Değişiklik

Değişiklik

Son dakika değişiklik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan değişiklik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını değişiklik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Değişiklik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan değişiklik gelişmeleri de dahil olmak üzere 25.446 değişiklik haberi bulunmuştur. Tüm değişiklik haberleri aşağıda listelenmiştir.
BES'te yeni dönem! Ev alımında büyük avantaj sağlayacak
BES'te yeni dönem! Ev alımında büyük avantaj sağlayacakBES ile ilgili merak edilen detaylar ortaya çıktı. Bireysel Emeklilik Sistemi'nde sözleşme sonlandırılmadan birikimlerin yüzde 50'sine kadar olan kısmı, konut alımı, evlenme, doğal afet ve eğitim harcamaları için kullanılabilecek. Yapılan önemli değişiklik ile birlikte BES'in cazibesi artar mı? İşte detaylar...
22.09.2023Ekonomi
Arabası olanlar dikkat, resmen değişti! 'Tüketiciler önemli tazminatlarla karşı karşıya kalabilir'
Arabası olanlar dikkat, resmen değişti! 'Tüketiciler önemli tazminatlarla karşı karşıya kalabilir'Arabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren trafik sigortası detayı ortaya çıktı. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, zorunlu trafik sigorta prim teklifi alamayanların azami prim tutarlarına karar vermeye yetkili olacak. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre zorunlu trafik sigortasında teklif alamayanların azami prim tutarları SEDDK tarafından belirlenecek. Peki bu ne demek? Bu değişiklik araç sahiplerini nasıl etkileyecek? İşte detaylar...
20.09.2023Ekonomi
FETÖ’cü psikiyatristin hipnoz ile cinsel istismar oyunu deşifre oldu
FETÖ’cü psikiyatristin hipnoz ile cinsel istismar oyunu deşifre olduKliniğinde 40’a yakın çocuğa ebeveynleri tarafından cinsel tacizde bulunulduğu yönünde rapor hazırlayan FETÖ/ PDY üyesi psikiyatrist Süleyman Salih Zoroğlu deşifre oldu. Düzenbazlığın çocuklara uygulanan hipnozla gerçekleştirildiği tespit edildi.
17.09.2023Yaşam
Galatasaray - Samsunspor  maçında gol yağmuru vardı
Galatasaray - Samsunspor maçında gol yağmuru vardıTrendyol Süper Lig’in 5. haftasında Galatasaray, konuk ettiği Samsunspor’u 4-2 mağlup etti
16.09.2023Galatasaray
Yatırımcılardan Türkiye'ye büyük ilgi! Orta Vadeli Program değiştirdi
Yatırımcılardan Türkiye'ye büyük ilgi! Orta Vadeli Program değiştirdiYabancı yatırımcıda Türkiye rekabeti başladı. Yabancı yatırımcı kur riski az olan alanlara yoğunlaşabilir. Orta Vadeli Program’ın açıklanmasının ardından doğrudan yatırımlarda ve portföy yatırımlarında beklenen yabancı ilgisine ilişkin açıklamalarda bulunan uzmanlar “Altı ay önce Türkiye’ye bakmadıklarını söyleyen yatırımcılar şimdi geri dönüyor. ‘Yeni rakipler gelmeden işimi bitireyim’ diye düşünüyorlar” açıklamasında bulundu.
16.09.2023Ekonomi
Cevdet Yılmaz'dan dar gelirli vatandaşlara vergi müjdesi
Cevdet Yılmaz'dan dar gelirli vatandaşlara vergi müjdesiCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, vergi reformuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cevdet Yılmaz, katıldığı canlı yayın programında vatandaşlara vergi müjdesi verdi. Yılmaz, doğrudan vergilerin artacağına belirterek "Gelir düzeyine göre vergi alınmasını hedefliyoruz" dedi.
16.09.2023Ekonomi
Çalışanların kabusu oluyor! Uzman isimden bel ağrılarıyla ilgili peş peşe uyarılar
Çalışanların kabusu oluyor! Uzman isimden bel ağrılarıyla ilgili peş peşe uyarılarÖzellikle masa başı çalışanlar için uzman isimden uyarılar peş peşe geldi. Çalışma hayatının durağanlığı sebebiyle birçok çalışanın başı bel ağrılarıyla ilgili derde giriyor. Nöroloji ve Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak bel ağrılarının önüne geçilmesi için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.
