Birce Akalay Kimdir

Birce Akalay Kimdir

Birce Akalay (d. 19 Haziran 1984, İstanbul) Türk oyuncu ve Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü öğretim görevlisi. Yer Gök Aşk dizisindeki Havva rolüyle ilk ciddi rolünü oynayan Akalay, birçok dizide yer aldı. 2017 yılında Müjdat Gezen yönetmenliğindeki Yedi Kocalı Hürmüz oyunu ile tiyatroya atıldı. Bu oyun dışında 2020 yılından beri Keşanlı Ali Destanı oyununda "Zilha" rolüne de hayat vermektedir. Akalay, son olarak Star TV'de Ocak 2020 tarihinde başlamış olan Babil dizisinde başrol karakteri İlay'ı canlandırmıştır. 19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul'da doğan Birce Akalay, 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünü kazanan Akalay üçüncü sınıftayken okulu bırakarak lise aşkı olan tiyatro için hazırlanmaya başladı. Yaş itibarıyla yirmi yaşını geçtiği için Devlet konservatuvarı için şansını kaybeden Akalay Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünü kazandı ve eğitimini orada tamamladı. 2004 yılında Miss Turkey yarışmasında 3.seçilerek Miss Europe'da ülkemizi temsil etti. 2007 yılında Asi dizisiyle birlikte televizyon dünyasına adım attı. Aynı yıl Son Ders: Aşk ve Üniversite filmiyle sinemaya da giriş yaptı. Kader dizisinde Lamia karakteriyle ilk kez başrol oldu ve son olarak aynı yıl Senin Uğruna dizisinde rol aldı. 2009 yılında Alayına İsyan ve Kış Masalı dizilerinde rol aldıktan sonra asıl çıkışını Yer Gök Aşk adlı diziyle 2010 yılında yaptı. Dizi çok beğenildi. 2 yıl boyunca başrol Havva karakterini canlandırdı. 2013 yılında Ben Onu Çok Sevdim dizisinde karakter Ayhan karakterine hayat verdi. 2014-2015 yılları arasında Küçük Ağa, 2015-2016 arasında Evli ve Öfkeli, 2016-2017 arasında Hayat Bazen Tatlıdır ve 2017-2018 arasında ise Siyah Beyaz Aşk dizilerinde rol aldı. 2018 yılının sonlarına doğru Ağlama Anne dizisinde rol aldıktan sonra 1 yıl boyunca herhangi bir yapımda rol almadı. Bu sırada Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak ders vermeye başladı ve Benimle Söyle müzik yarışması programında baş juri olarak yer aldı. 2020 Ocak ayından beri ise Star TV'de yayınlanan Babil dizisinde başrol karakteri İlay'ı canlandırdı. Akalay, ayrıca Tiyatro sahnelerinde de kendini göstermektedir ve 2020 yılından beri Keşanlı Ali Destanı oyununda "Zilha" rolüne de hayat vermektedir.

Birce Akalay Kimdir

haberleri sayfasında son dakika yaşanan birce akalay kimdir gelişmeleri de dahil olmak üzere 370 birce akalay kimdir haberi bulunmuştur. Tüm birce akalay kimdir haberleri aşağıda listelenmiştir.
İbrahim Çelikkol yeni bir aşka yelken açtı! Adı Birce Akalay ile anılıyordu
İbrahim Çelikkol yeni bir aşka yelken açtı! Adı Birce Akalay ile anılıyorduOyuncu İbrahim Çelikkol, Mihre Mutlu boşandıktan sonra adı rol arkadaşı Birce Akalay ile anılmıştı. Ünlü oyuncu gönlünü sosyetik güzel Dilara Karabay'a kaptırmış.
19.09.2022Magazin
Birce Akalay'dan İbrahim Çelikkol açıklaması!
Birce Akalay'dan İbrahim Çelikkol açıklaması!Son olarak Kuş Uçuşu dizisiyle ekranlarda olan Birce Akalay önceki gün Levent’teki menajerlik şirketinden çıkarken görüntülendi. Dizide İbrahim Çelikkol ile partner olan Birce Akalay çıkan aşk dedikodularına isyan etti. İşte açıklamaları...
