Çalışmadan Emeklilik

Çalışmadan Emeklilik

Son dakika çalışmadan emeklilik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çalışmadan emeklilik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çalışmadan emeklilik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çalışmadan Emeklilik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çalışmadan emeklilik gelişmeleri de dahil olmak üzere 133 çalışmadan emeklilik haberi bulunmuştur. Tüm çalışmadan emeklilik haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emeklilik fırsatı! Hiç çalışmayanlar yararlanıyor, başvurular e-Devlet'ten...
Emeklilik fırsatı! Hiç çalışmayanlar yararlanıyor, başvurular e-Devlet'ten...Emeklilik imkanı doğuyor. Pek çok kişi başvuruda bulunarak yararlanabiliyor. Çeşitli nedenlerle çalışma hayatında bulunmayan kişiler yaşlarının ilerlemesi ile emekli olmanın yollarını aramaya başlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'na tabi olarak çalışmamış, sigorta girişi olmayanlar bile emekli olabiliyor. Özellikle kadınlar iş hayatının dışında kalabiliyor. u durumdaki çok sayıdaki kadın için bir işyerinde çalışmadan emeklilik mümkün. e-Devlet üzerinden başvuru yapılabiliyor. 1 Ekim 2008 kritik tarih... İşte konun ayrıntıları...
20.07.2022Emekli
SSK'lı ve Bağ-Kur'lu olmayanlara emeklilik yolu açıldı! Hiç çalışmamış olanlar da yararlanıyor
SSK'lı ve Bağ-Kur'lu olmayanlara emeklilik yolu açıldı! Hiç çalışmamış olanlar da yararlanıyorEmeklilik ile ilgili flaş açıklama! Hiç çalışmayanlar da emekli olma imkanından yararlanacak. Çalışma hayatındaki pek çok kişi bir süre çalıştıktan sonra ne zaman emekli olacağını araştırmaya başlıyor. Ancak hastalık ve çeşitli nedenlerle emeklilik dönemine kadar çalışmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu durumdaki kişiler isterlerse SGK'ya ödenen primlerin iadesini talep edebiliyor ya da primlerini kendileri ödeyerek emekli olabiliyor. Hiç çalışma hayatı olmayanlar da emekli olup olamayacaklarını araştırıyor. SSK ya da Bağ-Kur'lu olarak hiç çalışmayan kişilere emekli olma yolu açıldı! Peki kimler çalışmadan emekli olabilir? İşte merak edilen tüm detaylar...
29.04.2022Emekli
SGK'dan yeni karar! Sosyal Güvenlik Kurumu resmen duyurdu, maaş kesintisi, geriye dönük ödeme ve...
SGK'dan yeni karar! Sosyal Güvenlik Kurumu resmen duyurdu, maaş kesintisi, geriye dönük ödeme ve...SGK harekete geçti. Yüz binlerce vatandaşı ilgilendiriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tek tek tespit ediyor. Tespitin ardından işlemler başlıyor. Maaş kesintisi ile karşılaşan vatandaşlar bulunuyor. SGK bu kişilerden geriye dönük ödeme de talep ediyor. 4 binden fazla kişinin maaşı anında kesildi. Denetimler sürüyor, maaş kesintileri de yapılmaya devam edecek. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kayıtdışı istihdamı engellemek için yapılan çalışmalar devam ediyor. Sigortası yapılmadan çalıştırılan binlerce kişi tespit edildi. Bu kişilerin sigortası yapılarak geriye dönük primlerinin de ödenmesi sağlandı. Kayıtdışı olarak çalışan ya da primlerinin eksik ödendiğini düşünen vatandaşların bu durumu SGK'ya bildirmesi büyük önem taşıyor. Sigortasız olarak çalışanlar işten çıkartıldıklarında kıdem ve ihbar tazminatı, işsizlik maaşı gibi haklara sahip olamıyor. Ayrıca sigorta primi yatırılmadığı için bu kişilerin emeklilik süreleri de uzuyor. Diğer yandan Sosyal Güvenlik Kurumu sadece kayıtdışı istihdamın peşine düşmüyor aynı zamanda haksız yere maaş ödemesi alanlar da SGK'nın radarında. Yetim aylığı alanlara evlendiklerinde bu aylık artık ödenmiyor. Fakat boşanma durumunda yetim aylığı yeniden bağlanıyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyenler ise anlaşmalı boşanma yoluna gidiyor. Hileli boşanma ile SGK'dan yeniden maaş alanlar bu durumun tespit edilmesi durumunda maaş kesintisi ve geriye dönük ödeme ile karşılaşıyor.
Çalışmadan emeklilik fırsatı! 3 yöntem var, SGK'ya başvuru yapılması gerekiyor
Çalışmadan emeklilik fırsatı! 3 yöntem var, SGK'ya başvuru yapılması gerekiyorÇalışmadan emekli olmak isteyenler için fırsat! 3 farklı yol ile çalışmadan emekli olabilirsiniz. SGK'ya başvuru şartı bulunuyor. İş hayatında olamayan ya da bir süre çalışmış ve bazı nedenler ile iş hayatını sonlandırmış kadınlara çalışmadan emeklilik için 3 fırsat sunuluyor. İşte emekli olmak için yapılması gerekenler...
