
EYT'de son dakika gelişmesi! Gözler perşembe gününe çevrildiEYT yasa teklifi 2 Şubat Perşembe günü saat 11.00'de TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ele alınacak.
30.01.2023Ekonomi
Üniversite öğrencilerine 2 bin TL'lik destek
Üniversite öğrencilerine 2 bin TL'lik destekKörfez Belediyesi'nin üniversite öğrencileri için yapacağı 2 bin TL eğitim desteği başvuruları devam ediyor.
30.01.2023Ekonomi
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? Son durum netleşti
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? Son durum netleştiEYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? sorusu merak ediliyordu. EYT staj mağdurlarında son durum netleşti. EYT staj sigortası kabul edildi mi sorusuna staj ve çıraklık yapan binlerce EYT’li yanıt arıyordu. EYT şartlarındaki detaylarla ilgili açıklama AK Parti’den geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT'ye ilişkin kanun teklifindeki detayları aktardı.8 Eylül 1999’dan önce staj ve çıraklık sigortası olan kişilerin emeklilikte yaş şartının kalkıp kalkmayacağı merak ediliyordu. İşte haberin detayları...
30.01.2023Emekli
5 puan destek primi nedir, ne demek? Çalışan EYT emeklisi işverene 5 puan destek primi ne kadar?
5 puan destek primi nedir, ne demek? Çalışan EYT emeklisi işverene 5 puan destek primi ne kadar?AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, EYT düzenlemesinin TBMM Başkanlığı'na sunulduğunu açıkladı. EYT ile emekli olan çalışanlar için işverene 5 puan destek primi verilecek. Peki, 5 puan destek primi nedir, ne demek? İşverene 5 puan destek primi ne kadar?
30.01.2023Emekli
Bakan Kirişci: Teknik personel sahaya inecek
Bakan Kirişci: Teknik personel sahaya inecekTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bakanlık bünyesinde çalışan teknik personelin bugüne kadar evrak memurluğu yaptığını söyledi. 'Çiftçi Kayıt Sistemi'nin e-Devlet ile entegre edilmesiyle teknik personelin boşa çıkarıldığını belirten Kirişçi, "İnşallah ilerleyen günlerde o kardeşlerimiz, sahaya inecekler. Ahırsa ahır, ağılsa ağıl, kümesse kümes, tarlaysa tarla, bağ ise bağ, bahçeyse bahçe, merada, nerede ihtiyaç varsa bu kardeşlerimize bunlar gidecekler; bu hizmeti verecekler" dedi.
27.01.2023Ekonomi
Yapılandırmada özel düzenleme! Kanun teklifi tamamlandı
Yapılandırmada özel düzenleme! Kanun teklifi tamamlandıBorçlar için özel bir yapılandırma paketi geliyor. 31 Aralık 2022'ye kadar oluşan Vergi, sigorta primi borçlarıyla adli ve idari cezalar için yapılandırma imkanı sunulacak.
27.01.2023Ekonomi
Denizli'de travertenin içinden milyonlarca yıllık hayvan fosilleri çıktı
Denizli'de travertenin içinden milyonlarca yıllık hayvan fosilleri çıktıDenizli’de maden mühendisi Süleyman Burkay’ın traverten blokları kesilirken başında bekleyerek bulup koruma altına aldığı yengeç, yaprak ve kemik fosilleri, Fransızların ilgisini çekti. Fransa’daki farklı üniversitelerden gelen ilim insanları fosilleri inceleyip kayıt altına alarak numaralandırdı.
