Başkanlık

Başkanlık

Son dakika başkanlık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan başkanlık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını başkanlık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Başkanlık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan başkanlık gelişmeleri de dahil olmak üzere 15.827 başkanlık haberi bulunmuştur. Tüm başkanlık haberleri aşağıda listelenmiştir.
Donald Trump hakkında flaş iddia! ABD'deki Kongre baskınına katılmak istedi, direnen şoförünü...
Donald Trump hakkında flaş iddia! ABD'deki Kongre baskınına katılmak istedi, direnen şoförünü...Beyaz Saray eski çalışanı Hutchinson, eski ABD Başkanı Trump’ın Kongre’yi basan taraftarlarına katılmak istediğini, emre uymayan şoförünün boğazına yapıştığını öne sürdü.
30.06.2022Dünya
Ev fiyatlarıyla ilgili güzel haber! Ev fiyatları düşüşe geçti! Emlak balonu patlıyor
Ev fiyatlarıyla ilgili güzel haber! Ev fiyatları düşüşe geçti! Emlak balonu patlıyorEv fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Ev fiyatlarıyla ilgili hükümet kanadından atılan adımlar sonrası düşüş gerçekleşti. Ev fiyatları düşüşe geçiyor. Bunun ön büyük sebebi ise sahte ilanların önüne kesen uygulamalar olduğu ifade ediliyor. İnternet sitelerinde ev fiyatlarıyla ilgili yapılan manipülasyonlar artık suç sayıldığı için fırsatçıların eli kolu bağlandı. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayınlanan yeni düzenleme ile birlikte internet ortamında yer alan emlak ilanlarında yeni bir dönem başladı. Özellikle emlak fiyatlarının gerçek değerinin üzerinde gösterilmesi ve emlak piyasasında yapılan manipülasyonların önüne geçilmesi için çıkartılan düzenleme sonuçlarını göstermeye başladı. Emlak piyasalarını manipüle ederek konut ve benzeri gayrimenkullerin fiyatlarını yükselten fırsatçılara göz açtırmayacak olan bu düzenlemenin ardından yapılacak denetimlerle birlikte özellikle konut fiyatlarının dengelenmesi bekleniyor. Öte yandan BDDK'dan yapılan kredi hamlesi de ev fiyatlarının düşüşüne yardımcı oldu. İşte ev fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
30.06.2022Ekonomi
Eski Beyaz Saray çalışanı Cassidy Hutchinson'ın itirafları ABD'de gündemi sarstı: Trump ve tepe yönetimi...
Eski Beyaz Saray çalışanı Cassidy Hutchinson'ın itirafları ABD'de gündemi sarstı: Trump ve tepe yönetimi...6 Ocak 2021'deki Kongre Baskını sırasında yaşananlara ilişkin ifade veren eski bir Beyaz Saray çalışanı, Donald Trump'ın, destekçilerini Kongre'ye yönlendirirken üzerlerinde silah taşıdıklarını bildiğini söyledi.
29.06.2022Dünya
Türk Ocakları nedir, kimin? Türk Ocakları İstanbul şubesi başkanı kimdir?
Türk Ocakları nedir, kimin? Türk Ocakları İstanbul şubesi başkanı kimdir?CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı’nın görevden alınmasına tepki gösterdi. Söz konusu açıklamaların ardından Türk Ocakları nedir, kimin? Türk Ocakları İstanbul şubesi başkanı kimdir? sorularına yanıt aranmaya başlandı.
28.06.2022Gündem
Prof. Dr. Özcan Köknel hayatını kaybetti
Prof. Dr. Özcan Köknel hayatını kaybettiPsikiyatri camiasının “yaşayan arşivi” olarak adlandırılan Prof. Dr. Özcan Köknel (94), önceki akşam, mezunu olduğu ve yıllarca psikiyatri anabilim dalı başkanlığını yaptığı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.
27.06.2022Gündem
ABD'den Rusya'ya yönelik yaptırım kararı! Biden duyurdu! Yasaklanıyor...
