Dolandırıcılık Uyarısı

Dolandırıcılık Uyarısı

Son dakika dolandırıcılık uyarısı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan dolandırıcılık uyarısı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını dolandırıcılık uyarısı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Dolandırıcılık Uyarısı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan dolandırıcılık uyarısı gelişmeleri de dahil olmak üzere 100 dolandırıcılık uyarısı haberi bulunmuştur. Tüm dolandırıcılık uyarısı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakanlıktan  sahte banka swift mesajı ile dolandırıcılık uyarısı
Bakanlıktan sahte banka swift mesajı ile dolandırıcılık uyarısıHazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan uyarıda, kendilerini işadamı ve yatırımcı gibi gösteren bazı kişilerin sahte banka swift mesajları üreterek muhataplarını dolandırmaya çalıştıkları belirtildi.
14.12.2021Ekonomi
Valilikten çok önemli 'dolandırıcılık' uyarısı!
Valilikten çok önemli 'dolandırıcılık' uyarısı!Mardin Valiliği, Vali Mahmut Demirtaş, milletvekilleri, kaymakamlar ve özel kalemin ismini kullanarak, dolandırıcılık yapan kişilere karşı vatandaşları uyardı.
3.12.2021Gündem
Akın akın Van'a geliyorlar! Sınır kapısında 'Muhteşem Cuma' yoğunluğu
Akın akın Van'a geliyorlar! Sınır kapısında 'Muhteşem Cuma' yoğunluğuVan'ın Saray ilçesindeki İran’a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı'nda, Black Friday (Muhteşem Cuma) yoğunluğu yaşanıyor. İranlı turistler, ünlü markaların indirimlerinden yararlanmak için Van’a akın ediyor.
25.11.2021Gündem
‘Black Friday’ öncesi siber dolandırıcılık uyarısı
‘Black Friday’ öncesi siber dolandırıcılık uyarısı  Black Friday (Kara Cuma) öncesi vatandaşları siber dolandırıcılığa karşı uyaran ekonomist Rahmi İncekara, “Koronavirüs nedeniyle Black Friday indirimlerinden yararlanmak isteyen tüketiciler, fiziksel mağazalar yerine online alışveriş sitelerini daha fazla ziyaret edecektir. Siber dolandırıcılık konusunda dikkatli olun, tedbiri elden bırakmayın. Alışverişlerde sanal kart kullanımı, maillerin doğruluk kontrollerinin yapılması, güvensiz ağlar ve sahte linklerden uzak durun” dedi.
25.11.2021Ekonomi
Polisten kurban pazarlarında dolandırıcılık uyarısı
Polisten kurban pazarlarında dolandırıcılık uyarısıToplum Destekli Polis Ekipleri kurban pazarlarında satıcılarla konuşarak, dolandırıcılık konularında uyarılarda bulundu.
12.07.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı'ndan 'aşıda dolandırıcılık' uyarısı
Sağlık Bakanlığı'ndan 'aşıda dolandırıcılık' uyarısıSağlık Bakanlığı'nca, bakanlık tarafından gönderilmiş izlenimi verilen 'aşı sıranız geldi' içerikli sahte SMS ile vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığının tespit edildiği belirtilerek, SMS'de yer alan linke tıklanılmaması uyarısında bulunuldu.
23.01.2021Gündem
Emniyet'ten 'aşı' bahanesiyle dolandırıcılık uyarısı
Emniyet'ten 'aşı' bahanesiyle dolandırıcılık uyarısıEmniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, "Sağlık Bakanlığı'ndan arıyoruz, aşıda önceliklisiniz, size kayıt oluşturalım" diyerek dolandırıcılık yapanlara karşı vatandaşları uyardı.
7.12.2020Gündem
Tabletler ne zaman dağıtılacak? MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz tablet başvuru formu!
Tabletler ne zaman dağıtılacak? MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz tablet başvuru formu!Ücretsiz tablet başvuru formu uzaktan eğitim sürecinde bazı belediyelerin tablet dağıtımı için harekete geçmesinin ardından erişime açıldı. Online eğitim ile birlikte bilgisayarı olmayan öğrencilerin derslere erişimini sağlamak amacıyla devletin 500 bin tablet dağıtımı yapacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet verilecek öğrenciler için kriterleri belirlediklerini ve okullar aracılığıyla tabletleri dağıtacaklarını ifade etti. Peki, Tabletler ne zaman dağıtılacak? 500 bin tablet başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz tablet başvuru formu var mı? İşte Devlet tablet dağıtımı 2020 başvuruları ile ilgili bilmeniz gerekenler...
