Kamu İşçisi

Kamu İşçisi

Son dakika kamu işçisi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kamu işçisi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kamu işçisi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kamu İşçisi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kamu işçisi gelişmeleri de dahil olmak üzere 440 kamu işçisi haberi bulunmuştur. Tüm kamu işçisi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kurban bayramı öncesi çalışana ikramiye müjdesi! Hesaba yatıyor
Kurban bayramı öncesi çalışana ikramiye müjdesi! Hesaba yatıyorBayram ikramiyeleriyle ilgili son dakika gelişmesi. Bayram öncesi çalışana ikramiye müjdesi. Kamu işçilerine her yıl ilave tediye (ikramiye) ödeniyor. Bu senenin ilave ikramiye ödemelerinin detayları da belli oldu. Buna göre 1 milyon kamu işçisi ilave ikramiye ödemelerini Kurban Bayramı öncesi alacak. Kamuda çalışan işçilere bu yıl ek ödemenin birinci yarısı 4 Temmuz'da, ikinci yarısı ise 16 Aralık'ta olacak. Maden işletmelerinin yeraltı işlerinde kamu çalışanlarına ilave tediyenin tamamı ise 23 Aralık'ta verilecek. Asgari ücretli bir işçinin 13 günlük ikramiyesi 2 bin 168 lira olurken, ücret arttıkça bu tutar da artacak. İşte bayram ikramiyeleriyle ilgili son dakika tüm detaylar...
2022 İlave tediye ne zaman ödenecek? Kamu işçisi tediye ödeme tarihleri 2022 açıklandı! Tediye ne zaman yatacak?
2022 İlave tediye ne zaman ödenecek? Kamu işçisi tediye ödeme tarihleri 2022 açıklandı! Tediye ne zaman yatacak?Cumhurbaşkanı kararı ile 6772 sayılı kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2022 yılında yapılacak ilave tediye sürelerinin belirlenmesi hakkındaki karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki, 2022 İlave tediye ne zaman ödenecek? Kamu işçisi tediye tarihleri 2022 açıklandı! Tediye ne zaman yatacak?
Kamuda istihdam fırsatı! KPSS şartı yok, ilkokul mezunları da başvurabiliyor, bugün son gün...
Kamuda istihdam fırsatı! KPSS şartı yok, ilkokul mezunları da başvurabiliyor, bugün son gün...5 bin kişi için istihdam fırsatı! Kamuya KPSS şartı olmaksızın personel alımı yapılacak. Başvuru süreci bugün sona eriyor. İnternet üzerinden hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 5 bin geçici işçi alımı yapacak. İş arayanlar "OGM 5 bin işçi alımı başvuruları ne zaman bitiyor? Şartlar nelerdir?" sorularına yanıt arıyor. İşte 2022 Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları, tarihi ve OGM başvuru detayları...
Kamudaki 700 bin işçiye müjde! İkramiye (tediye) ödemesi yapılacak! Kim, ne kadar ikramiye alacak?
Kamudaki 700 bin işçiye müjde! İkramiye (tediye) ödemesi yapılacak! Kim, ne kadar ikramiye alacak? 700 bin işçiye ikramiye ödemesi! 13 günlük ilave tediye ödemesi yapılacak! Kamuda çalışan işçilere yılda 4 taksit şeklinde tediye ödemesi gerçekleşiyor. İlk taksiti Ocak’ta ödenen tediyelerin ikinci kısmı Nisan ayı sonunda hesaplara yatırılacak. Peki, İşçi ikramiyeleri (tediye) ne zaman yatacak? işçiye ikramiye (tediye) ödemesinde kim, ne kadar alacak? İşte İşçi tediye tarihleri 2022!
Kardemir personel alımı başvuruları ne zaman bitiyor, 2022 personel alımı başvuru şartları nelerdir?
Kardemir personel alımı başvuruları ne zaman bitiyor, 2022 personel alımı başvuru şartları nelerdir?Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. KARDEMİR 200 kamu işçisi alımı yapacak. KPSS şartı olmadan en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolara başvurular 28 Mart bugün sona eriyor.
KPSS şartı yok! Başvuru için yarın son gün, 10 bin kişiye iş fırsatı...
KPSS şartı yok! Başvuru için yarın son gün, 10 bin kişiye iş fırsatı...Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenler için büyük fırsat! Sağlık Bakanlığı personel alımı yapıyor. Başvuru şartları arasında KPSS şartı yer almıyor. Bakanlık bünyesinde çalışmak isteyenler İŞKUR üzerinden müracaatlarını yapabiliyorlar. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımına kimler başvuruda bulunabilir? İşte Sağlık Bakanlığı işçi alımı hakkında merak edilenler…
KPSS şartı yok! Başvurular bugün başladı, 10 bin kişi alınacak, İŞKUR'dan hemen...