18.11.2021Emekli
Emeklilk fırsatı! SGK'ya başvuru şartı var, çalışmayanlar yararlanıyor, 1.144 lira...
Emeklilk fırsatı! SGK'ya başvuru şartı var, çalışmayanlar yararlanıyor, 1.144 lira...SGK tarafından çalışmadan emeklilik imkanı sağlanıyor. Dilekçe ile başvuru yapmak yeterli. Bu haktan daha çok bir süre çalışmış ancak çeşitli nedenlerden dolayı iş hayatını bırakmak zorunda kalmış kişiler yararlanıyor. Özellikle ev hanımları için önemli bir fırsat oluşturuyor.
16.11.2021Emekli
Aylık en az 1.144 lira ödeniyor! SGK'lı olarak çalışmayan, emekli maaşı almayan ve 30 günden fazla...
Aylık en az 1.144 lira ödeniyor! SGK'lı olarak çalışmayan, emekli maaşı almayan ve 30 günden fazla...Yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Aylık 1.144 ile 8.584 lira arasında ödeme yapılıyor. SGK'lı olarak çalışmayan, anne-babadan ya da eşten dolayı emekli aylığı almayan, bir ay içinde 30 günden az çalışan veya part-time çalışanlar yararlanabiliyor. Halk arasında 'çalışmadan emeklilik' olarak nitelendirilen ve prim günü eksik olanlara erken emekli olma imkanı sağlayan isteğe bağlı sigorta primi ödemeleri ile ilgili detaylar merak ediliyor.
12.08.2021Ekonomi
Emeklilik müjdesi! Flaş detay, 10 yıl çalışanlar....
Emeklilik müjdesi! Flaş detay, 10 yıl çalışanlar....Emekli olmak isteyen milyonları ilgilendiriyor. 10 yıl çalışıp emekli olmak mümkün. Detaylar belli oldu. Tüm kamu çalışanlarını ilgilendiriyor. En az 10 yıl çalışma süresini dolduran memurlar kalan zamanı isteğe bağlı tamamlayıp yaş şartıyla emekli olabiliyor. Bunun için ayrıca çalışmalarına gerek yok.
2.07.2021Emekli
SGK'lı, Bağ-Kur'lu, kamu çalışanı olmayana da emeklilik fırsatı
SGK'lı, Bağ-Kur'lu, kamu çalışanı olmayana da emeklilik fırsatıÇalışmadan emekli olmak mümkün. Herkes için geçerli. Birçok kişi konunun detaylarını merak ediyor. Çeşitli sebepler nedeniyle emekli olacak kadar iş hayatında bulunmayanlar da emeklilik imkanına kavuşabiliyor. Özellikle kadınları çok yakından ilgilendiriyor. Birçok kadın çocuk sahibi olduğunda iş hayatını bırakıyor ve gelecek endişesiyle yaşıyor.
8.03.2021Ekonomi
Emeklilik imkanı! SSK, Bağ Kur, Emekli Sandığı...
Emeklilik imkanı! SSK, Bağ Kur, Emekli Sandığı...Milyonlarca kişiye güzel haber! Emekli olma fırsatı sunuluyor. Çalışmadan emekli olma imkanı bulunuyor. Birçok kişi 'Çalışmadan emekli olmak mümkün mü?' diye merak ediyor. Hiç çalışmayanlar için toplu para ödeyip emekli olma imkânı bulunmuyor ancak Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) belli bir süre isteğe bağlı sigorta primi ödeyerek emekli olmak mümkün. Emeklilik için prim günü eksik olan kişiler de yeni bir işe girmeden isteğe bağlı sigorta primi ödeyerek eksik günlerini tamamlayabilirler.
15.02.2021Emekli
Ev kadınlarına emeklilik hakkı! İndirim ve...
Ev kadınlarına emeklilik hakkı! İndirim ve...Emekli olmak isteyen milyonlarca ev kadını için büyük fırsat. Artık ev kadınları da herhangi bir iş yerinde çalışıp primleri işveren tarafından ödenen çalışanlar gibi emeklilik haklarından yararlanabiliyor. Devlet aile bütçesine katkı sunan kadınlara destek oluyor. Kadınlara vergi ödemeden esnaflık hakkı tanıyan devlet, aynı zamanda standardın altında bir primle emeklilik imkanı sağlıyor.
11.09.2020 Emekli
Emekli olmak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Belli oldu 941 lira...
Emekli olmak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Belli oldu 941 lira...Emeklilik bekleyen milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Ve belli oldu. SGK'ya başvurmak yeterli oluyor. Çalışmadan emeklilik için ayda 941,76 ile 7 bin 062 lira arasında isteğe bağlı sigorta pirimi ödemek gerekiyor. Bu rakamlar her yıl değişiyor. Peki kimler isteğe bağlı sigorta yaptırabilir? İsteğe beğlı sigortalılar kaç yılda emekli olur?