16.09.2023Sağlık
KYK yurt ödemeleri ne zaman, nasıl yapılır? KYK yurt ödemeleri son gün ne zaman, KYK yurt ücreti ne kadar? KYK yurt ücreti ödeme ve yatırma
KYK yurt ödemeleri ne zaman, nasıl yapılır? KYK yurt ödemeleri son gün ne zaman, KYK yurt ücreti ne kadar? KYK yurt ücreti ödeme ve yatırmaKYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Üniversite tercih sonuçlarının açıklanıp yurt başvurusunda bulunan adaylar, sonuçların açıklanmasıyla KYK yurt ücretlerinin ödemelerine ilişkin araştırmalarda yoğunlaştı. KYK yurtlarında, farklı tipteki odalara ve yataklı sistemlere göre ücretlendirmeler bulunmaktadır. Ancak, bu ücretler her yıl güncellenebilir ve bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir. Peki, KYK yurt ödeme son gün ne zaman, KYK yurt ödemeleri ne zaman başlıyor? Yurt ücreti zamanında ödenmezse ne olur, KYK yurt ödemeleri Ziraat ATM nasıl yatırılır?
15.09.2023Eğitim
15 EYLÜL CUMA HUTBESİ | Cuma Hutbesinin konusu nedir? Cuma Hutbesi 15 Eylül 2023 konusu
15 EYLÜL CUMA HUTBESİ | Cuma Hutbesinin konusu nedir? Cuma Hutbesi 15 Eylül 2023 konusuDiyanet İşleri Başkanlığı, 15 Eylül 2023 Cuma hutbesini yayımladı. Cuma namazı kılacak müminler camilerde okunacak hutbenin konusunu merak ediliyor. İşte Cuma hutbesinin konusu…
14.09.2023Gündem
BES birikimleri teminat gösteriliyor! Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına avantajlı kredi imkanı sunuluyor
BES birikimleri teminat gösteriliyor! Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına avantajlı kredi imkanı sunuluyorBireysel Emeklilik Sistemi, iş hayatında birikim yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Fakat farklı nedenlerden dolayı erken çıkmak isteyenler bulunuyor. Sözleşmeler ise bankadan bankaya değişiklik gösterirken, caymadaki farklılıklar bazı mağduriyetlerin yaşanmasına neden oluyor. Öte yandan Bireysel Emeklilik Sisteminde bulunan katılımcılara avantajlı kredi imkânı tanılıyor.
14.09.2023Ekonomi
AB'den Türkiye ve vize serbestisi açıklaması: Aynen devam
AB'den Türkiye ve vize serbestisi açıklaması: Aynen devamAvrupa Parlamentosu, Türkiye ile ilişkilerin farklı bir formata oturtulmasını istese de bu talebin AB ülkelerinin tamamından destek bulma ihtimali sıfıra yakın.
13.09.2023 Dünya
Anayasa değişikliği için kaç milletvekili imzası gerekir, Anayasa değişikliği nasıl olur? Anayasa değişikliği için gerekli çoğunluk nedir, Anayasa değişikliği teklifi kaç oyla kabul edilir?
Anayasa değişikliği için kaç milletvekili imzası gerekir, Anayasa değişikliği nasıl olur? Anayasa değişikliği için gerekli çoğunluk nedir, Anayasa değişikliği teklifi kaç oyla kabul edilir?1 Ekim’de açılacak TBMM’nin yeni anayasa değişikliğine gidip gitmeyeceği vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Anayasa değişikliği için yeter sayısı sağlandığında ilgili maddeler ve yasalar değiştirilebiliyor. Peki, Anayasa değişikliği için kaç milletvekili imzası gerekir, Anayasa değişikliği nasıl olur? Anayasa değişikliği için gerekli çoğunluk nedir, Anayasa değişikliği teklifi kaç oyla kabul edilir? Anayasa değişikliği şartları nelerdir?
12.09.2023Gündem
Ömer 2. sezon konusu nedir? Ömer yeni sezon oyuncuları değişti mi, kimler var?
