Gübre Desteği

Gübre Desteği

Son dakika gübre desteği haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan gübre desteği ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını gübre desteği haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Gübre Desteği

haberleri sayfasında son dakika yaşanan gübre desteği gelişmeleri de dahil olmak üzere 229 gübre desteği haberi bulunmuştur. Tüm gübre desteği haberleri aşağıda listelenmiştir.
Çiftçiye büyük müjde! Ödemeler bugün başlıyor!
Çiftçiye büyük müjde! Ödemeler bugün başlıyor!Çiftçi yüz binlerce kişiye müjde geldi! Ödemeler bugün başlıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci "3 milyar 176 milyon 677 bin 292 TL’lik tarımsal destekleme ödemelerine bugün başlıyoruz. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun" dedi.
13.05.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 70...
Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 70...Ayçiçek yağı fiyatlarını düşürmek için seferberlik yaşanıyor. Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle geçtiğimiz birkaç ay yaşanan ayçiçeği sorunu tarihe karışacak. Birçok şehirde belediyeler ve il tarım müdürlükleri seferberlik başlattı. Ayçiçeği üretecek çiftçilere ciddi ayçiçeği tohumu ve gübre desteği veriliyor. Belediyelerden il tarım müdürlüklerine kadar pek çok kuruluş, yüzde 50 ila yüzde 70 arasında değişen hibelerle çiftçilere ayçiçeği tohumu dağıtımı yapıyor. Üretime yönelik destekler sadece tohum desteğiyle de sınırlı değil. Üreticilere aynı zamanda gübre desteği verilen kampanyalar da gerçekleştiriliyor. Kocaeli, Sakarya, Bursa, Konya, Denizli, Samsun başta olmak üzere birçok büyükşehir belediyesi, illerindeki çiftçilerle el ele vererek ayçiçeği üretimini artıracak adımlar atıyor.
23.04.2022Ekonomi
Çiftçiye gübre desteği! 60 dekara kadar destek yapıldı
Çiftçiye gübre desteği! 60 dekara kadar destek yapıldıMerkezefendi Belediyesi’nin destek sağladığı gübre sayesinde ekinlerini eken ve verim alan çiftçilerin yüzü gülüyor.
20.04.2022Ekonomi
Paralar bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor! Açıklama geldi
Paralar bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor! Açıklama geldiDestek ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması! Paralar hesaplara yatırılıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci duyurdu. Tarımsal destek ödemelerine ilişkin Bakan Kirişçi yaptığı açıklamada, "3 milyar 582 milyon 67 bin 553 liralık tarımsal destekleme ödemelerini bugünden itibaren çiftçilerimizin hesaplarına aktarmaya başlıyoruz" dedi.
15.04.2022Ekonomi
Çiftçiye dev destek! Dünyayı solladı
Çiftçiye dev destek! Dünyayı solladıTarımsal hasılada Avrupa birincisi olan Türkiye'nin tarımda kendi kendine yeterlilik oranı da yüzde 136'ya yükselerek rekor kırdı. Bu oran Çin'de yüzde 46, Almanya'da yüzde 78 ve ABD'de yüzde 88 olarak gerçekleşti.
5.04.2022Ekonomi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesiYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Bakan Kirişçi güzel haberi son dakika duyurdu. Destek ödemelerinin yarından itibaren yapılmaya başlanacağı vatandaşlara bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 291 milyon 220 bin 778 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin, yarın çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
24.03.2022Ekonomi
Çiftçiye büyük müjde! Düğmeye basıldı! Gübre ve mazot desteği...
Çiftçiye büyük müjde! Düğmeye basıldı! Gübre ve mazot desteği...Tarım Bakanlığı, çiftçiye verilen 5 ana program ve 64 alt destekte sadeleştirmeye gidiyor. Yeni destekleme modeliyle kafa karışıklığı ortadan kaldırılacak, çiftçi memnuniyeti artacak. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Darcan, "Çiftçiye birçok kalemde destek veriliyor. Ancak bu destekler artık çok sınırlı kalıyor. Farklı farklı destekleri parça parça ödemek yerine en büyük girdisi olan mazot ve gübrenin yüzde 50'si ödenmeli. Ve bu artan maliyetlere göre de revize edilmeli. Çiftçi o zaman rahatlar" diye konuştu.
18.03.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı fiyatlarında artış sonrası hareket geçildi! Buğday, arpa, çavdar, yulaf, gübre için ek ödeme...