27.01.2023Yaşam
'Yeni Evim' kampanyasında dikkat çeken detay! Bunu yapan ev sahipleri kampanyadan men ediliyor
'Yeni Evim' kampanyasında dikkat çeken detay! Bunu yapan ev sahipleri kampanyadan men ediliyor'Yeni Evim' kampanyası ile ilgili bilinmeyen ayrıntılar ortaya çıktı. Fahiş fiyat oyunu yapan müteahhit ve ev sahipleri kampanyadan men edilip cezalarla karşı karşıya kalıyor. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, konuyla ilgili detaylardan bahsederek, "Yeni Evim kampanyası sonrası fahiş fiyat artışı yapan ev sahipleri tespit edilmesi halinde, projeden men ediliyor" ifadelerini kullandı.
24.01.2023Ekonomi
Hac ön kayıtları 31 Ocak'a kadar uzatıldı
Hac ön kayıtları 31 Ocak'a kadar uzatıldıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bu sene hacca 150 bin vatandaşımız başvuru yaptı. 2,2 milyon vatandaşımızın başvurusu e-Devlet üzerinden yenilendi. Kura çekme tarihini çarşamba günü belirleyeceğiz" derken, ön kayıtların da 31 Ocak'a kadar uzatıldığını açıkladı.
24.01.2023Gündem
Hac başvurusu nasıl yapılır? 2023 hac başvuruları ne zaman bitiyor, ertelendi mi? Hac sorgulama 2023!
Hac başvurusu nasıl yapılır? 2023 hac başvuruları ne zaman bitiyor, ertelendi mi? Hac sorgulama 2023!Hac başvurularında yoğun talep yaşanıyor. Kutsal topraklarda dini vecibelerini yerine getirmek isteyen Müslümanlar, 2023 yılı hac takvimiyle hac başvurularının ne zamana kadar yapılacağını sorguluyor. Hac kuraları beklerken, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hac takvimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, Hac başvurusu nasıl yapılır? 2023 hac başvuruları ne zaman bitiyor, ertelendi mi? Hac kuraları ne zaman çekilecek? Hac sorgulama 2023, Hac başvuru, kura tarihleri, ön kayıt sürecine dair merak edilenler...
24.01.2023Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İsveç’teki Türkiye büyükelçiliğinin önünde yine bu saldırının yapıldığı yerde Kur’an’a saygı programı yapılacak
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İsveç’teki Türkiye büyükelçiliğinin önünde yine bu saldırının yapıldığı yerde Kur’an’a saygı programı yapılacakDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: “İsveç’teki Türkiye büyükelçiliğinin önünde yine bu saldırının yapıldığı yerde Kur’an’a saygı programı yapılacak. Orada Kur’an-ı Kerim okunacak ve okunan Kur’an-ı Kerim’in Türkçe ve İsveççe hatta İngilizce mealleri okunacak” dedi
23.01.2023Gündem
Süresiz nafaka ile ilgili dikkat çeken uyarı! 'Ömür boyu bağımlı kalma toplumsal soruna yol açıyor'
Süresiz nafaka ile ilgili dikkat çeken uyarı! 'Ömür boyu bağımlı kalma toplumsal soruna yol açıyor'Boşanmalarda bir eşin, diğerine ödemesine karar verilen yoksulluk nafakasına çoğunlukla süresiz hükmediliyor. Binlerce kişi ise bu karar nedeniyle mağdur olduğunu iddia ediyor. Peki süresiz nafaka ödenmesi hangi durumlarda ortaya çıkıyor? Avukatlar konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
23.01.2023Gündem
18 ilde sahte engelli raporu operasyonu!  21 kişi tutuklandı
18 ilde sahte engelli raporu operasyonu! 21 kişi tutuklandıİzmir merkezli 18 ilde sahte engelli raporu hazırladığı tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri tamamlanan 51 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan 51 şüpheliden 21'i tutuklanırken, 8'i savcılık ifadesinin ardından 22'si ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. tutuklular arasında doktor olmadığı öğrenildi. Öte yandan, suç örgütü üyelerinin, göstermelik danışmanlık şirketi açtıkları ve burada sahte rapor alacak kişilerle anlaştıkları ortaya çıktı.
21.01.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kayıt ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kayıt haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.