Geri Dön
GündemUğur Dündar CHP'lilere sert çıktı! Kına yakın

Uğur Dündar CHP'lilere sert çıktı! Kına yakın

Uğur Dündar CHP'lilere sert çıktı! Kına yakın

Atilla Sertel adaylığının 3 CHP'linin itirazı üzerine YSK tarafından iptal edildiğini açıkladı. Sertel Twitter'dan "Arkadaşlar, YSK, CHP'li aday arkadaşlarımızın itirazları sonucu, BİK Genel Kurulu'na katılmamı gerekçe gösterdi ve adaylığımı iptal etti. CHP'de Genel Başkanım ve arkadaşım Balbay'ın ardından üçüncü sırada kazanmanın onurunu yaşatan namuslu insanlara teşekkür ediyorum. Sağolun" açıklamasını yaptı.

3 CHP'LİNİN İSMİNİ AÇIKLADI

Al Jazeera Türk'e konuşan Atilla Sertel, CHP İzmir il yönetiminde bulunan Şirin Akgün'ün yeğeni Ozan Çelik ile parti üyesi olduğunu söylediği Levent Ünal ve Ülker Vural'ın şikayeti yapan isimler olduğunu söyledi.

UĞUR DÜNDAR "KINA YAKSINLAR" DEDİ

YSK'nın bu kararını Sözcü yazarı Uğur Dündar eleştirdi. Dündar, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında "Demokrasinin gereği olan önseçimde Atilla Sertel'i geçemeyen bazı sözde CHP'liler iğrenç oyunlarla adaylığı düşürdüler. Kına yaksınlar! YSK'nın tartışmalı kararla Sertel'in adaylığını düşürmesine neden olan ihbarları yapan demokrasi düşmanı muhbirlerin CHP'de yeri olmamalı" dedi.

Uğur Dündar CHPlilere sert çıktı Kına yakın
Uğur Dündar CHPlilere sert çıktı Kına yakın