Arpa

Arpa

Son dakika arpa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan arpa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını arpa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Arpa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan arpa gelişmeleri de dahil olmak üzere 789 arpa haberi bulunmuştur. Tüm arpa haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yeni güzergahı kullanan ilk tahıl gemileri Ukrayna limanına demirledi
Yeni güzergahı kullanan ilk tahıl gemileri Ukrayna limanına demirledi20 bin ton tahıl yüklenecek gemiler, yeni rotadan hareket edip İstanbul Boğazı'na ulaşacak. Buğday kargosunun son durağı ise Mısır ve İsrail olacak.
17.09.2023Gündem
Polonya Bayrağı Anlamı Nedir? Polonya Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?
Polonya Bayrağı Anlamı Nedir? Polonya Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?Polonya, Orta Doğu'da bulunan bir ülkedir. Polonya'nın bayrağı iki yatay şerit halinde üstte beyaz, altta kırmızı renkten oluşur.
14.09.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fırsatçılara net mesaj: Cezalar daha caydırıcı olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fırsatçılara net mesaj: Cezalar daha caydırıcı olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fiyatları şişirenleri engellemek amacıyla kimlik doğrulaması ve para cezası müeddiyesi getirdik. Galericilere 221 milyon lira idari para cezası kesildi. Stokçuluk yapan perakendecilere kesilen ceza 188,5 milyon lirayı geçti. İdari para cezaları ve men cezalarının caydırıcı hale gelmesi açıktır." dedi
5.09.2023Gündem
73 Plaka Neresi? 73 Hangi Şehrin Plakası? 73 Hangi İlin Plaka Kodu?
73 Plaka Neresi? 73 Hangi Şehrin Plakası? 73 Hangi İlin Plaka Kodu?Her şehir için tanımlanmış olan plaka kodları genelde araçlar için ele alınır. Aynı zamanda şehri simgeleyen ve onu tarif eden bir kod olduğunu söylemek mümkündür. Bu doğrultuda söz konusu 73 plaka olduğunda bunun Şırnak şehrine ait olduğunu söylemek gerekir.
29.08.2023Yaşam
Uzmanından glutensiz beslenenlere yeni öneri! Mutlaka tüketin
Uzmanından glutensiz beslenenlere yeni öneri! Mutlaka tüketinVitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan karabuğdayın özellikle gluten hassasiyeti olanlar ve çölyak hastaları tarafından tüketilmesi gerektiğini söyleyen Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Öğr. Gör. Zeynep Şeyda Bilim, karabuğdayın bir buğday çeşidi olmadığını belirterek, “Gluten hassasiyeti ve çölyak hastalığına sahip olanlar; buğday, çavdar ve arpa içeren besinlerin yanı sıra gluten bulunan diğer tüm besinlerden kaçınmalıdır” açıklamasında bulundu.
9.08.2023Sağlık
Hasat ettiği arpayı satışa götürürken kazada öldü! Kahreden olay
Hasat ettiği arpayı satışa götürürken kazada öldü! Kahreden olayÇankırı'da devrilen arpa yüklü traktörün altında kalan sürücü Kadir Çarkçeviren (63), hayatını kaybetti.
7.08.2023Yaşam
Stratejik üründe yüksek rekolte!
Stratejik üründe yüksek rekolte!Kırıkkale'de, birçok gıda ürünün hammaddesi olan ve stratejik öneme sahip buğdayın hasadı başladı. Rekoltenin ise geçen yıla oranla yüksek olacağı tahmin ediliyor.
20.07.2023Ekonomi
Gizemli yangının nedeni ortaya çıktı! 60 dönüm tarım arazisi kül olmuştu
Gizemli yangının nedeni ortaya çıktı! 60 dönüm tarım arazisi kül olmuştuEskişehir’in Tepebaşı ilçesinde 60 dönüm tarım arazisini küle çeviren sır yangının nedeni ortaya çıktı. Tepebaşı İlçe Tarım Müdürü Zeki Sert, "Başımıza gelmiş bir şey değildi. İlk defa karşılaştık” dedi.
12.07.2023Yaşam
Mısır Kaç Kalori? Mısır Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Mısır Kaç Kalori? Mısır Besin Değerleri Ve Kalorisi...Mısır, dünyanın her yerindeki mutfakların temel öğesi olarak kullanılan bir besindir. Hem tahıl hem de sebze olarak kabul edilen Mısır aynı zamanda dünya üzerinde en çok ekilen tahıllardan biridir.
