Asgari Ücret Zam

Asgari Ücret Zam

Son dakika asgari ücret zam haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan asgari ücret zam ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını asgari ücret zam haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Asgari Ücret Zam

haberleri sayfasında son dakika yaşanan asgari ücret zam gelişmeleri de dahil olmak üzere 794 asgari ücret zam haberi bulunmuştur. Tüm asgari ücret zam haberleri aşağıda listelenmiştir.
SGK'ya başvurana 24 aylık maaş peşin olarak ödeniyor! Süre sınırı var, 36 bin ve....
SGK'ya başvurana 24 aylık maaş peşin olarak ödeniyor! Süre sınırı var, 36 bin ve....Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvuru şartı bulunuyor. 2 yıllık maaş tek seferde banka hesaplarına yatırılıyor. Süre sınırı bulunuyor. 5 yıl içerisinde müracaat etmeyenler hakkını kaybediyor. SGK ve Bağ-Kur için 24 aylık maaş ödemesi yapılıyor. Aylık 1.500 TL alan bir kişiye tek seferde 36 bin liralık ödeme yapılıyor. Devlet tarafından kız çocuklarına anne ve babasının ölümü nedeni ile sağlanan destek evlenene kadar sürüyor. Evlilik sürecinde ise çeyiz desteği veriliyor. Anne ya da babası SGK ve Bağ-Kur'dan emekli olanlar iki yıllık yetim aylığı tutarını çeyiz desteği olarak alıyor. Ancak memurlar için durum farklı. İlk kez 1 Ekim 2008 öncesinde memur olmuş anne ya da babadan ölüm aylığı alan kız çocuğuna 12 aylık ölüm aylığı tutarında evlenme ödeneği ödeniyor. Yani 1.500 TL'lik ölüm aylığı alan kız çocuğuna 18 bin TL evlenme ödeneği ödeniyor. Bu farklılığın nedeni 5434 sayılı kanunda evlenme ödeneğinin tutarının 12 ay olarak belirlenmesi. Öte yandan yerim aylığı alırken evlenen ve sonrasında boşanan kişilere yeniden yetim aylığı bağlanıyor. Buradaki dikkat çeken detay ise çeyiz parası alınan sürenin tamamlanmış olması. Yani SSK ve Bağ-Kur'dan yetim aylığı alanlar evlilik tarihi itibarı ile iki yıl sonrasında tekrar yetim aylığı alabiliyorlar.
Asgari ücret ile ilgili flaş detay! AGİ kalkınca çalışanın maaşında düşüş olacak mı?
Asgari ücret ile ilgili flaş detay! AGİ kalkınca çalışanın maaşında düşüş olacak mı?Asgari ücret ile ilgili merak edilen bir detay daha yanıt buldu. Milyonlarca çalışan merak ediyordu. AGİ ile ilgili flaş açıklama geldi. 2022 yılında uygulanacak asgari ücret belli olmasının ardından AGİ ile ilgili tartışmalar da gündeme geldi. Herkes 'AGİ kalkınca çalışanın maaşında düşüş olacak mı?' sorusunun cevabını merak ediyordu. İşte haberin detayları...
Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Damga ve gelir vergisi...
Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Damga ve gelir vergisi...Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi. Resmen TBMM'ye sunuldu. Detaylar belli oldu. AK Parti, asgari ücrette damga vergisini kaldıran, yasa teklifini TBMM Başkanlığına sundu.
17.12.2021Ekonomi
Asgari ücret ve AGİ ile ilgili flaş detay! Ve ortaya çıktı, sabit kalıyor, maaşın tamamı...
Asgari ücret ve AGİ ile ilgili flaş detay! Ve ortaya çıktı, sabit kalıyor, maaşın tamamı...Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi. AGİ ile ilgili o detay ortaya çıktı. Tüm çalışanları yakından ilgilendiriyor. Asgari ücret 2022 zammı açıklandı. Yeni asgari ücret rakamı yüzde 50'lik zamla 4.253 TL oldu. Asgari ücretten kesilen gelir ve damga vergisi de kalktı. Öte yandan; asgari ücretin açıklanmasının ardından milyonlarca çalışan da konuyla ilgili detaylara ulaşmak istiyor. Yeni yılda asgari ücret ne kadar oldu? Asgari geçim indirimi (AGİ) devam ediyor mu? AGİ hesaplaması nasıl olacak? Yeni vergi dilimleri nasıl olacak? Asgari ücret alanlar için AGİ kaldırılırken, daha üst gelir gruplarının alıp almayacağı merak konusu oldu. İşte asgari ücret ve AGİ ile ilgili kritik detaylar...
