Bono

Bono

Son dakika bono haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bono ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bono haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bono

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bono gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.354 bono haberi bulunmuştur. Tüm bono haberleri aşağıda listelenmiştir.
2023 Pirelli Takvimi ne zaman yayınlanacak? 2023 Pirelli Takvimi’nin konusu ne?
2023 Pirelli Takvimi ne zaman yayınlanacak? 2023 Pirelli Takvimi’nin konusu ne? 2023 Pirelli Takvimi çekimleri tamamlandı. 2023 yılı takvimi Fotoğrafçı Emma Summerton tarafından New York ve Londra’da dünyanın en tanınmış modelleriyle çekildi. Pirelli Takvimi 1964'ten beri yayınlanıyor ve çekici fotoğraflarıyla tanınıyor. Peki, 2023 Pirelli Takvimi ne zaman yayınlanacak? 2023 Pirelli Takvimi’nin konusu ne? İşte detaylar…
21.08.2022Magazin
Borsa İstanbul’da tarihi zirve! Yüzde 15'in üzerine çıktı
Borsa İstanbul’da tarihi zirve! Yüzde 15'in üzerine çıktıTCMB geçen haftaki toplantısında sürpriz bir karar alarak politika faiz oranını yüzde 14’ten yüzde 13 seviyesine çekti. Bu karar Borsa İstanbul’da dalgalanmaya neden olsa da, borsa tarihinin en verimli ağustos aylarından biri kayda geçti. Hisse senetlerinde yabancı payı cuma günü itibarıyla yüzde 34’ün üzerinde çıktı.
21.08.2022Ekonomi
Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek?
Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek? Yeni Varlık Barışı düzenlemesi ayrıntılar belli oldu. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Yurt dışında bulunan para, altın, döviz gibi varlıkların ekonomiye kazandırılması hedeflenenen Varlık Barışı’nda son gün 31 Mart 2023 olarak belirlendi. Peki, Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek? Varlık Barışı’nda vergi dairelerinde beyanda bulunulacak mı? Varlık Barışı’nda transfer nasıl gerçekleşecek? Varlık Barışı vergilendirme nasıl olacak? İşte detaylar…
9.08.2022Ekonomi
Kiracı ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Geçersiz sayılıyor! Depozito...
Kiracı ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Geçersiz sayılıyor! Depozito...Kira depozitosu ile ilgili flaş açıklama. Kira depozitosu Türk Borçlar kanunu md 342’ye göre, kiracının verdiği güvencedir. Ancak bu güvence, kiracının apartman veya site yönetimine olan aidat veya diğer benzeri borçları dahil, kira bedeli dışında kalan borçların bir güvencesidir. Kira bedeli, brüt değil, “aylık net” ne kadarsa, onun en fazla 3 katı depozito talep edilebilir. Fakat “kiralayan aylık net kiranın 5 katı depozito talep ediyor, yoksa evi kiraya vermiyor” denilebilir. Bu durumda, kira sözleşmesinin depozitonun 3 katını aşan kısmı TBK md 27 ikinci fıkra gereği geçersiz olacak ve ödenen fazla depozito ileride ödenecek depozitodan düşülebilecektir. Çünkü bu durumda kira sözleşmesinin tamamı değil, sadece depozito şartı geçersiz olacaktır. İşte depozito ile ilgili kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren detaylar...
16.07.2022Ekonomi
U2 solisti Bono'dan şaşırtan itiraf: Varlığını yıllar sonra öğrendiğim bir erkek kardeşim var!
U2 solisti Bono'dan şaşırtan itiraf: Varlığını yıllar sonra öğrendiğim bir erkek kardeşim var!Dünyaca ünlü İrlandalı rock grubu U2’nun solisti Bono, katıldığı bir programdaki yıllar sonra öğrendiği bir gerçeği açıkladı. 62 yaşındaki ünlü isim, üvey bir erkek kardeşi olduğunu söyledi.
