Askerlik Borçlanması

Askerlik Borçlanması

Son dakika askerlik borçlanması haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan askerlik borçlanması ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını askerlik borçlanması haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Askerlik Borçlanması

haberleri sayfasında son dakika yaşanan askerlik borçlanması gelişmeleri de dahil olmak üzere 443 askerlik borçlanması haberi bulunmuştur. Tüm askerlik borçlanması haberleri aşağıda listelenmiştir.
EYT'de borçlanma talebi! Uzman isimden 'staj' açıklaması
EYT'de borçlanma talebi! Uzman isimden 'staj' açıklamasıEYT yasası 3 Mart 2023 tarihi itibarı ile yasalaştı. Ancak staj ve çıraklık mağdurlarının hak arayışlar devam ediyor. Farklı illerde bir araya gelen grup üyeleri borçlanma hakkı taleplerini yineliyor. EYT'de stajerlerin sorunu devam ederken İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Bal yurt dışında staj yapanların borçlanarak emekli olabileceğini duyurdu.
EYT'de borçlanma sigortalılık tarihini geri çeker mi? Doğum ve askerlik borçlanması olanlar dikkat
EYT'de borçlanma sigortalılık tarihini geri çeker mi? Doğum ve askerlik borçlanması olanlar dikkatEmekli olmak için gün sayanların beklediği müjdeli haber geldi. EYT’de son dakika gelişmeleri art arda yaşandı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili yasa teklifi kabul edildi. Artık prim gün sayısını ve çalışma sürelerini dolduranlar yaşa takılmadan emekli olabilecekler. Peki kimler EYT kapsamında giriyor, kimler bu gelişmenin dışında kalıyor? İşte detaylar...
1.03.2023Emekli
EYT 5000-5975 gün mü, şartları ne? (EYT Kadın, erkek prim tablosu) e-devlet EYT başvuru ekranı
EYT 5000-5975 gün mü, şartları ne? (EYT Kadın, erkek prim tablosu) e-devlet EYT başvuru ekranıEYT emeklilik şartları netleşti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasa teklifi Meclis'e gitti. 4 maddelik yasa teklifine göre EYT primi işe girişe göre 5000-5975 gün arası olacak. Askerlik borçlanması yaparak işe girişi geri çekenler de kapsam dahilinde olacak. Kadroya alınan işçiye zorunlu emeklilik şartı kalkıyor. SGK tarafından EYT kademeli emekli tablosuyla birlikte kadın ve erkeklerde sigortalılık süresi ve prim gün sayısı da koloayca sorgulanıyor. Peki EYT 5000 gün mü, EYT emeklilik şartları ne? EYT hesaplama tablosuna göre kadınlarda prim gün sayısı kaç? İşte e-devlet EYT başvuru ekranı
28.02.2023Emekli
EYT’liler ne kadar maaş alacak? Emekli maaş tablosu ortaya çıktı, işte en düşük maaşı...
EYT’liler ne kadar maaş alacak? Emekli maaş tablosu ortaya çıktı, işte en düşük maaşı...EYT son dakika haberi. EYT düzenlemesinin 7 Şubat Salı Meclis Genel Kurulu’nda görüşülerek, aynı gün yasalaşması bekleniyor. Milyonlarca EYT’li için geri sayımda sona yaklaşılırken detaylar netleşti. EYT’nin SGK’ya maliyeti 144 milyar TL olurken, doğum ve askerlik borçlanması için 4 günde 44 milyar liralık başvuru yapıldığı belirtildi. EYT'liler ne kadar maaş alacak? EYT’de en düşük emekli aylığı ne kadar olacak? sorusu da yanıt buldu. İşte son dakika haberinin detayları...
4.02.2023Emekli
Askerlik borçlanması geri çekilir mi? EYT askerlik borçlanması ne kadar, geri çeker mi? Askerlik borçlanması geri alma olur mu, geri alınır mı?