18.08.2022Magazin
İbrahim Çelikkol imajını değiştirdi olay oldu!
İbrahim Çelikkol imajını değiştirdi olay oldu!'Kuş Uçuşu' dizisinde 'Lale' karakterini canlandıran ünlü oyuncu Birce Akalay ile öpüşme sahneleri çok konuşulan İbrahim Çelikkol imaj değiştirdi. 2017 yılında nikah masasına oturduğu Mihre Çelikkol'dan bir süre önce boşanan 40 yaşındaki İbrahim Çelikkol tarzıyla herkesi şaşırttı.
14.08.2022Magazin
Birce Akalay Bodrum müdavimi!
Birce Akalay Bodrum müdavimi!Bodrum tatilini sürdüren ünlü oyuncu Birce Akalay, önceki gün Yalıkavak'taki bir plajda arkadaşlarıyla sohbet ederken görüntülendi. Akalay,düzgün fiziğiyle dikkat çekti.
9.08.2022Magazin
Birce Akalay: İbrahim Çelikkol ile çok tatlı tatil yaptık
Birce Akalay: İbrahim Çelikkol ile çok tatlı tatil yaptıkOyuncu Birce Akalay, geçtiğimiz günlerde yayınlandığı 2017-2018 sezonuna damga vuran 'Siyah Beyaz Aşk' dizisinde başrolleri paylaştığı İbrahim Çelikkol ile tatile çıkmıştı. İstanbul'a dönen oyuncu, ayaküstü muhabirlerle konuşarak hem büyük beğeni toplayan dizileri, hem de Çelikkol ile tatiliyle ilgili konuştu.
14.07.2022Magazin
Birce Akalay, İbrahim Çelikkol'a poz verdi! 'İyi ki benim yol arkadaşımsın'
Birce Akalay, İbrahim Çelikkol'a poz verdi! 'İyi ki benim yol arkadaşımsın'Yayınlandığı 2017-2018 sezonuna damga vuran 'Siyah Beyaz Aşk' dizisinde başrolleri paylaşan İbrahim Çelikkol ile Birce Akalay’ın o günlerden kalma dostluğu devam ediyor. Son olarak dijital platformda yayınlanan bir dizide iki eski sevgiliyi canlandıran ve öpüşme sahneleriyle gündem olan Birce Akalay ile İbrahim Çelikkol, Bodrum’da buluştu.
11.07.2022Magazin
Birce Akalay sezonu açtı! Güzelliğiyle tüm bakışları üzerinde topladı...
Birce Akalay sezonu açtı! Güzelliğiyle tüm bakışları üzerinde topladı... Dijital platformda yayınlanan 'Kuş Uçuşu' ve 'Mezarlık' dizilerinde adından söz ettiren oyuncu Birce Akalay, önceki gün Bodrum'da görüntülendi. Denizin ve güneşin tadını çıkaran ünlü isim, güzelliğiyle tüm bakışları üzerinde topladı.
27.06.2022Magazin
Birce Akalay'ın estetiksiz hali olay oldu! 'Kuş Uçuşu'nda oynadığı karakterle adından söz ettirmişti
Birce Akalay'ın estetiksiz hali olay oldu! 'Kuş Uçuşu'nda oynadığı karakterle adından söz ettirmişti'Yer Gök Aşk' dizisinde Havva karakterini canlandıran ve bu rolle yıldızı parlayan Birce Akalay, kısa zaman içinde adını geniş kitlelere duyurmuştu. Son olarak rol aldığı Netflix'in Kuş Uçuşu ve Mezarlık dizileri ile yeniden magazin gündemine oturan Birce Akalay'ın estetiksiz hali sosyal medyada gündem oldu.
25.06.2022Magazin
Miray Daner rol arkadaşı Birce Akalay'a övgü yağdırdı! 'Kuş Uçuşu' itirafı...
Miray Daner rol arkadaşı Birce Akalay'a övgü yağdırdı! 'Kuş Uçuşu' itirafı...Dijital bir platformda yayınlanan 'Kuş Uçuşu' dizisindeki oyunculuğuyla beğeni toplayan Miray Daner, önceki gün Etiler’de menajerlik şirketinden çıkarken görüntülendi. Diziyle ilgili dünyanın her yerinden mesajlar aldığını söyleyen Daner, rol arkadaşı Birce Akalay’a övgüler yağdırdı.