ABD'den Rusya'ya yönelik yaptırım kararı! Biden duyurdu! Yasaklanıyor...Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in emri ile 24 Nisan sabahı başlayan Ukrayna savaşı can almaya devam ederken ABD Başkanı Biden Rusya'ya yönelik yeni yaptırımı açıkladı.
26.06.2022Dünya
Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruz
Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruzAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Orman yangınları her bir vatandaşımızı derinden üzmektedir. Cezaların yeniden ele alınmasında fayda görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın konuşmaları, bizim için ayrıca talimattır. Bakanlık olarak çalışmaya başladık. Çalışmalar somutlaşınca Cumhurbaşkanı'mız ve kamuoyuna açıklayacağız" dedi.
25.06.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı ile ilgili tartışmalara son noktayı koyduAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ağrı'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 seçimlerindeki adaylığına yönelik tartışmalara da değindi. Bozdağ, "2023’te yapılacak seçim Cumhurbaşkanımızın ikinci seçimi olacaktır. Yürürlüğü açıkça yazıyor." ifadelerini kullandı.
25.06.2022Siyaset
Petrol müjdesi sonrası gözler o ile çevrildi! Yeni petrol açıklaması
Petrol müjdesi sonrası gözler o ile çevrildi! Yeni petrol açıklamasıPetrol ile ilgili son dakika açıklaması! Petrol müjdesi sonrası gözler o ile çevrildi. Geçmiş yıllarda birçok kuyudan petrol fışkırmasına rağmen kuyular yabancı şirketler tarafından petrol oranı yetersiz olduğu gerekçesiyle kapatılmıştı. Sivas’ta 60’lı yıllardan günümüze kadar mesleğini sürdüren duayen gazeteci Sirer Doğan, 70’li yıllara dair Türkiye’de petrol gerçeğini tartışmaya açacak önemli bilgileri gün yüzüne çıkarttı. 70’li yıllarda Malatya’nın Darende ilçesi, Sivas’ın Celali ve Halep köylerinde petrol sondajı yapıldığını belirten Doğan, yabancı mühendislerin başkanlık yaptığı bu sondaj çalışmalarında petrol bulunmasına rağmen bulunan petrollerin yetersiz olduğu gerekçe gösterilerek kuyuların üzerinin betonla kapatıldığını hatırlattı.
25.06.2022Ekonomi
Delal Azizoğlu öldürüldü! MİT'ten Irak'ın kuzeyine operasyon
Delal Azizoğlu öldürüldü! MİT'ten Irak'ın kuzeyine operasyonMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi ve Kongra-Gel sözde başkanlık divanı üyesi, 'Raperin' kod adlı Delal Azizoğlu'nu, Irak'ın kuzeyinde düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.
24.06.2022Gündem
Ve kabul edildi! Stokçulara kötü haber, hapis cezası geliyor
Ve kabul edildi! Stokçulara kötü haber, hapis cezası geliyorTBMM Genel Kurulu'nda 6'ıncı Yargı Paketi kabul edildi. Kabul edilen kanunla; Hakim ve Savcı Yardımcılığı Kurumu oluşturulacak, noterlere gayrimenkul satışı yetkisi verilecek ve stokçuluk yaptığı belirlenen kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.
23.06.2022Ekonomi
İngiltere Savunma Bakanı Wallace, Türkiye'ye geliyor
İngiltere Savunma Bakanı Wallace, Türkiye'ye geliyorİngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere yarın Türkiye'ye gelecek.
22.06.2022Dünya
MEB resmen duyurdu ve erişime açıldı! Bugün itibarıyla...
MEB resmen duyurdu ve erişime açıldı! Bugün itibarıyla...Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu ve bugün itibarıyla internet sitesi üzerinden erişime açıldı. 20. Millî Eğitim Şûrası'nda alınan tavsiye kararlarının uygulanan eğitim politikalarıyla hayata geçirilmesine yönelik ikinci rapor yayımlandı. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "MEB’in politika adımları ile tavsiye kararları arasındaki uyumun zamanla artması, eğitim politikalarında ortak görüşlerin dikkate alındığını gösterdi. Çalışmayı benzer periyotlarla sürdürerek kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz.” dedi.