20.10.2020Gündem
Denizli Valiliği'nden dolandırıcılık uyarısı
Denizli Valiliği'nden dolandırıcılık uyarısıDenizli'de, cep ya da ev telefonlarından aranılan vatandaşların, Vali Ali Fuat Atik'in adı kullanılarak, iş bulma vaadiyle dolandırıldıkları ortaya çıktı.
8.08.2020Gündem
Aydın Valiliği'nden telefonla dolandırıcılık uyarısı
Aydın Valiliği'nden telefonla dolandırıcılık uyarısıAydın Valiliği, yardım toplama bahanesiyle yapılan telefon dolandırıcılığı olaylarına karşı uyarıda bulundu.
7.08.2020Gündem
Konut hayali kuranlar dikkat! Bu oyuna sakın gelmeyin...
Konut hayali kuranlar dikkat! Bu oyuna sakın gelmeyin...Bazı emlak ofislerinin e-ticaret platformlarında gerçeği yansıtmayan ve düşük fiyatlı ev ilanı vererek müşterileri aldattığını belirten tüketici dernekleri ve sektör yetkilileri, konut almak isteyenleri "resmi olarak emlak danışmanı vasfı da taşımayan" bu kişilere dolandırılmaması konusunda uyardı.
6.03.2020Ekonomi
Türkiye Bankalar Birliği'nden, sosyal medya dolandırıcılığına karşı kritik uyarı!
Türkiye Bankalar Birliği'nden, sosyal medya dolandırıcılığına karşı kritik uyarı!Türkiye Bankalar Birliği (TBB), dolandırıcılık amaçlı sosyal medya hesapları hakkında güvenlik uyarısında bulundu.
13.02.2020Ekonomi
Valilik uyardı! Dolandırıcılık başladı
Valilik uyardı! Dolandırıcılık başladıOtomotiv şirketi Volkswagen'in Manisa'ya kuracağı fabrikada iş bulma vaadiyle dolandırıcılık olaylarına rastlanmaya başlandı. Manisa Valiliği bu konuyla ilgili olarak vatandaşları uyardı.
15.01.2020Gündem
İBB'den "dolandırıcılık" uyarısı!
İBB'den "dolandırıcılık" uyarısı!İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İnsan Kaynakları Müdürlüğünden, İstanbul'da bazı kişi veya kişilerin, vatandaşları belediyede işe yerleştirmede aracılık yapabileceklerini iddia ederek para topladıkları yönünde bilgiler edinildiği belirtilerek, "Vatandaşlarımızın dolandırıcılık mağduru olmaması için bu tür söylemlere itibar etmemesi gerekmektedir." ifadesi kullanıldı.
7.10.2019Gündem
Uzmanlardan 'oltalama dolandırıcılık' uyarısı
Uzmanlardan 'oltalama dolandırıcılık' uyarısıUzmanlar oltalama dolandırıcılık konusunda vatandaşları uyardı. Bu saldırılardan korunmanın en iyi yolunun, reklam engelleyicileri kullanmak, güvenli olmayan yükleme yapmamak, her gelen elektronik postanın gönderen kişisini kontrol etmek ve bilinmeyen linklere tıklamamak olduğu ifade edildi.
Gelir İdaresi'nden dolandırıcılık uyarısı
Gelir İdaresi'nden dolandırıcılık uyarısıGelir İdaresi Başkanlığı'nca (GİB), dolandırıcılık girişimlerine ilişkin, "Başkanlığımız, vergilendirme işlemlerine yönelik olarak hiçbir şekilde mükelleflerle e-posta yoluyla iletişim kurmamaktadır. Belli numaraları aramaya yönlendirme yapan sahte SMS'ler başkanlığımızca gönderilmemektedir ve bunların kurumumuzla bir ilgisi yoktur." ifadeleri kullanıldı.