Askerlik borçlanması geri çekilir mi? EYT askerlik borçlanması ne kadar, geri çeker mi? Askerlik borçlanması geri alma olur mu, geri alınır mı?TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinin kabul edilmesinin ardından SGK’da yoğun mesai başladı. Askerlik ve doğum borçlanmasını öğrenmek isteyenler arama motorlarına yöneldi. Peki, EYT askerlik borçlanması ne kadar 2023, geri çeker mi, askerlik borçlanması geri çekiliyor mu? EYT askerlik borçlanmasını kapsıyor mu, askerlik borçlanmasından kimler yararlanacak?
4.03.2023Emekli
'EYT' ve 'sözleşmeli personele kadro' için beklenen açıklama geldi
'EYT' ve 'sözleşmeli personele kadro' için beklenen açıklama geldiEmeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin yasa tekliflerinin Meclis gündemine geleceği tarihlerle ilgili TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç bilgi verdi.
13.01.2023Ekonomi
EYT'lilere son dakika dolandırıcılık uyarısı! 'Danışmanlık' tuzağı
EYT'lilere son dakika dolandırıcılık uyarısı! 'Danışmanlık' tuzağıEYT ile ilgili son dakika uyarısı geldi. Emekli olmak isteyen milyonlarca kişiye müjde geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaş sınırı olmadığını resmen duyurdu. Bu gelişme sonrası SGK şubelerinin önü, borçlanma kuyrukları ile dolup taştı. Şimdi ise 'danışmanlık' adı altında dolandırıcılar ortaya çıkmaya başladı. Uzmanlar ise bu kişilerin yöntemlerine karşı uyardı.
31.12.2022Emekli
EYT başvurusu yapmak için geceden sıraya girdiler
EYT başvurusu yapmak için geceden sıraya girdilerEYT düzenlemesi sonrası Kadıköy'de vatandaşlar SGK önünde geceden sıraya girdi. Sıra beklerken çay demleyip sohbet eden vatandaşlar, bir deftere de gelenlerin isimlerini yazarak sıra oluşturdu.   
31.12.2022Yaşam
EYT ile ilgili milyonları ilgilendiren açıklama! SGK'dan flaş açıklama geldi
EYT ile ilgili milyonları ilgilendiren açıklama! SGK'dan flaş açıklama geldiEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'de izin, daha erken emeklilik ve istifa detayı ortayı ortaya çıktı. EYT'de yaş şartı ile ilgili de merak edilen soru cevabını buldu. Prim gün sayısı eksik olanlar sosyal güvenlik sisteminde belirli doğum, askerlik, yurtdışı çalışma gibi koşullar nedeniyle borçlanma yaparak, prim gün sayısını arttırabilir. Bu yeterli olursa, EYT düzenlemesinden yararlanıp, emekli olabilecek. İlk sigortalı olduğu tarihten önce askere gidenler askerlik borçlanması yaparak, ilk sigortalı olduğu tarihi öne çekebilir. Öte yandan EYT'de dikkat çeken izin ayrıntısı da ortaya çıktı. SGK'dan EYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Peki, kimler düzenlemeden yararlanacak, borçlanma imkânı tanınacak mı, ilk emekli maaşları ne zaman yatacak? İşte milyonları merak ettiği detaylar...
30.12.2022Emekli
Bakan Bilgin açıkladı! EYT'de tüm süreci tek tek anlattı
Bakan Bilgin açıkladı! EYT'de tüm süreci tek tek anlattıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, ekonomi gündemine ilişkin tüm detayları TRT Haber canlı yayınında değerlendirdi. Bilgin, "EYT düzenlemesini ocak ayı içerisinde Meclis'e takdim edeceğiz" dedi. Emekli olacakların ağırlıklı yaş ortalamasının 50'nin üzerinde olduğunu belirtti. EYT'nin maliyetinin 100 milyar liranın üzerinde olduğunu söyledi.
