İnsan Kaçakçıları

İnsan Kaçakçıları

Son dakika insan kaçakçıları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan insan kaçakçıları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını insan kaçakçıları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İnsan Kaçakçıları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan insan kaçakçıları gelişmeleri de dahil olmak üzere 142 insan kaçakçıları haberi bulunmuştur. Tüm insan kaçakçıları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sosyal medya organize suçla mücadele için kullanılacak!
Sosyal medya organize suçla mücadele için kullanılacak!İngiltere Ulusal Suç Ajansı (NCA), sığınmacılara yönelik organize suçları önlemek için 5 büyük sosyal medya platformuyla anlaştığını açıkladı. Anlaşma İngiltere’ye, Facebook, Instagram, You Tube, TikTok ve Twitter ile arasında sığınmacılarla iletişim kurmak için interneti kullanan organize suç gruplarına karşı daha fazla işbirliği sağlayacak.
19.12.2021Dünya
Afganistan’da Taliban kritik bölgeyi ele geçirdi! ABD bombardımana başladı
Afganistan’da Taliban kritik bölgeyi ele geçirdi! ABD bombardımana başladıSon dakika haberi... ABD’nin Afganistan’dan çekilme kararının ardından Taliban’ın ilk kez bir vilayet merkezini ele geçirdiği daha sonra ise Mareşal Raşid Dostum’un kalesi sayılan Şibirgan’da kontrolü sağladığı iddia edildi. Washington yönetimi Taliban’a karşı bombardıman uçaklarını yollarken, yerleşim birimlerine saldırılar sonrası, ülkeden kaçışların arttığı öğrenildi.
8.08.2021Dünya
Afgan mülteciler konuştu! 'Türkiye'ye kaçmak zorundayız'
Afgan mülteciler konuştu! 'Türkiye'ye kaçmak zorundayız'Bitlis’in Tatvan ilçesinde Afganistan’daki savaştan ve Taliban’dan kaçan Afgan göçmenler konuştu. Rahva Düzlüğü’nde bir geçitte kendilerini büyükşehire götürecek insan kaçakçılarını bekleyen göçmenler, ‘Taliban askeri olmak istemiyoruz. Yaşamak için kaçmak zorundayız’ diyor.
26.07.2021Yaşam
Jandarma ile insan kaçakçıları arasında çatışma: 2 ölü, 10 yaralı
Jandarma ile insan kaçakçıları arasında çatışma: 2 ölü, 10 yaralıSiirt'in Pervari ilçesinde, kaçak göçmenleri taşıyan kamyondan jandarma ekiplerine ateş açıldı. Çıkan çatışmada araçtaki göçmenlerden 2'si öldü, 10'u yaralandı.
27.06.2021Gündem
'VIP Hizmet' formülüyle göçmen kaçakçılığı! İstanbul Havalimanı'nda...
'VIP Hizmet' formülüyle göçmen kaçakçılığı! İstanbul Havalimanı'nda...'VIP Hizmet' formülüyle bazı göçmenleri Avrupa ülkelerine kaçıran şebekenin ameliyat kamuflajı İstanbul Havalimanı pasaport polisine takıldı. Türkiye'ye giriş izni olmayan kaçak göçmenleri yasa dışı yollarla yurda sokup buradan Avrupa'ya ameliyat oldu bahanesiyle yüzleri sarılı bir şeklide sahte pasaportlara kaçıran insan kaçakçılarını polisin dikkati sayesinde yakalandı.
5.05.2021Gündem
İngiltere'den flaş sığınmacı kararı! Üçüncü ülkelere  gönderecek
İngiltere'den flaş sığınmacı kararı! Üçüncü ülkelere gönderecekİngiltere yeni göç stratejisi kapsamında, sığınmacıları, talepleri incelenirken veya temyiz başvuruları devam ederken açık denizler veya üçüncü ülkelerde tutabilmek için yasal değişiklik yapmayı planlıyor.
24.03.2021Dünya
Cibuti'de denize atılan 80 göçmenden en az 20'si hayatını kaybetti
Cibuti'de denize atılan 80 göçmenden en az 20'si hayatını kaybettiCibuti'de insan kaçakçıları tarafından denize atılan 80 göçmenden en az 20'si hayatını kaybetti.