20.03.2019Ekonomi
Bakan Soylu'dan "sahte hesaplarla dolandırıcılık" uyarısı
Bakan Soylu'dan "sahte hesaplarla dolandırıcılık" uyarısıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vatandaşları, Twitter'den bankaların "resmi sosyal medya hesabıymış" gibi profil açıp dolandırmaya çalışan şahıslara karşı uyardı. Soylu, kullanıcı güvenliğini göz önünde bulundurmayan Twitter yetkililerine ise tepki gösterdi.
22.01.2019Ekonomi
İstanbul Valiliği'nden "dolandırıcılık" uyarısı
İstanbul Valiliği'nden "dolandırıcılık" uyarısıİstanbul Valiliği, kendilerini "İstanbul Valisi", "vali yardımcısı" veya "özel kalem müdürü" olarak tanıtarak dolandırıcılık yapanlara karşı vatandaşları uyardı.
22.10.2018Gündem
Ticaret Bakanlığından dolandırıcılık uyarısı
Ticaret Bakanlığından dolandırıcılık uyarısıTicaret Bakanlığından yapılan açıklamada "Son zamanlarda bazı vatandaşların, kendilerini bakanlığın 'KOBİ-Kredi Birimi' şeklinde tanıtarak kredi pazarlaması yapan kişilerce dolandırılmaya çalışıldığı tespit edildi. Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olması, anılan ve benzeri telefon numaralarından yapılan aramalara ve taleplere itibar etmemesi gerekmektedir" denildi.
2.08.2018Gündem
Ticaret Bakanlığı'ndan "dolandırıcılık" uyarısı!
Ticaret Bakanlığı'ndan "dolandırıcılık" uyarısı!Ticaret Bakanlığınca, kamu kuruluşlarının adı ve kamu personeline ait unvanlar kullanılarak firmalardan para talep eden dolandırıcılara karşı vatandaşlara uyarıda bulunuldu.
17.07.2018Gündem
Son dakika... Bakan uyardı:Yapı Kayıt Belgesi alırken dolandırılmayın
Son dakika... Bakan uyardı:Yapı Kayıt Belgesi alırken dolandırılmayınÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışı çerçevesinde Yapı Kayıt Belgesi ile ilgili uyarıda bulunarak, "Vatandaşlar bu konuda dolandırıcılara veya kötü niyetli kişilere, 'yetkiliyiz' diye pankart asanlara kulak asmasın, asla inanmasın. Direkt İstanbul'da bürolarımıza, diğer yerlerde bölge ve il müdürlüklerimize, ilçelerde tapu müdürlüklerine başvursunlar" dedi.
11.06.2018Ekonomi
Türkiye Bankalar Birliği'nden dolandırıcılık uyarısı
Türkiye Bankalar Birliği'nden dolandırıcılık uyarısıTürkiye Bankalar Birliği (TBB), SMS ve internet reklamları veya mesajları vasıtasıyla gelen mesajlara itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.
31.05.2018Ekonomi
KOSGEB'ten dolandırıcılık uyarısı
KOSGEB'ten dolandırıcılık uyarısıKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Antalya İl Müdürü Şükrü Mısırlı, bazı kötü niyetli kişilerin KOSGEB projesi hazırlama vaadiyle vatandaşları kandırdığını belirterek, girişimci konuda uyardı.
4.05.2018Ekonomi
‘Dolandırıcılık uyarısı’yla dolandırdılar
‘Dolandırıcılık uyarısı’yla dolandırdılarVatandaşları 0850 432 16 99 numaralı hattan arayarak "Hesabınızdan internet alışverişi yapılmış. Kartınız kopyalanmış olabilir" diyerek kandıran çete, şifreleri ele geçirip yüz binlerce liralık vurgun yaptı. 10 kentte onlarca kişiyi çarpan 6 sahtekarlardan 3'ü tutuklandı.
3.05.2018Gündem
Bakanlıktan 'dolandırıcılık' uyarısı
Bakanlıktan 'dolandırıcılık' uyarısıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, dolandırıcıların, Bakan Arslan adına bazı kurum ve kuruluşlardan para talep ettiği, bu kişilere itibar edilmemesi ve adli mercilere başvurulması uyarısında bulundu.
29.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Dolandırıcılık Uyarısı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki dolandırıcılık uyarısı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.