İl

İl

Son dakika il haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan il ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını il haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İl

haberleri sayfasında son dakika yaşanan il gelişmeleri de dahil olmak üzere 61.461 il haberi bulunmuştur. Tüm il haberleri aşağıda listelenmiştir.
Otobüs, minibüs, taksi, scooter, bisiklet, motosiklet hepsini kapsıyor! 81 ile gönderildi! Yeni dönem
Otobüs, minibüs, taksi, scooter, bisiklet, motosiklet hepsini kapsıyor! 81 ile gönderildi! Yeni dönemOtobüs, minibüs, taksi, scooter, bisiklet, motosiklet kullanan herkesi ilgilendiriyor. 81 ile yazı gönderildi. Trafikte hem taşıtlara hem yolculara yeni kurallar geldi. Olası sert frenlerde, kazalarda bebek ve çocukların anne kucağından fırlamasına karşı minibüs, otobüs ve taksilerde “çocuk bağlama sistemleri” zorunlu oldu. Otobüs ve minibüslerde tüm yolcular emniyet kemeri takmadan harekete izin verilmeyecek. Kemer takmayan yolcular polise bildirilecek. Gece motosiklet, bisiklet ve scooter kullanırken ‘reflektif yelek’ giyilecek.
18.08.2022Gündem
18 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller güncel liste! Hangi illere yattı? E-devlet 18 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller sorgulama ekranı
18 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller güncel liste! Hangi illere yattı? E-devlet 18 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller sorgulama ekranı18 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller listesi güncel! Evde bakım maaşı yatan iller 18 Ağustos 2022 listesi sorgulanıyor. 18 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller için araştırmalar yoğunlaştı. Evde bakım parası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evinde bakıma muhtaç, ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylere bakan kişilere veriyor. Evde bakım maaşı alanlar ağustos ayında yatırılacak evde bakım parası hakkındaki aramalarını yoğunlaştırdı. Peki, 18 Ağustos evde bakım parası yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller 18 Ağustos 2022 listesi belli oldu mu? 18 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller…
18.08.2022Ekonomi
Siyanürden 1200 kat daha zehirli, izinsiz yakalamanın cezası 16 bin lira...
Siyanürden 1200 kat daha zehirli, izinsiz yakalamanın cezası 16 bin lira...Akdeniz ve Ege Denizi'nde görülen, ekosistem, balıkçılık ve insan sağlığı açısından büyük tehdit oluşturan balon balıkları ile mücadelede, Tarım ve Orman Bakanlığı'nca bu yıl satın alınacak miktarın 1 milyon 250 bin olduğu açıklandı. Antalya Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Asım Karabulut, "Bu türü ne kadar çok temizleyebilirsek, habitattan daha iyi bir mücadele yapmış olacağız" dedi.
18.08.2022Ekonomi
Kuşadası’nda 114 düzensiz göçmen kurtarıldı
Kuşadası’nda 114 düzensiz göçmen kurtarıldıAydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında, Yunan unsurları tarafından can salları ile Türk kara sularına geri itilen 114 göçmen kurtarıldı.
18.08.2022Yaşam
Kuşadasında 114 düzensiz göçmen kurtarıldı
Kuşadasında 114 düzensiz göçmen kurtarıldıAydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında, Yunan unsurları tarafından can salları ile Türk kara sularına geri itilen 114 göçmen kurtarıldı.
18.08.2022Gündem
Bakan Kurum, Zeytinburnu’nda esnafı ziyareti etti, vatandaşlara aşure dağıttı
Bakan Kurum, Zeytinburnu’nda esnafı ziyareti etti, vatandaşlara aşure dağıttıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Zeytinburnu’nda esnaf ziyareti gerçekleştirdi, vatandaşlara aşure dağıttı.