Ayçiçek yağı fiyatlarında artış sonrası hareket geçildi! Buğday, arpa, çavdar, yulaf, gübre için ek ödeme...Hükümet harekete geçeti. Temel gıda maddesi içinde yer alan un, ekmek, makarna ile hayvan yeminin ana maddesini oluşturan hububat, baklagiller ile yağlı tohumlarda antrepolardan yurt dışına gönderilme durduruldu. Cumhurbaşkanlığı kararıyla da buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale ürünlerini eken çiftçilere, bu yıla mahsus olmak üzere dekarda 50 lira ek gübre desteği sağlandı.
12.03.2022Ekonomi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesiYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Bakan Kirişçi güzel haberi son dakika duyurdu. Destek ödemelerinin bugünden itibaren yapılmaya başladığı vatandaşlara bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 58 milyon 899 bin 579 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
11.03.2022Ekonomi
Kredi ile ev alanlar, evini kiraya verenler dikkat! Hiç vergi ödemeyebilirsiniz, altın ipucu...
Kredi ile ev alanlar, evini kiraya verenler dikkat! Hiç vergi ödemeyebilirsiniz, altın ipucu...Ev sahibi olan, kredi ile ev alan, evini kiraya veren herkesi ilgilendiriyor. Kira vergisi ile ilgili önemli bir detay ortaya çıktı. Daha az vergi ödeniyor. Yüzde 15 götürü gider indirimini mi yoksa gerçek gider indirimini mi seçmelisiniz, hangisi daha az vergi ödemenizi sağlar? Eğer kiradaki ev için yaptığınız harcama fazlaysa açıklanan vergi ödeme adımlarını takip etmenizde fayda var. Giderlerinizin toplamı 1.5 aylık kira gelirini geçiyorsa mutlaka gerçek gideri seçmelisiniz. Eğer gerçek gider yöntemini seçerseniz yaklaşık 11 maddelik bir gider indirimine gidebilir ve belki de hiç vergi ödemeyebilirsiniz. Peki kiradaki ev için yaptığınız harcamanın fazla olup olmadığını nereden bileceksiniz? İşte Hazır Beyan Sistemi ile kolayca ödenebilen kira vergisinde altın ipucu...
3.03.2022Ekonomi
Kapış kapış satılıyor! Kilosu 15 lira, yoğun ilgi görüyor
Kapış kapış satılıyor! Kilosu 15 lira, yoğun ilgi görüyorKapış kapış satılıyor, yoğun ilgi var! Kilosu 15 liradan alıcı buluyor. Uskumruya benzerliğiyle bilinen kolyoz balığı, Düzce'de tezgahları süslüyor. Kolyoz, lezzetiyle de herkes tarafından rağbet görüyor.
3.03.2022Ekonomi
Enflasyon rakamları açıklandı! Şubat ayında...
Enflasyon rakamları açıklandı! Şubat ayında...Şubat ayı enflasyon rakamları belli oldu. Tüketici fiyatları, şubatta aylık bazda yüzde 4,81 artarken; yıllık enflasyon yüzde 54,44 oldu. Üretici fiyatları ise üç haneye çıkarak geçen yılın aynı ayına göre yüzde 105,01 artış kaydetti.
3.03.2022Ekonomi
Çiftçiye yem bitkisi tohumu ve gübre desteği
Çiftçiye yem bitkisi tohumu ve gübre desteğiKocaeli Büyükşehir Belediyesi çiftçilere, 2000 ton gübre ve 120 ton yem bitkisi tohumu desteği veriyor.
3.03.2022Ekonomi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesiYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Bakan Pakdemirli güzel haberi son dakika duyurdu. Destek ödemelerinin bugünden itibaren yapılmaya başladığı vatandaşlara bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “546 milyon 987 bin 561 liralık tarımsal destek ödemesini çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
25.02.2022Ekonomi
Mazot gübre desteği ne zaman yatacak, hangi tarihte ödenecek? Çiftçilere destek ödemeleri bu yıl ne zaman verilecek?
Mazot gübre desteği ne zaman yatacak, hangi tarihte ödenecek? Çiftçilere destek ödemeleri bu yıl ne zaman verilecek?Mazot gübre desteği ne zaman verilecek? 2022 mazot gübre parasının ödeneceği tarih ile ilgili sorgulamalar arttı. Çiftçilere her yıl verilen mazot gübre desteği ödemeleri geçen yıl ilkbahar döneminde başlamıştı. Bu yılki ödemelerin hangi tarihte yatacağı ise sabırsızlıkla bekleniyor. Peki, Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek, hangi tarihte hesaplara yatacak?
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesiYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Bakan Pakdemirli güzel haberi son dakika duyurdu. Destek ödemelerinin bugünden itibaren yapılmaya başladığı vatandaşlara bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “177 milyon 266 bin 298 liralık tarımsal destekleme ödemesini çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
11.02.2022Ekonomi
Akaryakıt, kredi, fatura desteği! Yarın açıklanıyor
Akaryakıt, kredi, fatura desteği! Yarın açıklanıyorGübre ve mazot desteği, ucuz kredi paketi, elektrik faturası... Kritik gün yarın. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatı verdi. Hükümet harekete geçti. İş dünyasına nefes aldıracak 10 yıl vadeli ucuz kredi paketi hazır. Çiftçilere ise gübre ve mazot desteği yola çıktı. Destek oranının maliyetin yüzde 50'sini bulabileceği belirtiliyor. Bunun yanı sıra yüksek elektrik faturası için de Bakanlık düğmeye bastı. Vatandaşları kapsayacak destek paketi için çalışmalar sürüyor.