15.06.2022Magazin
Track yemek ne demek, yayında track yemek nedir? Yayında track yemek ne demek?
Track yemek ne demek, yayında track yemek nedir? Yayında track yemek ne demek?Track ne demek, yayında track yemek ne demek? Kuş Uçuşu Dijital platform Netflix’te izleyici karşısına çıktı. Miray Daner, Birce Akalay, İbrahim Çelikkol, İrem Sak, Burak Yamantürk gibi isimlerin yer aldığı dizinin ilk bölümünde “Yayında track yedim” ifadesi geçince, vatandaşlar Track yemek ne demek?” sorusuna yanıt aramaya başladı.
6.06.2022Televizyon
Nur Fettahoğlu: İnsanları genellememek gerek
Nur Fettahoğlu: İnsanları genellememek gerekÜnlü oyuncu Nur Fettahoğlu, önceki gün Etiler'de bir alışveriş merkezinde görüntülendi. Ayaküstü gazetecilerle konuşan Fettahoğlu, Kerem Bürsin'in yurt dışındaki oyuncular için "Onlar 'dünyaları ben yarattım, burası benim setim kardeşim' diye bağırmıyorlar" demesinin hatırlatılması üzerine, dikkat çeken bir açıklama yaptı.
5.06.2022Magazin
Birce Akalay: Eski günleri yâd edip, hasret giderdik
Birce Akalay: Eski günleri yâd edip, hasret giderdikBirce Akalay, geçtiğimiz akşam aralarında yakın dostu İbrahim Çelikkol'un da bulunduğu arkadaş grubuyla Sarıyer'de bir araya geldi. Ünlü oyuncu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
4.05.2022Magazin
Birce Akalay o soruyu duyunca sinirlendi! 'Öyle bir şey...'
Birce Akalay o soruyu duyunca sinirlendi! 'Öyle bir şey...'Adı kendisinden 20 yaş büyük iş insanı Sadettin Saran ile aşk dedikodularına karışan Birce Akalay, önceki gece Asmalımescit’te bir mekandan çıkarken görüntülendi. Mekanda bir erkekle samimi olan Akalay, yöneltilen soru karşısında sinirlendi.
12.04.2022Magazin
Birce Akalay ile Sadettin Saran kafaları karıştırdı! Aşk mı tesadüf mü?
Birce Akalay ile Sadettin Saran kafaları karıştırdı! Aşk mı tesadüf mü?Aşk iddialarını reddeden oyuncu Birce Akalay ile iş insanı Sadettin Saran’ın, hafta sonu Kaz Dağları’nda aynı otelden, aynı ortak arkadaşlarıyla paylaşım yapması kafaları karıştırdı.
6.04.2022Magazin
Cahide Sonku ile Zeki Müren Z kuşağı için beyazperdede
Cahide Sonku ile Zeki Müren Z kuşağı için beyazperdede69 yıl sonra Beklenen Şarkı çıkıyor. ‘İstanbul Film Festivali'nde gösterilecek. Cahide Sonku ile Zeki Müren'in başrollerini paylaştığı 1953 yapımı ‘Beklenen Şarkı' filmi, 41. İstanbul Film Festivali'nde yenilenmiş kopyasıyla izleyici karşısına çıkacak.
12.03.2022Magazin
Oktay Kaynarca ile Birce Akalay bir araya geldi!
Oktay Kaynarca ile Birce Akalay bir araya geldi!Uzun süredir ekranlardan uzak olan Birce Akalay ve kendisi gibi oyuncu Oktay Kaynarca, önceki akşam birlikte akşam yemeği yedi. Ayaküstü muhabirlerle sohbet eden ikili, birlikte bir projede olabileceklerinin sinyalini verdi.
12.03.2022Magazin
Birce Akalay: Niye şiddeti meşrulaştırayım ki?
Birce Akalay: Niye şiddeti meşrulaştırayım ki?Birce Akalay, gazetecilere samimi açıklamalarda bulundu. Akalay, bir diziye başlarken senaryonun şiddeti meşrulaştırıp meşrulaştırmadığına baktığını ve buna göre seçimini yaptığını söyledi.