21.06.2022Eğitim
Galatasaray'dan beklenen açıklama geldi! Yollar ayrıldı
Galatasaray'dan beklenen açıklama geldi! Yollar ayrıldıSon dakika Galatasaray haberi. Galatasaray, Burak Elmas döneminde göreve başlayan sportif direktör Pasquale Sensibile ile yollarını ayırdığını açıkladı. Bu açıklamadan dakikalar sonra, kulübün resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla futbol direktörlüğüne Cenk Ergün'ün getirildiği duyuruldu.
20.06.2022Galatasaray
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'İslam' açıklaması: Çalışmaya devam etmeliyiz!
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'İslam' açıklaması: Çalışmaya devam etmeliyiz!‘Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Mezuniyet Töreni’ne katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslam dini bütün insanlık için gönderildi. Bizler bütün insanlıktan sorumluyuz. Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.
20.06.2022Gündem
Kolombiya'nın yeni devlet başkanı Gustavo Petro oldu
Kolombiya'nın yeni devlet başkanı Gustavo Petro olduKolombiya’da yapılan ikinci tur başkanlık seçimlerini Gustavo Petro kazanarak ülke tarikindeki ilk solcu devlet başkanı oldu.
20.06.2022Dünya
Galatasaray'ın yeni teknik direktörü belli oldu! İmzayı resmen atıyor, Dursun Özbek bu kez...
Galatasaray'ın yeni teknik direktörü belli oldu! İmzayı resmen atıyor, Dursun Özbek bu kez...Galatasaray'ın yeni teknik direktörü belli oldu. Galatasaray'da Burak Elmas'ın yıllık olağan kongre toplantısında idari yönden ibra edilmemesi sonrasında tüzük gereği zorunlu olarak seçime gitme kararı alınmış ve 11 Haziran'da gerçekleştirilen seçimli genel kurulda Dursun Özbek başkanlık koltuğuna oturmuştu. Özbek'in göreve gelmesinin ardından gözler takımın başına geçecek olan teknik direktöre çevrilmişti. Sarı - kırmızılıların yeni teknik direktörü için anlaşmaya varıldı. İşte son dakika haberinin detayları...
18.06.2022Galatasaray
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Mehmet Büyükekşi!
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Mehmet Büyükekşi!Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu, Ankara'da gerçekleştirildi. Başvuru yapan 9 adayın 8'i yeterli delege imza sayısına ulaşamadı. Yeterli imza sayısına ulaşan Mehmet Büyükekşi Türkiye Futbol Federasyonu başkanlık seçimine tek aday olarak girdi. Oy verme işleminin ardından Mehmet Büyükekşi TFF başkanı seçildi. Büyükekşi'nin yönetim kurulu listesi belli oldu. Eski yönetimden Hamit Altıntop, Ali Düşmez ve Alkın Kalkavan, yeni listede de yer alırken tarihte ilk kez kadın yönetici de TFF yönetimine yazıldı.
16.06.2022Süper Lig
Türkiye Futbol Federasyonu'nda başkanlık seçimi! Tek aday Mehmet Büyükekşi...
Türkiye Futbol Federasyonu'nda başkanlık seçimi! Tek aday Mehmet Büyükekşi...Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) olağanüstü genel kurulu, bugün Ankara’da gerçekleştiriliyor. TFF başkanlık seçimi tek adaylı gerçekleşecek. Adaylardan sadece Mehmet Büyükekşi yeterli delege imzası sunabildi. Divan Başkanı olarak Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak kongreyi yönetecek.
16.06.2022Süper Lig
Tanju Özcan ne dedi, Bolu Belediye Başkanı ihraç mı edilecek? Tanju Özcan kimdir?
