Ev Kirası

Ev Kirası

Son dakika ev kirası haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ev kirası ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ev kirası haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ev Kirası

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ev kirası gelişmeleri de dahil olmak üzere 386 ev kirası haberi bulunmuştur. Tüm ev kirası haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Kira fiyatlarında yeni dönem! Zorunlu olacak
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Kira fiyatlarında yeni dönem! Zorunlu olacakEv sahibi ve kiracıları ilgilendiriyor. Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren yeni dönem başlıyor. Hükümet, kiralardaki artışların ardından hem kiracıları hem de ev sahiplerini koruyan düzenleme için harekete geçti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, fahiş kiralara karşı kiracıların haklarını koruyacak düzenlemeler için sektör temsilcilerinden de görüş istedi. Ev kira fiyatlarında fahiş artışı önleyecek bu öneriler içinde dikkat çeken maddeler yer aldı. İşte TOKİ ile ilgili kritik ayrıntının olduğu kira düzenlemesi...
30.05.2022Ekonomi
İllerdeki kira ve konut fiyatları uçuşa geçti! Fiayatlarda o şehir İstanbul'u yakaladı...
İllerdeki kira ve konut fiyatları uçuşa geçti! Fiayatlarda o şehir İstanbul'u yakaladı...Kira fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! Tek tek açıklandı. Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı doğrudan ilgilendiriyor. Uzun süredir kiralardaki fahiş artış vatandaşların ödeme güçlüğü çekmesine neden oluyor. Özellikle büyük şehirlerdeki kira bedelleri asgari ücretle yarışır hale geldi. Mülk sahipleri ise yasal kira artış oranlarını yetersiz bularak ya kiracılarından belirlenen oranların üzerinde kira artışı talep ediyor ya da çeşitli gerekçelerle kiracısını çıkarıp konutunu daha yüksek ücretlerle kiraya vermek istiyor. Kiralık ev arayan kişi sayısı artarken kiralık ev sayısının doğru orantılı olarak artmaması kiralara yapılan fahiş zammın en büyük nedeni. Arz talep arasındaki dengesizliğe, fırsatçı ev sahiplerinin talepleri de eklenince kiralık ev fiyatları katladı. Birçok kiracı şehir merkezine uzak noktalarda ev arayışına girdi. Sadece kiralık ev fiyatları değil satılık konut fiyatları da uçuşa geçti. Pandemide uzaktan çalışma modeline geçiş ilgiyi büyük şehirlerden sahil kentlerine kaydırdı. Tüketicinin talebi sahil kentlerine kayınca hem kiralık ev hem de satılık konut fiyatları bu kentlerde de hızla yükseldi. Sahillerde ev fiyatları İstanbul'la yarışır hale geldi. İstanbul'da ortalama m2 satış fiyatı 12 bin iken, Muğla'da 18 bini geçti. Peki en yüksek kira artışı hangi illerde görüldü? Satılık konut fiyatlarının en fazla arttığı iller hangileri? İşte ev sahibi ve kiracı herkesi çok yakından ilgilendiren konunun detayları…
10.05.2022Ekonomi
Esenyurt’ta dairesini satılığa çıkarttı, çok kişi görmek isteyince ev turunu ücretli yaptı
Esenyurt’ta dairesini satılığa çıkarttı, çok kişi görmek isteyince ev turunu ücretli yaptıEsenyurt’ta evini satmak için bir siteye ilan veren Burak Demir, onlarca vatandaşa ev gezdirip sonuç alamayınca sıra dışı bir yöntem geliştirdi. Evine bakmak için gelenlerden hafta içi 100 TL, hafta sonu ise 150 ücret alan Demir, “Bence herkes evi göstermekten para almalı” diyerek, onlarca vatandaşın yoğun ilgi göstermesine rağmen evini bir türlü satamadığını söyledi.
29.04.2022Haber
Kirada oturan başkan da fiyatlara isyan etti
Kirada oturan başkan da fiyatlara isyan ettiUkrayna- Rusya savaşı sonrası başlayan göçle birlikte Antalya'da kira fiyatları, astronomik rakamlara ulaştı. Kirada oturduğunu belirten Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, "Ev sahibim ne yapacak, ben de bilmiyorum. 3-4 misline çıkan kiralar, şehirde yaşayanlar için risk oluşturmaya başladı. 1+1'ler 13 bin TL aylık, 12 ay kiraya veriliyor" dedi.
22.04.2022Ekonomi
Ev sahiplerine kötü, kiracılara iyi haber! 3 bin lira ve üzeri...