7.03.2022Magazin
Birce Akalay'dan İbrahim Çelikkol'a: Bir ömür ayrılmasın yollarımız
Birce Akalay'dan İbrahim Çelikkol'a: Bir ömür ayrılmasın yollarımızYayınlandığı 2017-2018 sezonuna damga vuran Siyah Beyaz Aşk dizisinde başrolleri paylaşan İbrahim Çelikkol ile Birce Akalay’ın o günlerden beri dostlukları devam ediyor. Akalay, yakın dostu Çelikkol'un doğum gününü duygusal bir mesajla kutladı.
15.02.2022Magazin
Şarkıcı Gülçin Ergül’ün sağlık durumu nasıl? Gülçin Ergül kimdir, kaç yaşında ve nereli?
Şarkıcı Gülçin Ergül’ün sağlık durumu nasıl? Gülçin Ergül kimdir, kaç yaşında ve nereli?Balıkesir'de trafik kazası geçiren şarkıcı Gülçin Ergül yaralandı, arkadaşı Erdal Şeyda Lafçı yaşamını yitirdi. HEPSİ grubuyla tanınan Gülçin Ergül’ün sağlık durumu hayranları tarafından merak ediliyor. Peki, Gülçin Ergül kimdir? Gülçin Ergül kaç yaşında ve nereli? Şarkıcı Gülçin Ergül’ün sağlık durumu nasıl? İşte detaylar…
14.12.2021Gündem
Hafsanur Sancaktutan, mini şortuyla hayranlarını büyüledi
Hafsanur Sancaktutan, mini şortuyla hayranlarını büyülediSon Yaz dizisinde Alperen Duymaz, Ali Atay ve Birce Akalay ile kamera karşısına geçen güzel oyuncu Hafsanur Sancaktutan, Instagram hesabından paylaştığı cesur pozuyla beğeni yağmuruna tutuldu.
26.11.2021Magazin
Alevlerin içine dalan ünlü oyuncu İbrahim Çelikkol'dan önemli açıklamalar!
Alevlerin içine dalan ünlü oyuncu İbrahim Çelikkol'dan önemli açıklamalar!Son olarak 'Doğduğun Ev Kaderindir' dizisinde 'Mehdi' karakteriyle izlediğimiz İbrahim Çelikol, önceki gün oğlu Ali ve yakın arkadaşı Birce Akalay ile birlikte Etiler'de görüntülendi. Türkiye'yi saran orman yangınlarında en ön saflarda mücadele eden oyuncu, "Oradaki danışmayı gözümle gördüm" dedi.
11.11.2021Magazin
Birce Akalay'dan kötü haber! Operasyon geçirdi
Birce Akalay'dan kötü haber! Operasyon geçirdiBirce Akalay iki gün Nişantaşı Amerikan Hastanesi'nde kalarak, operasyon geçirdi. İşte detaylar...
10.10.2021Magazin
Birce Akalay: İlk oyunculuğum fiyaskoydu
Birce Akalay: İlk oyunculuğum fiyaskoyduBirce Akalay, “İlk oyunculuk deneyimim tam bir fiyaskoydu. Sektör için o kadar yetersizdim ki, altından kalkamadım” dedi
9.10.2021Magazin
Son yaz final mi olacak, dizi bitti mi?
Son yaz final mi olacak, dizi bitti mi?FOX TV’de yayınlanan, başrollerini Ali Atay, Alperen Duymaz, Birce Akalay ve Hafsanur Sancaktutan'ın oynadığı Son Yaz'ın final yapacağı iddia edildi. İddialar sonra Son Yaz dizisi bitti mi, final mi yapıyor sorularına yanıt aranmaya başlandı.
5.10.2021Gündem
Birce Akalay ve Erdem Hamza'nın panik anları!
Birce Akalay ve Erdem Hamza'nın panik anları!Gazetecileri fark edince panik olan ikiliden Birce Akalay, uzaklaşmaya çalışsa da başarılı olamadı.
25.08.2021Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Birce Akalay Kimdir ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki birce akalay kimdir haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.