26.06.2022Magazin
Trafik sigortası ile ilgili flaş gelişme! 25 milyon sürücü ilgilendiriyor! Devlet desteği...
Trafik sigortası ile ilgili flaş gelişme! 25 milyon sürücü ilgilendiriyor! Devlet desteği...Arabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Trafik sigortasıyla ilgili flaş öneri geldi. Zarar eden sigorta şiretleri için devlet desteği talep edildi. Buna göre; trafik sigortasındaki kaos ortamı durulana kadar, yine geçici bir süreliğine, trafik sigortasında hasara devlet destek olabilir. Nasıl mı? Sigortacılar topladıkları 100 liralık prime karşılık 180 lira hasar ödüyorlar ya; mesela, yüzde 100’ün üzerini devlet geçici süreliğine karşılayabilir. Bunu da bankaların verdikleri kredilere Kredi Garanti Fonu (KGF) desteği gibi düşünün. Özetle; primler, teminatlar, komisyonlar dahil her şeyi devletin belirlediği bir branşta şirketler büyük zarar ediyor ve zararları da ceplerinden karşılıyor. Bu duruma devletin bir şekilde geçici süreyle destek olması gerekiyor.
13.06.2022Ekonomi
Gelire Endeksli Senet (GES) ile ilgili son dakika açıklaması! Tarih verildi, yeni yatırım aracı olacak...
Gelire Endeksli Senet (GES) ile ilgili son dakika açıklaması! Tarih verildi, yeni yatırım aracı olacak...Gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık tarih verip duyurdu, artık getiri sağlayacak. Ekonomide atılacak yeni adımlar açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi toplama işlemlerinin 15 Haziran tarihinden itibaren gerçekleşeceğini duyurdu. Senetler 3 ayda bir kupon getirisi sağlayacak. İşte ekonomide yeni atılan GES adımının detayları...
10.06.2022Ekonomi
Süper Bono nedir? Süper Bono ne işe yarar? Süper Bono çıkacak mı?
Süper Bono nedir? Süper Bono ne işe yarar? Süper Bono çıkacak mı? Yatırımcı ve piyasalarda Süper Bono beklentisi sürüyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati enflasyona endeksli enstrümanlar üzerinde çalıştıklarını, bunun enflasyona endeksli tahvil olabileceğini söylemesi Süper Bono beklentisini arttırsa da, Süper Bono ile ilgili net bilgi paylaşmamıştı. Yatırımcı, sıklıkla süper bono ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Süper Bono nedir? Süper Bono ne işe yarar? Süper Bono çıkacak mı? Süper Bono çıkarsa ne olur? İşte detaylar…
27.05.2022Ekonomi
Bankada parası olan milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Süre uzatıldı
Bankada parası olan milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Süre uzatıldıBankada parası olan milyonları ilgilendiriyor! Bankada parası, katılma payı olan, tahvil, bono, kira sertifikası sahiplerine uygulanan vergi avantajı süresinin uzatılmasına karar verildi. Böylece mevduatta yüzde 10'a kadar avantaj sağlanmış oldu. Mevduat, katılma payı ile tahvil, Bono ve kira sertifikalarına vergi avantajı uzatıldı. Böylece mevduat, katılma hesapları, tahvil ve bonolar ile kira sertifikaları tevkifat oranları 30 Haziran 2022'ye kadar geçerli olmaya devam edecek.
1.04.2022Ekonomi
İstanbul merkezli 13 ilde dolandırıcılık operasyonu! Çok sayıda gözaltı
İstanbul merkezli 13 ilde dolandırıcılık operasyonu! Çok sayıda gözaltıÇaldıkları ve kendi ürettikleri sahte çeklerle dolandırıcılık yapan şebekeye İstanbul merkezli 13 ilde operasyon düzenlendi. 59 şüphelinin yakalanması için başlatılan operasyonda 39 şüpheli gözaltına alındı.