Ömer 2. sezon konusu nedir? Ömer yeni sezon oyuncuları değişti mi, kimler var?Ömer 2. sezon oyuncuları hakkında araştırmalar başladı. Star Tv'de yayınlanan ve başrollerinde Selahattin Paşalı, Gökçe Bahadır, Barış Falay gibi isimlerin yer aldığı dizi 11 Eylül Pazartesi akşamı yeni sezona başlıyor. Geçtiğimiz sezon Ömer ve Gamze arasındaki imkansız aşka tanık olmuştuk. Bu sezon hikaye bambaşka bir şekle bürünüyor. Peki oyuncu kadrosunda değişiklik var mı? Ömer 2. sezon konusu nedir? İşte detaylar...
11.09.2023Televizyon
Açık liseye geçiş kaldırıldı mı? Açık lise geçiş şartları 2024 ve tarihleri: Açık liseye kimler geçebilir, açık liseye geçiş neden kaldırıldı?
Açık liseye geçiş kaldırıldı mı? Açık lise geçiş şartları 2024 ve tarihleri: Açık liseye kimler geçebilir, açık liseye geçiş neden kaldırıldı?Açık liseye geçişlerin zorlaşacağı geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar sonrası, açık lise değerlendirmesini de içinde barındıran yönetmelik Resmi Gazete'de yer aldı. Peki, Açık liseye geçiş kaldırıldı mı? Açık lise geçiş şartları 2024 ve tarihleri: Açık liseye kimler geçebilir, açık liseye geçiş neden kaldırıldı?
11.09.2023Eğitim
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına zamda yeni dönem! Büyük değişiklik geliyor, ek zam+ enflasyon ayarı: Yüzde 50
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına zamda yeni dönem! Büyük değişiklik geliyor, ek zam+ enflasyon ayarı: Yüzde 50Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına dev zam! Emekli ve memur maaşlarına zam yapılırken enflasyon verileri dikkate alınıyor. Ancak emekli ve memurlar güncel rakamlara yapılan zammın aylar içerisinde erimesinden şikayetçi. Hükümet maaş zamları ile ilgili harekete geçiyor. Artık hem emeklilerin aylığı hem de memurların maaşı enflasyon karşısında erimeyecek. Öte yandan sabit gelirli için de çalışmalar başlıyor. Aralık ayında belirlenecek olan 2024 yılı asgari ücreti için de belirleyici parametre enflasyon olacak. İşte memur maaşı, emelli aylığı ve asgari ücret ile ilgili yapılacak değişikliğin detayları...
10.09.2023Emekli
Türkiye'de ilk vaka: Auto-Brewery Sendromu! İçmeden sarhoş oldu, tedavisinin ardından yeni bir hayata başlıyor
Türkiye'de ilk vaka: Auto-Brewery Sendromu! İçmeden sarhoş oldu, tedavisinin ardından yeni bir hayata başlıyorTıp literatüründe 'Auto-Brewery Sendromu' olarak bilinen karbonhidrat ve şekerli gıdanın vücutta alkole dönüşmesine neden olan vaka Türkiye’de ilk defa Giresun’da görüldü. Tükettiği karbonhidrat ve şekerli gıdalardan sonra "İçmeden sarhoş olmak" deyimini hayatında yaşayan ve sarhoş gibi gezen ancak kendisi bunun farkında olmayan hasta, tedavisinin ardından yeni bir hayata başlıyor.
7.09.2023Yaşam
Kirada yeni dönem! Yüzde 50 oranında azalacak! Artık zorunlu olacak
Kirada yeni dönem! Yüzde 50 oranında azalacak! Artık zorunlu olacakKiracı ve ev sahipleri arasındaki uyuşmazlıkların çözümü noktasında yeni dönem başladı. Kira ve kat mülkiyeti uyuşmazlıklarında yeni bir dönem başlıyor. Ara buluculuk Yasası'ndaki değişiklik yürürlüğe bugün girecek. Ev sahipleri de kiracılar da uyuşmazlıklarına mahkemeden önce ara bulucularda çözüm arayacak.