4.07.2023Sağlık
Buğday ve arpa alım fiyatı belli oldu
Buğday ve arpa alım fiyatı belli olduBuğday ve arpa üreticisini merakla beklediği rakamlar açıklandı. Toprak Mahsülleri Ofisi’nin çiftçiye buğday ve arpa için ton başına ödeyeceği fiyat belli oldu.
26.06.2023Ekonomi
TMO hububat satış fiyatları belirlendi
TMO hububat satış fiyatları belirlendiToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, 2023 yılında hasat edilen ve önceki yıllardan devreden buğday ve arpa stokları için 2023-2024 satış sezonu başında uygulanacak satış fiyatlarını ton üzerinden makarnalık buğdayda 10 bin 200, ekmeklik buğdayda 9 bin 350, arpada ise 7 bin 725 lira olarak belirledi.
26.06.2023Ekonomi
Bereket bekliyorlardı, kabus olup yağdı! Yüzde 300 oranında arttı: 'Hepsini vurdu'
Bereket bekliyorlardı, kabus olup yağdı! Yüzde 300 oranında arttı: 'Hepsini vurdu'Sivas'ta önceki yıllara göre yüzde 300 oranında artan yağışlar, ürününden daha iyi verim almak için umutlanan çiftçilere kabus yaşattı. Merkez ve 6 ilçede yağışlar nedeniyle ekili araziler zarar gördü. Son olarak merkeze bağlı Tatlıcak köyünde yaklaşık 1500 dönüm ekili tarım arazisini dolu vurdu. Köylüler uzun zaman sonra ilk defa bu yıl yağışlarla verimli bir yıl geçirmeyi beklerken, tam tersine tarlalarının zarar gördüğünü ve mağdur olduklarını söyledi.
24.06.2023Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Geriye gidişe izin vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Geriye gidişe izin vermeyeceğizCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nın '16'lı masa kuracağım' ifadelerine tepki gösteren Erdoğan, "6'lı masa diyordu şimdi 16 masa diyor. Yetmez, bunu daha da artırman lazım. Masadaki ortakları çoğaltmak netice vermez. Bu millet irade ister. Eser ister, hizmet ister. Yalanla dolanla bir yere varılmaz." dedi.
21.06.2023Gündem
1 ton ağırlığındaki 'Paşa' 125 bin liradan satışa çıktı
1 ton ağırlığındaki 'Paşa' 125 bin liradan satışa çıktıÇorum’un Sungurlu ilçesinde ‘Paşa’ adı verilen 1 ton ağırlığındaki kurbanlık 125 bin liraya alıcısını bekliyor.
13.06.2023Yaşam
Hububatta tarihi rekolte: Çiftçinin yüzü güldü
Hububatta tarihi rekolte: Çiftçinin yüzü güldüDiyarbakır’da hububatta hasat dönemi tarihi verimle başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın buğday ve arpa için açıkladığı taban fiyat çiftçiyi memnun ederken, bu sene tarlalarda rekolte seviyesi zirve noktaya ulaştı.
9.06.2023Ekonomi
Üreticiler buğday ve arpada daha fazla alım yapılmasını istiyor: Yüksek alım çiftçiyi rahatlatır
Üreticiler buğday ve arpada daha fazla alım yapılmasını istiyor: Yüksek alım çiftçiyi rahatlatırBuğday ve arpada alım fiyatının açıklanmasının ardından üreticiler TMO’dan çiftçiyi tüccara ezdirmeyecek bir alım politikası talep ediyor. Böylece yüksek oranda ve sürekli alımlarla çiftçilerin fiyat dalgalanmasından etkilenmeyeceği ve ürününü ucuza kaptırmayacağı belirtiliyor.
8.06.2023Ekonomi
2023 Buğday fiyatları belli oldu! TMO 1 ton buğday, arpa fiyatı ne kadar?
2023 Buğday fiyatları belli oldu! TMO 1 ton buğday, arpa fiyatı ne kadar? Buğday ve arpa fiyatları 2023 yılıdna belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla birlikte Toprak Mahsulleri Ofisi'nin buğday ve arpa alım fiyatları belirlendi. Peki 1 ton buğday ne kadar oldu? Arpa ve buğday fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar...