24.03.2022Gündem
KDV ve enflasyon ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurdu
KDV ve enflasyon ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurduHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyon ocakta pik yapar ama Haziran 2023'te tek hane olur. Kur korumalı mevduat tutarı 126 milyar TL'ye ulaştı." dedi. KDV ile ilgili de konuşan Bakan Nebati, "KDV uygulamasında sadeleşme sağlayacağız." ifadelerini kullandı.
14.01.2022Yaşam
2022 Pirelli takvimi yayında! 2022 Pirelli takviminde kimler var? İşte Bryan Adams'ın 2022 Pirelli takvimi
2022 Pirelli takvimi yayında! 2022 Pirelli takviminde kimler var? İşte Bryan Adams'ın 2022 Pirelli takvimiPirelli, aralarında Iggy Pop, Cher, Grimes ve Jennifer Hudson'ın da bulunduğu müzik endüstrisinin en büyük isimlerinden bazılarının yer aldığı 2022 takvimi "On the Road"u tanıttı. Şarkıcı Bryan Adams'ın fotoğraflarını çektiği 2022 Pirelli takvimi bu yıl ilginç öğeler taşıyor. Geçen yıl koronavirüs nedeniyle duraklatılan Pirelli Takvimi’nin bu sayısı, Kanadalı şarkıcı-fotoğrafçı Bryan Adams tarafından çekildi ve "müzik dünyasının en büyük yeteneklerine" ithaf edildi. Peki, 2022 Pirelli takviminde kimler var? İşte nefes kesen Pirelli Takvimi’nden kareler…
30.11.2021Kültür Sanat
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması: ‘İstikrara kavuşacak’
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması: ‘İstikrara kavuşacak’Son dakika haberi... Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. "Enflasyonda maalesef arzuladığımız seviyede değiliz” diyen Bakan Elvan, “Hedeflediğimiz büyümenin ön koşulu fiyat istikrarından geçiyor. Enflasyonla mücadele kararlılığımızı çok net bir şekilde gösteriyor, iç talep gelişmelerini çok yakından takip ediyor, gerektiğinde makro ihtiyati tedbirleri gecikmeden alıyoruz. Enflasyonla mücadelede kararlı olduğumuz sürece döviz kuru istikrara kavuşacak, ülke risk primi düşecektir" ifadelerini kullandı.
16.11.2021Ekonomi
Kredi faiz desteği ile ilgili flaş adım! 3 yılda 90 milyar
Kredi faiz desteği ile ilgili flaş adım! 3 yılda 90 milyarKredi kullanımı ile ilgili önemli bir adım atılıyor. Faiz desteği sağlanacak. 3 yıl boyunca geçerli olacak. Koronavirüs salgınında vatandaşların desteklenmesi amacı ile esnafa hibe, gelir kaybı, kira desteği sağlanmıştı. 2022'de de 28 milyar liralık hazine garantili kredi sağlayacak. Destek tutarı; 2023’te 30, 2024’te 32 milyar olmak üzere 3 yılda toplam 90 milyar TL olacak. Aynı dönemde kooperatiflerin desteklenmesi için de 80 milyon lira aktarılacak. Öte yandan; Kredi faiz desteği de sağlanacak.
3.11.2021Ekonomi
Pandora’dan FETÖ’cü vekil İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen çıktı
Pandora’dan FETÖ’cü vekil İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen çıktıDünyayı sarsan ‘Pandora Belgeleri’nden, FETÖ davasından cezaevinde olan eski AK Parti milletvekili İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen de çıktı. Belgeler İşbilen’in hesaplarına ve mal varlıklarına tedbir konmadan bir ay önce 110 milyon doları vergi cennetlerine aktardığını ortaya koydu.
6.10.2021Gündem
Ünlü müzisyen Ufuk Yıldırım büyük şok yaşadı! 23 yıl sonra...