17.08.2022Gündem
Bakan Özer duyurdu! 2,5 milyar liralık yatırım geliyor
Bakan Özer duyurdu! 2,5 milyar liralık yatırım geliyorMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Van'da 2022 yılında eğitim yatırımları için kullanılacak bütçenin yaklaşık 2,5 milyar liraya çıkarıldığının müjdesini açıkladı.
17.08.2022Eğitim
AK Partililerden Ümit Özdağ'a: Sizi üye yapalım
AK Partililerden Ümit Özdağ'a: Sizi üye yapalımZafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Samsun’da esnaf ziyareti sırasına AK Parti İlkadım İlçe Başkanlığı’nın standına uğradı. AK Parti'liler Özdağ'a "Sizi üye yapalım" teklifinde bulundu, yaşanan ilginç diyaloglar çevredekilere kahkaha attırdı.
17.08.2022Siyaset
Bakan Özer açıkladı! 3 bin tane yapılacak, 2022'nin sonuna kadar...
Bakan Özer açıkladı! 3 bin tane yapılacak, 2022'nin sonuna kadar...Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 3 bin tane anaokulunu tüm Türkiye'ye kazandıracağız. Şu an itibarıyla yani bu proje kapsamında bin 110 adet bağımsız anaokulu hizmete alındı. Süreç çok başarılı bir şekilde devam ediyor. Biz bu projeyi başlatırken Türkiye'de 2 bin 872 tane bağımsız anaokulu vardı. Biz bir yılda mevcut anaokullarına çok daha fazla anaokulunu Türkiye'ye kazandırmak için yola çıktık ve bunun yaklaşık 3'te 1'lik miktarını bitirdik. Şu anda planlamalar takvimini öncesinde ilerliyor. Bütçe ile ilgili hiçbir sıkıntımız yok. İnşallah 2022'nin sonuna kadar ülkemize 3 bin tane yeni anaokulu kazandıracağız” dedi.
17.08.2022Eğitim
2. il dışı atama yapılacak mı, ek il dışı atama olacak mı?
2. il dışı atama yapılacak mı, ek il dışı atama olacak mı?2.il dışı olacak mı, ek il dışı atama yapılacak mı? Öğretmenlerin 2022 il dışı yer değiştirmelerinin yapılmasının ardından açılan kontenjanların yetersizliği, 2. il dışı atama istiyor.
17.08.2022Memur
Kuşadası'nda 27 kaçak göçmen yakalandı
Kuşadası'nda 27 kaçak göçmen yakalandıAydın'ın Kuşadası ilçesinde, Sahil Güvenlik Ekipleri tarafından, gece yarısı lastik bot içerisinde 27 kaçak göçmen yakalandı.
17.08.2022Yaşam
Aile Diş Hekimliği uygulaması ne zaman başlıyor? Aile Diş Hekimliği hangi illerde başlıyor?
Aile Diş Hekimliği uygulaması ne zaman başlıyor? Aile Diş Hekimliği hangi illerde başlıyor? Sağlık Bakanlığı duyurdu! Aile Diş Hekimliği uygulaması başlıyor. Koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetleri genişletiliyor. Aile diş hekimliği uygulaması pilot illerde başlatılıyor. Peki, Aile Diş Hekimliği uygulaması ne zaman başlıyor? Aile Diş Hekimliği hangi illerde başlıyor? İşte Aile Diş Hekimliği uygulaması ile ilgili detaylar…
17.08.2022Sağlık
Av dönemi 20 Ağustos’ta başlıyor! Kurallar açıklandı
Av dönemi 20 Ağustos’ta başlıyor! Kurallar açıklandıTürkiye’de 2022-2023 av dönemi 20 Ağustos'ta başlayacak. Alınan karar uyarınca çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecek.