11.02.2022Ekonomi
Mazot gübre desteği ne kadar, yattı mı? Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek, TC kimlik numarasına göre ödeme tarihi belli mi?
Mazot gübre desteği ne kadar, yattı mı? Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek, TC kimlik numarasına göre ödeme tarihi belli mi?Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek, ne kadar? Çiftçiler, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen çiftçi destek ödemelerinden biri olan mazot ve gübre desteğinin ne zaman yapılacağını sorguluyor. 2022 yılına ait mazot gübre desteğinin ödeme tarihinin belli olup olmadığı merak ediliyor. Peki, mazot ve gübre desteği yattı mı? Mazot Gübre desteği ne kadar, hesaplara ne zaman yatacak?
Çiftçiye büyük destek yolda! Gübre, mazot, yem...
Çiftçiye büyük destek yolda! Gübre, mazot, yem...Gübre, mazot ve yem desteğiyle ilgili son dakika açıklaması! Çiftçiye büyük destek. Asgari ücret, emekli zamları ile dar gelirli kesimlerin rahatlamasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarım sektörü için de düğmeye bastı. Çiftçinin gübreyi alıp kullanması, ödemesini ürünlerini sattıktan sonra yapması modeli üzerinde duruluyor.
21.01.2022Ekonomi
2 bin 500 lira iade ediliyor! Paraları almak için son gün...
2 bin 500 lira iade ediliyor! Paraları almak için son gün...Yüz binleri çok yakından ilgilendiren karar. 2 bin 500 lira iade edilecek. Paraya almak için son başvuru tarihi 31 Aralık 2021. Çiftçilere ödenen desteklerden kesilen yüzde 4 stopaj vergisinin 2016’ya kadar yani 5 yıl geriye dönük iadesi kararı kapsamında 2 milyon kişiye, faiziyle birlikte yaklaşık 5 milyar liralık ödeme yapılacak. Öte yandan üreticilere ödenecek desteklere ilişkin tebliğ yayınlandı.
23.12.2021Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Bitkisel üretime destekleme ödemesi yapılmasına dair tebliğ Resmi Gazete’de!
Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Bitkisel üretime destekleme ödemesi yapılmasına dair tebliğ Resmi Gazete’de!Tarım ve Orman Bakanlığının Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı. Tebliğde, bitkisel üretimi artırmak, verim ve kaliteyi yükseltmek, üretim maliyetlerinin karşılanmasına katkıda bulunmak, sürdürülebilirliği sağlamak, kayıtlılığı arttırmak ve çevreye duyarlı alternatif tarım tekniklerinin geliştirilmesine yönelik, çiftçilere destekleme yapılmasına ilişkin usul ve esasların belirlendi.
8.12.2021Ekonomi
Tarihte bir ilk! Başkan açıkladı: Yurt dışındaki fiyatlar Türkiye'deki fiyatları geçti
Tarihte bir ilk! Başkan açıkladı: Yurt dışındaki fiyatlar Türkiye'deki fiyatları geçtiTarihte ilk kez oluyor. Başkan resmen açıkladı. Kayseri Pancar ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, "Tarihte ilk defa yurt dışındaki şeker fiyatları, Türkiye’den fazla" dedi.
27.11.2021Ekonomi
Gübre desteği ne kadar oldu? Gübre fiyatları açıklaması…
Gübre desteği ne kadar oldu? Gübre fiyatları açıklaması…Gübre fiyatlarındaki artışa istinaden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bu yıl hasat edilen buğday, arpa, yulaf, çavdar için gübre desteklerini yüzde 25 arttırarak ödeyeceğiz. 2022 üretim yılı için de hububat dahil tüm ürünlerde gübre desteklerini yüzde 100 artırarak ödeyeceğiz" açıklamasını yaptı. Peki, Gübre desteği ne kadar?
Son dakika zam açıklaması! Yüzde 100 artacak, destek ödemeleri...
Son dakika zam açıklaması! Yüzde 100 artacak, destek ödemeleri...Destek ödemelerine zam geliyor. Artış miktarı yüzde 100 olacak. Son dakika zam açıklaması Bakan Pakdemirli'den geldi. Gübre desteği 2022'de yüzde 100 artacak. İşte detaylar...
1.11.2021Ekonomi
Mazot ve gübre desteği 2021 ne zaman ödenecek? Mazot ve gübre desteği sorgulama!
Mazot ve gübre desteği 2021 ne zaman ödenecek? Mazot ve gübre desteği sorgulama!Mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak? Tarım ve Orman Bakanlığı tarafında ödenen destek ödemelerinden biri olan Mazot ve gübre desteği bu ödemeleri hakkında yapılan aramalar arttı. Vatandaşlar ödemelerin ne zaman başlayacağını sorguluyor.

Benzer Haber Etiketleri

Gübre Desteği ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki gübre desteği haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.