Asgari ücret ve AGİ ile ilgili son dakika kararı! Resmi Gazete'de yayımlandı ve değişti! İşte kuruşu kuruşuna zamlar...
Asgari ücret ve AGİ ile ilgili son dakika kararı! Resmi Gazete'de yayımlandı ve değişti! İşte kuruşu kuruşuna zamlar...Asgari ücret ile ilgili son dakika kararı. Zam geldi. Resmen açıklandı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Asgari ücrete ne kadar zam yapılacağı belli oldu. Asgari ücret ne kadar oldu? Asgari ücrete ne kadar zam geldi? AGİ ne kadar oldu? milyonlarca vatandaş nefeslerini tutup bu sorulan cevabını bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret zammını canlı yayında açıkladı. En düşük asgari ücret 4 bin 250 lira oldu. Asgari ücrete yüzde 50 oranında zam geldi. Ayrıca asgari ücretten alınan gelir ve damga vergisi kaldırıldı. Öte yandan Resmi Gazete'de yayımlanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun kararında "İşçinin bir günlük normal çalışma karşılığı asgari ücretinin 1/1/2022-31/12/2022 tarihleri arasında (166,80) yüz altmış altı lira seksen kuruş olarak tespitine oy birliğiyle karar verilmiştir" denildi.
16.12.2021Ekonomi
AGİ ne kadar 2022? AGİ dahil asgari ücret ne kadar oldu, açıklandı mı?
AGİ ne kadar 2022? AGİ dahil asgari ücret ne kadar oldu, açıklandı mı?AGİ ücreti ve AGİ dahil asgari ücret aramaları yoğunlaştı. Asgari ücret ne kadar oldu, sorularına yanıt aranıyor. Komisyon geçtiğimiz hafta 3. görüşmesini gerçekleştirirken gözler, asgari ücret için 4. Toplantıya çevrildi. Beklenen haber bugün geldi. Asgari ücretin netleşeceği 4. komisyon görüşmesi bugün yapılacak.
Asgari ücrette flaş değişiklik! Yeni formül, net asgari ücret 4.000 TL ve...
Asgari ücrette flaş değişiklik! Yeni formül, net asgari ücret 4.000 TL ve...Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. 8 milyona yakın çalışanı doğrudan ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinde sona gelindi. Rakamlar netleşiyor. 2022 asgari ücret artışı tüm çalışanları ilgilendiriyor. Zam oranları özel sektörde referans alınıyor. Net asgari ücret zammında enflasyon belirleyici oluyor. İşçi ve işveren tarafları kendi taleplerini masaya koydu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları sonrası TİSK, asgari ücret için en az 3 bin 500 lira önerdiklerini açıklarken, Türk-İş de 4 bin liranın kırmızı çizgileri olduğunu duyurdu. Bu talepler doğrultusunda net asgari ücretin 4.000 lira seviyelerine çekilmesi bekleniyor. Ancak bu artış işveren tarafını olumsuz etkileyebilecek. 4 bin liralık net ücret seçeneğinde işverenin maliyet artışının bir kısmı hazineden karşılanacak. Öte yandan Asgari ücret zammı için dördüncü toplantının bu hafta yapılması ve 2022 yılından itibaren geçerli olacak yeni asgari ücret rakamının kamuoyuna duyurulması bekleniyor.
Asgari ücret açıklandı mı? 2022 asgari ücret (net ve brüt) ne kadar oldu? Asgari ücret zam toplantısında son durum!
Asgari ücret açıklandı mı? 2022 asgari ücret (net ve brüt) ne kadar oldu? Asgari ücret zam toplantısında son durum!Asgari ücret açıklandı mı, asgari ücret ne kadar oldu 2022? Asgari ücret toplantısının ilki 1 Aralık’ta başladı, 7 Aralık'ta Türk-İş ev sahipliğinde gerçekleşen asgari ücret belirleme toplantısı 9 Aralık’ta TİSK'te gerçekleştirildi. Asgari ücret için bu sene 30 oranında artış beklenirken, gözler karar için 4. Toplantıya çevrildi. Peki, asgari ücret belli oldu mu, ne zaman belli olacak?