KPSS şartı yok! Başvurular bugün başladı, 10 bin kişi alınacak, İŞKUR'dan hemen...Kamuya personel alımı yapılacak. Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları dikkate alınmayacak. KPSS'ye girmeyen adayların başvuruları da değerlendirilecek. Toplam 10 bin kişi için kadro açıldı. Başvuru süreci bugün başladı, 21 Mart tarihine kadar devam edecek. Kamuda çalışmak isteyenler başvurularını İŞKUR üzerinden yapabilecek. Peki 10 bin kamu işçisi alımına kimler başvurabilecek? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurmuştu. 10 bin sürekli işçi ve 10 bin sağlık bakanlığı personel alımı yapılacak.
Kamu çalışanı binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Taşeron işçiye kadro....
Kamu çalışanı binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Taşeron işçiye kadro....Kamuda çalışanlar kadrolu ve taşeron olarak ayrılıyor. Taşeron işçinin diğer işçilerden farkı çalıştığı iş yerinde kadrolu işçi olarak değil sözleşmeli olarak çalışması. Kamuda kadrolu ve taşeron işçilerin hakları ise birbirinden farklı. Bu nedenle taşeron olarak çalışanlar kadroya geçmek ve kendileri ile aynı işi yapan kadrolu işçilerin haklarından yararlanmak istiyor. Kamuda çalışan, taşerona bağlı işçilere 2017'de kadro verilmiş ve 10 bin işçi kadroya geçirilmişti. 5 yılda, taşerona bağlı, kadrosuz işçilerin sayısı hızla arttı. Sadece Karayolları taşeronlarına bağlı kadrosuz işçi sayısı 12 bini aştı. Bu işçiler de yakında kadro talebini gündeme getirecektir.
Tazminat şoku! Flaş karar, memur, kamu işçisi, sözleşmeli personel...
Tazminat şoku! Flaş karar, memur, kamu işçisi, sözleşmeli personel...Kıdem tazminatı ile ilgili son dakika gelişmesi! Tazminat hakkı ile ilgili karar çalışanları şoke etti. Mahkeme tazminat ödenemeyeceğine hükmetti. Kamu kurumunda çalışan yüz binlerce kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. İşçi kadrosundan sözleşmeli personel kadrosuna geçen çalışan tazminat almadı. Konu mahkemeye taşındı. Kamu kurumunda yıllarca işçi statüsünde çalıştıktan sonra sözleşmeli personel sınıfına geçen görevli, hayatının şokunu yaşadı. Yargıtay, kendi isteği ile işçi statüsünden sözleşmeli personel statüsüne geçen işçinin kıdem ihbar tazminatı hak edemeyeceğine hükmetti. Tazminat kararının ardından, 'Kimler kıdem tazminatı almaya hak kazanır?', 'Kıdem tazminatı alma şartları nelerdir?' gibi sorular çalışanlar tarafından araştırılmaya başladı. İşte kıdem tazminatı alma hakkı ile ilgili tüm detaylar...
İlave zamda son dakika gelişmesi! İmzalar atıldı, yüz binlerce işçiye yüzde 2,5 ek zam...
İlave zamda son dakika gelişmesi! İmzalar atıldı, yüz binlerce işçiye yüzde 2,5 ek zam...Ek zam müjdesi! İmzalar atıldı. Yüz binlerce işçi ilave zam alacak. Ek zamda son dakika gelişmesi! Beklenen oldu. Yüzde 2,5 oranında ilave zam yapıldı. Türk-İş ve Çalışma Bakanı Vedat Bilgin arasında kamu işçisi için yüzde 2,5 ek zam protokolü imzalandı. Ek zam protokolü ile ilgili detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.
Maaşlara yeni zam müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı, yüzde 28...
Maaşlara yeni zam müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı, yüzde 28...Maaşlara yeni zam müjdesi. Yeni kararı son dakika duyurdu. Bir zam daha geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomideki son gelişmelere ilişkin dikkati çeken açıklamalarda bulundu. Erdoğan, işçilerin maaşlarına yapılacak yeni düzenlemeyi açıkladı. Erdoğan 'Burada bir müjde de, işçilerimizin toplu sözleşmede aldıkları zammın üzerine ortaya çıkan enflasyon farkı zaten eklenecektir. Buna yüzde 2.5'luk bir artış daha ilave ediyoruz. Böylece işçilerimizin ücretlerine özellikle de ücretlerinde yüzde 28'i bulan bir artış sağlamış oluyoruz' dedi.