Ev sahiplerine kötü, kiracılara iyi haber! 3 bin lira ve üzeri...Kira fiyatlarındaki artış devam ediyor. Büyükşehirlerde ortalama kiralar asgari ücretle yarışır hale geldi. Birçok mülk sahibi kiracını çıkarmanın yollarını arıyor. Yeni kiracılar ise yüksek kira bedelleri ödemek zorunda kalıyor. Maaşlı olarak çalışanlar gelirlerinin büyük kısmını kira için ayırıyor. 3 bin liranın altında kiralık ev bulmanın mümkün olmaması nedeniyle çalışanlar kazançlarına uygun ev bulanıyor. Bazı ev sahipleri ise yabancı kiracıları tercih ediyor. Ancak ev sahipleri için kötü haber geldi. Bir kişi kiralamak istediği evin aylık kira bedelini ödeme gücüne sahipse mülk sahibi kiracı seçme hakkına sahip değil.
20.04.2022Ekonomi
2022 Nisan ayı kira zam artışı ne kadar oldu? Kira zammında üst limit ne? Kira artışı için düzenleme gelir mi?
2022 Nisan ayı kira zam artışı ne kadar oldu? Kira zammında üst limit ne? Kira artışı için düzenleme gelir mi? Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte Nisan ayı kira zam artışları da belli oldu. Ev sahipleri en fazla yüzde 29,88 oranında zam yapabilecek. Oran kiracılara göre çok yüksek, ev sahiplerine göre ise çok düşük. Kiralık ev bulunamamasını fırsat bilen bazı ev sahipleri ise kiracılara talep üzerine talep sıralıyor. Peki, Nisan ayı kira zam artışı ne kadar oldu? Kira zammında üst limit ne? Kira artışı için düzenleme gelir mi? Fahiş kira artışı için nereye başvurulur? İşte detaylar...
5.04.2022Ekonomi
Ev sahiplerini yakından ilgilendiren uyarı! Konutta sıfır vergi imkanı, detaylar belli oldu
Ev sahiplerini yakından ilgilendiren uyarı! Konutta sıfır vergi imkanı, detaylar belli olduEv sahiplerini çok yakından ilgilendiren açıklama! Mart ayı itibarıyla başladı, gelir vergisi ve emlak vergisinde kritik detay ortaya çıktı. Artık değişti, 7 bin liranın üzerinde kira geliri elde edenler için zorunlu. Aydınlatma, ısıtma, su ve asansör giderleri, onarım, idare giderleri, sözleşmeye, kanuna veya ilama istinaden ödenen zarar, ziyan ve tazminatlar... Hepsi kira gelirinden düşüyor. 2021 yılı içinde konutunu kiraya vererek gelir elde edenler için beyanname süresi bu ay içinde devam edecek. 2021 yılı içinde 7 bin liranın üzerinde kira geliri elde edenlerin beyanname vermeleri zorunlu. 7 bin lira ve altında kira geliri elde eden ev sahipleri ise beyanname vermeyecek. Dolayısıyla tüm ev sahiplerinin gelirlerinden 7 bin liralık kısım istisna olarak düşülüyor. Uzman isim, beyanname düzenlerken dikkat edilmesi gereken kriterleri tek tek sıraladı.
6.03.2022Ekonomi
Torrent'in sözleşmesi ortaya çıktı! Yarım sezonluk maliyeti bile...
Torrent'in sözleşmesi ortaya çıktı! Yarım sezonluk maliyeti bile...Galatasaray'ın İspanyol teknik direktörü Domenec Torrent'in sözleşmesi ortaya çıktı. 59 yaşındaki çalıştırıcı sarı kırmızılı kulüpten yarım sezon için 225 bin euro kazanacak.
18.01.2022Galatasaray
Ücretlere yüzde 70 zam geldi! Kararı açıkladılar, Ev sahibi, kiracı ve...
Ücretlere yüzde 70 zam geldi! Kararı açıkladılar, Ev sahibi, kiracı ve...Ücretlere yüzde 70 zam geldi. Son dakika kararını peş peşe açıkladılar. Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor. Aidatlara büyük zam geldi. İstanbul’da bazı sitelerde yönetimin aidatlarda yüzde 70’e varan zam yapması vatandaşı isyan ettirdi. Kimi sitelerde istenen aidatlar neredeyse bir ev kirası. Hal böyle olunca vatandaşlar tepkilerini dile getirmeye başladı. Site aidat ücretlerine zamlar neye göre yapılır? Yasal bir sınır var mı? Hangi aidat kalemi ev sahibine ait? Site sakinlerinin hakları neler? İşte aidatlarla ilgili tüm gelişmeler...
16.01.2022Ekonomi
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor! Yüzde 70 zam geldi!