1.09.2023Ekonomi
Doğal gaz fiyatları ile ilgili yeni açıklama! BOTAŞ duyurdu
Doğal gaz fiyatları ile ilgili yeni açıklama! BOTAŞ duyurduBoru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. doğal gaz toptan satış fiyatlarında değişikliğe gitmediğini açıkladı.
1.09.2023Ekonomi
EYT primlerinin hesaplanmasıyla ilgili dikkat çeken açıklama! Flaş yıpranma payı ve erken emeklilik detayı
EYT primlerinin hesaplanmasıyla ilgili dikkat çeken açıklama! Flaş yıpranma payı ve erken emeklilik detayıEYT'de gazeteciler ile ilgili dikkat çeken detay ortaya çıktı. Basın yayın da çalışanlar için 1.10.2008 tarihine kadar olan süreler için itibari hizmet olduğu için bu tarihe kadar emeklilik yaş ve sigortalılık süreleri ayrı hesaplanıyor. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Dilek Ete, konuyla ilgili bilinmeyenleri anlattı.
Resmi Gazete'de yayımlandı! İkinci el araç ve gayrimenkul satışına ilişkin yeni düzenleme
Resmi Gazete'de yayımlandı! İkinci el araç ve gayrimenkul satışına ilişkin yeni düzenlemeİkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti ve Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmeliklerde değişiklik yapılmasına dair Yönetmelikler Resmi Gazete'de yayımlandı.
30.08.2023Ekonomi
69 Plaka Neresi? 69 Hangi Şehrin Plakası? 69 Hangi İlin Plaka Kodu?
69 Plaka Neresi? 69 Hangi Şehrin Plakası? 69 Hangi İlin Plaka Kodu?Türkiye'nin 81 şehri vardır ve bütün şehirlerin kendine özel plaka kodları vardır. 69 plaka da Bayburt ilinin plaka kodu olarak bilinir.
29.08.2023Yaşam
Galatasaray Şampiyonlar Ligi play-off turu rövanş maçında Molde'yi 90+3'te geçti
Galatasaray Şampiyonlar Ligi play-off turu rövanş maçında Molde'yi 90+3'te geçtiGalatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu rövanş maçında sahasında Norveç ekibi Molde'yi 2-1 mağlup etti.
29.08.2023Galatasaray
Galatasaray - Molde
Galatasaray - MoldeNorveç'te son nefeste 3-2 kazanan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi Elemeleri play-off turu rövanşında, Aslantepe'de Molde'yi konuk ederken siz de bu karşılaşmanın heyecanını Tek Maç, Süper Oran ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli’de yaşayabileceksiniz. Bu arada; Misli'den herkese, tüm üyelere 20 TL hediye!
29.08.2023İddaa
İl olma potansiyeli olan ilçeler açıkladı! İşte potansiyeli yüksek 67 ilçe!
İl olma potansiyeli olan ilçeler açıkladı! İşte potansiyeli yüksek 67 ilçe!Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Okan Hançer, konuma dayalı verilerle üretilmiş harita üzerinden kent merkezine en az 30 kilometre uzaklıkta, nüfus yoğunluğu 100 binin üzerinde 67 ilçenin il olma potansiyelinin yüksek olduğunu açıkladı.
29.08.2023Yaşam
İbn-i Sina'dan kıyamete kadar işe yarayacak tarif: Akşam sürüp yatın, sabaha ağrı kalmıyor! Evde kendiniz hazırlayın
İbn-i Sina'dan kıyamete kadar işe yarayacak tarif: Akşam sürüp yatın, sabaha ağrı kalmıyor! Evde kendiniz hazırlayınPek çok kişi eklem ağrılarıyla yaşamanın zor olduğunu bilir. Diz ağrısı da bunlardan birisidir. İlerleyen yaş, fazla kilo sebeplerden birkaçıdır. Ancak tedavisi de kişiye göre değişiklik göstermektedir. Dayanılmaz diz ağrıları nasıl geçer? Size bu ağrıları anında kesecek bir besin olduğunu söylesek ne dersiniz? Tabiplerin piri İbn-i Sina yazdığı kitapta kıyamete kadar işe yarayacak tarifi vermiş. Dizleyre kuyruk yağı sarmak! Hadi dizlerde kuyruk yağının nasıl sarıldığına birlikte bakalım.
28.08.2023Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Değişiklik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki değişiklik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.