3.03.2021Dünya
Efsane film, gerçek oldu! İnsan kaçakçıları bunu da yaptı
Efsane film, gerçek oldu! İnsan kaçakçıları bunu da yaptıUmuda yolculuğa çıkan binlerce göçmeni ölüme gönderen insan kaçakçıları, yönetmen Ertem Eğilmez’in 1980 yılında çektiği, Türk sinemasının klasikleri arasına girmiş ‘Banker Bilo’ filminin, şeytana pabucunu ters giydiren Maho’sundan (Şener Şen) rol çaldı.
8.02.2021Gündem
Kişi başı 500 dolara insan kaçakçılığı
Kişi başı 500 dolara insan kaçakçılığıTürkiye’nin sınır kapılarını açmasının ardından Avrupa’ya gitmek isteyen göçmenlerin akın ettiği Edirne dışındaki adreslerden biri de Çanakkale oldu. Ayvacık ilçesine gelen aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu göçmenler Yunanistan’a geçmek için olumsuz hava şartlarının sona ermesini bekliyor.
1.03.2020Gündem
NATO'dan Türkiye itirafı: Asla başaramazdık
NATO'dan Türkiye itirafı: Asla başaramazdıkNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye önemli bir müttefik. Türkiye aynı zamanda en fazla terör saldırısına da maruz kalan müttefik. DEAŞ'a karşı mücadelede önemli rol oynuyorlar. Irak ve Suriye'yle sınır paylaşan Türkiye'nin sağladığı altyapı olmasaydı, DEAŞ'a karşı elde ettiğimiz başarıyı sağlamak mümkün olmazdı." dedi.
21.01.2020Dünya
Berlin Konferansı sonra Libya'da Hafter ateşkesi ihlal etti!
Berlin Konferansı sonra Libya'da Hafter ateşkesi ihlal etti!Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler, Berlin Konferansı sonrasın başkentin güneyindeki Selahaddin bölgesinde havan saldırısıyla ateşkesi ihlal etti.
20.01.2020Dünya
Trump duyurdu! İşte Bağdadi'yi bitiren köpek
Trump duyurdu! İşte Bağdadi'yi bitiren köpekTerör örgütü DEAŞ lideri Bağdadi öldürüldü. ABD Başkanı Trump o gün operasyonda bir köpeğin yaralandığını açıklamıştı. Trump herkesin merak ettiği köpeği sosyal medya hesabından paylaştı.Öte yandan Bağdadi'nin cesedinin yeri de açıklandı.
29.10.2019Dünya
Denize açılmak için teknesinin yanına giden ünlü iş adamı şok oldu
Denize açılmak için teknesinin yanına giden ünlü iş adamı şok olduBodrum’un sosyetik mekanları olan Göltürkbükü ve Hekimköy sahilinde bulunan lüks yatlara jet skili hırsızlar dadandı. Birçok iş adamının yatına giren hırsızlar yatlarda bulunan 50 bin euro değerindeki radar ve navigasyon gibi cihazları çaldı. Başka bir iş adamına ait lüks bir yatın ise mülteci taşımakta kullanıldığı ve Leros adasında bulunduğu ortaya çıktı.
4.07.2019Yaşam
Afgan kaçakları 'İstanbul' diye Trabzon'a bıraktılar
Afgan kaçakları 'İstanbul' diye Trabzon'a bıraktılarİran'dan yasa dışı yollarla Türkiye'ye geçen Afganistan uyruklu aralarında çocuk ve kadınların da yer aldığı 30 göçmen, insan kaçakçılarınca 'Burası İstanbul' denilerek, Trabzon'un Araklı ilçesinde kırsal alana bırakıldı. Kaçaklar jandarma tarafından yakalandı.
12.03.2019Gündem
Akdeniz'de göçmen faciası: 117 kişi öldü
Akdeniz'de göçmen faciası: 117 kişi öldüAkdeniz sularında umuda yolculuk bir kez daha ölümle sonuçlandı. Libya açıklarında 120 göçmeni taşıyan bir botun battığı, aralarında 2 bebeğin ve bir hamile kadının da olduğu 117 kişinin boğulduğu ve 3 kişinin kurtarıldığı bildirildi.