9.06.2020Emekli
Ev hanımlarına emeklilik şansı
Ev hanımlarına emeklilik şansıTürkiye'de milyonlarca iş hayatında olmayan kadın bulunuyor. Çeşitli nedenlerle çalışmayan başta ev hanımları olmak üzere, sosyal güvenlik sistemine tabi olarak çalışmayanlar aylık belirli miktarda ödemeye yaparak emeklilik hakkına sahip olabiliyorlar. Aylık 941 lira prim ödemesi yapılarak sigortalı haklarından yararlanabilinirken, bu ödeme miktarının artırılması ile emeklilikte alınacak aylık miktarı da yükseltilebilir.
6.02.2020Ekonomi
uzmanasor@gazetevatan.com! Sorularınızı Mert Nayır yanıtlıyor...
uzmanasor@gazetevatan.com! Sorularınızı Mert Nayır yanıtlıyor...Memur, emekli, işçi, işveren, ev kadınları sorularınızı uzmanasor@gazetevatan.com'a gönderin İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Mert Nayır, gazetevatan.com'da yanıtlasın.
Gurbetçi kadınlara çalışmadan emeklilik!
Gurbetçi kadınlara çalışmadan emeklilik!Yurt dışında çalışan vatandaşlar bu süreleri Türkiye'de borçlanarak emekli olabiliyor. Kadınlar ise çalışmalarına gerek kalmadan ikamet ettikleri her süreyi emeklilik hesaplarından saydırabiliyor.
30.06.2019Ekonomi
Son dakika: On binlerce kişiye çalışmadan emeklilik müjdesi
Son dakika: On binlerce kişiye çalışmadan emeklilik müjdesiYurt dışında çalışan vatandaşlar Türkiye’de borçlanarak emekli olabiliyor. Kadınlar ise çalışmalarına gerek kalmadan ikâmet ettikleri her süreyi emeklilik hesaplarından saydırabiliyor.
10.10.2018Ekonomi
Son dakika! Memurlara güzel haber! 1999'dan önce başladıysa...
Son dakika! Memurlara güzel haber! 1999'dan önce başladıysa...Memurların emekli olabilmek için isteğe bağlı sigortadan da faydalanabiliyor. Ancak bazı şartları var. En az 10 yıl memur olarak çalışmak gibi.
1.06.2017Ekonomi
Düşük primle çalışmadan emeklilik!
Düşük primle çalışmadan emeklilik!12 milyon ev kadınına emeklilik daha az prim ödemesiyle hakkı veriliyor.
25.04.2017Ekonomi
Evde emeklilik sistemi nasıl olacak?
Evde emeklilik sistemi nasıl olacak?Çalışmayan kadınlar için evde emekli olabilmelerini sağlayan yeni bir çalışma planlanıyor. CHP'li milletvekilinin TBMM'ye sunduğu bu yasa teklifi ev hanımı olan kişilerin de emekli olmasını sağlayacak. İşte yaklaşık 15 milyon ev kadınını ilgilendiren emeklilik yasası teklifinin detayları...
29.09.2021Gündem
Çalışmadan emeklilik sürprizi! Eğer kabul edilirse...
Çalışmadan emeklilik sürprizi! Eğer kabul edilirse...Ev hanımlarının yüzünü güldürecek kanun teklifi Meclis'te. Prim ödeme imkanı olmayan ve evliliğinde 25 yılı tamamlayan kadınların emeklilik hayali gerçekleşebilir.
28.03.2017Ekonomi
Anneye kolay emeklilik
Anneye kolay emeklilikSosyal güvenlik ile ilgili düzenlemeler annelerin çalışma hayatında rahat etmeleri için bazı kolaylıklar sunuyor. En azından izinler noktasında bazı ekstra haklar var.
26.12.2016Ekonomi
Gurbetçilere büyük imkan! Çalışmadan emeklilik
Gurbetçilere büyük imkan! Çalışmadan emeklilikYurtdışında çalışan vatandaşlar bu süreleri Türkiye’de borçlanarak emekli olabiliyor. Sabah'tan Faruk Erdem'in yazısına göre; kadınlar ise çalışmalarına gerek kalmadan ikâmet ettikleri her süreyi emeklilik hesaplarından saydırabiliyor. İşte o yazı...
27.08.2016Ekonomi
Memura çalışmadan emeklilik formülü
Memura çalışmadan emeklilik formülüBelirli bir süre memurluk yapmış kişiler, dışarıdan ödeme yaparak devlet memuru şartlarıyla emekli olabilir. Ancak belli koşulları var
17.12.2014Ekonomi
12 milyona çalışmadan emeklilik müjdesi!
12 milyona çalışmadan emeklilik müjdesi!Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, ülkemizde 11...
16.03.2014Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Çalışmadan Emeklilik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çalışmadan emeklilik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.