Darphane ve Damga Matbaası İŞKUR aracılığıyla 52 kamu işçisi alacak!
Darphane ve Damga Matbaası İŞKUR aracılığıyla 52 kamu işçisi alacak!Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 52 kamu işçisi alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre, temizlik görevlisi, koruma ve güvenlik görevlisi ve baskıcı (plastik) işçisi alacak. Başvurular 28 Ocak’ta sona erecek. Peki, Darphane ve Damga Matbaası personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Darphane ve Damga Matbaası işçi alımı başvuru şartları 2022!
Zam açıklaması! Yüzde 2,5 ek zam yolda... Yüz binlerce işçi alacak, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise...
Zam açıklaması! Yüzde 2,5 ek zam yolda... Yüz binlerce işçi alacak, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise...Yeni yılla birlikte çalışanların maaşlarında artış oldu.Asgari ücrete yapılan yüzde 50'lik zam sonrası hem özel sektör hem de kamuda zam oranları yukarı çekildi. Çalışanların net maaşları belirlense de ilave zamlar gündemdeki yerini koruyor. Ek zam ile ilgili son dakika açıklaması Türk-İş'ten geldi. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, devlet işçilerine de memurlara yapıldığı gibi ilave zam yapılacağını ifade ederek, "Memur emeklileri ve memurlara 2,5 puan ilave zam yapıldı. Aynısını bize de verecekler. Bu akşam ya da yarın Cumhurbaşkanı bu konuyla ilgili açıklama yapar. Ama bu yeterli değil. Aynısını Bağ-Kur ve işçi emeklisine de vermesi gerekiyor. Sanırım onunla ilgili de bir çalışma yapılıyor. Kamuoyunu bilgilendirirler diye düşünüyorum" dedi.
Paralar cuma günü hesaplarda! En az 1.550 TL ödenecek
Paralar cuma günü hesaplarda! En az 1.550 TL ödenecekYüz binlerce çalışan bekliyordu. Paralar hesaplara cuma günü yatırılmaya başlıyor. Ödenecek tutarlar belli oldu. Asgari ücretli için ödeme miktarı 1.550 lira olarak belirlendi. Asgari ücretlinin toplam alacağı net ödeme miktarı ise 6 bin 200 lira. Kamuda işçilerinin beklediği tediye ödemelerinin ilki 28 Ocak'ta yapılacak. Tediye ödemelerinin ikincisi ise 29 Nisan tarihinde ödenecek. Peki kimler ilave tediye ödemesi alacak? Peki kim ne kadar tediye ödemesi alacak? Kuruşu kuruşuna hesaplandı.
Paralar hesaba yatırılıyor! Ödemeler bu ay başlıyor! Kuruşu kuruşuna hesaplandı! İşçi milyonlara güzel haber
Paralar hesaba yatırılıyor! Ödemeler bu ay başlıyor! Kuruşu kuruşuna hesaplandı! İşçi milyonlara güzel haberİşçi milyonlara güzel haber! Paralar hesaba yatırılıyor. Tediye ödemeleri bu ay itibarıyla ödenmeye başlıyor. Kuruşu kuruşuna hesaplandı. Bu yıl kamu işçilerine dört taksit halinde toplam 52 günlük ilave tediyeleri ödenecek. İlave tediyelerin ilk taksiti 28 Ocak'ta verilecek. İlave tediye ödemesinin miktarı günlük ücret üzerinden hesaplanıyor. İlave tediyeye esas olan aylık kazançların hesabında, fazla mesai, evlilik, çocuk zamları veya primleri, ayni yardımlar, hafta ve genel tatil ücretleri dikkate alınmıyor. İlave tediye, işçinin yalnızca temel ücretinin aylık toplamına göre hesaplanıyor. İlave tediye ödemeleri kural olarak SGK primine tabi. Dolayısıyla ilave tediyeden SGK primi kesilmesi gerekiyor. Bu çerçevede ilave tediye ödemesinden yüzde 15 oranında sigorta primi ve ilave tediyenin ödendiği tarihte işçinin bulunduğu vergi dilimine göre gelir vergisi kesintisi yapılıyor. İşçinin bulunduğu vergi dilimine göre ilave tediyeden yapılacak gelir vergisi kesintisi farklılaşıyor. Ayrıca ilave tediye ödemesi damga vergisine de tabi olduğu için ilave tediyeden damga vergisi de kesiliyor. Görev yaptıkları kamu kurumlarında kamu işçisi olma hakkını kazanan kişiler, kamu işçilerine sağlanan haklardan yararlanmaya başladılar. Kadroya geçen taşeron işçiler, kamu işçisi statüsünde oldukları için geçtiğimiz yıl da tediye almışlardı, 2022 yılında da tediyeden yararlanabilecekler. İşte tediyelerle ilgili tüm detaylar...