Ünlü müzisyen Ufuk Yıldırım büyük şok yaşadı! 23 yıl sonra...Ufuk Yıldırım, 1998 yılında müzik aletleri satan arkadaşından çeşitli enstrümanlar alıp karşılığında 10 bin dolarlık senet imzaladı. Ufuk Yıldırım, borcunu ödemesine rağmen 23 yıl sonra o senet yüzünden icraya verilince savcılığa başvurdu. İddiaya göre Halil Akalın, Ufuk Yıldırım’ın senedini icra takibine koydu. İcraya verildiğini öğrenen Yıldırım, savcılığa başvurarak Halil Akalın’ın suç işlediğini iddia etti. Senet üzerindeki son ödeme tarihi olan 2003 yazısı üzerinde oynama yapıldığını, senedin zaman aşımına uğradığını ve yeni kanuna uygun olmadığını ifade eden sanatçı, Halil Akalın’ın cezalandırılmasını istedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
1.09.2021Magazin
Yeşil Tahvil nedir? Türkiye yeşil tahvile hazırlanıyor!
Yeşil Tahvil nedir? Türkiye yeşil tahvile hazırlanıyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısının ardından ülke gündemi ve ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Erdoğan, banka kredilerinin yanı sıra sermaye piyasası araçlarının da şirketler tarafından tercih edilmeleriyle ilgili gerekli altyapıyı hazırladıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, tüm dünyada büyük ilgi gören ve her geçen gün büyüyen yeşil borçlanma aracı ihraçlarının Türkiye'de de yaygınlaşması için yeşil tahvil ve sukuk rehberini hazırlaması için çalışmalar başlattıklarını duyurdu. Peki, Yeşil Tahvil nedir? Yeşil borçlanma aracı ne demek? İşte detaylar...
6.07.2021Ekonomi
Ne altın, ne dolar, ne de kripto para... Ona yatıran kazanıyor
Ne altın, ne dolar, ne de kripto para... Ona yatıran kazanıyorPiyasalar hareketli. Altın yükseliş eğilimini sürdürüyor. Dolar uzun süre yüksek seviyelerden işlem gördü. Kripto paralar son zamanların en gözde yatırım araçlarından. Fakat hepsinden daha fazla kazandıran bir yatırım aracı bulunuyor. Fon yatırımı ile daha fazla kazanmak mümkün. Son dönemde vatandaşların yatırım fonlarına olan ilgisi artarak devam ediyor. Hem küçük hem de büyük yatırımcıların tercih edebileceği fonlar, yatırımlarınızın profesyoneller tarafından yönetilmesi olarak tanımlanabilir. Peki vatandaşlar fon alırken nelere dikkat etmeli? Fon yatırımının avantajları ve riskleri neler? İşte fonlar ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
10.06.2021Ekonomi
Oyak Yatırım halka arz eşit mi oransal mı, Oyak Yatırım halka arz ne zaman piyasada işlem görecek?
Oyak Yatırım halka arz eşit mi oransal mı, Oyak Yatırım halka arz ne zaman piyasada işlem görecek?OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin (OYAK Yatırım) halka arz başvuruları çarşamba günü başladı, bugün sona erecek. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan OYAK Yatırım'ın, hızlı bir büyüme trendi yakalayarak son 4 yılda karını 8 katına çıkarttığı, 2020 yılında 141 milyon TL net kara ulaştığı belirtildi. Peki, Oyak Yatırım borsada ne zaman işlem görecek? Oyak halka arz eşit mi oransal mı?
4.06.2021Gündem
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 5,33 puan artarak 1.459,57 puandan kapandı. BIST 100 endeksi, güne 7,49 puan ve yüzde 0,51 kazanımla 1.461,73 puandan başladı. Gün içinde en düşük 1.459,57, en yüksek 1465,56 puanı gören BIST 100 endeksi, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,37 artışla 1.459,57 puandan tamamladı.
18.05.2021Ekonomi
Hesapta parası olan herkesi kapsıyor! Yüzde 90'ı kayıp...