Kapıcı maaşı ne kadar? Asgari ücret kapıcılar için ne kadar oldu, asgari ücret apartman görevlisi maaşı 2022 belli oldu mu?
Kapıcı maaşı ne kadar? Asgari ücret kapıcılar için ne kadar oldu, asgari ücret apartman görevlisi maaşı 2022 belli oldu mu?Kapıcı maaşı ne kadar olacak 2022, asgari ücret yeni apartman görevlisi maaşı kaç TL? Kapıcı asgari ücreti alanlar, 4. asgari ücret görüşmelerinden çıkacak sonucu merakla bekliyor. Asgari ücret zammı ile birlikte yeni, kapıcı maaşları da belli olacak. Apartman görevlisi maaşlarına yapılacak zam miktarı araştırılıyor. Peki kapıcı maaşı ne kadar? 2022 asgari ücret kapıcılar için ne kadar oldu?
13.12.2021Ekonomi
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Flaş karar duyuruldu, net 4.000 TL, yarın...
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! Flaş karar duyuruldu, net 4.000 TL, yarın...Asgari ücret zammında geri sayım başladı. Milyonlarca çalışanın gözü zam oranlarına çevrildi. Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklamaları art arda geliyor. 'Net asgari ücret ne kadar olacak?', 'Asgari ücret 2022'de ne kadar artacak?' en çok merak edilen soruların başında geliyor. 8 milyon asgari ücretliyi doğrudan etkileyecek zam görüşmelerinde son perde açılıyor. İşçi ve işverenler taleplerini net bir şekilde ortaya koyuyor. Asgari ücret zammı dolaylı olarak tüm çalışanları ilgilendiriyor. Hem özel sektördeki diğer çalışanların zam oranın hem de AGİ, kıdem tazminatı, işsizlik maaşı, 65 yaş aylığı gibi ödemelerin belirlenmesinde asgari ücrete yapılacak zam belirleyici oluyor. Asgari ücrette ilk rakamlar belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapılan çalışmalar neticesinde işçi tarafının 3750-4000 lira arasında, işveren tarafının ise 3500-3750 lira arasında asgari ücret istediğini belirtmişti. Konu ile ilgili yeni bir açılama yapan Bakan Bilgin çalışanlara güzel haberi duyurdu. Bilgin, asgari ücretin açıklandığında bir bayram havası oluşturacağını belirterek, "Biz buradan sizlerin beklentisi nedir bilmiyorum ama toplumun beklentisini karşılayacak ciddi bir asgari ücret artışı gerçekleştireceğiz" dedi. Öte yandan asgari ücrette net rakamların yarın belirlenip duyurulması bekleniyor. Asgari ücret zammında kritik haftaya giriliyor. İşte asgari ücrette son dakika gelişmeleri, işçi ve işveren tarafının beklentileri ve son dakika zam tahminleri...
Zam geliyor! Çalışan, çalışmayan milyonları ilgilendiriyor, son kez 2.862 TL ödenecek, ocaktan itibaren...
Zam geliyor! Çalışan, çalışmayan milyonları ilgilendiriyor, son kez 2.862 TL ödenecek, ocaktan itibaren...Milyonlarca vatandaş bekliyordu. Zam geliyor. Asgari ücret zammı o ücretlerin de artmasını sağlayacak. 2.863 lira olarak aralık ayında son kez ödenecek. Asgari ücrette zam oranının belirlenmesinin ardından netlik kazanacak. Çalışan, çalışmayan herkes yakından takip ediyor. Yeni maaşlar belirleniyor. Rakamlar ortaya çıkmaya başladı.
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve sona gelindi! 4 bin lira...
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve sona gelindi! 4 bin lira...Asgari ücret zammı ile ilgili flaş gelişme! Asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalar peş peşe yapıldı. Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? Asgari ücrete ne kadar olacak? Asgari ücret 2022 yılında kaç para olacak? sorularının cevabı pazartesi günü cevabını buluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la işçi ve işverenden gelen önerileri paylaşırken, 2022 yılında asgari ücretin pazartesi günü yapılacak toplantı sonrası netleşmesi bekleniyor. TİSK, asgari ücret için en az 3 bin 500 lira önerdiklerini açıklarken, Türk-İş de 4 bin liranın kırmızı çizgileri olduğunu açıkladı. İşte asgari ücret zammı ile ilgili tüm detaylar...