17.08.2022Ekonomi
Kira destek yardımı artıyor! Bakan Kurum, yeni konut kampanyasını açıkladı
Kira destek yardımı artıyor! Bakan Kurum, yeni konut kampanyasını açıkladıKira destek yardımı artıyor. Bakan Kurum, yeni konut kampanyasını açıkladı. Marmara Depremi'nin 23. yılında İstanbul'da açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum; yeni bir konut kampanyası başlatacaklarını duyurdu. Kentsel dönüşümde kira desteğinin artacağını açıklayan Kurum, kampanyaya ilişkin ayrıntıları da paylaştı.
17.08.2022Ekonomi
Güncel! 17 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller listesi! Hangi illere yattı? E devlet evde bakım maaşı yatan iller 17 Ağustos 2022 sorgulama ekranı
Güncel! 17 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller listesi! Hangi illere yattı? E devlet evde bakım maaşı yatan iller 17 Ağustos 2022 sorgulama ekranıEvde bakım maaşı yatan iller 17 Ağustos 2022 listesi sorgulanıyor. 17 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller için araştırmalar yoğunlaştı. Evde bakım parası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evinde bakıma muhtaç, ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylere bakan kişilere veriyor. Evde bakım maaşı alanlar haziran ayında yatırılacak evde bakım parası hakkındaki aramalarını yoğunlaştırdı. Peki, 17 Ağustos evde bakım parası yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller 17 Ağustos 2022 listesi belli oldu mu? 17 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller…
17.08.2022Ekonomi
Uludere’de baraj gölünde kaybolmuştu! Enver’in cesedi bulundu
Uludere’de baraj gölünde kaybolmuştu! Enver’in cesedi bulunduŞırnak'ın Uludere ilçesinde, dün arkadaşlarıyla Musa Tepe Baraj Gölü’nde yüzerken kaybolan Enver Baykır'ın (16) ekipler tarafından cansız bedenine ulaşıldı.
17.08.2022Yaşam
2 öğretmene 'Cem Muhammet' incelemesi
2 öğretmene 'Cem Muhammet' incelemesiBursa'da çöp evde bulunan Cem Muhammet A.'nın (9) Antalya'nın Aksu ilçesindeki ilkokulda olan kaydının, komşularının 'Yurt dışında yaşıyor' beyanıyla tutulan tutanakla 'pasif öğrenci' konumuna getirildiği ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı, tutanağı tutan öğretmenler P.B. ve N.A.'nın ifadelerinin alınıp, inceleme yapılması için müfettiş görevlendirdi.
17.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubu esnafa ulaştırıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubu esnafa ulaştırıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin kuruluşunun 21. Yıl dönümü nedeniyle kaleme aldığı mektup Adıyaman teşkilatı tarafından esnaflara ulaştırıldı.
17.08.2022Siyaset
17 Ağustos depremi mesajları resimli sözler! Anlamlı, kısa, duygulu 17 Ağustos Gölcük depremi anma mesajları, sözleri ve görselleri!
17 Ağustos depremi mesajları resimli sözler! Anlamlı, kısa, duygulu 17 Ağustos Gölcük depremi anma mesajları, sözleri ve görselleri!17 Ağustos 1999 depremi mesajları ve sözleri, günün anlam önemine istinaden en çok aranan konu başlıklarından biri oldu. 23 yıl önce meydana gelen Marmara Depremi sadece Yalova'yı değil tüm Marmara'yı etkileyerek binlerce kişinin ölmesine, evsiz kalmasına neden oldu. Türkiye tarihinin en büyük depremlerinden biri olan 17 Ağustos Marmara Depremi 1999 yılında 03.02’de meydana gelerek vatandaşı uykusunda yakaladı. Bizde depremde ölenleri anmak, deprem konusunda farkındalık oluşturmak için Anlamlı, kısa, duygulu 17 Ağustos 1999 Gölcük depremi anma mesajları, sözleri ve görselleri derledik. İşte 17 Ağustos depremi sözleri ve resimli mesajlar…
17.08.2022Gündem
Rize’de "şifalı" diye içilen su zehir çıktı
Rize’de "şifalı" diye içilen su zehir çıktıRize'de yıllardır şifalı diye içilen Andon ılıca suyunun arsenik oranı 27 kat fazla çıktı.