19.01.2019Dünya
"Dua etmeyi bile bilmiyorlar! Genç çocuklara tecavüz ediliyordu"
"Dua etmeyi bile bilmiyorlar! Genç çocuklara tecavüz ediliyordu"Hollanda'nın Rotterdam kentinde mahkeme, IŞİD'e katılmak için 2 yıl önce Suriye'ye giden Türkiye kökenli Melis Atıcı'yı, ayak bileğine kelepçe takılmak koşuluyla, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.
15.01.2019Dünya
1980'lerde kaçırılan kadın ailesine kavuştu
1980'lerde kaçırılan kadın ailesine kavuştuArjantin'de 1980'li yıllarda insan kaçakçıları tarafından alıkonulan bir kadın Arjantin ve Bolivya polisinin ortak operasyonuyla ailesine kavuştu.
26.12.2018Dünya
'Banker Bilo' filmindeki sahne Artvin'de gerçek oldu
'Banker Bilo' filmindeki sahne Artvin'de gerçek olduİran'dan yasa dışı yollarla Türkiye'ye geçen Afganistan, uyruklu 33 göçmen, insan kaçakçılarınca 'Burası İstanbul' denilerek, Artvin'in Şavşat ilçesinde ormanlık alana bırakıldı. Bölgede devriye gezen jandarma ekiplerince fark edilen göçmenler tek tek toplanırken, yaşananlar ise Şener Şen'in başrolünü oynadığı 'Banker Bilo' filmindeki sahneyi hatırlattı.
15.10.2018Yaşam
Film gerçek oldu! İstanbul diye Sinop'ta bıraktılar
Film gerçek oldu! İstanbul diye Sinop'ta bıraktılarİstanbul diye Sinop’a bırakılan Pakistanlı kaçaklar burada mahsur kaldı.
15.09.2018Yaşam
2 yıl boyunca tecavüze uğramış
2 yıl boyunca tecavüze uğramışAkdeniz'de kurtarılan ve İtalya'ya girmelerine izin verilmeyerek günlerdir bir gemide mahsur bırakılan Afrikalı göçmenlerin Libya'da kaldıkları iki yıl boyunca şiddete maruz kaldığı, işkence gördüğü ve tecavüze uğradığı bildirildi.
28.08.2018Dünya
35 DAEŞ’liyi deşifre etti
35 DAEŞ’liyi deşifre ettiMİT operasyonuyla yakalanan DAEŞ emirinin eşi Hülya Balı'nın ifadesine ulaşıldı. Etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen Hülya Balı, Kilis TEM Şubesi’ndeki sorgusunda örgütün vahşi eylemlerinden ailelere dolar üzerinden yaptığı ödemelere, kocasının katıldığı eylemlerden Rakka’daki yaşama kadar bir çok çarpıcı bilgi verdi...
2.08.2018Gündem
Akdeniz'de yeni facia! Çok sayıda ölü var
Akdeniz'de yeni facia! Çok sayıda ölü varLibya açıklarında 100 sığınmacı boğularak yaşamını yitirdi.
29.06.2018Dünya
Libya'da insan kaçakçıları 12 sığınmacıyı öldürdü
Libya'da insan kaçakçıları 12 sığınmacıyı öldürdüBM, Libya'da insan kaçakçılarının Eritre, Etiyopya ve Somali'den gelen 12 sığınmacıyı öldürdüğünü duyurdu.
1.06.2018Dünya
Film gerçek oldu! 262'i mülteciyi...
Film gerçek oldu! 262'i mülteciyi...İnsan kaçakçıları, tırla getirdikleri aralarında çocukların da bulunduğu 262 mülteciyi "İstanbul'a geldik" diyerek, Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde ormanlık alana bıraktı.
6.04.2018Yaşam
Afganlar akın akın Türkiye'ye geliyor!
Afganlar akın akın Türkiye'ye geliyor!Geçtiğimiz günlerde 17 kaçak göçmenin Iğdır yolunda ölümünün ardından Doğu Anadolu’daki göçmen trafiği bir kez daha gözler önüne geldi. Çoğu Afgan yüzlerce kaçak göçmen günler süren yolculuğun ardından aç, susuz Türkiye’ye geliyor.
3.04.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İnsan Kaçakçıları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki insan kaçakçıları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.