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor! Yüzde 70 zam geldi!Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor. Aidatlara büyük zam geldi. Böylesi görülmedi. İstanbul’da bazı sitelerde yönetimin aidatlarda yüzde 70’e varan zam yapması vatandaşı isyan ettirdi. Kimi sitelerde istenen aidatlar neredeyse bir ev kirası. Hal böyle olunca vatandaşlar tepkilerini dile getirmeye başladı. Site aidat ücretlerine zamlar neye göre yapılır? Yasal bir sınır var mı? Hangi aidat kalemi ev sahibine ait? Site sakinlerinin hakları neler? İşte aidatlarla ilgili tüm gelişmeler...
16.01.2022Ekonomi
Bu acıya yürek dayanmaz! Sinir krizi geçirdi, 3 aylık bebeğin hazin sonu
Bu acıya yürek dayanmaz! Sinir krizi geçirdi, 3 aylık bebeğin hazin sonuAntalya'nın Serik ilçesinde, Beyza Nur Erol'un birlikte yaşadığı Mustafa Gaffar (24) tarafından darbedilerek öldürüldüğü iddia edilen 3 aylık Elif Ada Topçu'nun cenazesi, morgdan alındı. Cenazeyi alırken uzun süre gözyaşı döken Beyza Nur Erol, güçlükle ayakta durabildi.
17.11.2021Ana Sayfa
Asgari ücrete zam 3 bin 500 lira! Milyonları ilgilendiriyor...
Asgari ücrete zam 3 bin 500 lira! Milyonları ilgilendiriyor...Milyonlar merakla asgari ücrete gelecek zammı merakla bekliyor. İlk rakamlar ortaya çıkmaya başladı. Asgari ücretteki net artış aralık sonunda belli olacak. Ancak genel beklenti 3 bin 500 lira civarında yoğunlaşmış durumda. Bu da yüzde 25 zam anlamına geliyor. Bu durumda brüt asgari ücret 4 bin 520 liraya çıkacak. Pazarlığa göre zammın yüzde 30’a çıkması durumunda net asgari ücret 3 bin 672 liraya yükselirse, brüt tutar da 4 bin 820 liraya çıkacak.
Fiyatlara yüzde 100 zam! Artış devam ediyor, 2 yıldan önce düşmeyecek
Fiyatlara yüzde 100 zam! Artış devam ediyor, 2 yıldan önce düşmeyecekFiyat artışlarının önüne geçilemiyor. Birçok kişinin mağduriyet yaşamasına neden oldu. Zam oranları yüzde 100'ün üzerine çıktı. 2 yıldan önce de fiyatlarda düşüş beklenmiyor. Kiralık ev arayan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Konut sıkıntısı devam ediyor. Talep artarken, konut stokunun yetersiz olması fahiş fiyatlara yol açtı. Kiralık evlerde fiyatlar ücretli olarak çalışanların ödeme gücünün üzerine çıkarken pek çok kişi konut kredisi ile ev sahibi olmanın yollarını arıyor. Kamu bankaları tarafından konut kredilerinde faiz indirimine gidilmesi, kiracıları umutlandırdı. Kiracılar için kredi ile ev almak mümkün olacak mı? Kiralık evlerdeki fiyat artışı satılık konutlara da yansıdı. İşte konut sektörü ile ilgili uzmanlardan önemli açıklamalar...
27.10.2021Ekonomi
Sedef hastası Mustafa, iyileşip evlenmek istiyor
Sedef hastası Mustafa, iyileşip evlenmek istiyorAntalya'nın Gazipaşa ilçesinde 25 yıl önce nişanlısından ayrıldıktan sonra başlayan sedef hastalığından dolayı derisini kaplayan pullanma nedeniyle insanların kendisinden kaçmasına üzülen Mustafa Sümbül (45), iyileşip, evlenmek istiyor. Sümbül, "Beni gören kızını vermeyi bırakın, yanıma bile oturmuyor" dedi.
21.10.2021Sağlık
Ev sahibi kiracı milyonları ilgilendiriyor! 3 yıl yasak...
Ev sahibi kiracı milyonları ilgilendiriyor! 3 yıl yasak...Kiracı ve ev sahibi herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Son günlerde hemen hemen herkesin gündeminde yükselen kiralar var. Özellikle büyükşehirlerde kiralar neredeyse iki katına çıktı. Yaşanan bu durum mülk sahipleri ve kiracılar arasında anlaşmazlıklara neden oluyor. Üniversite ve okulların yeniden açılmasıyla kiralık evlere talep patlarken, İstanbul ve Ankara başta birçok kentte kiralık ev sıkıntısı yaşanıyor. Kiralar katlanırken, ev sahipleri de eski kiracılarını çıkarıp, yüksek fiyata evlerini kiralamak istiyor. Kiralık konutu haksız yere tahliye edip başkasına kiraya veren mal sahibi, evden çıkardığı kiracısına en az bir yıllık kira bedelini tazminat olarak ödemek zorunda kalır.Gereksinim sebebiyle kiracının evden tahliyesi halinde, evin, haklı sebepler hariç, üç yıl başkasına kiraya verilmesini yasaklamaktadır. 3 yıl başkasına kiralama yasağı, gereksinim nedeniyle tahliyenin yanında, yeniden inşa ve imar amacıyla tahliyelerde de geçerlidir. Bu durumda mal sahibi konutu üç yıl boyunca kiraya verecekse, eski kiracıya verebilir, başkasına değil.