İkramiye ödemelerinde flaş karar! Tarihler belli oldu, ikramiye hesabı değişti, en az 1.552,68 TL ödenecek
İkramiye ödemelerinde flaş karar! Tarihler belli oldu, ikramiye hesabı değişti, en az 1.552,68 TL ödenecekYüz binlerce kişi bekliyordu. İkramiye ödemeleri ile ilgili flaş gelişme! Tarihler belli oldu. Ödeme miktarı yükseldi. Asgari ücretteki değişiklik ikramiye tutarlarını da etkiledi. Bu yıl asgari ücretten gelir ve damga vergisinin kaldırıldı. Aynı zamanda tüm maaşlardaki asgari ücret kadar kısımda gelir vergisinden istisna tutuldu. Böylece vergisiz olarak hesaplanan ikramiyelerde 52 günlük toplam net rakamda 1.161 TL daha fazla ödeme yapılacak. 13 günlük taksit ödemelerinde ise fazla ödeme 290 lirayı geçmiş olacak. Kamu işçilerinin 2022 tediye ödeme tarihleri belli oldu. 2021'de kamuda çalışan işçilerin ikramiyeleri primler düşüldükten sonra yüzde 15'lik gelir vergisi düşüldükten sonra hesaplanıyordu. Bu yıl hesaplar değişti. Ödeme miktarları arttı. Peki kim ne kadar tediye alacak? İşte merak edilen tüm detaylar...
Ek ödeme kararı! Resmen duyuruldu, tarihler netleşti, paralar hesaplara yatırılacak
Ek ödeme kararı! Resmen duyuruldu, tarihler netleşti, paralar hesaplara yatırılacakYüz binlerce kişi bekliyordu. Ek ödeme yapılacak. Tarihler açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İlave tediye ödemeleri ne zaman? sorusu kamuda işçi olarak çalışanlar tarafından araştırılıyordu. Geçtiğimiz yıl ilave tediye ödemelerinin ilk ödemesi 29 Ocak'ta, ikinci taksiti 11 Mayıs'ta hesaplara geçmiş, son ödeme ise aralık ayında yapılmıştı. Tediye ödemelerinin 2022'de hangi tarihlerde yapılacağı belli oldu. Kamu işçilerin beklediği ek ödememelerden ilki 28 Ocak'ta yapılacak. Tediye ödemelerinin ikincisi ise 29 Nisan tarihinde ödenecek. Peki kimler ilave tediye ödemesi alacak?
Çifte zam müjdesi! SSK ve Bağ-Kur emeklileri alacak, enflasyon zammı dışında 500 TL...
Çifte zam müjdesi! SSK ve Bağ-Kur emeklileri alacak, enflasyon zammı dışında 500 TL...Milyonlarca memur ve emeklinin gözü 3 Ocak'ta açıklanacak enflasyon oranlarına çevrildi. Yeni maaşlar netleşecek. Hem memurların hem de emeklilerin zam oranları açıklanacak. Asgari ücret zammı sonrası emeklilerin maaşlarına da yüksek oranda zam yapılacağına dair açıklamalar geldi. Emeklilere enflasyon zammı dışında 500 TL'lik ek zam yapılması da gündemde. Düşük emekli maaşı alan vatandaşların ekonomik olarak rahatlamasını sağlamak adına yapılacak zam, emekli aylığı 2.000 TL ve altında olan kişilerin maaşını yükseltecek.
31.12.2021Emekli
1.858 TL bugün banka hesaplarına yatırılıyor! Yüz binlerce kişi bekliyordu...
1.858 TL bugün banka hesaplarına yatırılıyor! Yüz binlerce kişi bekliyordu...Bugün yüz binlerce kişinin beklediği ödemeler başladı. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. En az 1.108 lira ödeme yapılacak. En yüksek yapılacak miktar ise 1.858 TL. Yüz binlerce kişi bekliyordu. Bu yıl son kez banka hesaplarına aktarılacak. Kamu işçilerini yakından ilgilendiriyor. Tediye ödemesine ilişkin açıklama geldi. İlk üç taksit ödemelerini alan 1 milyona yakın kamu işçisi yılın son taksitini de bugün alıyor. Peki tediye ödemelerinden kimler yararlanabiliyor? Tediye ödemelerinde kim, ne kadar alıyor? İşte son dakika haberinin detayları...
