Hayvan

Hayvan

Son dakika hayvan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hayvan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hayvan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hayvan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hayvan gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.918 hayvan haberi bulunmuştur. Tüm hayvan haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gaziantep'te Kurban Bayramı'ında 700 personel sahada olacak
Gaziantep'te Kurban Bayramı'ında 700 personel sahada olacak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince şehrin düzenini ve temizliğini sağlamak amacıyla geniş kapsamlı bir koordinasyon planı hazırladı. Bu plan kapsamında yaklaşık 700 personel görev yapacak.
14.06.2024 Gaziantep
Adana Büyükşehir İtfaiyesinden miniklere serinleten sürpriz! Sevinçlerine ortak oldular
Adana Büyükşehir İtfaiyesinden miniklere serinleten sürpriz! Sevinçlerine ortak oldular Yıl boyu öğrencilere çeşitli eğitimler veren Adana Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı, Tabipler Odası Ortaokulu öğrencilerini yılın son eğitim ve öğretim gününde hem serinletti hem eğlendirdi.
14.06.2024 Adana
Şahinbey’de kurban satış ve kesim yerleri belirlendi
Şahinbey’de kurban satış ve kesim yerleri belirlendi Gaziantep'te Kurban Bayramı’nda vatandaşların sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurbanlarını kesmeleri için kurban kesim ve satış noktaları belirledi.
13.06.2024 Gaziantep
Et ve Süt Kurumu'ndan asılsız iddialara ilişkin açıklama
Et ve Süt Kurumu'ndan asılsız iddialara ilişkin açıklama Et ve Süt Kurumu'ndan (ESK) yapılan açıklamada, “Bazı sosyal medya organlarında etlerin analizleri ve muayene kabulleri yapılmadan parasının peşin ödendiğine ilişkin iddiaların tamamı asılsızdır” denildi.
13.06.2024 Gündem
Adana'da kaldırımda kurban kesen kasaba ceza!
Adana'da kaldırımda kurban kesen kasaba ceza! Adana’da kaldırımda küçükbaş hayvan kesen kasaba 148 bin 997 TL para cezası kesilirken işyeri de mühürlendi.
12.06.2024 Adana
Bağışlar planları değiştirdi, kurbanlıklar pazarda kaldı
Bağışlar planları değiştirdi, kurbanlıklar pazarda kaldı Yurt dışı ve yurt içi kurban bağışlarının piyasaya göre uygun olması Sivas'ta hayvan pazarındaki hareketliliği azalttı. Bazı besiciler pazarın açılmasının ardından yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen siftah dahi yapamadıklarını söyledi.
10.06.2024 Ekonomi
Şanlıurfa'da 'kuduz' karantinasına alınan mahallede arbede; 3 gözaltı
Şanlıurfa'da 'kuduz' karantinasına alınan mahallede arbede; 3 gözaltı Şanlıurfa'da sokak köpeklerinin toplatılmasına tepki gösteren hayvan hakları savunucuları, karantina altındaki Batıkent Mahallesi'nin muhtarlığı önünde eylem yapıp, muhtarlık binasına 'Dikkat, kuduz risk bölgesi' yazılı tabelayı astı. Bu sırada mahalle sakinleri ile hayvan hakları savunucuları arasında arbede çıktı, 3 kişi gözaltına alındı.
10.06.2024 Gündem
Van'da sağanak sele neden oldu; 52 hayvan öldü, 10 ev ile ahır hasar gördü
Van'da sağanak sele neden oldu; 52 hayvan öldü, 10 ev ile ahır hasar gördü Van'ın Özalp, Saray ve Başkale ilçelerinde sağanak, sele neden oldu. Saray ilçesi Karahisar Mahallesi'nde 10 ev ve ahır hasar görürken, 52 büyük ve küçükbaş öldü. Özalp ve Başkale ilçelerindeki kırsal mahallelerde ise dereler taşınca bazı evlerin bahçelerini su bastı, tarım alanları zarar gördü.
10.06.2024 Gündem
Adana'da 14 bin büyükbaş, 136 bin büyükbaş kurbanlık satışa sunuldu
Adana'da 14 bin büyükbaş, 136 bin büyükbaş kurbanlık satışa sunuldu Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle il genelinde gereken tedbirlerin alındığını belirterek, "Adana'da büyükbaş hayvan varlığını 14 bin, küçükbaş sayısını ise 136 bin 500 olarak tespit ettik" dedi.