29.12.2022Ekonomi
Askerlik borçlanması nedir, ne kadar? Askerlik borçlanması hesaplama… 18 ay (550 gün) ve 12 ay askerlik borçlanması kaç TL, askerlik borçlanması hesaplama nasıl yapılır, şartları neler?
Askerlik borçlanması nedir, ne kadar? Askerlik borçlanması hesaplama… 18 ay (550 gün) ve 12 ay askerlik borçlanması kaç TL, askerlik borçlanması hesaplama nasıl yapılır, şartları neler?EYT askerlik borçlanması hesaplama araştırmaları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emeklilikte yaşa takılanlarda yaş şartının kaldırıldığını açıklamasının ardından arttı. Prim gün sayısı eksik olanlar, askerlik borçlanmasıyla EYT’li olup olmadığını sorguluyor. Peki, Askerlik borçlanması hesaplama nasıl yapılır, EYT 550 askerlik borçlanması ne kadar, 12 ay askerlik borçlanması hesabı nasıl yapılır?
29.12.2022Ekonomi
SGK askerlik borçlanması ödeme… E devlet askerlik borçlanması ödemesi nasıl ve nereden yapılır? 12 ve 18 aylık askerlik borçlanması ne kadar?
SGK askerlik borçlanması ödeme… E devlet askerlik borçlanması ödemesi nasıl ve nereden yapılır? 12 ve 18 aylık askerlik borçlanması ne kadar?EYT düğümü nihayet çözüldü. Hizmet ve prim ödeme gün sayısını dolduran ancak yaş haddi için bekleyen yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaş emekli olacak. EYT borçlanması yaparak emekli olmak isteyenler SGK önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Emeklilik hayali kuran vatandaşlar e devlet üzerinden askerlik ve doğum borçlanması işlemlerini yapabilecekken Sosyal Güvenlik Kurumlarının kapısını çaldı. Peki, E devlet askerlik borçlanması ödemesi nasıl ve nereden yapılır? 12 ve 18 aylık askerlik borçlanması ne kadar? İşte SGK askerlik borçlanması ödeme…
29.12.2022Emekli
EYT'liler için kritik uyarı! Son üç gün
EYT'liler için kritik uyarı! Son üç günCumhurbaşkanı Erdoğan, "2 Milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır" diye konuştu. Hizmet borçlanması yapmak isteyenler için Ekonomist Muhammet Bayram kritik uyarılar yaptı.
28.12.2022Ekonomi
EYT'de ilk maaş ödemesi için uzman isim tarih verdi
EYT'de ilk maaş ödemesi için uzman isim tarih verdiEYT düzenlemesinde sona gelindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2 Milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır" diye konuştu. Peki EYT'liler ilk maaşlarını ne zaman alabilecek? İşte tüm detaylar...
28.12.2022Ekonomi
EYT için geri sayım başladı! Dikkat çeken e-devlet uyarısı
EYT için geri sayım başladı! Dikkat çeken e-devlet uyarısıEmeklilik için gün sayan milyonları kapsayan son dakika gelişmesi! Sayılı günler kaldı, tüm işlemler e-devlet üzerinden yapılabiliyor. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı hizmetlerinin hizmet birleştirilmesi ile ilgili kritik uyarı geldi. EYT ile ilgili gelişmeler devam ederken, askerlik ve doğum dışında işe girişi geriye çeken borçlanmalar olup olmadığı merak konusu oldu. İşte dikkat çeken vefat durumu detayı...