18.09.2021Ekonomi
Zam yapıldı! Fiyatlar uçuşa geçti, 2 bin 500 liradan başlıyor
Zam yapıldı! Fiyatlar uçuşa geçti, 2 bin 500 liradan başlıyorFiyatlar artıkça arttı. En düşüğü 2 bin 500 lira. Çok sayıda insan mağduriyet yaşıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir gibi kentler fiyat artışının en fazla görüldüğü yerler. Özellikle üniversite öğrencileri için kayıt dönemi olması nedeniyle de fiyatlar daha da artırıldı. Üniversite kayıtlarının başlamasıyla birlikte öğrencileri barınma telaşı sardı. İstanbul'da ev kirası ve yurt fiyatları yapılan zamlar öğrencilerin tepkisine neden oldu. Bazı veliler, "Öğrenci fiyatlar yüzünden mağdur olacak. Aileler bu yüzden kayıt yapmaktan vazgeçebilirler" dedi.
6.09.2021Ekonomi
Verdiği teminatlar ortaya çıktı! 20'den fazla...
Verdiği teminatlar ortaya çıktı! 20'den fazla...Fikret Orman döneminde Beşiktaş'a kiralık olarak gelen Karius'un sözleşme maddeleri şok etti.
6.11.2020Beşiktaş
Sağlığa en ucuz ulaşılan ülke Türkiye
Sağlığa en ucuz ulaşılan ülke TürkiyeTBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Dr. Şenel Yediyıldız, günümüzde Türkiye’nin sağlığa en kolay ve ucuz ulaşabilen bir ülke olduğunu söyledi.
30.11.2019Sağlık
Demet Akalın'ın kızına aldığı oyuncağın fiyatı şaşırttı!
Demet Akalın'ın kızına aldığı oyuncağın fiyatı şaşırttı!Şarkıcı Demet Akalın'ın kızı Hira'ya aldığı oyuncak, sosyal medyada olay oldu.
29.10.2019Magazin
Sözleşme süreleri doldu, şimdi ne olacak? Binlerce öğretmen...
Sözleşme süreleri doldu, şimdi ne olacak? Binlerce öğretmen...MEB’e bağlı okullarda görev yapan 1 milyonu aşkın öğretmenden 103 bini sözleşmeli çalışıyor. 30 Ekim’den sonra 3 yıl olan zorunlu görev süresini dolduran 20 bin öğretmen, şimdi kadro bekliyor. 1 yıl sonra tayin isteme hakkını elde edecek sözleşmeliler, tayin için de beklemek istemiyorlar.
18.10.2019Eğitim
Ödenmeyen aidat evinizi elinizden alabilir
Ödenmeyen aidat evinizi elinizden alabilirApartmanlarda ya da siteler, ortak kullanım alanları, sosyal olanaklar, apartman görevlisi ve güvenlik gibi giderler için her daire, aylık aidat ödemek zorunda. Bu aidatların en önemli gider kalemi ise güvenlik. Bazı sitelerde aidatlar, kışlık ısınma masraflarıyla birleşince adeta ev kirası fiyatına geliyor. Bu nedenle ev alacak ya da kiralayacak olanlar ilk olarak aidatın ne kadar olduğunu soruyor. Ancak apartman ya da site aidatını hafife almamak gerekiyor. Bu aylık zorunlu gideri ödemeyen kat malikleri yani daire sahipleri, evlerinden olabiliyor.
1.10.2019Ekonomi
Eşinin cesedini parçalara ayırıp evde sakladı
Eşinin cesedini parçalara ayırıp evde sakladıMersin'de lojistik firmasında çalışan Mustafa E.'nin, boşanma aşamasındaki bankacı eşi Cemile E.'yi öldürdükten sonra cesedini parçalara ayırmasıyla ilgili yeni detaylar şok etti. Tutuklanan zanlının eşini öldürüp, parçaladıktan sonra bir gece kullanmadıkları bir odada muhafaza ettiği, oğlunu da okuldan alıp eve getirerek birlikte orada kaldıkları ortaya çıktı.
3.12.2018Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Ev Kirası ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ev kirası haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.