Gübre Desteği

Gübre Desteği

Son dakika gübre desteği haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan gübre desteği ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını gübre desteği haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Gübre Desteği

haberleri sayfasında son dakika yaşanan gübre desteği gelişmeleri de dahil olmak üzere 274 gübre desteği haberi bulunmuştur. Tüm gübre desteği haberleri aşağıda listelenmiştir.
Tarımsal destek ödemesi bugün yapılacak
Tarımsal destek ödemesi bugün yapılacakTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 197 milyon 283 bin 150 lira tutarındaki tarımsal destek ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına yatırılacağını duyurdu.
2.06.2023Ekonomi
Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nın üçüncüsü başladı! Bakan Kurum: Tüm imkanlarımızla sahadayız
Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nın üçüncüsü başladı! Bakan Kurum: Tüm imkanlarımızla sahadayızTürkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nın üçüncüsü, bugün saat 15.00’de İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Depremle birlikte 60 gündür yoğun bir şekilde devletimiz tüm imkanlarıyla sahada bu çalışmaları yürütüyor" dedi.
7.04.2023Ekonomi
Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek 2023? Çiftçi mazot gübre desteği ne zaman ödenecek? (Mart ayı Tarım Bakanlığı mazot gübre desteği sorgulama)
Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek 2023? Çiftçi mazot gübre desteği ne zaman ödenecek? (Mart ayı Tarım Bakanlığı mazot gübre desteği sorgulama)Mart ayı mazot gübre desteği ne zaman yatacak, çiftçilere mazot gübre desteği ne zaman ödenecek? Mazot gübre desteği ödemelerin ne zaman hesaplara yatacağı merak ediliyordu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci tarafından yapılan açıklamayla mart ayı mazot gübre desteği ödeme takvimi belli oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçilere tarımsal destekleme ödemeleri devam ederken destekten yararlanan vatandaşlar Mazot ve gübre desteği ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak? Mart ayı mazot gübre desteği sorgulama…
7.04.2023Ekonomi
Çiftçilere tarımsal destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor
Çiftçilere tarımsal destek ödemeleri hesaplara yatırılıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 1 milyar 659 milyon 505 bin 379 lira tutarındaki tarımsal desteğin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını açıkladı.
24.03.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den enflasyon açıklamasıZiraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşmasında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Enflasyonda düşüşlerin devam edeceğini bundan sonraki aylarda da göreceğiz” dedi.
6.01.2023Ekonomi
Mazot Gübre desteği 2022 ne zaman verilecek? Gübre mazot desteği ne kadar?
Mazot Gübre desteği 2022 ne zaman verilecek? Gübre mazot desteği ne kadar? Pamuk ve ayçiçek çiftçisine müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Çiftçilkere verilecek mazot ve gübre destekleme tutarlarını belli oldu. Peki, Mazot Gübre desteği 2022 ne zaman verilecek? Gübre mazot desteği ne kadar? İşte detaylar…
4.12.2022Ekonomi
2022 Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek (Ziraat Bankası), bu ay yattı mı? Tarım ve Orman bakanlığı mazot ve gübre desteği bu ay mı yatacak?
2022 Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek (Ziraat Bankası), bu ay yattı mı? Tarım ve Orman bakanlığı mazot ve gübre desteği bu ay mı yatacak?Tarım ve Orman Bakanlığınca çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan çiftçilere ödenecek olan mazot gübre desteği öne çekildi. Buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale ve çeltik için 2022 üretim yılı tarımsal desteklerinden mazot ve gübre desteği 2022 yılından itibaren erken ödenecek, kara Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki, mazot gübre desteği yattı mı 2022, Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek?
2.11.2022Ekonomi
Mazot ve gübre desteği hesaplara yatıyor! Bakan Kirişci açıkladı
Mazot ve gübre desteği hesaplara yatıyor! Bakan Kirişci açıkladıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, mazot ve gübre desteği ödemelerinin hafta sonuna doğru yapılacağını açıkladı.
26.10.2022Ekonomi
Faizsiz kredi imkanı! Bakan duyurdu
Faizsiz kredi imkanı! Bakan duyurduTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, enflasyonla mücadele döneminde çiftçinin üretmesi için desteklendiğini ve Ziraat Bankası kanalı ile faizsiz kredi imkanı tanındığını belirterek, “25,8 milyar dolar olan 2022 yılı tarımsal desteklerini 2023 yılında 54 milyar dolara çıkarttık" dedi.
25.10.2022Ekonomi
Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Mazot gübre desteği 2022 ne zaman verilecek? İşte e-Devlet şahıs ödemeleri sorgulama ekranı!
Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Mazot gübre desteği 2022 ne zaman verilecek? İşte e-Devlet şahıs ödemeleri sorgulama ekranı!Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Hesaplara yatırılıyor. 91 milyon 433 bin 955 liralık ödemeler çiftçiye veriliyor. Ödeme alan çiftçiler de tarımsal destek ödemelerinin hesaplara yatırılıp yatırılmadığı merak ediliyor. Peki, Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Mazot gübre desteği 2022 ne zaman verilecek? İşte e-Devlet şahıs ödemeleri sorgulama ekranı!
10.10.2022Ekonomi
Bakanlık desteğiyle çeltik üretimi, 1 milyon tona çıktı
Bakanlık desteğiyle çeltik üretimi, 1 milyon tona çıktıTarım ve Orman Bakanlığı'nın yürüttüğü 'kabuğu çıkarılmamış pirinç' olarak adlandırılan çeltikte verim artırma çalışmaları ile üretim, 1 milyon tona ulaştı. Türkiye'de 2002 yılında 60 bin hektar alanda 360 bin ton çeltik üretimi yapılırken, 2021'de bu rakam 129 bin 490 hektar alanda 1 milyon tona (pirinç karşılığı 600 bin ton) yükseldi.
21.09.2022Ekonomi
Destek kararı! Ödeme tarihi 6 ay öne çekildi
Destek kararı! Ödeme tarihi 6 ay öne çekildiDestek ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Ödeme takvimi değişti. Paralar 6 ay erken ödenecek. 2023’ün Mart ayında ödenmesi planlanan 2022 yılı mazot ve gübre desteği ödemelerinin 6 ay öne çekildiğini söyleyen Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Bakanlığımızın aldığı bu kararı yerinde buluyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz; çiftçimizi rahatlatacak ancak çiftçilerimizin üretebilmesi için mazot ve kimyevi gübre fiyatlarının düzenlenmesi gerektiğini de bir kez daha dile getiriyoruz” dedi.
20.09.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: 47 binin üzerinde gazi ile gazi ve şehit yakınımızın kamuda istihdamını sağladık
Bakan Kirişci: 47 binin üzerinde gazi ile gazi ve şehit yakınımızın kamuda istihdamını sağladıkTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 47 binin üzerinde gazi, gazi ve şehit yakınının kamuda istihdamını sağladıklarını, 210 binden fazla gazi ve yakınına ücretsiz seyahat kartı verdiklerini söyledi. Bakan Kirişci, "Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Vatan toprağında özgürce aldığımız her nefeste onlara borçlanıyoruz" dedi.
19.09.2022Ekonomi
Putin: Dışişleri Bakanlığından gübre tedariki çözümünde BM temsilcileriyle çalışmasını rica ediyorum
Putin: Dışişleri Bakanlığından gübre tedariki çözümünde BM temsilcileriyle çalışmasını rica ediyorumRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi üyeleri ile yaptığı toplantıda, "Dışişleri Bakanlığından gübre tedariki çözümünde BM temsilcileriyle çalışmasını rica ediyorum" dedi.
9.09.2022Dünya
Çiftçiye büyük müjde! Ödemeler bugün başlıyor!
Çiftçiye büyük müjde! Ödemeler bugün başlıyor!Çiftçi yüz binlerce kişiye müjde geldi! Ödemeler bugün başlıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci "3 milyar 176 milyon 677 bin 292 TL’lik tarımsal destekleme ödemelerine bugün başlıyoruz. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun" dedi.
13.05.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 70...
Ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 70...Ayçiçek yağı fiyatlarını düşürmek için seferberlik yaşanıyor. Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle geçtiğimiz birkaç ay yaşanan ayçiçeği sorunu tarihe karışacak. Birçok şehirde belediyeler ve il tarım müdürlükleri seferberlik başlattı. Ayçiçeği üretecek çiftçilere ciddi ayçiçeği tohumu ve gübre desteği veriliyor. Belediyelerden il tarım müdürlüklerine kadar pek çok kuruluş, yüzde 50 ila yüzde 70 arasında değişen hibelerle çiftçilere ayçiçeği tohumu dağıtımı yapıyor. Üretime yönelik destekler sadece tohum desteğiyle de sınırlı değil. Üreticilere aynı zamanda gübre desteği verilen kampanyalar da gerçekleştiriliyor. Kocaeli, Sakarya, Bursa, Konya, Denizli, Samsun başta olmak üzere birçok büyükşehir belediyesi, illerindeki çiftçilerle el ele vererek ayçiçeği üretimini artıracak adımlar atıyor.
23.04.2022Ekonomi
Çiftçiye gübre desteği! 60 dekara kadar destek yapıldı
Çiftçiye gübre desteği! 60 dekara kadar destek yapıldıMerkezefendi Belediyesi’nin destek sağladığı gübre sayesinde ekinlerini eken ve verim alan çiftçilerin yüzü gülüyor.
20.04.2022Ekonomi
Paralar bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor! Açıklama geldi
Paralar bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor! Açıklama geldiDestek ödemeleri ile ilgili son dakika açıklaması! Paralar hesaplara yatırılıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci duyurdu. Tarımsal destek ödemelerine ilişkin Bakan Kirişçi yaptığı açıklamada, "3 milyar 582 milyon 67 bin 553 liralık tarımsal destekleme ödemelerini bugünden itibaren çiftçilerimizin hesaplarına aktarmaya başlıyoruz" dedi.