Emeklilikte büyük avantaj! Yapmayan yüzde 30 fazla para ödeyecek, 22 gün kaldı...
Emeklilikte büyük avantaj! Yapmayan yüzde 30 fazla para ödeyecek, 22 gün kaldı...Emekli olmak isteyen milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. Emeklilikte büyük avantaj için son 22 gün... Asgari ücret zammı kadar artış olacak, yapmayan yüzde 30 civarı daha fazla para ödeyecek. 1 Ocak tarihinden önce harekete geçilmesi gerekiyor. Borçlanma yoluyla primlerini tamamlayacak olanların, yeni asgari ücretin devreye gireceği yılbaşından önce harekete geçmesi, ödenecek ücret konusunda büyük avantaj sağlayacak. Asgari ücrette rakamlar 3 bin 750-4 bin lira seviyeleri öne çıkıyor; bu da yüzde 30-35'lik bir zam anlamına geliyor. Eğer yeni yıldan sonraya bırakılırsa asgari ücrette yüzde 30'luk bir zam için 6 bin 181 lira, yüzde 35'lik bir zam için ise 7 bin 212 lira fazla ödenmesi demek.
10.12.2021Emekli
Hesaplara 1.420 TL yatırılıyor! Zam gelecek, ödeme miktarı artacak, 30 gün içerisinde...
Hesaplara 1.420 TL yatırılıyor! Zam gelecek, ödeme miktarı artacak, 30 gün içerisinde...1.420 TL vatandaşların hesaplarına yatırılıyor. Ödemler 15 Aralık'ta yapılıyor. Yazılı olarak müracaatta bulunanlar alıyor. 30 gün detayı dikkat çekiyor. Tüm çalışanları çok yakından ilgilendiriyor. Ocak ayında artacak. Ödemeler İŞKUR tarafından yapılıyor. İşsizlik maaşı, 2022 asgari ücret zam görüşmeleri devam ederken çalışanlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Yeni yılda asgari ücrette yapılan artış baz alınarak işsizlik maaşı yeniden düzenlenecek. Alınan maaş miktarına göre değişkenlik gösteren işsizlik maaşı zam oranı ile artacak. Kendi istek ve kusuru dışında işvereni tarafından işten çıkartılanlara verilen işsizlik maaşı, her ay İŞKUR tarafından hesaplara yatırılıyor. İşsizlik maaşından yararlanabilmek için de çalışanın, iş sözleşmesinin iptalinden sonra 30 gün içinde İŞKUR’a başvuruda bulunması gerekiyor. Peki, İşsizlik maaşı ne kadar olacak ve ne zaman açıklanacak? İşte, işsizlik maaşı alma şartları ve konuyla ilgili ayrıntılar.
Servis ücretleri artacak mı? Milyonlarca veliyi ilgilendiriyor, açıklama geldi
Servis ücretleri artacak mı? Milyonlarca veliyi ilgilendiriyor, açıklama geldiOkul servis ücretleri yüz yüze eğitimin başlamasından bu yana gündemdeki yerini koruyor. Asgari ücret zam görüşmeleri sürerken servisçiler harekete geçti. Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç artan akaryakıt fiyatlarına ve asgari ücrete gelecek olan zammın göz önünde bulundurularak okul servisi yapan esnafların fiyat tarifelerinde güncelleme yapılması gerektiğini ifade etti.
9.12.2021Ekonomi
Zam geliyor! İşçi, memur, işsiz, part time çalışanlar, gündelikçiler, engelliler, yaşlılar...Tamamını kapsıyor
Zam geliyor! İşçi, memur, işsiz, part time çalışanlar, gündelikçiler, engelliler, yaşlılar...Tamamını kapsıyorMilyonlarca kişi asgari ücrete yapılacak zam oranlarına kilitlendi. Asgari ücret zammı özel sektörde çalışanlar için belirleyici oluyor. Yüksek asgari ücret zammı diğer çalışanların maaşının da dolaylı olarak artmasını sağlıyor. Ancak asgari ücretliye yapılacak zam ile birlikte pek çok kişinin aldığı ya da ödediği ücretler de artacak.
Asgari ücrette son dakika! Rakamlar belli oluyor, net asgari ücret...