EYT’de yaş sınırı olacak mı? Prim, tazminat ve borçlanma ile ilgili son dakika açıklaması
EYT’de yaş sınırı olacak mı? Prim, tazminat ve borçlanma ile ilgili son dakika açıklamasıEYT’de sona yaklaşırken, son dakika açıklamaları art arda geliyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili yaş sınırı sorusu ise netleşmeye başladı. Tazminat ve prim ile ilgili bilinmeyen detaylar da ortaya çıktı. EYT'de kredi desteği düğümü de çözülürken, prim günü az olanlar için de yeni bir formül açıklandı. Askerlik borçlanması, doğum borçlanması ve yurt dışı borçlanması için ise aralık ayı uyarısı yapıldı. İşte EYT’de son viraja girerken yaşanan son gelişmeler...
28.12.2022Emekli
EYT ile ilgili son dakika yaş sınırı açıklaması! Prim ve tazminat ayrıntısı ortaya çıktı
EYT ile ilgili son dakika yaş sınırı açıklaması! Prim ve tazminat ayrıntısı ortaya çıktıEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'de yaş sınırı sorusu cevabını buldu. Bunun yanında EYT'de tazminat ve prim ile ilgili bilinmeyenler açıklandı. EYT'de kredi desteği düğümü de çözülürken, prim günü az olanlar için de yeni bir formül belli oldu. Askerlik borçlanması, doğum borçlanması ve yurt dışı borçlanması ile ilgili dikkat çeken ayrıntı ortaya çıktı. Aralık bitmeden borçlanma başvurusunun yapılması asgari ücret artışından etkilenmemek için çok önem taşıyor. İşte EYT’de son viraja girerken yaşanan son gelişmeler...
27.12.2022Emekli
Sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor? Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro ne zaman yasalaşacak?
Sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor? Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro ne zaman yasalaşacak? Sözleşmeliye kadro düzenlemesinde sona gelindi. Sözleşmeli personelin kadroya geçmesine yönelik düzenleme Meclis’e geliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sözleşmeliye kadro düzenlemesinde tarihi duyurdu. Peki, Sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor? Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro ne zaman yasalaşacak? Sözleşmeliye kadroda son durum ne? İşte Sözleşmeliye kadro taslağı detayları!
EYT askerlik ve doğum borçlanması nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden borçlanma başvurusu nasıl oluşturulur? e-Devlet doğum ve askerlik borçlanması ekranı!
EYT askerlik ve doğum borçlanması nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden borçlanma başvurusu nasıl oluşturulur? e-Devlet doğum ve askerlik borçlanması ekranı!Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için prim eksiği olanlar e-Devlet üzerinden askerlik ve doğum borçlanması yapabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) askerlik ve doğum borçlanması yapacak olan vatandaşlar için borçlanma başvurusu adımlarını anlatan bir video paylaştı. Videoda, askerlik ve doğum borçlanmasının nasıl yapılacağı ile, borçlanma tutarı ve ödemesinin nasıl yapılacağı ve borçlanka takibi konularında vatandaşlara bilgi verildi. Peki, EYT askerlik ve doğum borçlanması nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden borçlanma başvurusu talebi nasıl oluşturulur? Borçlanma için 1 günlük borç tutarı ne kadar? EYT askerlik ve doğum borçlanması ödemesi ne zaman yatırılır? Borçlanma takibi nereden yapılır? e-Devlet askerlik ve doğum borçlanması ekranı ve başvuru işlemleri!
EYT’de prim ve yaş formülü! Eksik borçlanma ile ilgili son dakika uyarısı
EYT’de prim ve yaş formülü! Eksik borçlanma ile ilgili son dakika uyarısıEYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor, emekli olmak isteyen milyonlarca kişi düzenleme ile ilgili açıklamaları yakından takip ediyor. EYT'de kredi desteği düğümü de çözülürken, prim günü az olanlar için de yeni bir formül belli oldu. Askerlik borçlanması, doğum borçlanması ve yurt dışı borçlanması ile ilgili dikkat çeken ayrıntı ortaya çıktı. Aralık bitmeden borçlanma başvurusunun yapılması asgari ücret artışından etkilenmemek için çok önem taşıyor. Hem SSK hem de Bağ-kur girişi olanlar için ise hizmet birleştirme uyarısı gelirken, borçlanmada eksik günleri olanlara da yeni bir öneri geldi. İşte EYT’de son viraja girerken yaşananlar...