15.04.2022Ekonomi
Çiftçiye dev destek! Dünyayı solladı
Çiftçiye dev destek! Dünyayı solladıTarımsal hasılada Avrupa birincisi olan Türkiye'nin tarımda kendi kendine yeterlilik oranı da yüzde 136'ya yükselerek rekor kırdı. Bu oran Çin'de yüzde 46, Almanya'da yüzde 78 ve ABD'de yüzde 88 olarak gerçekleşti.
5.04.2022Ekonomi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesiYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Bakan Kirişçi güzel haberi son dakika duyurdu. Destek ödemelerinin yarından itibaren yapılmaya başlanacağı vatandaşlara bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 291 milyon 220 bin 778 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin, yarın çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
24.03.2022Ekonomi
Çiftçiye büyük müjde! Düğmeye basıldı! Gübre ve mazot desteği...
Çiftçiye büyük müjde! Düğmeye basıldı! Gübre ve mazot desteği...Tarım Bakanlığı, çiftçiye verilen 5 ana program ve 64 alt destekte sadeleştirmeye gidiyor. Yeni destekleme modeliyle kafa karışıklığı ortadan kaldırılacak, çiftçi memnuniyeti artacak. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Darcan, "Çiftçiye birçok kalemde destek veriliyor. Ancak bu destekler artık çok sınırlı kalıyor. Farklı farklı destekleri parça parça ödemek yerine en büyük girdisi olan mazot ve gübrenin yüzde 50'si ödenmeli. Ve bu artan maliyetlere göre de revize edilmeli. Çiftçi o zaman rahatlar" diye konuştu.
18.03.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı fiyatlarında artış sonrası hareket geçildi! Buğday, arpa, çavdar, yulaf, gübre için ek ödeme...
Ayçiçek yağı fiyatlarında artış sonrası hareket geçildi! Buğday, arpa, çavdar, yulaf, gübre için ek ödeme...Hükümet harekete geçeti. Temel gıda maddesi içinde yer alan un, ekmek, makarna ile hayvan yeminin ana maddesini oluşturan hububat, baklagiller ile yağlı tohumlarda antrepolardan yurt dışına gönderilme durduruldu. Cumhurbaşkanlığı kararıyla da buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale ürünlerini eken çiftçilere, bu yıla mahsus olmak üzere dekarda 50 lira ek gübre desteği sağlandı.
12.03.2022Ekonomi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Resmen açıkladı, ödemelerle ilgili son dakika gelişmesiYüz binlerce kişinin beklediği ödemeler bugün yapılıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Bakan Kirişçi güzel haberi son dakika duyurdu. Destek ödemelerinin bugünden itibaren yapılmaya başladığı vatandaşlara bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 58 milyon 899 bin 579 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
11.03.2022Ekonomi
Kredi ile ev alanlar, evini kiraya verenler dikkat! Hiç vergi ödemeyebilirsiniz, altın ipucu...
Kredi ile ev alanlar, evini kiraya verenler dikkat! Hiç vergi ödemeyebilirsiniz, altın ipucu...Ev sahibi olan, kredi ile ev alan, evini kiraya veren herkesi ilgilendiriyor. Kira vergisi ile ilgili önemli bir detay ortaya çıktı. Daha az vergi ödeniyor. Yüzde 15 götürü gider indirimini mi yoksa gerçek gider indirimini mi seçmelisiniz, hangisi daha az vergi ödemenizi sağlar? Eğer kiradaki ev için yaptığınız harcama fazlaysa açıklanan vergi ödeme adımlarını takip etmenizde fayda var. Giderlerinizin toplamı 1.5 aylık kira gelirini geçiyorsa mutlaka gerçek gideri seçmelisiniz. Eğer gerçek gider yöntemini seçerseniz yaklaşık 11 maddelik bir gider indirimine gidebilir ve belki de hiç vergi ödemeyebilirsiniz. Peki kiradaki ev için yaptığınız harcamanın fazla olup olmadığını nereden bileceksiniz? İşte Hazır Beyan Sistemi ile kolayca ödenebilen kira vergisinde altın ipucu...
3.03.2022Ekonomi
Kapış kapış satılıyor! Kilosu 15 lira, yoğun ilgi görüyor
Kapış kapış satılıyor! Kilosu 15 lira, yoğun ilgi görüyorKapış kapış satılıyor, yoğun ilgi var! Kilosu 15 liradan alıcı buluyor. Uskumruya benzerliğiyle bilinen kolyoz balığı, Düzce'de tezgahları süslüyor. Kolyoz, lezzetiyle de herkes tarafından rağbet görüyor.
3.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Gübre Desteği ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki gübre desteği haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.