Asgari ücrette son dakika! Rakamlar belli oluyor, net asgari ücret...Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Milyonlarca çalışan yeni maaşların ne kadar olacağını merak ederken net asgari ücret rakamları ortaya çıkmaya başladı. Yaklaşık 7 milyon çalışanı yakıdan ilgilendiren zam görüşmelerinin ikincisi dün gerçekleşti. Toplantının ardından hem işçi hem de işverenlerden açıklamalar art arda geldi. 2022 asgari ücret zammı için beklentiler yüzde 30'un üstü ve yüzde 45'in altında yoğunlaşırken Türk-İş Başkanı Atalay, "Oluşan rakamların altına evet demeyiz" dedi. Asgari ücret ile ilgili yeni gelişmeler yaşanırken pek çok vatandaş güncel asgari ücret belli oldu mu, 2022 asgari ücret ne kadar ve bu yılki maaş kaç para olacak gibi sorulara cevap arıyor. İşte asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri...
Asgari ücret görüşmesinde son durum ne? Asgari ücret görüşmesinde 3. toplantı ne zaman? Asgari ücret açıklandı mı?
Asgari ücret görüşmesinde son durum ne? Asgari ücret görüşmesinde 3. toplantı ne zaman? Asgari ücret açıklandı mı?Asgari ücret zam pazarlığı devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda yer alan işçi, işveren ve hükümet temsilcileri ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Milyonlar 2022 asgari ücret ile ilgili son durumu merak ederken, resmi sürecin nasıl işleyeceği, asgari ücretin ne kadar olacağı merakla bekleniyor. Peki, Asgari ücret görüşmesinde son durum ne? Asgari ücret görüşmesinde 3. toplantı ne zaman? Asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret zammı için tarafların teklifi ne? İşte son asgari ücret toplantısı ile ilgili tüm detaylar...
Asgari ücret 2. toplantısı ne zaman? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? İşte 2022 asgari ücret görüşmelerinde son durum!
Asgari ücret 2. toplantısı ne zaman? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? İşte 2022 asgari ücret görüşmelerinde son durum!Yeni yıla kısa bir süre kala milyonların gözü kulağı 2022 asgari ücretin belirleneceği görüşmelere çevrildi. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarına başladı. Taraflar, asgari ücret konusunda uzlaşmak için masaya oturdu. İlk toplantı sonrası rakamlar ortaya çıktı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, işçi tarafının 3 bin 750 ila 4 bin arasında, işveren tarafının da 3 bin 500 ila 3 bin 750 arasında asgari ücret istediğini açıkladı. Peki, Asgari ücret 2. toplantısı ne zaman? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? İşte 2022 asgari ücret görüşmelerinde son durum!
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Milyonlarca çalışan bekliyordu, 4.000 TL...
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Milyonlarca çalışan bekliyordu, 4.000 TL...Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücrete yapılacak zam oranlarına çevrildi. "Asgari ücret ne kadar olacak?" sorusuna yanıt aranıyor. Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri de yakından takip ediliyor. 2022 asgari ücret zammı için ilk toplantı 1 Aralık'ta düzenlendi. 2022 asgari ücretinin belirlenmesi ile ilgili kritik haftaya girildi. İkinci toplantı 7 Aralık Salı günü, üçüncü toplantı ise 9 Aralık Perşembe günü yapılacak. Asgari ücret belirlenirken vergi ve desteğin de artırılması gündemde. Sadece asgari ücretliler değil tüm çalışanlar için de vergi desteği ihtimali ortaya çıktı. İşçi sendikalarının masaya getirdikleri 'tüm maaşların içindeki asgari ücret kadar kısım vergiden muaf olsun' teklifi eğer kabul görürse bütün çalışanlar için bir vergi avantajı doğmuş olacak. 2021 asgari ücret rakamına göre damga vergisi ve gelir vergisi olarak kesilen 483.83 liralık kesinti tüm çalışanlar için iade edilecek. Asgari ücret zam sonrası 3.500 TL olur ve alınan vergi çalışana ödenirse işçinin eline 4.025 lira geçer. Bu rakam 3.750 liralık asgari ücrette 4.312 liraya kadar çıkıyor. İşte 2022 Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri...
Emekli enflasyon farkı! Emekli maaşı zam oranı ne kadar olacak? Enflasyon rakamlarına göre memur ve emekli maaşı zammı belli oldu mu?