Tanju Özcan ne dedi, Bolu Belediye Başkanı ihraç mı edilecek? Tanju Özcan kimdir? Tanju Özcan ihraç mı edilecek? Mültecilere yönelik çıkışlarıyla zaman zaman gündem olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan belediye meclisinde kadın meclis üyesine sözleri nedeniyle partisi CHP tarafından kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Peki, Tanju Özcan ne dedi, Tanju Özcan kimdir, nereli, kaç yaşında?
14.06.2022Siyaset
Hiçbir yıldızı satmayacağım demişti! Prensip anlaşmasına varıldı 15 M.€'ya gönderiyor
Hiçbir yıldızı satmayacağım demişti! Prensip anlaşmasına varıldı 15 M.€'ya gönderiyorBaşkanlık seçimlerinden önce 'Hiçbir yıldızı satmayacağını, üzerine kadroyu güçlendireceğini' açıklayan Dursun Özbek'in Sevilla ile masaya oturduğu ortaya çıktı. Galatasaray'ın kalbi için Monchi ile pazarlık halinde olan Özbek'in tecrübeli futbolcuyu 15 milyon euro karşılığında göndereceği bildirildi.
14.06.2022Galatasaray
İBB Meclisi'nde Haliç tartışması
İBB Meclisi'nde Haliç tartışmasıİBB Meclisi Haziran ayı ilk toplantısı yapıldı. Toplantıda 'Altın Boynuz' olarak bilinen Haliç'in mavi sularının kahverengi renge bürünmesi gündem oldu. AK Parti Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu "Ehil ellerde Haliç masmavi, ehil olmayan ellerde Haliç simsiyah. Haliç'te patlayan algler değil, Cumhuriyet Halk Partili İBB yönetimi oldu. Haliç'te patlayan altılı masanın İstanbul şubesi oldu. Lütfen gidin Haliç'i görün" dedi.
13.06.2022Siyaset
TİM Başkanı İsmail Gülle: Türkiye ekonomisinin ve ihracatının hizmetkarı olmaya devam edeceğim
TİM Başkanı İsmail Gülle: Türkiye ekonomisinin ve ihracatının hizmetkarı olmaya devam edeceğimTİM Başkanı İsmail Gülle, ''TİM Başkanlığı görevim bitse de bundan sonra da Türkiye ekonomisinin ve ihracatının hizmetkarı olmaya devam edeceğim. Makamlar gelip geçicidir. Esas olan güçlü ve müreffeh Türkiye’dir ''dedi.
13.06.2022Ekonomi
Galatasaray'ın yeni başkanı belli oldu! Dursun Özbek mi, Eşref Hamamcıoğlu mu?
Galatasaray'ın yeni başkanı belli oldu! Dursun Özbek mi, Eşref Hamamcıoğlu mu?Galatasaray'ın 103. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. İki adayın da çok güçlü olmasından dolayı oy sayımında kıyasıya bir rekabet yaşandı. Galatasaray'ın eski başkanı Burak Elmas'ın geçersiz oy kullandığını itiraf ettiği oylama sonucunda yeni başkan belli oldu. 24 sandığın açılmasıyla birlikte sarı - kırmızılı kulübün yeni başkanı Dursun Özbek oldu. Dursun Özbek, Galatasaray'da ikinci kez başkanlık yapacak.
11.06.2022Galatasaray
Dursun Özbek kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Dursun Özbek’in kariyeri…
Dursun Özbek kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Dursun Özbek’in kariyeri…Galatasaray Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulunda Dursun Özbek, Eşref Hamamcıoğlu ile başkanlık koltuğu için yarıştı. Daha önce Galatasaray'da başkanlık koltuğunda oturan Dursun Özbek, Galatasaraylı taraftarlar tarafından merak ediliyor. Peki, Dursun Özbek kimdir, kaç yaşında ve nereli? Dursun Özbek ne iş yapıyor? İşte Dursun Özbek'in kariyeri ile ilgili detaylar…
11.06.2022Futbol

Benzer Haber Etiketleri

Başkanlık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki başkanlık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.