6.06.2023Gündem
Buğday ve arpa alım fiyatları belirlendi
Buğday ve arpa alım fiyatları belirlendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası çiftçilere de müjde verdi. Erdoğan, TMO 2023 buğday ve arpa alım fiyatlarını belirlediklerini açıkladı.
6.06.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Bayram tatilinin süresi belli oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Bayram tatilinin süresi belli olduCumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bayram tatiliyle ilgili vatandaşlara müjde verdi.
6.06.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere müjde! Enflasyonla mücadele vurgusu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere müjde! Enflasyonla mücadele vurgusuCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Toplantının ardından Erdoğan açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bayram önce emekli maaşı ve ikramiyelerin hesaplara yatacağını açıklayarak enflasyonla da mücadele vurgusu yaptı.
6.06.2023Gündem
Üreticide yüzde 50, markette yüzde 24 düştü! Kuru soğan fiyatı ile ilgili yeni açıklama
Üreticide yüzde 50, markette yüzde 24 düştü! Kuru soğan fiyatı ile ilgili yeni açıklamaKuru soğan arzındaki artışla birlikte fiyatlar üreticide yüzde 50,8, markette yüzde 24,3 düştü. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 1 Haziran Dünya Süt Günü dolayısıyla son günlerde yaşanan doğal afetleri, beklenen buğday alım fiyatını, mayıs ayında üretici ile market arasındaki fiyat farklılıklarını ve girdi fiyatlarında yaşanan değişimleri değerlendirdi. Artan nüfus karşısında üretimin sürdürülebilirliği için gerekli tedbirler alınarak süt üretiminin artarak devam etmesinin sağlanması gerektiğine dikkati çeken Bayraktar, “Bunun için süt fiyatlarını baskılamak yerine yem fiyatları kontrol altına alınmalı, yetiştiriciye makul fiyatlardan kaba ve kesif yem temin etmenin yolu bulunmalıdır” dedi.
1.06.2023Ekonomi
Tarımsal üretime kuraklık ayarı
Tarımsal üretime kuraklık ayarıİklim değişikliğiyle gelen kuraklık, bitkisel üretimde büyük bir tehdit oluştururken Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) bir dizi tedbir aldı. Ağaçlandırma, gübrede düzenleme, iyi tarım uygulaması ve kuraklığa toleranslı çeşitlerin üretimine ağırlık veriliyor.
23.04.2023Gündem
Ankara-Sivas arası 2 saate düşüyor! Bakan Karaismailoğlu CNN Türk'te açıkladı
Ankara-Sivas arası 2 saate düşüyor! Bakan Karaismailoğlu CNN Türk'te açıkladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Ankara-Sivas arasının 2 saate düşeceğini belirten Bakan Karaismailoğlu, hattın 26 Nisan'da açılacağını duyurdu. Bakan Karaismailoğlu Ankara-İstanbul arasında süper hızlı tren hattı projesiyle ilgili de "Kadıköy'den Kızılay'a 80 dakika sürecek" dedi.
15.04.2023Ekonomi
3 bakan son durumu açıkladı: Sel felaketinde can kaybı 20'ye yükseldi
3 bakan son durumu açıkladı: Sel felaketinde can kaybı 20'ye yükseldiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Şanlıurfa'da açıklama yaptı. Bakanlar, afet bölgesindeki son durumu ve alınan önlemleri açıkladı.
20.03.2023Gündem
Evinin mutfağında başladı, hayvancılığın geleceği oldu
Evinin mutfağında başladı, hayvancılığın geleceği olduRize merkeze bağlı Dağsu Mahallesi'ndeki evinin ahırında hayvancılık yapan emekli öğretmen Recep Kaya, 7 yıl önce hayvanları için bir araştırmaya girdi. Araştırmalar sonucunda evinin mutfağında yaklaşık 45 günün ardından arpa hasılı üretmeyi başardı. Kaya, yaptığı arpa hasılının hayvanlarının üzerinde denediğinde iyi bir verim artışı yaşayınca devam ettirdi. 7 yıldır devam ettirdiği üretimde ayda yaklaşık 10 ton yem üretmeye başladı. Kaya, arpa hasılının hayvancılık için olmazsa olmazlarından olduğunu ifade etti.
10.03.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Arpa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki arpa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.