9.06.2024 Adana
5,9 milyar liralık tarımsal destekleme ödemeleri başladı
5,9 milyar liralık tarımsal destekleme ödemeleri başladı Tarım ve Orman Bakanlığı, 5 milyar 93 milyon 213 bin lira tarımsal destekleme ödemesinin, çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını açıkladı.
8.06.2024 Ekonomi
Kurbanda 1 hisseye 2 kişi girebilir mi? Kurban hissesine kaç kişi girebilir, kurbanda bir hisse ikiye bölünür mü, kurbanda bir hisseye iki kişi ortak olabilir mi?
Kurbanda 1 hisseye 2 kişi girebilir mi? Kurban hissesine kaç kişi girebilir, kurbanda bir hisse ikiye bölünür mü, kurbanda bir hisseye iki kişi ortak olabilir mi? Bir hisse kurbana iki kişi ortak olabilir mi? Kurban Bayramı için az bir süre kaldı. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar Diyanet açıklamalarını yakından takip ediyor. İslam’ın 5 şartından biri olan kurban kesimi tüm Müslümanlara farz kılınmış ve kurban ibadeti ortak olarak da gerçekleştirilebilir. Bu kapsamda “Kurbanda 1 hisseye 2 kişi girebilir mi, kurbanda bir hisse ikiye bölünür mü, kurbanda bir hisseye iki kişi ortak olabilir mi?” sorularına yanıt aranıyor.
7.06.2024 Gündem
Adana'da kurbanlıklar satışa çıktı! Pazarlıklar hızlı başladı
Adana'da kurbanlıklar satışa çıktı! Pazarlıklar hızlı başladı Adana'da kurbanlıklar satılmaya başlandı. Satıcılar, vatandaşları kurban alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyardı.
9.06.2024 Adana
İstanbul'da bayram hazırlıkları tamamlandı! Toplu taşıma ücretsiz olacak mı?
İstanbul'da bayram hazırlıkları tamamlandı! Toplu taşıma ücretsiz olacak mı? İstanbul'da Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Bayram süresince kişileştirilmiş İstanbulkart sahiplerine toplu ulaşım ücretsiz olacak. Kaçan kurbanlıklar için 'Boğa Yakalama Tim'i kurulurken İBB'ye ait 5 tesiste kurban satış ve kesim hizmeti verilecek.
5.06.2024 Gündem
Bu yöntemle bıçaklar jilet gibi keskinleşiyor; Kurban bayramı öncesi evde bıçak bilemeye 3 malzeme yetiyor! Biraz dökün patatesle ovun!
Bu yöntemle bıçaklar jilet gibi keskinleşiyor; Kurban bayramı öncesi evde bıçak bilemeye 3 malzeme yetiyor! Biraz dökün patatesle ovun! Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Bu yıl 16 Haziran'da başlayacak kurban bayramında küçükbaş ve büyükbaş hayvan pazarları da kurulmaya başlandı. Kurban kesecek vatandaşlar için de önemli işlerden birisi de evdeki bıçaklar oluyor. Uzun süredir kullanılmayan bıçaklar bilenmek için kasaplara gönderiliyor. Ancak bu tüyoyla evde jilet gibi keskin bıçaklar hazırlanıyor.
5.06.2024 Yaşam
Özlem Tekin önce İstanbul'u sonra Bodrum'u terk etti, kayıplara karıştı
Özlem Tekin önce İstanbul'u sonra Bodrum'u terk etti, kayıplara karıştı Yıllar önce müziğe ara veren Özlem Tekin, Milas’ta köy hayatı sürmeye başlamıştı. Gün boyu şalvar ve terlikle dolaşan şarkıcı, şehirden uzakta köpekleriyle yaşıyor, yetiştirdiği sebze ve meyveleriyle ilgileniyor, küçükbaş hayvan besliyordu.Bodrum'u da terk eden Özlem Tekin'in nerede olduğu merak konusu oldu.
5.06.2024 Magazin
Bursa'da orman yangını! Müdahale sürüyor
Bursa'da orman yangını! Müdahale sürüyor Bursa’nın Orhaneli ilçesinde orman yangını çıktı. Çam ağaçlarının yer aldığı ormanda çıkan yangına karadan ve 6 helikopter ile 4 uçakla havadan müdahale ediliyor.