17.08.2022Yaşam
Genç kızlara taşıyıcı annelik tuzağı! Bakanlığa yapılan ihbar skandalı ortaya çıkardı
Genç kızlara taşıyıcı annelik tuzağı! Bakanlığa yapılan ihbar skandalı ortaya çıkardıİstanbul Etiler'deki bir tüp bebek merkezi akılalmaz bir skandala karıştı. İstanbul'da kimsesiz veya maddi durumu kötü olan kız çocuklarına buradaki kişiler vasıtasıyla ulaşıldığı ve anlaşma sonrası kız çocuklarının tüm masraflarının karşılanıp taşıyıcı annelik için önce yumurta büyütme tedavisine başladıkları ardından ise tedavi için kızları KKTC veya Gürcistan'a gönderdikleri iddia edildi.
17.08.2022Gündem
Türkiye'de saat 03.02'de hayat durdu! 17 Ağustos Büyük Marmara depreminin 23. yıl dönümü...
Türkiye'de saat 03.02'de hayat durdu! 17 Ağustos Büyük Marmara depreminin 23. yıl dönümü...Büyük Marmara depreminin 23. yıl dönümü. 1999 yılının 16 Ağustos'u 17 Ağustos'a bağlayan gece meydana gelen Deprem, Kuzey Anadolu Fay Zonu'nun batı bölümünde 45 saniye sürerek büyük bir felakete neden olmuştu. Resmi rakamlara göre 23 yıl önceki sarsıntıda; 17 binden fazla kişi hayatını kaybetti ve 100 binlerce kişi evsiz kaldı. Üzerinden onca yıl geçmesine rağmen de acılar hâlâ tazeliğini koruyor.
17.08.2022Gündem
Marmara Depremi'nde hayatını kaybedenler anıldı! Bakan Soylu: Tedbir almak en büyük sorumluluğumuz
Marmara Depremi'nde hayatını kaybedenler anıldı! Bakan Soylu: Tedbir almak en büyük sorumluluğumuz17 Ağustos 1999 büyük Marmara Depremi'nin merkez üssü Gölcük'te, deprem şehitlerini anma etkinliğe katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bütün hazırlıklarımızı İstanbul'da yaşanabilecek, 7.5'lik deprem üzerinden yapıyoruz. Zamanını bilmiyoruz ama tedbir almak bizim en büyük sorumluluğumuzdur" dedi.
17.08.2022Gündem
EGM'den 81 ile 'bekçi' genelgesi: Gündüz görev almayacaklar!
EGM'den 81 ile 'bekçi' genelgesi: Gündüz görev almayacaklar!Emniyet Genel Müdürlüğü, Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile ilgili düzenlemeler yaptı. Yapılan yeni düzenlemeler 81 il emniyet müdürlüğüne bildirildi. Düzenlemeye göre, bekçilerle ilgili "Emniyet Genel Müdürlüğü'nden uygun görüş alan iller dahil 81 ilin mülki amirliklerden aldıkları 'gündüz çalışma olurları' sonlandırılmıştır. Böylece Çarşı ve Mahalle Bekçileri gündüz saatleri içerisinde görev yapamayacak." denildi.
16.08.2022Gündem
Bakan Soylu'dan Kanal D Haber'e önemli açıklamalar: Biz depremi unutabiliriz ama deprem bizi unutmaz
Bakan Soylu'dan Kanal D Haber'e önemli açıklamalar: Biz depremi unutabiliriz ama deprem bizi unutmazİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal D Ana Haber'de 17 Ağustos depreminin yıl dönümü öncesi 'İstanbul depreme hazır mı?' sorusunu yanıtladı. Bakan Soylu depremle ilgili yaptığı açıklamada, "Ne unutabilmek ne de hazırlıksız yakalanmak mümkün" ifadelerini kullandı.
16.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İl ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki il haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.