Hesaplara en az 1.108 TL yatırılıyor! 5 gün kaldı, ödemeler...
Hesaplara en az 1.108 TL yatırılıyor! 5 gün kaldı, ödemeler...Yüz binlerce kişi alacak. En düşük ödeme miktarı 1.108 lira. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak. Tarih netleşti. Ödemeler 17 Aralık Cuma günü yapılacak. İlk 3 taksit ödemelerini alan işçiler yılın son taksitini de haftaya alacak. Kamu işçilerine her yıl 4 taksit şeklide ek tediye ödemesi yapılıyor. Devlete ait olan şirket, kurumlar veya belediyelerde işçi statüsünde çalışan personele verilen ek ödemeye tediye olan tediye ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne 46 kamu işçisi alınacak!
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne 46 kamu işçisi alınacak!Hazine ve Maliye Bakanlığı işçi alacak. İlan Resmi Gazete'de yayımlandı. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne İŞKUR üzerinden kura ile 18 meslek grubundan işçi alımacak. Peki, Darphane işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları!
Zam geliyor! Yeni maaşlar belli oluyor, 7+8 ve 8+7 detayı...
Zam geliyor! Yeni maaşlar belli oluyor, 7+8 ve 8+7 detayı...Milyonlarca kişinin maaşına zam yapılacak. Yeni maaşlar belli oluyor. Yapılacak zam oranı ile ilgili yeni gelişme! 2 Ağustos tarihinde başlayan süreçte sona yaklaşıldı. Milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiriyor. 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerini vatandaşlar tarafından yakından takip ediyor. “Memur zammı 2022 ne kadar olacak, ne zaman belli olur, teklif ne?” soruları bu noktada yanıt aramaya başladı. Edinilen bilgiye göre yeni zam oranlarının ise 7+8 ve 8+7 olması beklenirken kararın önümüzdeki hafta netleşeceği biliniyor. Peki, Memur zammı ne kadar olacak, zam oranı ne zaman belli olacak? İşte 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde son durum...
22.08.2021Ekonomi
Hizmet zammı nedir? Hizmet zammından kimler yararlanacak?
Hizmet zammı nedir? Hizmet zammından kimler yararlanacak?700 binden fazla kamu işçisi bekliyordu ve belli oldu. Hükümet ile sendikalar arasındaki zam pazarlığı sona erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kamu işçisine yapılacak zammı açıkladı. Türk İş Başkanı Ergün Atalay da 30 yıllık talepleri olan hizmet zammı ile ilgili önemli gelişmeyi de duyurdu. Atalay'ın açıklamasına göre, kıdem zammı/hizmet zammı adı altında ilk kez bir zam kararı alındı. Peki, Hizmet zammı nedir? Hizmet zammı ne kadar? Hizmet zammından kimler yararlanacak? İşte detaylar...
Seyyanen zam nedir, ne demek? Memura seyyanen zam oranı kaç oldu, seyyanen zammı ne kadar? Kamu işçisi için seyyanen zam!
Seyyanen zam nedir, ne demek? Memura seyyanen zam oranı kaç oldu, seyyanen zammı ne kadar? Kamu işçisi için seyyanen zam!Kamuda 700 bin işçi merakla zam pazarlığından çıkacak sonucu bekliyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Kamudaki işçilerin taban ücreti 4 bin 100 liraya yükseltildi. Ücretlere 2021-2022’nin ilk 6 ayı için yüzde 12, diğer 6 aylar için yüzde 5 artı enflasyon farkı oranında zam yapıldı” dedi.
2021 Kamu işçisi zammı ne kadar oldu? 2021 işçi zam oranı belli oldu mu? İşte kamu işçisi zam teklifi!
2021 Kamu işçisi zammı ne kadar oldu? 2021 işçi zam oranı belli oldu mu? İşte kamu işçisi zam teklifi!700 binden fazla kamu işçisinin takip ettiği zam pazarlığı sona erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kamu işçisine yapılacak zammı açıkladı. Bakan Bilgin, hükümetin teklifini canlı yayında açıkladı. Peki, Kamu işçisi zammı ne kadar oldu? 2021 işçi zam oranı belli oldu mu? Kamu işçisi zam pazarlığında son durum ne? İşte Bakan vedat Bilgin'in açıklamaları...

Benzer Haber Etiketleri

Kamu İşçisi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kamu işçisi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.