4.06.2024 Gündem
Sokak köpekleri tavuk ve horozları telef etti
Sokak köpekleri tavuk ve horozları telef etti Hatay'ın İskenderun ilçesinde barınaktan kaçan sokak köpeklerinin saldırısı sonucu Mahmut Öğütçü'nün 60 adet tavuk ve horozu telef oldu. İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, tavukları satarak geçimini sağlayan Öğütçü'nün mağduriyetinin giderildiğini açıklayıp, sokak canlıları için yeni barınak yapacaklarını söyledi.
4.06.2024 Gündem
Saldırgan köpek 6 haftalık bebeklerini parçaladı!  Barınakta da rahat durmadı: Dehşet verici anlarda kıpırdamadı bile: "O ana kadar hiç saldırganlığı olmamıştı"
Saldırgan köpek 6 haftalık bebeklerini parçaladı! Barınakta da rahat durmadı: Dehşet verici anlarda kıpırdamadı bile: "O ana kadar hiç saldırganlığı olmamıştı" Yeni dünyaya gelen bebeklerin evcil hayvanlarla olan ilişkileri sosyal medyada çoğu kez insanları güldürür. Ancak bu kez farklı oldu. 6 haftalık bebeklerini köpek tarafından parçalanmış olarak bulan aile şok yaşadı.
2.06.2024 Yaşam
Kestiği koyunun kanı ve dışkısıyla nehri kirleten şahsa ceza
Kestiği koyunun kanı ve dışkısıyla nehri kirleten şahsa ceza Adana'da, sulama kanalı kenarında koyun kesen, kanı ve dışkısı ile suyu kirleten Ziver A. (44), yakalandı. Ziver A.'ya toplam 74 bin 120 TL ceza kesildi.
1.06.2024 Adana
Kurban Bayramı öncesi gıdalarda 'salmonella' bakterisi uyarısı: mikroskopta bile görnümüyor!
Kurban Bayramı öncesi gıdalarda 'salmonella' bakterisi uyarısı: mikroskopta bile görnümüyor! Yaz aylarının gelmesiyle, gıdalardan ve içme suyundan bulaşan 'salmonella' bakterisi, çeşitli enfeksiyonlara ve salgınlara neden oluyor. Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Kurban Bayramı da geliyor, en büyük önerim aldığınız kurbanda 'salmonella' varmış gibi düşünün. Kestikten sonra mutlaka el temizliğine dikkat etmek lazım. Kullanılan aletleri hemen temizlemek lazım" dedi.
31.05.2024 Gündem
Başıboş köpek sürüleri dehşet saçtı, onlarca hayvan telef oldu
Başıboş köpek sürüleri dehşet saçtı, onlarca hayvan telef oldu Kahramanmaraş’ta başıboş köpek sürüsü, saldırdığı çiftlikte 40 koyun, 55 kaz ve 150 tavuğu telef etti. Köpeklerin saldırısı ile 12 koyunun da yaralandığını söyleyen çiftçi, yetkililerden yardım istedi.
31.05.2024 Gündem
Gaziantep’te belirlenen yerler dışında kurban satışına izin yok! Halk birinci öncelik
Gaziantep’te belirlenen yerler dışında kurban satışına izin yok! Halk birinci öncelik Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde denetimleri sıklaştırdı. Ekipler, kent içerisinde bulunan hayvan barınakları, ahırları ve besihaneler hakkında alınan encümen kararı kapsamında yerleşim yerlerinde kurban satışı için hazırlık yapan yerleri tek tek tespit ederek mühürlemeye devam ediyor.
2.06.2024 Gaziantep
Samanlık yangınında 15 büyükbaş hayvan telef oldu
Samanlık yangınında 15 büyükbaş hayvan telef oldu Adana’nın Kozan ilçesinde samanlık yangınında 15 büyükbaş hayvan telef oldu.
30.05.2024 Adana
1 kişiyi ısıran köpek kuduz çıktı, mahalle 6 ay karantinaya alındı
1 kişiyi ısıran köpek kuduz çıktı, mahalle 6 ay karantinaya alındı Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir kişiyi ısıran köpeğin kuduz olduğu ortaya çıkınca Yolbaşı Mahallesi 6 ay süreyle karantinaya alındı.
29.05.2024 Gaziantep
Bakan Tunç: Hayvan hakları ile ilgili taslak metin Meclis’e ulaştı
Bakan Tunç: Hayvan hakları ile ilgili taslak metin Meclis’e ulaştı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sokak hayvanları düzenlemesi ile ilgili olarak, "Hayvanları korumada kararlıyız. Hayvan hakları ile ilgili taslak metin Meclis’e ulaştı, tartışılacak" açıklamasında bulundu.
29.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hayvan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hayvan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.