Gazete Vatan Logo

Sosyal medyada canlı yayın!

Sahur saatlerinde başlayan emniyette ‘paralel’ operasyonunun en ilginç yanı sosyal medyada atılan mesajlardı. Gözaltına alınan, evi aranan ya da ifade vermeye giden kişiler ya kendileri ya da akrabaları aracılığıyla sosyal medyada an be an canlı yayın yaparak yaşananları paylaştı. 17 ve 25 Aralık’taki operasyonlarda öne çıkan isimlerde tepkilerini Twitter’dan gösterdi.

“Devletin benzinine yazık”

17 ve 25 Aralık operasyonlarında İstanbul Mali Şube Müdürü olan açığa alındıktan sonra meslekten ihraç edilen Yakub Saygılı ilk önce gece operasyon yapılacağını hesabından yayınladığı bir mektupla duyurdu. Hesabından eski yardımcısıyla fotoğrafını paylaşan Saygılı “Halkalı’ya 20 takviye polis aracı daha geldi. Söylemiştim, yetersizler. Halkalı’ya takviye gelen ekipler sitedeki dördüncü turunu atıyor. Umarım bulurlar adresleri. Devletin benzinine yazık” sözleriyle dalga geçti.

‘Şu mübarek ramazanda...’

Gözaltı listesindeki isimlerden Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ise operasyonunun Ramazan’da yapılmasına tepki göstererek “Şu mübarek Ramazan’da bu zulmü reva görenleri Sana havale ediyoruz Allahım!” dedi. “Yetti artık’ diyeceğim ama yakışık almaz” diyen Ali Fuat Yılmazer, “Yapsınlar operasyonlarını... Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler...” diye yazdı. Yılmazer, evinde başlayan arama sonrası Twitter’da paylaşım yapmadı.

Haberin Devamı

“Polislere kara harekatı”

17 ve 25 Aralık’taki operasyonu yöneten eski İstanbul Başsavcıvekili Zekeriya Öz ise “Evindeki paraları sıfırlayamayanlar devletin ve milletin itibarını sıfırladılar. Şimdide masumlara iftira atıp onları da sıfırlamaya çalışıyor” dedi. Zekeriya Öz Twitter hesabından “İsrail Gazze’ye saldırdı Türkiye misilleme olarak polislere kara harekatı başlattı. İsrail’e gücü yetmeyen zavallılar polise sahurda saldırdı. İŞID’in elinden rehineleri kurtaramayan acizler, hırsızlığı örtmek ve hırsızları kurtarmak için polislere iftira atıp baskın yapıyorlar yerse” yazdı.

“Sahur vaktinin gölgesi”

Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank ise gece 04.37’de, “Devlete sızarken tedbir için başörtüsünü açmayı, içki içmeyi, namaz kılmamayı caiz gören güruh sahur vakti operasyondan şikayet ediyor. İlginç” diye bir mesaj attı. İstanbul milletvekili Hakan Şükür ise operasyona tepkisini “Vatan aşığı, milletine hizmetkâr aslanlara da Kadir gecesini aradığımız şu günlerde sahur vaktinin gölgesi yakışırdı. Bu nasıl zalimlik? Emniyet Müdürü kendi teslim oldu, kameraların önüne kelepçeyle çıkarttılar. Millete operasyon, algı vs. tamam. Yolsuzluk iddiaları hala ortada, Gazze hala bombalanıyor, Musul’da Türk rehineler hala duruyor unutulmuyor!” mesajlarıyla gösterdi.

Haberin Devamı