Emekli enflasyon farkı! Emekli maaşı zam oranı ne kadar olacak? Enflasyon rakamlarına göre memur ve emekli maaşı zammı belli oldu mu?Memur ve memur emeklisi maaş zammının belirlenmesinde enflasyon oranları da etkili. Kasım ayında tüketici fiyat endeksi (TÜFE) aylık %3,51, yıllık %21,31 arttı. TÜFE'de (2003=100) 2021 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre %3,51, bir önceki yılın Aralık ayına göre %19,82, bir önceki yılın aynı ayına göre %21,31 ve on iki aylık ortalamalara göre %17,71 artış gerçekleşti. Peki, Enflasyon rakamlarına göre memur ve emekli maaşı zammı belli oldu mu? Emekli maaşı zam oranı ne kadar olacak? Emekli enflasyon farkı ne oldu?
3.12.2021Emekli
Asgari ücretin açıklanacağı tarih belli oldu!
Asgari ücretin açıklanacağı tarih belli oldu!Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca işçi merakla bekliyor. Türk-İş Genel Sekreteri Nazmi Irgat asgari ücretin sonuçlanacağı gün için yeni bir tarih verdi.
1.12.2021Ekonomi
Asgari Geçim İndirimi (AGİ) 2021 ne kadar? AGİ 2022 ne kadar olacak?
Asgari Geçim İndirimi (AGİ) 2021 ne kadar? AGİ 2022 ne kadar olacak?2022 yılında asgari ücretin belirlenmesi amacıyla süreç devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlık ettği ilk toplantıyla başladı. 2022 asgari ücretin belli olacağı toplantıda işveren tarafını TİSK, işçi tarafını Türk-İş temsil ediyor. Asgari ücret Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ardından 2022 yılında yapılacak zam da belli olacak. Asgari Geçim İndirimi'ne (AGİ) yapılacak zam da, asgari ücret artışıyla birlikte netlik kazanacak. Peki, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) 2021 ne kadar? AGİ 2022 ne kadar olacak? İşte AGİ zammı ile ilgili detaylar...
Yıllara göre asgari ücret zam oranları!
Yıllara göre asgari ücret zam oranları!Milyonların gözü kulağu asgari ücret görümelerinde! Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında, hükümet, işçi ve işveren temsilcilerinin katılımıyla resmen başladı. İşveren tarafını TİSK, işçi tarafını Türk-İş temsil ediyor. Asgari ücret toplantısının başlamasıyla birlikte pek çok kişi de geçmiş yıllarda asgari ücrete yapılan zam oranlarını araştırıyor. Peki, Asgari ücret artışları nasıl olmuştu? Geçmişte asgari ücret zam oranları ne olmuştu? İşte yıllara göre asgari ücret zamları!
Asgari ücrete zam! Milyonlar bekliyordu ve bakan anketten çıkan ilk rakamları açıkladı
Asgari ücrete zam! Milyonlar bekliyordu ve bakan anketten çıkan ilk rakamları açıkladıSon dakika haberi... 'Asgari ücret 2022'de ne kadar olacak?' Milyonlarca çalışan gözü kulağı bu haberdeydi, ilk rakamlar belli oldu. Asgari ücret ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığındaki Asgari Ücret Tespit Komisyonu başladı. İlk toplantıda konuşan ve 4 oturumda çalışmaların tamamlanacağını ifade eden Bakan Bilgin, "Biz enflasyonun ya da ekonomideki dalgalanmanın karşısında çalışanı koruyacak bir asgari ücret belirleyeceğiz. Türkiye'de sadece asgari ücretle geçinen 6 milyon emekçi var. Emeği koruyacak bir asgari ücreti belirleyeceğiz" dedi. Beklentilere ilişkin de konuşan Bakan Bilgin, “2500 emekçiye ulaşılmıştır. Beklentileri sorduğumuzda yüzde 37 ile 3750 ve 4000 arasında rakam söylediklerini görüyoruz. Yüzde 21 4500 - 5000 aralığında. Yüzde 13 ile diğer rakamlar toplanıyor” ifadelerini kullandı.
1.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

asgari ücretasgari ücret 2022asgari ücret zamasgari ücret son dakikaagi

Asgari Ücret Zam ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki asgari ücret zam haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.