23.12.2022Emekli
EYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Yaş ve prim detayı belli oldu, dikkat çeken hizmet birleştirme uyarısı
EYT ile ilgili son dakika gelişmesi! Yaş ve prim detayı belli oldu, dikkat çeken hizmet birleştirme uyarısıEYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor, emekli olmak isteyen milyonlarca kişi düzenleme ile ilgili açıklamaları yakından takip ediyor. EYT'de kredi desteği düğümü de çözülürken, prim günü az olanlar için de yeni bir formül belli oldu. Askerlik borçlanması, doğum borçlanması ve yurt dışı borçlanması ile ilgili dikkat çeken ayrıntı ortaya çıktı. Aralık bitmeden borçlanma başvurusunun yapılması asgari ücret artışından etkilenmemek için çok önem taşıyor. Hem SSK hem de Bağ-kur girişi olanlar için ise hizmet birleştirme uyarısı geldi. İşte EYT’de son viraja girerken yaşananlar...
22.12.2022Emekli
EYT'de borçlanma ile ilgili son dakika gelişmesi! Aralık kritik viraj, hemen yapın
EYT'de borçlanma ile ilgili son dakika gelişmesi! Aralık kritik viraj, hemen yapınEYT ile ilgili son dakika açıklamaları art arda gelmeye devam ediyor. Emekli olmak isteyen milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor, EYT'de kredi desteği düğümü de çözülürken, prim günü az olanlar için de yeni bir formül belli oldu. Askerlik borçlanması, doğum borçlanması ve yurt dışı borçlanması ile ilgili dikkat çeken ayrıntı ortaya çıktı. Aralık bitmeden borçlanma başvurusunun yapılması asgari ücret artışından etkilenmemek için çok önem taşıyor. İşte EYT’de son viraja girerken yaşanan son gelişmeler...
20.12.2022Emekli
Eşini yakarak öldürdü televizyon programlarına çıkıp aradı!
Eşini yakarak öldürdü televizyon programlarına çıkıp aradı!Kayseri'de, kayıp ihbarı yaptığı eşi Fatma Birgül Yalçınkaya'yı (52) televizyon programlarına çıkıp, arayan ve ardından yakarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan işçi Osman Yalçınkaya'ya (59) verilen müebbet hapis, Yargıtay tarafından onandı.
15.12.2022Yaşam
EYT ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama geldi!
EYT ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama geldi!EYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'de yaş sınırı, yıpranma payı, askerlik borçlanması ve prim ödemesi ile ilgili bilinmeyen detaylar ortaya çıktı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesine “yaş sınırı” getirilmesi planlamasının nedeni belli oldu. Bunun yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan EYT açıklaması geldi. AK Parti içinde yapılan değerlendirmelerde EYT düzenlemesine iş dünyasından itirazlar geldiği, emekliliğin işverene ciddi bir kıdem tazminatı yükümlülüğü ve devlete yıllık 300 milyar TL’lik mali yük getireceği belirtiliyor. Öte yandan uzmanlar tarafından EYT ile ilgili bilinmeyen detaylar tek tek açıklandı. İşte EYT ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
15.12.2022Emekli
15 yaşındaki çocuğun midesinden 1 metrelik şarj kablosu ve toka çıktı
15 yaşındaki çocuğun midesinden 1 metrelik şarj kablosu ve toka çıktıDiyarbakır'da kusma ve bulantı şikayetiyle hastaneye götürülen, çekilen röntgeninde 1 metrelik şarj kablosu ve toka yuttuğu tespit edilen 15 yaşındaki erkek çocuğu, Elazığda gerçekleştirilen operasyonla yuttuğu cisimlerden kurtuldu.
15.12.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Askerlik Borçlanması ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki askerlik borçlanması haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.