Hesapta parası olan herkesi kapsıyor! Yüzde 90'ı kayıp...Hesapta parası olan herkes için önemli uyarı. Paranızın yüzde 90 buhar olabilir. Forex hesapları için kritik açıklama. . Sermaye Piyasası Kurulu, forexte büyük mağduriyetleri gördükten sonra düzenleme yaparak sınırları çizdi. Ancak yurt dışında ya da hayali olarak forex piyasası kuranlar servet avcılığı yapmaya başladı.
23.04.2021Ekonomi
Bankada parası olan herkesi ilgilendiriyor! Mevduat faizi, altın ve...
Bankada parası olan herkesi ilgilendiriyor! Mevduat faizi, altın ve...Parası olan, yatırım yapmak isteyen, bankadaki parasını en iyi nasıl değerlendireceğini düşünen herkesi ilgilendiriyor. Mevduat faizi, altın ve döviz, hisse senedi gibi araçlarla paranızı bölün. Yatırım yapmak isteyen ya da para kazanmak isteyenler için sunulan 'paranızı ikiye katlayabilirsiniz' vaatlerinden uzak durun. Eğer kenarda bir paranız varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız, 3'e ayırın. Yani paranızı biraz altın ve döviz, biraz BES/fon ve biraz da mevduata yatırım şeklinde yaparsanız biri düşerse diğeri çıkar böylelikle tümüyle zarar etmezsiniz. Peki yatırıma yeni başlayanlar neler yapabilir?
15.04.2021Ekonomi
Galata Wind halka arz başlıyor! İşte Borsa İstanbul’da işlem göreceği tarih...
Galata Wind halka arz başlıyor! İşte Borsa İstanbul’da işlem göreceği tarih...Yüzde yüz yeşil ve yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik enerjisi üreten Doğan Holding şirketlerinden Galata Wind Enerji A.Ş.’nin halka açılması için geri sayım başladı. Galata Wind Enerji A.Ş.’ye ait payların yüzde 25’i arz edilecek. Ek satış hakkının kullanılması durumunda ise halka arz oranı yüzde 30’a çıkacak. Galata Wind halka arz ne zaman? Galata Wind borsada ne zaman işlem görecek? Galata Wind hisse fiyatı ne? Galata Wind borsa kodu ne? İşte detaylar...
14.04.2021Ekonomi
Kambiyo nedir? Kambiyo rejimi, senedi, kambiyo vergisi nedir? Kambiyo rejimi hangi anlama gelmektedir?
Kambiyo nedir? Kambiyo rejimi, senedi, kambiyo vergisi nedir? Kambiyo rejimi hangi anlama gelmektedir?Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir tavizin kesinlikle söz konusu olmayacağını belirterek, "Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir." ifadelerini kullandı. Bakan Elvan’ın, döviz kurlarındaki yüksek dalgalanmanın ardından yaptığı açıklamada, "Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir" ifadelerinin ardından Kambiyo nedir? Kambiyo rejimi nedir? soruları yanıt aradı. İşte Kambiyo hakkında merak edilenler…
22.03.2021Gündem
Vergide yüzde 100 indirim! Yüz binlerce kişiyi kapsıyor
Vergide yüzde 100 indirim! Yüz binlerce kişiyi kapsıyorVergi ve harçlarla ilgili flaş karar! Detaylar ortaya çıktı. İstanbul ekonominin merkezi oluyor, bu ekonomi seferberliğine katılan şirketler de kazancına kazanç ekliyor. Atılacak adımlar kapsamında İFM'de yer alan şirketler 10 yıl boyunca Kurumlar Vergisi’nde yüzde 100 indirim alacak, damga ve harçlardan muaf olacak. Belli koşullarda vergi kesintisi yapılmayacak. İFM şirketlerinin istihdam ettiği ve yurt dışında en az 5 yıl tecrübesi olan personeline yüzde 60, 10 yıl tecrübesi olan personeline de yüzde 80 gelir vergisi istisnası sağlanacak.
19.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bono ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bono haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.